۲۲۸۹۸۱
۶۳۱۱
۶۳۱۱

رفع قوز بینی با لیزر، زیبایی را تجربه کنید

رفع قوز بینی با لیزر یکی از جدیدترین روش‌های غیر تهاجمی جراحی زیبایی بینی است که با بی حسی موضعی انجام می‌شود و در حدود ۴۵ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد.

رفع قوز بینی با لیزر، زیبایی را تجربه کنید

علامت اصلی قوز بینی ، برآمدگی یا جوش در داخل یا روی بینی است، که علائم مرتبط دیگری هم دارد، اما رفع قوز بینی با لیزر یکی از جدیدترین روش‌های غیر تهاجمی جراحی زیبایی بینی است که با بی حسی موضعی انجام می‌شود و در حدود ۴۵ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد.

علامت اصلی قوز بینی، برآمدگی در داخل یا روی بینی است، اما علائم مرتبط دیگری هم دارد از جمله:

 • تورم بینی
 • احساس خارجی
 • درد در سوراخ بینی
 • قرمزی در داخل یا اطراف بینی
 • حساسیت در داخل یا اطراف بینی

رفع قوز بینی با لیزر، زیبایی را تجربه کنید

اگر موی داخل بینی تحریک شود یا انسداد ایجاد شود، ممکن است منجر به عفونت شود، و اگر بینی شما عفونی شود، ممکن است متورم شود، قرمز شود یا در لمس حساس شود. عفونت‌های شدید ممکن است منجر به برآمدگی شده که به عنوان قوز بینی شناخته می‌شود. همچنین آکنه روی بینی نیز می‌تواند منجر به برآمدگی در داخل سوراخ بینی شود.

بیشتر بخوانید: آنزیم کوچک کننده بینی و قیمت آن

چه چیزی باعث قوز بینی می‌شود؟

پشت بینی ساختار استخوانی و غضروفی است که بینی شما را به صورت شما متصل می‌کند. بسیاری از ما از آن به عنوان "پل" بینی خود یاد می‌کنیم. پشتی به دلایل مختلفی می‌تواند قوز ایجاد کند.

۱- ژنتیک

برخی از افراد قوز بینی را به صورت ژنتیکی به ارث می‌برند. این بدان معناست که آن‌ها به دلیل ساختار بینی با تمایل به ایجاد برجستگی در بینی خود متولد می‌شوند.
قوز بینی که ناشی از ژنتیک است همیشه در دوران کودکی ظاهر نمی‌شود، اما ممکن است در دوران بلوغ و زمانی که بینی هنوز در حال رشد است ظاهر شود.

بینی شما از چند قسمت مختلف تشکیل شده است و ممکن است برجستگی‌هایی در یکی از موارد زیر ظاهر شود:

 1. سوراخ‌های بینی ورودی حفره بینی اینطوری بو‌ها را دریافت می‌کنید.
 2. حفره بینی. این فضای پشت بینی شماست. به گلوی شما متصل است، اما با پالت شما از دهان شما جدا می‌شود.
 3. سپتوم با جدا کردن سوراخ‌های بینی، سپتوم از هر دو استخوان (در بالا) و غضروف (به سمت نوک) تشکیل شده است.

رفع قوز بینی با لیزر، زیبایی را تجربه کنید

۲- قوز بینی با جراحت

ضربه یا آسیب به بینی نیز می‌تواند باعث ایجاد قوز پشتی شود. کبودی روی بینی یا شکستگی بینی می‌تواند منجر به قوز پشتی شود، اگر غضروف و استخوان به طور ناهموار ترمیم شوند.

گاهی قوز بینی ناشی از آسیب به خودی خود ایجاد می‌شود. مواردی مانند برداشتن بینی، کندن مو‌های پوشاننده سوراخ بینی یا حتی سوراخ کردن بینی می‌تواند باعث تحریک شود که در نهایت منجر به عفونت باکتری یا قارچ می‌شود. قرمزی و تورم ممکن است رخ دهد و عفونت‌های شدید منجر به قوز بینی شود.

۳- قوز بینی با علل پزشکی

آلرژی‌های بد گاهی اوقات مقصر برآمدگی‌های پشتی هستند. علاوه بر این، پولیپ‌ها (توده‌های دردناک) می‌توانند سینوس‌ها را بپوشانند و منجر به ناراحتی شوند. جوش‌ها عفونت فولیکول‌های مو هستند که توسط نوع خاصی از باکتری به نام استافیلوکوکوس اورئوس یا «استاف» ایجاد می‌شوند.

۴- قوز بینی با علل عفونی

هنگامی که باکتری‌ها یا قارچ‌ها از فولیکول‌های موی پوشاننده سوراخ‌های بینی عبور می‌کنند یا زمانی که در فولیکول‌ها انسداد وجود دارد، می‌تواند منجر به عفونت شود. برخی از عفونت‌ها آنقدر شدید می‌شوند که قوز بینی ایجاد می‌شود.

