۲۲۹۸۷۳
۱۷۱۳۹
۱۷۱۳۹

بزرگ کردن سینه با فیلر، مزایا و معایب

اگر تمایل دارید تا درباره بزرگ کردن سینه با فیلر بیشتر بدانید یا قصد انجام آن را دارید، در این مقاله با ما همراه شوید تا اطلاعات جامعی درباره این روش در اختیارتان قرار دهیم.

بزرگ کردن سینه با فیلر، مزایا و معایب
امروزه عمل بزرگ کردن سینه‌ها یکی از پ رطرفدارترین عمل‌های زیبایی در جهان به شمار می‌رود. روش‌های زیادی از جمله ایمپلنت سیلیکون، پیوند چربی، استفاده از مواد آلوپلاستیک و تزریق فیلر وجود دارد که هرکدام براساس خواسته مراجعه کننده و تشخیص پزشک متخصص انجام می‌شود. یکی از محبوب‌ترین‌ها روش‌های در بین عمل‌های زیبایی سینه، بزرگ کردن سینه با فیلر است. اما آیا این عمل زیبایی روشی ایمن برای بدن است؟ چه عوارض و مزیت‌هایی دارد؟ در ادامه به تمامی این سوالات پاسخ خواهیم داد.

در این مقاله می‌خوانید:

 • بزرگ کردن سینه با فیلر چگونه انجام می‌شود؟
 • مزایای بزرگ کردن سینه با فیلر
 • عوارض بزرگ کردن سینه با فیلر
 • راه‌های جایگزین بزرگ کردن سینه با فیلر
 • مراقبت‌های بعد از انجام عمل بزرگ کردن سینه با فیلر

بزرگ کردن سینه با فیلر، مزایا و معایب
در سال‌های اخیر در صنعت پر رقابت عمل‌های زیبایی، روش‌های غیر جراحی طرفداران بیشتری پیدا کرده است. تا چند سال قبل تنها راه مناسب برای بزرگ کردن سینه‌ها، جاگذاری پروتز سینه در بافت سینه بود. اما امروزه روش‌های غیر جراحی مانند بزرگ کردن سینه با فیلر یا تزریق چربی ارائه شده که طرفداران خاص خود را دارد. اما آیا می‌توان سینه‌ها را با روش‌های غیر جراحی به شکل مطلوبی بزرگ کرد؟ آیا تزریق فیلر هیچ عوارضی در پی نخواهد داشت؟

بزرگ کردن سینه با فیلر چگونه انجام می‌شود؟


بزرگ کردن سینه با فیلر، مزایا و معایب فیلرهایی که برای بزرگ کردن سینه استفاده می‌شوند، معمولاً از نوع هیالورونیک اسید هستند. دلیل استفاده از فیلرهای هیالورونیک اسید برای بزرگ کردن سینه‌ها، این است که هیالورونیک اسید نسبت به انواع دیگر فیلر، سازگاری بیشتری با بافت بدن دارد. با این حال از آنجایی که سینه ساختار رگ‌های خونی پیچیده‌ای دارد، تزریق غیر اصولی فیلر به بافت آن می‌تواند عوارض جانبی ایجاد کند. تزریق فیلر به بافت سینه حتما باید توسط یک متخصص مجرب انجام شود تا عوارض آن تا حد قابل توجهی کاهش یابد.

برای افزایش حجم سینه‌ها تقریبا تزریق ۳۰ تا ۴۰ میلی‌لیتر فیلر برای هر سینه نیاز است. این عمل تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود و نیازی به گذراندن دوره نقاهت طولانی ندارد.

برای افزایش حجم سینه‌ها تقریبا تزریق ۳۰ تا ۴۰ میلی‌لیتر فیلر برای هر سینه نیاز است. بزرگ کردن سینه با استفاده از فیلرهای تزریقی به زنان این مزیت را می‌دهد که سینه‌هایشان را به اندازه و فرم دلخواهشان دربیاورند. این عمل تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود و نیازی به بستری شدن در بیمارستان یا گذراندن دوره نقاهت طولانی ندارد.

مزایای بزرگ کردن سینه با فیلر


بزرگ کردن سینه با فیلر، مزایا و معایب
زمانی که با رشد روز افزون طرفداران تزریق فیلر برای بزرگ کردن سینه مواجه می‌شویم، این سوال برایمان پیش می‌آید که دلیل این حجم از استقبال متقاضیان برای انجام این روش چیست؟ در ادامه به برخی از مزیت‌های این روش اشاره خواهیم کرد.

