۲۲۹۷۱۰
۲۴۴۳۵
۲۴۴۳۵

هزینه عمل اسلیو معده سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

اگر قصد انجام عمل اسلیو معده را دارید، در این مقاله با ما همراه شوید تا علاوه بر بررسی این جراحی و مزایا و معایب آن، هزینه عمل اسلیو معده سال ۱۴۰۳ را نیز در اختیارتان قرار دهیم.

هزینه عمل اسلیو معده سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

جراحی اسلیو معده که به نام اسلیو گاسترکتومی نیز شناخته می‌شود، یک روش کاهش وزن است که به دلیل اثربخشی آن در کمک به افراد برای دستیابی به کاهش وزن قابل توجه و پایدار محبوبیت پیدا کرده است. این مداخله جراحی شامل کاهش اندازه معده برای ایجاد احساس سیری با وعده‌های غذایی کوچک‌تر است. در این مقاله قصد داریم این جراحی را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار داده و به عوامل مؤثر بر هزینه آن در سال جاری بپردازیم.

در این مقاله می‌خوانید:


بیشتر بخوانید: مبارزه با اضافه وزن از طریق رژیم لاغری یا جراح


جراحی اسلیو معده چیست و چگونه انجام می شود؟

جراحی اسلیو معده شامل برداشتن بخش بزرگی از معده با هدف کاهش اشتها و در نتیجه کاهش وزن می‌شود. این کاهش اندازه معده نه تنها مقدار غذایی را که فرد می‌تواند مصرف کند، محدود می‌کند، بلکه بر تولید هورمون‌های گرسنگی تأثیر می‌گذارد و به کاهش وزن کمک خواهد کرد.

هزینه عمل اسلیو معده سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

چگونگی انجام جراحی اسلیو معده

قبل از انجام عمل جراحی اسلیو گاسترکتومی، افراد معمولاً ارزیابی کامل قبل از عمل را انجام می‌دهند. این فرایند شامل ارزیابی‌های پزشکی، مشاوره تغذیه و ارزیابی‌های روان‌شناختی می‌شود تا اطمینان حاصل شود که بیماران از نظر فیزیکی و ذهنی برای این روش آماده هستند. شناسایی و رسیدگی به هر گونه بیماری زمینه‌ای که ممکن است بر موفقیت جراحی تأثیر بگذارد، ضروری است.

این جراحی معمولاً با استفاده از تکنیک‌های کم تهاجمی مانند لاپاراسکوپی انجام می‌شود. در طول عمل، برش‌های کوچکی در شکم ایجاد می‌شود و یک لاپاراسکوپ (دوربین کوچک) برای ارائه راهنمای بصری به جراح، وارد ناحیه شکم می‌شود. سپس از ابزارهای تخصصی برای برداشتن تقریباً ۷۵ تا ۸۰ درصد معده استفاده می‌شود و در انتها یک لوله باریک از معده باقی می‌ماند.

در مرحله بعد قسمت باقیمانده معده با استفاده از منگنه‌های جراحی مهر و موم می‌شود. این فرآیند منگنه کردن، معده را به صورت عمودی تقسیم می‌کند و ظرفیت آن را کاهش می‌دهد. سپس قسمت برداشته شده معده با دقت کشیده می‌شود و معده اسلیو (آستینی شکل) باقی می‌ماند تا خطر عوارض به حداقل برسد.

پس از جراحی اسلیو معده، اندازه کوچک‌تر معده افراد را به مصرف وعده‌های غذایی کوچک‌تر تشویق می‌کند و باعث کاهش وزن می‌شود. بیماران همچنین تغییراتی را در اشتها و متابولیسم تجربه می‌کنند که به موفقیت کلی این روش کمک می‌کند.


پیشنهاد ویژه نی نی بان:  قهوه با مغز چه میکند؟ فِرِش و شاداب


جراحی اسلیو معده چطور لاغر می‌کند؟

این جراحی باعث می‌شود افراد کمتر احساس گرسنگی کنند، زیرا معده کوچک‌تر مقدار پایین‌تری از هورمونی به نام گرلین را تولید می‌کند که باعث گرسنگی می‌شود.

