۲۲۸۸۷۹
۲۳۶۴
۲۳۶۴

معجزه ای برای تیرگی دور چشم خانم‌ها و آقایان

برای تیرگی دور چشم چه راه حل‌هایی را سراغ دارید؟ انواع درمان‌های دارویی، موضعی و خانگی رفع سیاهی دور چشم را در این صفحه نی‌نی‌بان مطالعه کنید.

رفع تیرگی دور چشم برای همه افراد دغدغه‌ای مهم است؛ زن و مرد هم نمی‌شناسد. در زندگی روزمره هر کس با روشی این سیاهی‌های ناخوشایند را می‌پوشاند. گروهی دارو مصرف می‌کنند؛ گروهی دیگر با مواد آرایشی آنها را می‌پوشانند. عده‌ای هم با درمان‌های خانگی به دنبال معجزه ای برای تیرگی دور چشم هستند. برخی از این روش‌ها دائمی‌اند و گروهی موقتی هستند. در ادامه این روش‌ها را بررسی می‌کنیم.

معجزه ای برای تیرگی دور چشم خانم‌ها و آقایان

در این صفحه این موارد را توضیح داده‌ایم:

 • علت تیرگی دور چشم چیست؟
 • تیرگی دور چشم در زنان و مردان متفاوت است؟
 • چطوری از سیاهی دور چشم خلاص شویم؟

معجزه ای برای تیرگی دور چشم خانم‌ها و آقایان

علت تیرگی دور چشم چیست؟

اگر به دنبال معجزه ای برای تیرگی دور چشم هستید؛ ابتدا باید بدانید این سیاهی، به چه علت ایجاد می‌شود؟

نازکی پوست: پوست دور چشم بسیار نازک است بنابراین رگ‌های خونی بیشتر از زیر آن به نظر می‌رسند. اگر به طور طبیعی پوست نازکی در ناحیه چشم دارید، به احتمال بیشتری در دوران میانسالی دچار تیرگی دور چشم می‌شوید. نماییاز رگ‌های آبی-بنفش می‌توانند سبب این ظاهر شوند؛ خصوصا وقتی این رگ‌های خونی منبسط می‌شوند (مانند یک شب کم خوابی)، این تیرگی بارزتر است.

در برخی افراد، به ویژه آنهایی که رنگ پوست تیره‌تری دارند، افزایش تولید ملانین می‌تواند باعث تغییر رنگ پوست در ناحیه دور چشم شود.

تولید ملانین: در برخی افراد، به ویژه آنهایی که رنگ پوست تیره‌تری دارند، افزایش تولید ملانین می‌تواند باعث تغییر رنگ پوست در ناحیه دور چشم شود.

از دست دادن چربی با افزایش سن: کاهش حجم چربی بافت با افزایش سن، منجر به گودی زیر چشم می‌شود. با از بین رفتن چربی زیر چشم، رگ‌های خونی بیشتر نمایان می‌شوند و در نتیجه حدقه چشم تیره به نظر می‌رسد.

مطلب پیشنهادی: بهترین کرم آبرسان صورت کدام است؟

معجزه ای برای تیرگی دور چشم خانم‌ها و آقایان

تیرگی دور چشم در زنان و مردان فرقی دارد؟

از آنجا که پوست مردان از پوست خانم‌ها به مراتب ضخیم‌تر است؛ مردان کم‌تر با مشکلات پوستی دور چشم؛ از جمله تیرگی، مواجه می‌شوند. با این حال در مردانی که دور چشم تیره به نظر می‌رسد؛ شرایط ایجاد این سیاهی، با زنان فرق خاصی ندارد و در هر دو جنس به یک علت رخ می‌دهد.

تیرگی دور چشم مردان از نظر آناتومی

شاید فکر کنید، تنها زنان باید به دنبال معجزه ای برای تیرگی دور چشم باشند. در حالی که مردان به دلیل صورت پهنی که دارند؛ در سننی بالا بیشتر دچار تحلیل بافت چربی دور چشم می‌شوند. بنابراین با تیرگی دور چشم هم دست و پنجه نرم می‌کنند.