 • عدم نیاز به جراحی
 • عدم نیاز به گذراندن دوران نقاهت طولانی
 • عدم نیاز به بیهوشی کامل
 • پایداری بیشتر نسبت به تزریق چربی
 • ریسک عفونت کمتر نسبت به ایمپلنت سیلیکون در سینه
 • امکان افزایش سایز سینه‌ها به اندازه و فرم دلخواه

عوارض بزرگ کردن سینه با فیلر


بزرگ کردن سینه با فیلر، مزایا و معایب
همان‌طور که اشاره کردیم از آن جایی که بافت سینه دارای رگ‌های خونی بسیار پیچیده‌ای است، عمل‌های زیبایی سینه از جمله تزریق فیلر می‌تواند عوارضی را برای بدن ایجاد کند.

از جمله این عوارض جانبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد عفونت در بافت سینه
 • پارگی رگ‌های خونی سینه هنگام تزریق فیلر
 • سفت شدن بافت سینه در صورت پس زدن فیلر توسط بافت سینه
 • تغییر غیر طبیعی فرم سینه ناشی از عفونت یا مشکلات دیگر

توجه داشته باشید که این عوارض در کمتر از ۱۰ درصد از زنانی که این عمل زیبایی را انجام داده‌اند، دیده شده است. این عوارض معمولا در صورتی بروز پیدا می‌کنند که تزریق فیلر توسط یک فرد غیر متحصص انجام شده باشد یا فیلر تزریق شده از نوع مرغوبی نباشد.

راه‌های جایگزین بزرگ کردن سینه با فیلر


بزرگ کردن سینه با فیلر، مزایا و معایب
اگر به هر دلیلی بزرگ کردن سینه با تزریق فیلر جزو انتخاب‌های شما از بین روش‌های بزرگ کردن سینه نبود، روش‌های جایگزین دیگری مانند تزریق چربی یا کاشت سیلیکون را می‌توانید امتحان کنید.

تزریق چربی


بزرگ کردن سینه با فیلر، مزایا و معایب
در این روش چربی مورد نیاز برای تزریق به بافت سینه از بدن فرد گرفته می‌شود. این چربی‌ها تصفیه شده و بعد از آماده شدن به بافت سینه فرد تزریق می‌شود.

ماندگاری تزریق چربی نسبت به تزریق فیلر برای بزرگ کردن سینه‌ها، بسیار کمتر است.

مزیت این روش نسبت به تزریق فیلر این است که، چربی تزریق شده از بدن خود بیمار گرفته شده و احتمال عفونت را کاهش می‌دهد . اما این روش ماندگاری بالایی ندارد و با کاهش وزن فرد، حجم سینه‌ها نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

کاشت سیلیکون


بزرگ کردن سینه با فیلر، مزایا و معایب
عمل زیبایی کاشت سیلیکون یک روش تهاجمی است که با جراحی و برش دادن قسمتی از بافت سینه انجام می‌شود.

ماندگاری ایمپلنت سیلیکون نسبت به روش‌هایدیگر بیشتر است. اما ریسک ابتلا به عفونت در این روش بسیار بالاتر است.

در این روش ایمپلنت‌های سیلیکونی زیر بافت ماهیچه‌ای کاشته می‌شوند و ماندگاری بسیار بیشتری نسبت به دو روش دیگر دارند. اما ریسک عفونت در این روش از دو روش دیگر بسیار بیشتر است.

مراقبت‌های بعد از انجام عمل بزرگ کردن سینه با فیلر


بزرگ کردن سینه با فیلر، مزایا و معایب
همان‌طور که اشاره کردیم، بزرگ کردن سینه با فیلر نیازی به گدراندن دوران نقاهت طوانی ندارد. اما بعد از انجام این عمل زیبایی و مرخص شدن از بیمارستان، بهتر است به برخی نکات توجه کرده و مراقبت‌های بعد از عمل را جدی بگیرید.

 • برای کاهش درد از استامینوفن به تجویز پزشک استفاده کنید و از مصرف مسکن‌های قوی اجتناب کنید
 • از خاراندن یا ماساژ محل‌های تزریق و اطراف سینه خودداری کنید
 • برای کاهش سوزش و کبودی محل تزریق از یک گذاشتن تکه یخ روی آن استفاده کنید
 • اگر سوزش و خارش و التهاب محل تزریق بیشتر از سه روز ادامه یافت یا شدت گرفت، حتما به پزشک خود اطلاع دهید
 • در صورت مشاهده هرگونه تغییر در رنگ یا شکل بافت سینه ، پزشک خود را در جریان بگذارید

کلام آخر


بزرگ کردن سینه با فیلر، مزایا و معایب
در این مقاله قصد داشتیم تا توضیحات جامعی درباره عمل بزرگ کردن سینه با فیلر در اختیارتان قرار دهیم. اگر شما هم جزو آن دسته از کسانی هستید که به عمل زیبایی بزرگ کردن سینه فکر می‌کند و تمایل دارید تا این عمل را انجام دهید، بهتر است قبل از هر تصمیمی با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید . فراموش نکنید که داشتن اطلاعات کافی درباره مزایا و عوارض این روش‌ها به شما کمک می‌کند تا تصمیمی آگاهانه بگیرید.

منبع: ultimoclinic

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.