۲۳۰۳۱۲
۲۱۵۰
۲۱۵۰

نکات مهم برای انتخاب بهترین دکتر پوست تهران برای درمان جوش

بروز جوش یا همان آکنه روی صورت یکی از ناخوشایندترین اتفاقاتی است که برای هر فردی فارغ از سن و جنسیت می‌تواند رخ دهد. اما روش مقابله با آن اهمیت زیادی دارد. زیرا در صورتی که درمان را به تاخیر بیندازید و یا روش غلطی را برای درمان انتخاب کنید، نه تنها آکنه‌ها از بین نمی‌روند، بلکه جای آن‌ها نیز باقی می‌ماند. در این مقاله قصد داریم راجع به بهترین دکتر پوست تهران برای درمان جوش صحبت کنیم و راهنمایی‌های لازم برای انتخاب دکتر را انجام دهیم.

نکات مهم برای انتخاب بهترین دکتر پوست تهران برای درمان جوش

متخصص پوست و مو کیست؟

بهترین انتخاب برای رفع آکنه مراجعه به پزشک متخصص پوست و مو است. زیرا این شاخه از پزشکی به طور کامل به مطالعه بیماری‌های پوست و مو می‌پردازد. بنابراین قبل از هر چیز به نوع تخصص فرد توجه کنید. توجه داشته باشید که به متخصصان پوست و مو درماتولوژیست هم می‌گویند. یک متخصص پوست معمولا وضعیت مو، پوست و ناخن فرد را مورد بررسی قرار داده و توصیه‌های لازم را به بیمار می‌کند. اگر برای انتخاب بهترین دکتر پوست تهران برای درمان جوش دچار تردید هستید، توصیه‌های آورده شده در ادامه مطلب می‌تواند برای شما کارساز باشد.

بیشتر بخوانید: راز زیبایی پوست کره ای ها چیست؟

چرا به متخصص پوست و مو نیاز است؟

پوست بدن اولین خط دفاعی بدن به حساب می‌آید. این خط دفاعی در معرض انواع آلودگی ها، قارچ ها، باکتری‌ها و اشعه‌های مضر خورشید قرار دارد. بنابراین طبیعی است که انواع متفاوتی از بیماری‌ها را تجربه کند. علاوه بر آن پوست بدن نماینده اتفاقات و اوضاع دستگاه‌های داخلی بدن نیز بوده و هر گونه بروز مشکل در اندام‌های داخلی می‌تواند روی سلامت پوست تاثیر بگذارد. بروز آکنه، بروز لکه‌های قهوه ای، خشک شدن و یا چرب شدن ناگهانی پوست همگی می‌تواند نشانه‌هایی از بیماری‌های داخل بدن باشد. بنابراین اهمیت مراجعه به پزشک در این گونه موارد بسیار زیاد است.

نکات مهم برای انتخاب بهترین دکتر پوست تهران برای درمان جوش یک متخصص پوست و مو چه وظایفی دارد؟

یک متخصص پوست وظیف دارد تا سطح سلامت ناخن، پوست و مو فرد را مورد بررسی قرار دهد. اما علاوه بر این موارد یک متخصص باید بافت‌ها و غشاهای مخاطی را نیز بررسی کند.

قبل از آن که بهترین دکتر پوست تهران برای درمان جوش را معرفی کنیم، لازم است تاوظایف یک متخصص پوست را به خوبی بشناسیم.

همانطور که در بالا ذکر شد یک متخصص پوست وظیف دارد تا سطح سلامت ناخن، پوست و مو فرد را مورد بررسی قرار دهد. اما علاوه بر این موارد یک متخصص باید بافت‌ها و غشاهای مخاطی را نیز بررسی کند. برای مثال بافت اطراف پلک، بینی و دهان از جمله بافت‌هایی است که یک متخصص باید آن‌ها را معاینه کند. بنابراین می‌توان وظایف یک متخصص پوست را در دو دسته تقسیم کرد: وظایف زیبایی و دومین مورد وظایف درمانی.