رفع قوز بینی با لیزر، زیبایی را تجربه کنید

رفع قوز بینی با لیزر

رفع قوز بینی با لیزر یکی از جدیدترین روش‌های غیر تهاجمی جراحی زیبایی بینی است که با بی حسی موضعی انجام می‌شود و در حدود ۴۵ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد. در این روش با ایجاد برش‌های نانومتری بوسیله لیزر روی بینی، اقدام به برداشتن قوز بینی می‌نمایند. اما هر گز نمی‌توان به استخوان، غضروف و مخاط داخل بینی دسترسی داشت.

رفع قوز بینی با لیزر یکی از جدیدترین روش‌های غیر تهاجمی جراحی زیبایی بینی است که با بی حسی موضعی انجام می‌شود.

بعد از تابش اشعه لیزر و رفع قوز بینی، برش‌های بوجود آمده را توسط نخ‌های نانو بخیه می‌زنند تا کمترین رد اسکار و جای زخم و بخیه پس از بهبود باقی بماند. همچنین این کار باعث می‌شود تا کمترین خونریزی، تورم و کبودی را پس از عمل داشته و بین حالتی کاملا طبیعی داشته باشد.

رفع قوز بینی با لیزر مناسب کدام مدل بینی است؟

همچنین رفع قوز بینی با لیزر برای انواع بینی‌های گوشتی و استخوانی بوده که نیازی به پر کردن بینی با گچ و تامپون ندارد و شما بلافاصله پس از عمل می‌توانید نتیجه حاصل از آن را مشاهده کنید. اما شاید برای دیدن نتیجه کلی به چندین هفته یا ماه زمان نیاز داشته باشید.

رفع قوز بینی با لیزر، زیبایی را تجربه کنید

کاندیدای مناسب رفع قوز بینی با لیزر چه کسانی هستند؟

این عمل برای افرادی که دچار شکستگی در تیغه بینی شده اند و افراد مبتلا به دیابت و غلظت خون مناسب نمی‌باشد. افرادی نیز که پوست خود را برنزه کرده اند نیز گزینه مناسبی برای انجام این عمل نیستند.

و در آخر باید بدانید این عمل محدودیت سنی داشته و برای افرادی که به سن بلوغ و قانونی نرسیده اند انجام نمی‌شود. زیرا ممکن است بینی به فرم قبلی خود بازگردد، بنابراین رعایت این موارد باعث می‌شود تا این عمل مدت زمان ماندگاری بیشتری داشته باشد. علاوه بر این شما می‌توانید از فرم بینی خود لذت ببرید.

آیا قوز بینی روی تنفس تاثیر دارد؟

بر خلاف انحراف تیغه بینی، که یک وضعیت پزشکی است و می‌تواند بینی شما را کج نشان دهد، قوز بینی معمولا بر تنفس تاثیر نمی‌گذارد.
حتی اگر قوز پشتی گاهی اوقات بینی را در معرض خطر قرار دهد، بی نظمی استخوان و غضروف توانایی تنفس را محدود نمی‌کند.
معابر سپتوم شما ممکن است به دلیل آسیبی که باعث قوز بینی نیز شده است منحرف شود، اما برداشتن قوز لزوما توانایی شما برای تنفس آزاد را بهبود نمی‌بخشد.


رفع قوز بینی با لیزر، زیبایی را تجربه کنید
برداشتن قوز بینی یک تصمیم شخصی است، نه یک ضرورت پزشکی. این برجستگی‌ها فقط در صورتی باید برداشته شوند که از شکل و ظاهر بینی خود ناراضی باشید و تمایل قوی و ثابتی برای ایجاد تغییر داشته باشید.

۳ روش برداشتن قوز بینی

گزینه‌های برداشتن قوز پبینی شامل جراحی به نام رینوپلاستی و یک روش غیرتهاجمی به نام رینوپلاستی غیر جراحی است.

۱- رینوپلاستی باز

رینوپلاستی سنتی که به آن رینوپلاستی باز نیز گفته می‌شود، رایج‌ترین روش برای برداشتن دائم قوز بینی است.
این جراحی نیاز به بیهوشی عمومی دارد که طی آن جراح پلاستیک یک برش کوچک ایجاد می‌کند که به آن‌ها دید کاملی از استخوان و غضروف زیر پوست شما می‌دهد.

بیشتر بخوانید: جراحی بینی استخوانی، قبل از عمل بخوانید!

سپس جراح شما خط بینی شما را ساب می‌زند و شکل آن را تغییر می‌دهد، که ممکن است شامل شکستن و تنظیم مجدد استخوان‌های بینی برای بهبود شکل باشد.
بعد از جراحی بینی باز، بینی شما تا یک هفته با آتل یا گچ گرفته می‌شود. بهبودی کلی به طور متوسط تا ۳ هفته طول می‌کشد.


