۲۳۰۲۰۷
۲۶۴۱
۲۶۴۱

راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی

هیچ زمانی برای حفظ جوانی دیر نیست. روش‌های زیادی برای داشتن ظاهر و باطن جوان وجود دارد؛ و بعضی از آن‌ها تنها چند دقیقه در طول روز وقت می‌طلبند. شما با انجام کار‌هایی مثل توجه به پوست و ثبت نام در باشگاه می‌توانید جوانی خود را حفظ کنید.

راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی

راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی در چیست؟ بعضی‌ها چگونه حتی در شصت یا هفتاد سالگی هنوز هم سرزنده و جوان بنظر میرسند؟ غذا یا داروی خاصی میخورند؟ کار به خصوصی انجام میدهند؟ آیا همه چیز ژنتیک است و بستگی دارد به اینکه پدربزرگ و مادربزرگ شما چند سال عمر کرده باشند؟

۲۰ سالگی شما با رفتن به دنبال مد روز و دهه‌ی ۳۰ زندگی شما با تجربه‌ی پدر و مادر شدن همراه بوده است. اما به محض رسیدن به سن ۴۰ سالگی، ظاهر شدن استرس در زوجین امری غیر طبیعی نیست.

هیچ زمانی برای حفظ جوانی دیر نیست. روش‌های زیادی برای داشتن ظاهر و باطن جوان وجود دارد.

هیچ زمانی برای حفظ جوانی دیر نیست. روش‌های زیادی برای داشتن ظاهر و باطن جوان وجود دارد؛ و بعضی از آن‌ها تنها چند دقیقه در طول روز وقت می‌طلبند.

شما با انجام کار‌هایی مثل توجه به پوست و ثبت نام در باشگاه می‌توانید جوانی خود را حفظ کنید؛ و برای دیگران اینطور به نظر می‌رسد که سن شما نصف آن چیزی است که در واقع هستید.

برای استفاده از این روش‌ها درنگ نکنید. این روش‌های ضد پیری نه تنها ظاهر شما را فوق العاده می‌سازند، بلکه حس خوب جوانی را برای شما به ارمغان می‌آورند؛ که شاید همین هم بخشی از راز طول عمر باشد!

راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی

۱. حفظ رطوبت پوست

آیا تا به حال از خود پرسیده اید که چرا مردان و زنان در فرانسه حتی در سنین بالا چنین چهره زیبایی دارند؟ همه چیز به مرطوب کننده و استفاده مداوم از آن باز می‌گردد. فرانسوی‌ها عادت کرده اند که همواره از مرطوب کننده بروند.

یک راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی، حفظ رطوبت پوست است.

یک راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی ، حفظ رطوبت پوست است. شماهم به سراغ مرطوب کننده مورد علاقه و مناسب پوستتان رفته و آن را هر روز روی صورت، گردن و دستان خود بگذارید.

همچنین می‌توان آن را بر روی سایر اعضای بدن نیز قرار داد، زیرا مرطوب سازی مداوم باعث حفظ شدن جوانی پوست می‌شود. بعد از حمام از لوسیون بدن استفاده کنید.

راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی

۲. تاثیر مواد غذایی

مطمئنا، سیب زمینی سرخ کرده با نمک فوق العاده جذاب است. اما پیامد مصرف این همه سدیم برای بدن چیست؟

استفاده بیش از حد از سدیم در رژیم غذایی با جذب رطوبت پوست باعث تخریب پوست و با حفظ آب بدن باعث پف زیر چشم می‌شود. سعی کنید هر روز حداکثر ۲۳۰۰ میلی گرم یا یک قاشق چای خوری سدیم مصرف کنید. تا بدین صورت پوست شما سالم و جوان باقی بماند و فشار خون، رگ‌ها و قلب شما فشار کمتری تحمل کند.

راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی

۳. از لباس‌های نو استفاده کنید

هیچ چیزی مانند دور انداختن لباس‌های قدیمی و ناخوشایند و جایگزینی آن‌ها با لباس‌های جدید، ظاهر جوان را برای شما فراهم نمی‌آورد. این لباس‌ها باعث به وجود آوردن حس خوبی درون شما میشود.

هیچ چیزی مانند دور انداختن لباس‌های قدیمی و جایگزینی آن‌ها با لباس‌های جدید، ظاهر جوان را برای نمی‌آورد.

کار را با لباس‌های اصلی که هر روز می‌پوشید، نظیر شلوار جین، ژاکت و کفش، شروع کرده و سپس به سراغ دیگر پوشیدنی‌ها نظیر پیراهن بروید. خیلی زود کمد لباس شما پر می‌شود از انتخاب‌هایی که باعث جوانتر شدن شما می‌شوند.