مطلب پیشنهادی: بهترین جراح بینی در تهران

معجزه ای برای تیرگی دور چشم خانم‌ها و آقایان

روش‌های رفع تیرگی دور چشم

استفاده از از کرم دور چشم: اگر کسی به شما گفته کرم به شما معرفی می‌کند تا به عنوان معجزه ای برای رفع تیرگی چشم عمل کند؛ باید بگوییم، هیچ درمان موضعی به خصوصی برای از بین بردن همیشگی این مشکل وجود ندارد. این کرم‌ها تنها تا حدودی تیرگی دور چشم را از بین می‌برند.

ماسک از بین برنده رگ های خونی برجسته: برای کمک به انقباض رگ های خونی که سبب تیرگی دور چشم می‌شوند؛ قهوه می‌تواند کمک کند؛ این ماده منقبض کننده عروق است؛ به این معنی که می تواند ظاهر عروق گشاد شده و در نتیجه تغییر رنگ را کاهش دهد. همچنین می‌توانید کرم‌های دور چشم حاوی رتینول را انتخاب کنید که به تحریک تولید کلاژن کمک می‌کند. کرم دور چشم کافئینی، ممکن به صورت ماسک ورقه‌ای هم باشد.

معجزه ای برای تیرگی دور چشم خانم‌ها و آقایان

درمان تولید ملانین زیاد: ویتامین C عنصر اصلی برای رفع رنگدانه تیره پوست است. سایر روشن‌کننده‌های رنگ تیره پوست مانند آربوتین، کوجیک اسید و نیاسینامید هم‌ می‌توانند تیرگی دور چشم را از بین ببرند. برای کاهش چربی، مسلماً، نمی‌توانید به صورت موضعی برای ضخیم‌کردن بافت‌ها کار زیادی انجام دهید - اما می‌توانید سعی کنید پوست را با محصولات آب‌رسانی حجیم کنید؛ برای بهبود حجم، آبرسانی و حجیم کردن پوست، کرم دور چشم حاوی اسید هیالورونیک را به کار برید.

مطلب پیشنهادی: درمان زرد شدن ناخن ها چیست؟

خواب کافی : سیاهی دور چشم می تواند به دلیل عوامل سبک زندگی تشدید شود، کم خوابی شایع ترین عامل آن است. شب مهمترین زمان بازسازی بدن شما است.مهم‌تر از همه، افزایش HGH (هورمون رشد انسانی) در چرخه خواب شبها انجام می‌شود. آزاد شدن HGH به بازسازی بافت‌های بدن کمک می‌کند و تولید سلولی را افزایش می‌دهد تا جایگزین سلول‌هایی شود که در طول روز آسیب دیده‌اند. اگر این زمان گرانبها برای خواب را بدست آورید، پوست سفت‌تر، خسته‌تر به نظر می‌رسد و رگ‌های خونی زیرین،بیشتر به نظر می‌رسد و باعث ایجاد رنگ ارغوانی، بنفش یا قهوه‌ای یاحلقه‌های تیره می‌شود.

معجزه ای برای تیرگی دور چشم خانم‌ها و آقایان

کیسه‌های چای سبز

از آنجایی که قهوه می‌تواند به انقباض رگ‌های خونی منبسط شده کمک کند، می‌توانید چند کیسه چای سبز را بردارید و آن‌ها را زیر چشم‌های خود قرار دهید تا اثری آرام بخش داشته باشند.

خیار

خیار را می‌توان معجزه رفت تیرگی دور چشم دانست؛ خیار در واقع فواید بسیار چشمگیری برای مراقبت از پوست دارد. این ماده نه تنها فوق العاده خنک کننده و آبرسان است، بلکه حاوی ویتامین C و اسید کافئیک هستند که به تسکین پوست تحریک شده و کاهش تورم کمک می کند. برای کاهش التهاب رگ‌های دور چشم، به سادگی یک خیار تمیز را به صورت ورقه‌ای برش دهید و به مدت 10 دقیقه روی چشمان خود بگذارید.

