۲۲۹۱۶۰
۱۰۱۴۴
۱۰۱۴۴
پ

لمینت ناخن چیست؟

آیا شما هم دوست دارید بدانید لمینت ناخن چیست؟ لمینت ناخن یک عمل زیبایی است که شامل پوشاندن ناخن‌ها با یک لایه شفاف است که به محافظت از آن‌ها در برابر عوامل نامطلوب و ظاهر زیبا کمک می‌کند.

لمینت ناخن چیست؟

آیا شما هم دوست دارید بدانید لمینت ناخن چیست؟ لمینت ناخن یک عمل زیبایی است که شامل پوشاندن ناخن‌ها با یک لایه شفاف است که به محافظت از آن‌ها در برابر عوامل نامطلوب و ظاهر زیبا کمک می‌کند.

لمینت یا به اصطلاح کاور کردن ناخن، یکی از اقدامات پرطرفدار این روز‌ها برای زیباتر ساختن ناخن‌های طبیعی است. این اقدام علاوه بر جنبه‌ی زیبایی، به نوعی به تقویت ناخن کمک کرده و ناخن‌های آسیب‌دیده را مستحکم‌تر می‌کند.

ناخن‌های سالم ، صاف، بدون شیار، یک دست و دارای رنگ یکنواخت هستند و به راحتی نمی‌شکنند، اما فرم ناخن‌ها با هم متفاوت است و سلامت آن‌ها ربطی به فرم ظاهری‌شان ندارد.

بیشتر بخوانبد: ژلیش روی ناخن کاشت چطوریه؟

لمینت ناخن چیست؟
اگر شما به ناخن‌های طبیعی خودتان علاقه دارید، شکل و اندازه‌ی ناخن‌هایتان یکدست است و از فرم ناخن هایتان هم راضی هستید، اما ناخن‌هایتان از سلامت چندانی برخوردار نیستند؛ کاور کردن ناخن برای شما معجزه می‌کند.

ناخن‌های سالم، ناخت‌هایی صاف، بدون شیار، یک دست
و دارای رنگ یکنواخت هستند
و به راحتی نمی‌شکنند.

دست‌های خانم‌ها همیشه باید مرتب به نظر برسند، همانطور که به آن‌ها در اطرافشان توجه کنید. با توجه به وضعیت دست ها، تا حدودی می‌توان سبک زندگی یک خانم و نگرش او را نسبت به مراقبت از خود تعیین کرد.

کاشت ناخن در سال‌های اخیر بسیار جلوتر رفته است و با روش‌های مختلف مراقبت، ترمیم و هدیه غنی شده است. ناخن‌ها ظاهری زیبا دارند.

لمینت ناخن‌ه ا باید زمانی انجام شود که صفحه ناخن خالی شده (نازک، به راحتی شکسته شود) و بیش از حد خشک شده باشد. به عنوان یک قاعده، چنین عواقبی می‌تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود:

 • لاک ژل طولانی مدت.
 • گسترش منظم صفحه ناخن.
 • تغذیه نامتعادل.
 • مقدار کمی مایع مصرف شده توسط انسان.
 • اثرات منفی مواد شیمیایی.

لمینت ناخن چیست؟

عملکرد اصلی لمینت ترمیم سطح ناخن است. این شامل: تسطیح، تغذیه با مواد معدنی و ویتامین‌ها است. این سیستم شامل خمیر و پودر مخصوصی است که بی نظمی‌های روی ناخن را پر می‌کند و ظاهری زیبا به صفحه می‌بخشد.

داروی اعمال شده تا مرحله دوم از ناخن‌ها خارج نمی‌شود، که به ناخن‌ها اجازه می‌دهد به طور مداوم بهبود یابند. این ابزار اثر ابزار‌های تهاجمی و سایر عوامل خارجی را بر روی ناخن‌ها صاف می‌کند.
برای انجام لمینت به سیستم لمینت و ابزار مانیکور نیاز خواهید داشت.