در ادامه به وظایف متخصص پوست اشاره کرده و هر کدام را به تفکیک شرح می‌دهیم تا بتوانید بهترین دکتر پوست تهران برای درمان جوش را راحت‌تر انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین دکتر پوست و مو در پاسداران

کمک به درمان پوست

از جمله اولین وظایف یک درماتولوژیست تشخیص بیماری‌های پوستی و ارائه راهکار موثر برای آن‌ها است. یک متخصص پوست باید روتین روزانه مناسبی با توجه به پوست فرد پیشنهاد دهد. علاوه بر آن، همانطور که ذکر شد بیماری‌های پوستی اغلب می‌توانند نشان از بیماری‌های داخلی در بدن یک فرد باشند. بنابراین لازم است تا یک پزشک متخصص پوست به راحتی و در مراحل اولیه این بیماری‌ها را تشخیص دهد.

عمل‌های جراحی ریز و درشت مانند برداشتن خال پوست، کیست‌های پوستی و جراحی پلاستیک روی پوست نیز از جمله وظایف یک پزشک متخصص پوست است.

بیماری‌های خطرناک پوستی مانند سرطان پوست و پسوریازیس و سایر بیماری‌های خود ایمن نیز باید در مراحل اولیه توسط پزشک متخصص پوست و مو تشخیص داده شوند.

رسیدگی به مشکلات مو مانند طاسی، شوره، مو خوره و انواع قارچ‌ها را نیز باید در لیست وظایف مربوط به پزشک پوست قرار داد.

ارائه خدمات زیبایی

توصیه‌ای که اکثر متخصصان پوست برای افراد دارند این است که ترجیحا از خدمات زیبایی مراکز متفرقه و نامعتبر استفاده نکنید. زیرا این پزشک متخصص پوست است که دقیقا می‌داند پوست شما به چه نوع خدمات زیبایی احتیاج دارد.

اگر به دنبال بهترین دکتر پوست تهران برای درمان جوش هستید، باید به کیفیت خدمات زیبایی که ارائه می‌دهد نیز توجه کنید. زیرا معمولا برای درمان لک و جای جوش معمولا نیاز به خدمات زیبایی دارید.

توصیه‌ای که اکثر متخصصان پوست برای افراد دارند این است که ترجیحا از خدمات زیبایی مراکز متفرقه و نامعتبر استفاده نکنید. زیرا این پزشک متخصص پوست است که دقیقا می‌داند پوست شما به چه نوع خدمات زیبایی احتیاج دارد.

پزشک متخصص پوست می‌تواند با بهترین تجهیزات و مواد، خدماتی مانند بوتاکس، میکرونیدلینگ، پاکسازی پوست و... را انجام داده و پوستی سالم و شفاف را برای شما به ارمغان آورد. جدای از پوست، یک پزشک متخصص پوست و مو می‌تواند به ارتقا سطح سلامت مو شما نیز کمک کرده و انواع خدمات زیبایی را برای مو شما نیز ارائه دهد.

بهترین روش‌های موجود برای زیباسازی پوست

همانطور که اشاره کردیم یک پزشک متخصص پوست باید به انواع روش‌های درمانی پوست تسلط داشته باشد. اما با مراجعه به بهترین دکتر پوست تهران برای درمان جوش از چه خدمات درمانی برای بهبود وضعیت پوست می‌توان استفاده کرد؟ چه روش‌هایی در حال حاضر به عنوان روش‌های درمانی موثر برای پوست شناخته می‌شوند؟

نکات مهم برای انتخاب بهترین دکتر پوست تهران برای درمان جوش

تزریق فیلر به صورت

تزریق فیلر روش تقریبا جدیدی است که به عنوان پرکننده عمل می‌کند. این روش بیشتر برای رفع چین و چروک ، افتادگی پوست، زاویه سازی صورت، افزایش حجم لب و گونه‌ها استفاده می‌شود. بنابراین به طور کلی می‌توان گفت تزریق فیلر باعث زیباتر نشان دادن صورت و برطرف کردن نقص‌های ظاهری صورت می‌شود. تزریق فیلر چندیست مورد استفاده قرار می‌گیرد و امتحان خود را پس داده است. بنابراین می‌توانید زیر نظر یک متخصص پوست و مو به راحتی از آن استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: راههای جلوگیری از پیر شدن پوست صورت

تزریق ژل

تزریق ژل هم یکی از روش‌های زیباسازی پوست است که یک پزشک متخصص پوست می‌تواند آن را انجام دهد. این روش هم می‌تواند باعث سفت شدن پوست شده و چین و چروک‌های پوست را برطرف کند. علاوه بر این با تزریق ژل هم مانند فیلر می‌توان زاویه‌سازی و برجسته کردن لب و گونه‌ها را انجام داد. جنس مواد استفاده شده در ژل‌ها بی‌خطر بوده و معمولا از کلاژن، چربی و یا هیالورونیک اسید است.