مطلب پیشنهادی: فرق اولتراپی با هایفوتراپی، چیست؟

سیب زمینی

به گفته گاندی، سیب زمینی حاوی یک آنزیم سفید کننده طبیعی است که به تغییر رنگ کمک می کند، همراه با مواد قابض طبیعی که آب اضافی پوست را از بین می برد (بنابراین برای پف کردن نیز یک یا دو پانچ است). یک سیب زمینی خام را ورقه ای برش دهید و در آب خیس کنید و به مدت ۱۰ دقیقه روی چشمان خود قرار دهید.

یک سیب زمینی خام را ورقه ای برش دهید و در آب خیس کنید و به مدت 10 دقیقه روی چشمان خود قرار دهید.

موز

موز دارای مقادیر قابل توجهی ویتامین C، E، B و A است که می تواند به روشن شدن پوست و مبارزه با رادیکال های آزاد کمک کند. ناگفته نماند، موز همچنین سرشار از سیلیس است که نقش مهمی در سنتز کلاژن دارد. به سادگی یک موز را پوره کنید و حدود ۱۰ دقیقه آن را زیر چشمان خود بمالید.

از التهاب پیشگیری کنید

با توجه به اینکه سیاهی دور چشم به دلیل افزایش سن رخ می دهد، باید برای مقابله با آن، اقدامات پیشگیرانه انجام دهید. سیگار نکشید (برای محدود کردن قرار گرفتن در معرض رادیکال‌های آزاد). فراموش نکنید که ناحیه دور چشم را با کرم ضد آفتاب آغشته کنید - آسیب اشعه ماوراء بنفش با "کاهش قابل توجهی" در ساختار کلاژن مرتبط است، بنابراین تمام تلاش خود را به کار بگیرید.

معجزه ای برای تیرگی دور چشم خانم‌ها و آقایان

از یخ استفاده کنید

دمای پایین‌تر همچنین رگ‌های خونی شما را منقبض می‌کند و خیلی سریع کار می‌کند. او می‌نویسد: «اگر فقط پنج دقیقه فرصت دارید و می‌توانید چند تکه یخ یا کیسه‌های یخ‌زده سبزیجات یا پشت قاشق‌ها را روی چشم‌هایتان قرار دهید، این کار فورا التهاب را کاهش می‌دهد».

اگر فقط پنج دقیقه فرصت دارید و می‌توانید چند تکه یخ یا کیسه‌های یخ‌زده سبزیجات یا پشت قاشق‌ها را روی چشم‌هایتان قرار دهید، این کار فورا التهاب را کاهش می‌دهد

همیشه می‌توانید درمان‌های مراقبت از پوست خود را قبل از استفاده چند ضربه در یخچال نگهداری کنید - در اینجا بهترین محصولات مورد تایید پوست برای خنک کردن وجود دارد.

ماسک چشم را امتحان کنید

ماسک‌های حلقه‌ای دور چشم، شکل در سرم آغشته می شود تا هیدراتاسیون و مواد مغذی مورد نیاز را به ناحیه ظریف چشم برساند. برخی از این ماسک‌ها، حتی با موادی مانند کافئین، ویتامین C و رتینول که مستقیماً تغییر رنگ را هدف قرار می دهند، ارائه می شوند. البته این مواد نباید جایگزین کرم دور چشم و روال منظم مراقبت از پوست شوند.

مطلب پیشنهادی: درمان جای جوش با لیزر، انواع روش و مراقبت بعد از آن

معجزه درمان تیرگی دور چشم حقیقت دارد؟

حلقه های تیره دور چشم، ممکن است برای هر کسی، صرف نظر از جنسیت، رخ دهد. زمان و چرایی آن، ممکن است بسته به ژنتیک، سن و عادات سبک زندگی شما متفاوت باشد، اما روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید به کار برید تا این تیرگی‌ها کم‌رنگ‌تر شوند. در این مطلب به آنها اشاره کردیم؛ آنها را به کار برید و در صورتی که مفید بودند به دوستانتان هم معرفی کنید.

برای اطلاع از جدیدترین نکات پوست، مو و زیبایی ، هر روز سری به نی‌نی‌بان بزنید؛ برایتان مطالب ویژه‌ای داریم.

منبع: mindbodygreen

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.