رفع قوز بینی با لیزر، زیبایی را تجربه کنید

2- رینوپلاستی بسته

در جراحی بینی بسته، جراح پلاستیک شما به جای ایجاد یک برش قابل مشاهده بر روی پل بینی از طریق سوراخ‌های بینی شما کار می‌کند.

در جراحی بینی بسته، جراح پلاستیک شما به جای ایجاد یک برش قابل مشاهده بر روی پل بینی از طریق سوراخ‌های بینی شما کار می‌کند.

این روش به بیهوشی عمومی نیز نیاز دارد. جراح شما در زیر سوراخ‌های بینی شما کار می‌کند تا استخوان و غضروف بالای مجرای بینی شما را اصلاح کند.

رینوپلاستی بسته

معمولاً به زمان بهبودی کمتری نیاز دارد و بهبودی کامل بین ۱ تا ۲ هفته انتظار می‌رود.
در جراحی بینی باز و بسته، جراح ممکن است استخوان‌های بینی را بشکند و در موقعیت بهتری قرار دهد تا شکل قوز پشتی بهبود یابد. این شکستگی‌ها همان چیزی است که باعث اکثر کبودی و تورم بعد از جراحی بینی می‌شود.
اگر این کار را انجام دهید، احتمالاً تا یک هفته یک آتل فلزی یا گچی در قسمت بیرونی بینی خود خواهید داشت تا به استخوان‌ها در موقعیت مناسب ترمیم شوند.

بیشتر بخوانید: ماندگاری لیفت بینی با نخ چقدر است؟

۳- رینوپلاستی غیر جراحی

رینوپلاستی غیر جراحی که به آن رینوپلاستی مایع نیز گفته می‌شود، نتایجی را به همراه دارد که می‌تواند بین ۶ ماه تا ۲ سال دوام داشته باشد.
این روش نیاز به بی حسی موضعی دارد و می‌تواند در حدود نیم ساعت تکمیل شود.
با استفاده از پرکننده‌های پوستی ، جراح پلاستیک نواحی بینی شما را در اطراف جایی که قوز پشتی شما شروع می‌شود پر می‌کند. این می‌تواند منجر به یک شبح صاف‌تر روی پل بینی شما شود.
این روش به طور قابل توجهی ارزان‌تر از جراحی بینی است، با عوارض احتمالی کمتر و زمان بهبودی کم یا بدون قبل از شروع فعالیت‌های معمولی خود.

رفع قوز بینی با لیزر، زیبایی را تجربه کنید

هزینه برداشتن قوز بینی چقدر است؟

برداشتن قوز پشتی به یک وضعیت پزشکی که نیاز به اصلاح دارد رسیدگی نمی‌کند. یعنی تحت پوشش بیمه نیست.
اگر تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی یا پرکننده‌های پوستی برای کاهش ظاهر قوز بینی دارید، باید تمام مبلغ را از جیب خود بپردازید.

برداشتن قوز پشتی به یک وضعیت پزشکی که نیاز به اصلاح دارد رسیدگی نمی‌کند. یعنی تحت پوشش بیمه نیست.

هزینه برداشتن قوز پشتی بر اساس موارد زیر بسیار متفاوت است

 • هزینه زندگی در منطقه شما
 • سطح تجربه جراح پلاستیک شما
 • چه چیزی در مورد خاص شما دخیل است

وقتی هزینه این روش را محاسبه می‌کنید، مطمئن شوید که مواردی مانند بیهوشی، دارو‌های تجویزی مسکن برای مدیریت درد بعد از آن، و مدت زمانی که ممکن است برای خارج شدن از محل کار داشته باشید را در نظر بگیرید.

رفع قوز بینی با لیزر، زیبایی را تجربه کنید

بیشتر بخوانید: چه کسانی نباید عمل زیبایی بینی انجام دهند؟

سوالاتی که قبل از برداشتن قوز بینی باید از جراح خود بپرسید!

در اینجا چند سوال وجود دارد که باید در طول مشاوره قبل از جراحی از جراح خود بپرسید.

 1. هزینه جراحی چقدر است؟
 2. عوارض احتمالی این روش چیست؟
 3. چقدر با این روش خاص تجربه دارید؟
 4. یک نتیجه واقعی برای من از این روش چیست؟
 5. مدت زمان بهبودی من از این روش چقدر خواهد بود؟

اطمینان حاصل کنید که جراح خود را از شرایط سلامتی، سابقه سلامت خانوادگی و دارو‌هایی (نسخه‌ای یا تفریحی) که مصرف می‌کنید مطلع کرده اید.
به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

منبع: healthline

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

 • اخبار داغ
 • جدیدترین
 • پربیننده ترین
 • گوناگون
 • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.