حفظ روحیه بسیار مهم است. این باعث میشود تا کمتر خود را ببازید. استرس کمتری داشته باشید و احساس کنید از پس کار‌ها برمی آیید.

راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی

۴. لبخند را فراموش نکنید

اگر به دنبال بهانه‌ای برای خندیدن هستید، در اینجا به یکی از آن‌ها اشاره می‌کنیم. خندیدن شما را از شر استرس خلاص می‌کند؛ و این موضوع باعث جلوگیری از پیری زودرس می‌شود. علاوه بر این، این بهانه خوبی برای زمان بندی و گذراندن وقت با دوستان است. پس با دوستانتان بگویید و بخندید!

۵. رسیدگی به مو‌ها

مرتب بودن مو‌ها تاثیر زیادی بر چهره شما دارد. اگر یک فرد کم مو هستید، سعی کنید که مو‌های خود را همیشه کوتاه نگه داشته و یا به کلی بزنید. اگر مو‌های زیادی دارد، به سراغ آرایشگری بروید که بر روی سر شما سبکی را پیاده کند که حفظ آن آسان باشد؛ و برای شما ظاهری جوان را به ارمغان آورد. زنان هم باید به سراغ کسی بروند که انواع سبک‌های مناسب با شکل صورت شما را بشناسد و با تجربه باشد.

راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی

۶. اکستنشن مو هم گزینه خوبی است

صحبت از مو شد، یکی از روش‌های آسان برای حفظ جوانی ظاهر، استفاده از اکستنشن مو است. اما در این راه محدودیت‌هایی وجود دارد: اگر تصمیم گرفته اید که از اکستنشن مو استفاده کنید، زیاده روی نکنید.

بیشتر بخوانید: جدیدترین دستگاه جوانسازی پوست ۲۰۲۲، موثرترین روش

از آرایشگر خود بخواهید طولی را به شما پیشنهاد کند که ظاهر شما را جدید کرده، اما بد به نظر نرسد. درست است که اکستنشن‌های بلند باعث جوانی ظاهر شما می‌شود. اما همچنین اگر به درستی استفاده نگردند، باعث پیر شدن ظاهر می‌شوند.

راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی

۷. لباس متناسب با بدن

زمانی که برای خرید لباس جدید به بازار می‌روید، سعی نکنید هر چیزی به دستتان رسید را بخرید. بر روی لباس‌هایی تمرکز کنید که به اندام شما بنشینند؛ و توجه را به سمت قسمتی از بدن جلب کنند که شما نسبت به آن‌ها بیشترین اعتماد به نفس را دارید. زمانی که این اتفاق بیفتد، شما به طور دائم جوانتر و آراسته‌تر به نظر می‌رسد.

راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی

۸. لاک ناخن

اگر بدانید لاک ناخن چقدر روی جوان شدن ظاهر شما اثر دارد، دیگر استفاده از آن‌ها سخت به نظر نمی‌رسد. بر طبق مطالعات، افرادی که از لاک ناخن استفاده می‌کنند، نسبت به افرادی که سراغ آن نمی‌روند، در نگاه دیگران جوانتر به نظر میرسند.

راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی

۹. از شر مو‌های سفید خود خلاص شوید

اگر بعضی از مو‌های شما سفیده شده اند، محکوم به داشتن ظاهری پیر می‌شوید. این یکی از واضح‌ترین علامت‌های سالخوردگی است. مرتبا به سراغ آرایشگر خود رفته تا این مو‌ها را بزند. یا موهایتان را رنگ بزنید. البته اگر از مدل موی مناسب استفاده کرده و از اعتماد به نفس کافی برخوردار باشید، می‌توانید با همان مو‌های سفید هم جوان به نظر برسید.

راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی

۱۰. استفاده مداوم از ماساژ

زمانی که استرس دارید، قطعا چین و چروک به سراغ پوست شما خواهد آمد. بر روی سلامت جسمانی خود تمرکز کنید تا از سلامت روان خود اطمینان حاصل نمایید. به سراغ یک ماساژور حرفه‌ای رفته تا تنش‌های بدن را رفع کند. با کنار رفتن استرس و نگرانی ها، ظاهر شما جوانتر خواهد شد.

