۲۲۸۸۸۳
۴۸۶۹
۴۸۶۹
پ

پروتز لب با نخ چیست و چگونه انجام می‌شود؟

درباره چگونگی پروتز لب با نخ، چیزی می‌دانید؟ با این روش ساده می‌توانید یک لیفت دائمی روی لب‌های خود داشته باشید.

پروتز لب با نخ چیست و چگونه انجام می‌شود؟

برخلاف فیلرها که تنها می‌توانند به لب‌های شما حجم ‌دهند، پروتز لب با نخ می‌تواند انحنا و وضوح بیشتری را در ناحیه‌ی کمانی شکل لب بالایی ایجاد کند. در نتیجه، پروتز لب با نخ برای کسانی که ظاهر طبیعی دوست دارند مناسب‌تر است.
لازم به ذکر است که این روش، با لیفت نخ صورت فرق می‌کند. هم‌چنین این روش، با جراحی لیفت لب نیز یکی نیست. چرا که جراحی لیفت لب، یک روش کم‌تهاجمی است که برای کوتاه کردن فاصله‌ی بین بینی و بالای لب انجام می‌شود و مشخصاً با این روش، متفاوت است.

بیشتر بخوانید: پروتز لب مدل عروسکی بهتره یا نچرال؟

در این مقاله می‌خوانید:

 

لیفت با نخ لب چیست؟

بدن نخ‌ های لیفت خاردار را طی چند ماه جذب می کند. این نخ‌ها بدن شما را تحریک می‌کنند تا در جایی که نخ های لب وارد می شوند، کلاژن بسازد. ‌بدن شما به طور طبیعی کلاژن می سازد تا زخم ها را التیام بخشد و وضعیت کلی پوست شما را بهبود بخشد. با افزایش سن، تولید کلاژن کاهش می یابد که به نوبه خود منجر به نازک شدن پوست می شود. از آنجایی که کلاژن عامل اصلی هیدراتاسیون پوست است، از افتادگی پوست و چین و چروک ناشی از روند پیری جلوگیری می کند. ‌

نخ لیفت لب چگونه است؟

لیفت با نخ لب شبیه بخیه است. پوست بدون جراحی تهاجمی مانند جراحی پلاستیک کمی به عقب کشیده می شود، بلند می شود و سفت می شود. بخیه ها به مرور زمان حل می شوند. وقتی نخ ها وارد پوست شما می شوند، بدن شما ماده خارجی را تشخیص می دهد. کلاژن را در ناحیه اطراف بخیه ها جمع می کند تا بهبودی را بهبود بخشد.لیفت با نخ فوراً نتیجه می دهد. همچنین ممکن است متوجه لحن و استحکام بیشتر پوست خود شوید.

پروتز لب با نخ چیست و چگونه انجام می‌شود؟

روش پروتز لب با نخ چگونه است؟

پروتز لب با نخ برای کسانی که ظاهر طبیعی دوست دارند مناسب‌تر است.

کل فرآیند لیفت لب با نخ حدود ۳۰ دقیقه زمان می‌برد:

 • ۱۵ دقیقه برای بی‌حس کردن محل عمل
 • ۱۵ دقیقه برای خود فرآیند عمل

ابتدا جراح پلاستیک یا متخصص پوست، سوراخ کوچکی را در گوشه‌ی دهان (هم‌سطح با خط لب شما) ایجاد می‌کند. سپس با استفاده از کانول یا لوله‌ی نازک ، نخ را وارد ناحیه‌ی سوراخ شده می‌کند. ضخامت نخ‌های مورد استفاده در این روش، از نخ دندان گرفته تا تار موی انسان متفاوت است. هم‌چنین، نخ‌ها ممکن است صاف یا پیچ‌ خورده باشند.

پروتز لب با نخ چیست و چگونه انجام می‌شود؟

در قدم بعدی، جراح، کانول یا سوزن را با دقت در جهت‌های معین فشار می‌دهد و بعد از قرار دادن هر نخ، انتهای آن را با قیچی جراحی می‌برد. در نهایت، انتهای دم هر نخ در سوراخ دستکاری می‌شود تا دیگر قابل مشاهده نباشد.
این روش ممکن است هم روی لب بالایی و هم لب پایینی شما تکرار شود. به علاوه، جراح ممکن است برای حجیم‌تر شدن لب‌ها ، رشته‌های بیشتری را نیز اضافه کند.
بسته به ظاهری که مدنظر دارید یا نوع نخی که استفاده می‌کنید، می‌توانید پروتز لب با نخ را چند بار دیگر نیز در طول چند ماه انجام دهید. اما برای بعضی از افراد، تنها همان یک‌بار کافی است.