چه زمانی باید به جراحی اسلیو معده فکر کنم؟

جراحی اسلیو معده نوعی جراحی چاقی است که به آن جراحی کاهش وزن نیز می‌گویند. گاهی اوقات برای افرادی که بسیار چاق هستند یا مشکلات سلامتی ناشی از چاقی دارند توصیه می‌شود. شما باید تنها از تلاش برای کاهش وزن به روش‌های کاهش وزن مختلف و جواب نگرفت، جراحی اسلیو معده را در نظر بگیرید.

قبل از جراحی اسلیو معده باید روش‌های کاهش وزن مانند رژیم و ورزش را امتحان کنید

قبل از انتخاب جراحی اسلیو معده چه کنیم؟

اولین قدم این است که میزان مصرف غذا و فعالیت و ورزش روزانه خود کاهش دهید. همچنین برخی داروهای کاهش وزن هستند که پزشک برایتان تجویز می‌کند. اگر این روش‌ها جواب ندادند؛ برای جراحی اسلیو هزینه کنید.

هزینه عمل اسلیو معده سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

مزایا و معایب اسلیو معده چیست؟

جراحی اسلیو معده یک ابزار قدرتمند در مبارزه با چاقی است که مزایای تغییر زندگی و ظاهر را برای بسیاری از افراد ارائه می‌دهد. با این حال، ضروری است که به این تصمیم با درک جامعی از مزایا و معایب نزدیک شویم.

مزایا:

کاهش وزن قابل توجه

یکی از مزایای اصلی این جراحی، کاهش وزن قابل توجه و اغلب سریع است که از طریق جراحی اسلیو معده حاصل می‌شود. این روش ظرفیت معده را کاهش می‌دهد، مقدار غذایی که فرد می‌تواند مصرف کند محدود کرده و کاهش وزن را تسهیل می‌کند.

بهبود سلامت متابولیک با اسلیو معده

نشان داده شده است که جراحی اسلیو معده سلامت متابولیک را بهبود می‌بخشد و منجر به تغییرات مثبت در شرایطی مانند دیابت نوع ۲ و فشار خون بالا می‌شود. این پیشرفت‌ها می‌تواند به بهبود کلی رفاه یک فرد کمک کند.

کاهش گرسنگی

این نوع از جراحی معده بر تولید هورمون‌های گرسنگی تأثیر می‌گذارد و منجر به کاهش اشتها می‌شود. این کاهش گرسنگی به افراد کمک می‌کند تا به عادات غذایی سالم‌تری پایبند باشند و پایداری کاهش وزن در این افراد افزایش یابد.

رویکرد کم تهاجمی

جراحی اسلیو معده اغلب با استفاده از تکنیک‌های کم تهاجمی مانند لاپاراسکوپی انجام می‌شود. این فرایند منجر به برش‌های کوچک‌تر، کاهش جای زخم و زمان بهبودی سریع‌تر در مقایسه با جراحی‌های باز و تهاجمی می‌شود.

حفظ آناتومی دستگاه گوارش با اسلیو معده

برخلاف برخی از جراحی‌های کاهش وزن دیگر مانند بای پس معده، جراحی اسلیو معده تداوم طبیعی دستگاه گوارش را حفظ می‌کند. این بدان معنی است که جذب مواد مغذی نسبتاً طبیعی باقی می‌ماند و خطر کمبودهای تغذیه‌ای را کاهش می‌دهد.

هزینه عمل اسلیو معده سال ۱۴۰۳ چقدر است؟


بیشتر بخوانید: با عوارض و فواید عمل اسلیو معده آشنا شوید!


معایب:

خطرات جراحی

مانند هر روش جراحی، این روش نیز دارای خطرات ذاتی از جمله عفونت، خونریزی یا نشت از ناحیه برش است. در حالی که بروز این عوارض نسبتاً نادر هستند، قبل از تصمیم نهایی به جراحی باید در نظر گرفته شوند.

ماهیت برگشت ناپذیر

این جراحی غیر قابل برگشت است. هنگامی که بخش قابل توجهی از معده برداشته شود، قابل ترمیم نیست. افراد باید برای تغییرات مادام‌العمر در عادات غذایی و سبک زندگی خود آماده باشند.

پتانسیل کمبودهای تغذیه ای

در حالی که حفظ آناتومی دستگاه گوارش بروز این خطر را کاهش می‌دهد، هنوز هم احتمال کمبودهای تغذیه‌ای پس از جراحی اسلیو معده وجود دارد. بیماران اغلب برای جلوگیری از کمبودها به مکمل‌های مادام‌العمر از برخی ویتامین‌ها و مواد معدنی نیاز دارند.