۱۱. ابرو‌های خود را پر کنید

با افزایش سن، ابرو‌ها نازک می‌شوند و ظاهر شما را پیر می‌کنند. خوشبختانه، روش‌هایی برای پر و ضخیم کردن آن‌ها وجود دارد. می‌توانید برای این کار از یک مداد ابرو استفاده کنید؛ و یا به سراغ سرم‌های تقویت ابرو بروید. تا ظاهری جوان داشته باشید.

همچنین می‌توان از میکروبلیدینگ استفاده کرد. در این روش که نیمه دائمی به شمار می‌آید، متخصصین فضای خالی بین تار‌های ابرو را پر کرده و ظاهری به آن می‌دهند که با صورت شما متناسب است.

راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی

۱۲. لبخند زدن

اگر فردی هستید که همیشه لبخند می‌زنید باید بدانید که صورت‌های شاد نسبت به صورت‌های غمگین یا اخمو جوانتر به نظر می‌رسند. این بهانه‌ی خوبی برای داشتن دیدی مثبت نسبت به زندگی و لبخند زدن است. حتی اگر با روز‌هایی پر از استرس طرف هستید.

۱۳. حفظ سلامت پوست

اگر می‌خواهید تا جایی که ممکن است جوانتر به نظر برسید، حفظ سلامت پوست مهم است. همیشه از ضدآفتاب خوب استفاده کنید. آرایش روی صورت را به کمک شوینده‌های مناسب پاک کنید.

از ضدآفتاب خوب استفاده کنید. آرایش روی صورت را با شوینده‌های مناسب پاک کنید.

از کرم‌های ویتامینه و جوان کننده استفاده کنید. هر چند هفته یکبار و یا هر زمان که احساس نیاز در شما به وجود آمد به آرایشگاه بروید تا به بهترین نتیجه دست یابید.

زمانی که پوست شما تازه و شاداب به نظر برسد، ظاهری جوانتر خواهید داشت.

راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی

۱۴. مصرف پروتئین

اگر مو، پوست و ناخن‌های شما ناسالم به نظر می‌رسند، شاید دلیل آن مصرف کم پروتئین باشد. استفاده از رژیم‌های سرشار از چربی‌های سالم، غلات، پروتئین‌های ناب، میوه و سبزیجات برای حفظ ظاهری جوان و شاداب حیاتی می‌باشند.

بیشتر بخوانید: هایفو برای جوانسازی پوست

زمانی که به میزان کافی پروتئین مصرف نکنید، اثر مخربی بر بدن شما دارد، بخصوص مو‌ها که عمدتا از پروتئین ساخته شده اند. یک رژیم غذایی سالم و کامل داشته باشید. در این زمینه میتوانید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید.

۱۵. اصلاح ریش

اگر ریش‌های خود را اصلاح نمی‌کنید اکنون زمان آن فرا رسیده است. البته مسئله فقط به ریش محدود نمی‌شود. اگر می‌خواهید ظاهر خود را جوانتر کنید، مو‌های داخل بینی، گوش و ابرو‌های خود را کوتاه کنید. این مو‌ها رشد سریعی داشته و مرتب کردن آن‌ها باعث آراستگی و جوانی ظاهر شما می‌شوند.

راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی

۱۶. عضویت در باشگاه

شاید در سال‌های اخیر با رفتن به باشگاه و پرداخت هزینه‌های آن مخالف بوده باشید. اما اکنون اوضاع فرق می‌کند. رفتن مداوم به باشگاه برای سلامت شما ضروری است.

به خصوص بعد از چهل سالگی . جوان ماندن درون شما، به میزان فعالیت جسمی شما به شدت وابسته است؛ و این راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی است! همچنین این کار باعث حفظ جوانی ظاهر شما می‌شود. تنها پس از چند ماه تفاوت را احساس خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: بهترین دکتر پوست و مو در پاسداران

۱۷. خواب کافی

خواب ناکافی تاثیر زیادی بر چهره دارد. افرادی که خواب کافی ندارند، نسبت به افرادی که به اندازه کافی می‌خوابند، ظاهر پیرتری دارند. فراتر از همه‌ی اینها، کمبود خواب قابلیت بهبود پوست پس از قرار گیری در برابر آفتاب را کاهش می‌دهد، بنابراین خواب کافی داشته باشید، زیرا ۸ ساعت خواب تاثیر زیادی بر بدن و ظاهر شما دارد.

خواب کافی علاوه بر اینکه پوست شما را جوان میکند، با تقویت سیستم ایمنی شما، مانع از بروز بیماری‌های مرتبط با پیری میشود. پس یک راز جوان ماندن بعد از چهل سالگی خوب خوابیدن است!

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.