لمینت ناخن چیست؟

در لمینت ناخن ، ناخن با یک مایع روغنی بر پایه اسید‌های میوه و سپس با سرم-لاک پوشانده می‌شود. برای هر دختر به صورت جداگانه بر اساس مشکلات موجود در ناخن انتخاب می‌شود. شما می‌توانید محصولی با کمپلکس ویتامین و پروتئین یا اجزای دیگر انتخاب کنید. پس از اتمام لمینت، می‌توان ناخن‌ها را با لاک رنگی تزئینی پوشاند و هر طرحی را به دلخواه انجام داد.

روش لمینت ناخن می‌تواند به هر کسی که به آن نیاز دارد اجازه دهد تا ناخن هایی زیبا داشته باشد. بسیاری از افراد ناخن‌های شکنند‌های دارند، ناخن‌ها ضعیف شده و به راحتی شکافته می‌شوند و می‌شکنند؛ و باعث ناراحتی و حتی احساسات دردناک می‌شود. هنگام انجام روش لمینت، لبه پنجه مهر و موم می‌شود و خاصیت ارتجاعی پیدا می‌کند، بنابراین از شکستن احتمالی آن جلوگیری می‌شود.

لمینت ناخن چیست؟

انواع لمینت ناخن

بیوژل‌ها برای لمینت استفاده می‌شوند که ممکن است در خواص و فرآیند کاربرد تا حدودی متفاوت باشند. اما این وجوه به همان روش خشک می‌شوند - زیر یک لامپ UV.

مزیت بزرگ بیوژل‌ها این است که با بازگرداندن صفحه ناخن و دادن ظاهری جذاب به ناخن اجازه تنفس می‌دهند. بیوژل ترک نمی‌خورد و حدود ۳-۲ هفته به شکل اولیه روی ناخن باقی می‌ماند.

بیوژل‌ها برای لمینت استفاده می‌شوند که ممکن است در خواص و فرآیند کاربرد تا حدودی متفاوت باشند.

این ابزار برای ناخن‌های شکننده و نازک مناسب است. این اجازه می‌دهد تا سطح را به خوبی "چسب" کنید، سپس آن را با لاک تزئینی بپوشانید. قبل از استفاده از ابزار، صفحات ناخن باید تراز شده و چربی زدایی شوند.

سپس یک لایه بسیار نازک از ژل را بمالید و به مدت ۲ دقیقه در یک لامپ UV خشک کنید. دوباره این روش را تکرار کنید. سپس پایان را قرار دهید. خشک کنید، لایه چسبنده را بردارید. سپس ناخن را می‌توان با لاک معمولی یا ژل لاک پوشاند

لمینت ناخن چیست؟


روش دیگر لمینت استفاده از موم است. این تکنیک امروزه در بین دخترانی که ناخن‌های مشکل دار دارند بسیار محبوب است. نام دوم این تکنیک مانیکور ژاپنی است. در قلب ابزار:

 • پودر
 • موم زنبور عسل
  پس از اینکه صفحه ناخن با یک فیلم خاص که عملکرد‌های محافظتی دارد بسته می‌شود. ابزار اعمال شده بی نظمی‌ها و ترک‌ها را در ناخن‌ها پر می‌کند و به سطح آن درخشندگی می‌بخشد.
 • تکه‌های مروارید

پس از اینکه صفحه ناخن با یک فیلم خاص که عملکرد‌های محافظتی دارد بسته می‌شود. ابزار اعمال شده بی نظمی‌ها و ترک‌ها را در ناخن‌ها پر می‌کند و به سطح آن درخشندگی می‌بخشد.