پروتز لب با نخ چیست و چگونه انجام می‌شود؟

مزایای پروتز لب با نخ

 • همان‌طور که گفتیم، پروتز لب با نخ نسبت به فیلرها و پرکننده‌ها، ظاهر طبیعی‌تری ایجاد می‌کند.
 • این روش نیازی به جراحی ندارد و اگر جراح شما به اندازه‌ی کافی حرفه‌ای باشد، روش ایمنی محسوب می‌شود.
 • این روش، تولید کلاژن در اطراف ناحیه‌ی لب را نیز تقویت می‌کند که ممکن است در آینده، چین و چروک‌ها را کاهش دهد.

عوارض پروتز لب با نخ 

اگر جراح شما به اندازه‌ی کافی حرفه‌ای باشد، این روش کاملاً ایمن است و دیگر نیازی به نگرانی ندارد.

در قسمت قبل گفتیم که اگر جراح شما به اندازه‌ی کافی حرفه‌ای باشد، این روش کاملاً ایمن است و دیگر نیازی به نگرانی ندارد. در عوض، تنها دغدغه‌ی شما باید این باشد که یک جراح و متخصص خیلی خوب پیدا کنید.
اما واقعاً اگر این روش به‌ درستی انجام نشود، چه اتفاقی می‌افتد؟
در این صورت، ممکن است لب‌های شما کج به نظر برسند. هم‌چنین ممکن است نخ‌های استفاده شده در عمل به خوبی پنهان نشده باشند یا در محل عمل، اسکار ایجاد شده باشد.

بسته به ظاهری که مدنظر دارید یا نوع نخی که استفاده می‌کنید، می‌توانید پروتز لب با نخ را چند بار دیگر هم در طول چند ماه انجام دهید.

عوارض جانبی رایج‌تر نیز عبارتند از:

 • احساس کشیدگی موقت در هنگام غذا خوردن، لبخند زدن و صحبت کردن
 • کبودی یا تورم جزئی
 • عدم تقارن جزئی به علت تورم، که باید در عرض ۲ هفته خوب شود.

عوارض جانبی لیفت با نخ لب ممکن است شامل کبودی و تورم باشد. به ندرت، نخ های لب ممکن است حرکت کنند یا قابل مشاهده باشند. با این حال، پزشک شما به راحتی می تواند این مشکلات را برطرف کند.

پروتز لب با نخ چیست و چگونه انجام می‌شود؟

لیفت با نخ لب چگونه انجام می شود؟

یک جراح پلاستیک یا متخصص پوست با قرار دادن نخ هایی از طریق پوست در کنار خط لب با یک لوله بلند به نام کانولا، لیفت لب را با نخ انجام می دهد.

تکنیک لیفتینگ صورت با نخ لب در آمریکای شمالی نسبتاً جدید است. این روش سریع و کم تهاجمی است. اغلب به آن "بالابر زمان ناهار" می گویند.

انواع لیفت  لب با نخ

دو نوع لیفت با نخ لب از مواد زیست سازگار استفاده می کنند که در طی چند ماه حل می شوند.

 1. نخ های نوا از یک بخیه جراحی به نام پلی دیوکسانون ساخته می شوند. بیش از ۶۰ سال است که در روش های پزشکی مانند جراحی های قلب استفاده می شود. یکی از بی خطرترین مواد برای کاشت در بدن است.
 2. نخ های Silhouette Instalift با پلی ال لاکتیک اسید ساخته شده اند که توسط بدن شما نیز جذب می شود. این در روش هایی مانند اصلاح چربی های صورت از لیپوآتروفی ناشی از درمان ضد رتروویروسی در افراد مبتلا به HIV استفاده می شود. این نوع عمل لب برای افرادی که شلی پوست خفیف تا متوسط دارند توصیه می شود.

ماندگاری لیفت لب با نخ

نخ‌های لب تقریباً در عرض ۳ ماه حل می‌شوند، اما نتایج برای مدت زمان طولانی‌تری باقی می‌مانند.

