۲۳۰۲۸۸
۳۹۳۲
۳۹۳۲
پ

اپیلاسیون گیاهی چیست و چه مزایایی دارد؟

پس از سال‌ها نتایج عالی، محصولات زیبایی مبتنی بر مواد ارگانیک، تایید مشتریان زیادی را به خود جلب کرده‌اند. وقتی صحبت از حذف مو‌های زائد به میان می‌آید، به خصوص اپیلاسیون گیاهی، جایگزین مناسبی برای کسانی است که از موم زنبور عسل یا سایر فرمول‌های ترکیبی و بیش از حد مصنوعی استفاده می‌کنند.

اپیلاسیون گیاهی چیست و چه مزایایی دارد؟

در صنعتی که نمی‌توانیم متعجب باشیم که چه مقدار از یک محصول، مبتنی بر حیوان است، موم‌های گیاهی از مفیدترین خواص گیاهان، روغن‌های گیاهی و سایر عناصر طبیعی استفاده می‌کنند تا بسیاری از نگرانی‌هایی را که معمولاً بسیار سخت هستند، از بین ببرند. به خواندن ادامه دهید تا ببینید اپیلاسیون گیاهی چیست و چه مزایایی دارد.

بیشتر بخوانید: اپیلاسیون در بارداری، ضرر دارد؟

در این مقاله می‌خوانید:

 • اپیلاسیون گیاهی چیست؟
 • مزایای اپیلاسیون گیاهی
 • بهترین موم‌های گیاهی برای اپیلاسیون
 • آیا موم زنبور عسل، گیاهی محسوب می‌شود؟

اپیلاسیون گیاهی چیست؟

به فرآیند حذف موهای زائد توسط موم‌های گیاهی، اپیلاسیون گیاهی می‌گویند.

به فرآیند حذف موهای زائد توسط موم‌های گیاهی ، اپیلاسیون گیاهی می‌گویند. مهم‌ترین خواص هر موم، نقطه‌ی ذوب، ارزش اسیدی و ارزش صابونی شدن آن است. گاهی اوقات یا شاید بهتر باشد بگوییم بسیار به ندرت، مقدار ید موم نیز ذکر می‌شود.
رنگ موم‌های گیاهی از منبعی به منبع دیگر و روش استخراج و تصفیه‌ی آن‌ها متفاوت است. البته همه‌ی این موم‌ها لزوماً مخصوص اپیلاسیون نیستند. در واقع، شما می‌توانید از بعضی از آن‌ها در لوازم آرایشی ارگانیک نیز استفاده کنید.

اپیلاسیون گیاهی چیست و چه مزایایی دارد؟

بیشتر بخوانید: اپیلاسیون، دوازده نکته که کسی به شما نگفته

مزایای اپیلاسیون گیاهی

سموم و عطرهای موجود در محصولات مومی سنتی ممکن است به پوست و منابع طبیعی محیط زیست آسیب برسانند. دیدن محصولات آرایشی ارگانیک و سایر کالاها مانند شمع که خطرات زیست محیطی را با استفاده از روغن‌های هیدروژنه و هر یک از موارد زیر نادیده می‌گیرند، غیرمعمول نیست:

 • شکر خالص نیشکر، نمک دریا و آب لیمو
 • موم کارنوبا
 • موم کندلیلا
 • موم سویا
 • موم سبوس و برنج
 • موم آفتابگردان و سایر موم‌های گل

اپیلاسیون گیاهی چیست و چه مزایایی دارد؟

بیشتر بخوانید: اپیلاسیون ناحیه تناسلی زنان، نکات مهم

یک محصول موم گیاهی باید همان مزایای موم‌های سنتی را برای راحتی مشتریان ارائه دهد.

به عنوان راه حلی برای رفع موهای زائد، یک محصول موم گیاهی باید همان مزایای موم‌های سنتی را برای راحتی مشتریان ارائه دهد. بسیاری از موم‌های فوق در مقایسه با محصولات موم معمولی، نقطه‌ی ذوب بالاتری دارند و این امر باعث می‌شود که اگر فردی بخواهد با آن‌ها اپیلاسیون خانگی انجام دهد، دستکاری آن‌ها تا قوام مناسب را دشوارتر احساس کند.
در صورتی که ترکیب محصول باید کارایی را ساده کند و ضایعات را کاهش دهد، به خصوص اگر با موم‌های گیاهی سر و کار داشته باشیم. با این حال، با ترکیبات مناسب، موم‌ها و اپیلاسیون گیاهی دارای مزایای بسیاری هستند که بیشتر مشتریان از آن‌ها قدردانی می‌کنند.

اپیلاسیون گیاهی چیست و چه مزایایی دارد؟

بیشتر بخوانید: اپیلاسیون صورت با شمع بهتر است یا با نخ؟

مزایای اپلاسیون گیاهی عبارتند از:

 • عمل کردن به عنوان یک آنتی اکسیدان و دفع عرق
 • دارای اثر احیا کنندگی عمیق برای افزایش انعطاف پذیری پوست و کاهش احتمال پیری زودرس
 • از بین بردن چین و چروک‌های کوچک روی پوست، در صورت استفاده‌ی منظم
 • دارای فرمول‌های سازگار با محیط زیست و حفظ پوست در برابر آلودگی‌های مختلف موجود در محیط
 • نرم و درخشان‌ کردن پوست حتی ساعت‌ها پس از اپیلاسیون

اپیلاسیون گیاهی چیست و چه مزایایی دارد؟

بیشتر بخوانید: اپیلاسیون صورت با شمع چه فوایدی دارد؟

بهترین موم‌های گیاهی برای اپیلاسیون

روغن تامانو یکی از مواد اصلی است که برای تقویت خواص تسکین دهنده‌ی موم‌های گیاهی استفاده می‌شود.