بیشتر بخوانید: ترمیم ناخن شکسته با کاشت پودر چگونه است؟

دیگر روش لمینت، با استفاده از پولیش. برخلاف سایر ابزارها، هدف آن نشان دادن زیبایی طبیعی گل همیشه بهار است. شما می‌توانید چنین لمینتی را روزانه انجام دهید. در نتیجه، یک فریم ناخن بادوام، صاف و براق بدست می‌آورید.
محصولات لمینت نیازی به حذف ندارند. با این حال، در صورت بروز چنین نیازی، به وسایل خاصی مورد نیاز است. اگر ناخن نیاز به اصلاح داشته باشد، می‌توان آن را به روش زیر انجام داد.

نیاز به صاف کننده و چربی گیر دارد. سپس می‌توانید لایه جدیدی از ژل بازسازی کننده را اعمال کنید.
بیوژل آب بندی در ناحیه رشد مجدد اعمال می‌شود، محل اتصال توسط یک پولیش تراز می‌شود.

لمینت ناخن چیست؟

چه موادی در لمینت ناخن استفاده می‌شوند؟

یکی از اصلی‌ترین نکاتی که باید در حین کاور کردن ناخن‌ها مورد توجه قرار بگیرد امکان رشد میکروب‌ها در آن شرایط و برای طولانی مدت است، بنابراین در انجام لمینت ناخن حتما از مایع ضدقارچ استفاده می‌شود.

ماده دیگری که در انجام لمینت برای ناخن‌ها کاربرد دارد؛ پرایمر مخصوص ناخن است. همانطور که احتمالاً اطلاع دارید، پرایمر‌ها وظیفه‌ی یکدست کردن سطح و پوشاندن هرگونه منفذ و فرورفتگی را دارند و به همین علت سبب می‌شوند تا مواد لمینت بهتر بر روی سطح ناخن بچسبند. پرایمری که در کاور کردن ناخن استفاده می‌شود معمولاً از نوع غیر اسیدی است.

یکی از اصلی‌ترین نکاتی که در حین کاور کردن ناخن‌ها مورد توجه است امکان رشد میکروب‌ برای طولانی مدت است .

بیس ژل یا ژل پایه، ماده دیگری است که در لمینت کردن ناخن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده زمینه ناخن را برای نشستن ماده لمینت روی سطح آن فراهم می‌کند.

مواد مخصوص لمینت ناخن که به ژل فایبر گلاس هم معروف هستند، اساسی‌ترین و اصلی‌ترین جز در انجام این عمل به شمار می‌آیند.

کیفیت این ژل بر سلامت ناخن و ظاهر نهایی آن موثر است؛ هرچه کیفیت این ماده بیشتر و بهتر باشد، نتیجه‌ی نهایی رضایت‌بخش‌تر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: جدیدترین کاشت ناخن 2022، به روزترین طراحی‌های ناخن

پد الکلی برای زدودن هرگونه آلودگی و چربی نیاز است. چرا که هرگونه ماده اضافی بر روی خود ناخن‌ها مانع از چسبندگی مورد قبول مواد اصلی بر روی صدف ناخن می‌شود. ضمن آن که در صورت چسبندگی در کار نهایی می‌توانیم از پد الکلی برای رفع آن استفاده کنیم.

لمینت ناخن چیست؟

مزایا و معایب روش لمینت ناخن

سایر وسایل مورد نیاز برای انجام کاور ناخن شامل دستگاه‌هایی نظیر دستگاه UV و سوهان برقی است. استفاده از وسایل مخصوص پدیکور و مانیکور در صورت امکان، نتیجه را به هدف ایده‌آل نهایی نزدیک‌تر می‌کند.

 • لمینت ناخن یک روند نسبتا جدید در زمینه هنر ناخن است. جنبه‌های مثبت آن عبارتند از:
 • اثر آرایشی سریع.
 • ظاهر زیبا و سالم صفحه ناخن.
 • بدون ناراحتی در طول عمل.
 • اثر طولانی ناخن‌های مرتب.
 • از بین بردن بی نظمی‌ها و سایر نقص‌های صفحه ناخن.
 • جلوگیری از لایه برداری ناخن با گره زدن لایه‌های عمیق صفحه ناخن.
پ
منبع: shape

محتوای حمایت شده

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.