نتایج متغیر

موفقیت جراحی معده می‌تواند در بین افراد متفاوت باشد. عواملی مانند تبعیت از تغییرات سبک زندگی پس از عمل، ژنتیک و سلامت کلی، نقش مهمی در تعیین نتایج دارند.

هزینه اسلیو معده

هزینه جراحی اسلیو معده می‌تواند قابل توجه باشد و دسترسی به آن ممکن است برای برخی افراد محدود باشد. پوشش بیمه برای این روش متفاوت است و هزینه‌های غیر قابل پیش بینی در جریان این جراحی باید به دقت در نظر گرفته شود.


مطالب پیشنهادی: ابدومینوپلاستی شکم، منجر به کاهش وزن می‌شود؟


چگونه برای جراحی اسلیو معده آماده شوم؟

اگر قصد جراحی دارید، به آزمایش‌های مختلفی نیاز دارید تا مطمئن شوید که جراحی اسلیو معده برای شما مناسب است. پزشک در مورد هر گونه تغییری که باید در داروها و رژیم غذایی خود در هفته‌ها یا روزهای قبل از جراحی ایجاد کنید، به شما توصیه می‌کند. شب قبل از جراحی باید خوردن و آشامیدن را متوقف کنید.

هزینه عمل اسلیو معده سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

بعد از اسلیو معده چه انتظاری باید داشته باشم؟

اگر جراحی اسلیو معده دارید، ابتدا با غذاهای مایع شروع کنید. در طی چند هفته آینده، باید غذای پوره شده و سپس غذای جامد بخورید. خواهید شد. وعده‌های غذایی شما بسیار کوچک‌تر خواهد بود و ممکن است مجبور شوید به دلیل کوچک بودن شکمتان خوردن نوشیدنی را همراه با وعده‌های غذایی خود متوقف کنید.

هزینه کاهش وزن با عمل اسلیو می‌ارزد؟

 • پس از جراحی چاقی برای کاهش وزن و حفظ آن باید تغییرات قابل توجهی در سبک زندگی ایجاد کنید. به عنوان مثال، توصیه های تغذیه ای از یک متخصص تغذیه در مورد چگونگی تغییر عادات غذایی برای حفظ سلامتی در حین کاهش وزن دریافت خواهید کرد.
 • وعده های غذایی شما بسیار کمتر از قبل خواهد بود. و احتمالا تا آخر عمر از ویتامین ها یا سایر مکمل ها استفاده خواهید کرد.
 • شما همچنین باید میزان فعالیت بدنی خود را افزایش دهید.

هزینه اسلیو معده چقدر است؟

جراحی اسلیو معده یا اسلیو گاسترکتومی جراحی برای کاهش وزن است که شامل برداشتن قسمت بزرگی از معده است. پس از جراحی، فرد پس از خوردن مقدار کمی غذا احساس سیری می کند. هزینه اسلیو معده در سال ۱۴۰۳ حدود ۳۸ میلیون تومان است. با این‌حال اگر عوامل تاثیرگذار بر این جراحی را بدانید؛ حتما می‌توانید کمی قیمت آن را پایین بیاورید.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه اسلیو معده چیست؟

جراح و کلینیک مهم‌ترین عوامل اثر گذار در قیمت جراحی لاپاروسکوپی هستند.

هزینه جراح لاپاروسکوپی برای اسلیو معده

این روش معمولاً به روش لاپاروسکوپی انجام می شود که شامل قرار دادن ابزارهای کوچک از طریق چندین برش کوچک در قسمت فوقانی شکم است. طی گاسترکتومی اسلیو، حدود ۸۰ درصد معده برداشته می‌شود و شکمی لوله‌ای شکل به اندازه و شکل یک موز باقی می‌ماند. بنابراین دستمزد جراحی که لاپاراسکوپی را بلد باشد بسیار اهمیت دارد که بین ۱۵ تا ۱۸ میلیون تومان است.

محدود کردن اندازه معده مقدار غذایی را که می‌توانید مصرف کنید محدود می‌کند. علاوه بر این، این روش باعث تغییرات هورمونی می شود که به کاهش وزن کمک می کند. همین تغییرات هورمونی همچنین به تسکین شرایط مرتبط با اضافه وزن، مانند فشار خون بالا یا بیماری قلبی کمک می کند.