موم‌های گیاهی برای اپیلاسیون، ترکیبی از مواد طبیعی موثر هستند که در عین حال، نقطه‌ی ذوب پایین خود را برای تضمین راحتی شما حفظ می‌کنند. بهترین موم‌هایی که در اپیلاسیون گیاهی استفاده می‌شوند، شامل مواد زیر هستند:

روغن تامانو

روغن تامانو یکی از مواد اصلی است که برای تقویت خواص تسکین دهنده‌ی موم‌های گیاهی استفاده می‌شود. این مواد مغذی احیا کننده، رشد سلولی را افزایش می‌دهند، به تسکین فوری پوست کمک می‌کنند و لایه‌ای محافظتی را در برابر عفونت و التهاب تشکیل می‌دهند.
موم‌های حاوی این روغن با محیط زیست سازگار هستند و اثربخشی خوبی هم دارند. این موم‌ها قوام الاستیکی لازم را نیز تضمین می‌کنند.

اپیلاسیون گیاهی چیست و چه مزایایی دارد؟

بیشتر بخوانید: اپیلاسیون واژن با موم ضرر دارد؟

روغن نخل

اگر پوست حساس دارید، از موم‌های گیاهی حاوی روغن نخل استفاده کنید.

مهم‌ترین خاصیت روغن نخل در موم‌های گیاهی، ایجاد بافتی کرمی است که پس از اپیلاسیون، پوست را تسکین می‌دهد. به همین دلیل، این موم‌ها را به گزینه‌ای مطمئن برای انواع پوست‌های حساس تبدیل می‌کند.
بنابراین شما هم اگر پوست حساس دارید و دائماً موقع اپیلاسیون کردن نگران هستید، توصیه می‌کنیم که از موم‌های گیاهی حاوی روغن نخل استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: شرط و شروط اپیلاسیون در بارداری

روغن سویا

روغن سویا می‌تواند تمام موهای ریز و درشت شما را به طور یکسان از بین ببرد.

روغن سویای غنی شده با اسیدهای چرب ضروری، دارای بسیاری از مزایایی است که پیش از این برای روغن تانامو نام بردیم. دانه‌های سویا به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی عمل می‌کنند که اثر محافظتی موم را افزایش می‌دهد.
هم‌چنین، روند بهبودی بعد از موم را تحریک می‌کند، خطرات آلرژی را کاهش می‌دهد و بافت نرم پوست را بازیابی می‌کند. از همه مهم‌تر این‌که اپیلاسیون گیاهی با موم حاوی این روغن می‌تواند تمام موهای ریز و درشت شما را به طور یکسان از بین ببرد.

اپیلاسیون گیاهی چیست و چه مزایایی دارد؟

بیشتر بخوانید: موهای زائد زنان، اصلاح بهتر است یا اپیلاسیون؟

آیا موم زنبور عسل، گیاهی محسوب می‌شود؟

موم زنبور عسل، هم‌چنان به عنوان نوعی ظلم به حیوانات تلقی می‌شود و گیاهی نیست.

از آن‌جایی که موم زنبور عسل یک عنصر تکرارشونده در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی است و موم‌ها از این نظر استثنا هستند، جایگزین‌هایی گیاهی ظاهر شده‌اند که به همان اندازه، نتایج تاثیرگذار دارند.
در حالی که اکثر موم‌های حرفه‌ای ارائه شده در سالن‌ها دارای مواد ایمن هستند، موم زنبور عسل نیز به دلیل خاصیت آبرسانی و محافظتی آن، هنوز به طرز گسترده‌ای برای اپیلاسیون کردن استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید: اپیلاسیون بدن زنان، نکات بسیار مهم

موم برداشته شده توسط زنبورها را معمولاً می‌توان مستقیماً از لانه‌ی زنبورها و بدون آسیب رساندن به خود آن‌ها استخراج کرد. با این وجود، بسیاری از محصولات حاوی ترکیبات مشتق شده از زنبور عسل مانند همین موم زنبور عسل، هم‌چنان به عنوان نوعی ظلم به حیوانات تلقی می‌شود و گیاهی نیستند.
در پایان، این به هر شخص بستگی دارد که تصمیم بگیرد از چه مومی برای اپیلاسیون خود استفاده کند. ما فقط می‌توانیم به شما توصیه کنیم که از مزایای بسیار اپیلاسیون گیاهی غافل نشوید.

اپیلاسیون گیاهی چیست و چه مزایایی دارد؟

بیشتر بخوانید: عوارض اپیلاسیون در زنان، جدی بگیرید

جمع‌بندی

اپیلاسیون گیاهی، از بین بردن موهای زائد با استفاده از موم‌های گیاهی است که مزایای بسیاری دارد. به عنوان مثال، موم‌های مورد استفاده در اپیلاسیون گیاهی، حاوی آنتی اکسیدان هستند و اثر احیا کنندگی نیز دارند که به جلوگیری از پیری زودرس و افزایش انعطاف پذیری پوست کمک می‌کند.

به کلینیک نی نی بان هم سر بزنید.

پ

محتوای حمایت شده

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.