لیفت لب با نخ، خط لب شما را واضح‌تر می‌کند و هم‌چنین می‌تواند خطوط و چین و چروک‌های اطراف دهان را کاهش دهد. این روش، ظاهری طبیعی را برای شما رقم می‌زند و ماندگاری نسبتاً خوبی هم دارد.
در واقع، نخ‌های لب تقریباً در عرض ۳ ماه حل می‌شوند، اما نتایج برای مدت زمان طولانی‌تری باقی می‌مانند. ( حدود 6 ماه تا 1 سال )
هم‌چنین، اثر جوان‌سازی این روش عمر طولانی‌تری دارد. چون در این روش، تولید کلاژن از واکنش بدن به نخ‌ها تحریک می‌شود و شما می‌توانید برای یک مدت‌ طولانی، از شر چین و چروک‌های اطراف لب‌تان در امان بمانید.

بیشتر بخوانید: ماندگاری لیفت شقیقه با جراحی و نخ چقدر است؟

هزینه لیفت لب با نخ

هزینه‌ لیفت لب با نخ، به تعداد نخ‌های استفاده شده و شهر محل زندگی شما بستگی دارد.

هزینه‌ لیفت لب با نخ، به عوامل متعددی از جمله تعداد نخ‌های استفاده شده و شهر محل زندگی شما بستگی دارد. پس هیچ قیمت دقیقی را نمی‌توان برای آن پیش‌بینی کرد.
قیمت پروتز لب با انواع پرکننده‌ها نیز به شرکت تولید کننده‌ی آن‌ها بستگی دارد. ژل‌های کره‌ای به ازای هر سی سی از 3 میلیون تومان شروع می‌شوند و ممکن است گران‌تر نیز باشند. ژل‌های معروف فرانسوی و آمریکایی هم به ازای هر سی سی، 5تا 10 میلیون تومان قیمت دارند.

لیفت با نخ لب یک روش ساده است که شامل استفاده از بخیه های خاردار - نخ هایی که معمولا برای جراحی استفاده می شود - برای لیفت کردن پوست است. معمولاً خطرات یا عوارض کمی وجود دارد و بهبودی نسبتاً سریع است. نتایج ۱ تا ۳ سال باقی می ماند. پرکننده های لب از تزریق موادی مانند اسید هیالورونیک (HA) استفاده می کنند. جراح یا متخصص پوست فیلرها را با سوزن تزریق می کند و نتایج ۶ تا ۸ ماه باقی می ماند. هزینه لیفت نخی لب ارزش دارد.

پروتز لب با نخ چیست و چگونه انجام می‌شود؟پروتز لب با نخ چیست و چگونه انجام می‌شود؟

آمادگی برای لیفت لب با نخ

قبل از عمل، طی یک جلسه مشاوره، تمام سوالات خود را از دکتر بپرسید و ارزیابی کنید که آیا متخصصی که به او مراجعه کرده‌اید، برای شما مناسب است یا خیر.

سوالاتی که باید بپرسید عبارتند از:

 • آیا من کاندید مناسبی برای این عمل هستم؟
 • مزایا و معایب پروتز لب با نخ چیست؟
 • آیا این روش، من را به نتیجه‌ی دلخواهم می‌رساند؟
 • چه روش‌های جایگزینی را می‌توانم امتحان کنم؟
 • چه عوارض جانبی در انتظار من است و چقدر طول می‌کشد؟
 • آیا قرار است درد بکشم؟
 • قیمت دقیق این روش برای من چقدر است؟ 

پروتز لب با نخ چیست و چگونه انجام می‌شود؟

بیشتر بخوانید: هزینه لیفت بینی با نخ چقدر است؟

جمع‌بندی

پروتز لب با نخ، خط لب شما را واضح‌تر می‌کند و هم‌چنین می‌تواند خطوط ریز و چین و چروک‌های اطراف دهان شما را از بین ببرد. این روش غیرجراحی تا زمانی که پیش یک متخصص باتجربه بروید، بی‌خطر است و می‌تواند نتایج نسبتاً ماندگاری را نیز برایتان داشته باشد. لیفت لب با نخ، روش غیرجراحی است که با کمک نخ‌های کوچک و قابل جذب می‌تواند خطوط ریز اطراف دهان را صاف کند و تولید کلاژن را افزایش دهد. 

پ
منبع: healthline

محتوای حمایت شده

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.