امکانات کلینیک جراحی لاپاروسکوپی

اگر کلینیک امکانات کافی برای اسلیو معده نداشته باشد؛ انجام این جراحی، سبب برخی مشکلات و عوارض می‌شود.

 • خون ریزی بیش از حد
 • عفونت
 • واکنش های نامطلوب به بیهوشی
 • لخته شدن خون
 • مشکلات ریوی یا تنفسی
 • از لبه بریده معده نشت می کند
 • انسداد دستگاه گوارش
 • فتق ها
 • رفلاکس معده به مری
 • قند خون پایین (هیپوگلیسمی)
 • سوء تغذیه
 • استفراغهزینه عمل اسلیو معده سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

هزینه عمل اسلیو معده سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

نمایه توده بدنی باید مناسب باشد

کسانی باید اسلیو معده را انجام دهند که شاخص توده بدنی (BMI) آنها ۳۳ یا بالاتر است (چاقی شدید). به علاوه کسانی که این مشکلات را دارند هم می‌توانند اسلیو معده را انجام دهند.

 • بیماری قلبی
 • فشار خون بالا
 • کلسترول بالا
 • آپنه انسدادی خواب
 • دیابت نوع ۲
 • سکته
 • سرطان
 • ناباروری

پیشنهاد ویژه نی نی بان:  فواید یائسگی، پیش به سوی زندگی بهتر


جراحی اسلیو معده را پیش کدام جراح انجام دهیم؟

در این صفحه درباره هزینه جراحی اسلیو معده گفتیم؛ عوامل تاثیرگذار بر قیمت آن را ذکر کردیم؛ حالا اگر دنبال یک جراح خوب می‌گردید؛ سری به بخش گوارش و جراحی عمومی نی‌نی‌بان بزنید. پزشکان باتجربه آماده پاسخ‌گویی به شما هستند.

چه کسانی کاندید مناسبی برای انجام اسلیو معده هستند؟

کاندیدهای ایده‌آل برای جراحی اسلیو معده معمولاً دارای شاخص توده بدنی (BMI) ۴۰ یا بالاتر یا در محدوده ۳۵ الی ۳۹.۹ هستند و با مشکلات سلامتی مرتبط با چاقی مانند دیابت یا فشار خون دست و پنجه نرم می‌کنند. این افراد اغلب کاهش وزن را از طریق روش‌های معمولی مانند رژیم غذایی و ورزش دشوار می‌دانند. کاندیداها باید تعهدی قوی به تغییرات سبک زندگی از جمله اتخاذ یک رژیم غذایی سالم و درگیر شدن در فعالیت بدنی منظم داشته باشند.

همچنین سابقه پزشکی برای شناسایی کاندیدای مناسب ضروری است. افرادی که سابقه تلاش‌های ناموفق برای کاهش وزن دارند به ویژه آنهایی که با عوارض شدید سلامتی مرتبط با چاقی مواجه هستند، ممکن است جراحی اسلیو معده گزینه‌ای مناسب برای آن‌ها در نظر گرفته شود. علاوه بر این، نامزدها نباید شرایط پزشکی زمینه‌ای داشته باشند که می‌تواند جراحی یا روند بهبودی را پیچیده کند.

توجه به این نکته ضروری است که سن یک عامل تعیین کننده دقیق برای این جراحی نیست، اما افراد مسن برای انجام آن باید از سلامت کلی خوبی برخوردار باشند. همچنین این جراحی به طور کلی برای نوجوانان توصیه نمی‌شود، زیرا می‌تواند روند رشدی آن‌ها را دچار اختلال کند.

هزینه عمل اسلیو معده سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

کلام آخر

همان طور که در این مقاله اشاره کردیم، جراحی اسلیو معده به عنوان یک راه حل مؤثر در مبارزه با چاقی ظاهر شده است. این جراحی زمانی که با تغییرات سبک زندگی و حمایت مداوم همراه شود، می‌تواند گامی متحول کننده به سمت یک زندگی سالم‌تر و رضایت بخش‌تر برای کسانی باشد که با چاقی دست و پنجه نرم می‌کنند. فراموش نکنید که قبل از اقدام به انجام این جراحی حتماً با یک پزشک متخصص و مجرب در این زمینه مشورت کنید.

 

منبع: healthdirect

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.