تزریق بوتاکس

بوتاکس که روش بسیار پر استفاده‌ای در کلینیک‌های زیبایی است، برای درمان چین و چروک‌های پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. رفع افتادگی پوست با بوتاکس چندیست رایج شده و به علت بازدهی خوب بسیار مورد استفاده قرار گرفته است.

استفاده از لیزر برای درمان پوست

استفاده از لیزر که نوعی اشعه مادون قرمز به حساب می‌آید، برای رفع لکه‌های پوستی و جای جوش بسیار مفید است. بنابراین بعد از انتخاب بهترین دکتر پوست تهران برای درمان جوش می‌توانید از این روش برای رفع لک و آثار جوش خود استفاده کنید. لیزر می‌تواند باعث تحریک ساخت کلاژن در پوست شود و علاوه بر موارد گفته شده افتادگی پوست را نیز برطرف کند.

علاوه بر زیباسازی پوست، لیزر می‌تواند جهت از بین بردن موهای زائد روی پوست نیز استفاده شود. البته توجه داشته باشید که قبل از هرگونه اقدامی روی پوست باید توسط پزشک معاینه شوید تا از عوارض احتمالی در امان بمانید.

نکات مهم برای انتخاب بهترین دکتر پوست تهران برای درمان جوش

لیفت صورت

اگر شما هم از افتادگی پوست صورتتان رنج می‌برید و احساس می‌کنید غبغب بزرگی دارید، می‌توانید از لیفت صورت برای درمان پوست خود استفاده کنید. لیفت صورت کمک می‌کند تا پوست کشیده پیدا کرده و افتادگی آن از بین برود. این روش درمانی به ویژه برای افرادی که پس از کاهش وزن شدید دچار افتادگی پوست زیاد شده‌اند، بسیار مفید است.

هایفوتراپی

هایفوتراپی نیز یک روش تقریبا جدید به حساب می‌آید. در این روش یکی از روش‌های لیفت صورت بوده که در دنیا بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

پزشکان معتقدند که تاثیر روش هایفو در لیفت کردن پوست معمولا بعد از سه ماه مشخص می‌شود. هایفوتراپی می‌تواند چین و چروک‌های ریز صورت، افتادگی پلک ها، چین‌های ریز اطراف چشم، افتادگی پوست گردن و گونه، خط خنده و افتادگی پوست کناره‌های لب را از بین ببرد. متخصصان زیبایی معتقدند تاثیر این روش تا 1 سال ماندگار است.

با توجه به مزایای هایفوتراپی می‌توانید هنگام مراجعه به بهترین دکتر پوست تهران برای درمان جوش زیر نظر پزشک از این روش نیز برای درمان و جوانسازی پوست خود استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که در میان روش‌های معرفی شده باید طبق نظر پزشک درمان را پیش برده و روشی سازگار با پوست خود را انتخاب کنید.

درماپن و آراف فرکشنال

راهکار به کار برده شده در این روش بسیار جالب است. در روش درماپن و آراف فرکشنال سوزن‌های ریز زیادی به طور مکرر به پوست وارد می‌شود. این سوزن‌های ریز باعث ایجاد زخم‌های کوچکی روی پوست می‌شوند. اما شاید بپرسید فایده زخم کردن پوست چیست؟ زخم‌های ایجاد شده آنقدر بزرگ نیستند که باعث آسیب بزرگ به پوست شوند. بلکه این زخم‌های کوچک تنها باعث تحریک سیستم ترمیم پوستی می‌شوند. در حین ترمیم پوست، کلاژن فراوانی ساخته می‌شود. بدین ترتیب ایجاد زخم‌های کوچک می‌تواند باعث کلاژن سازی پوست شود. همانطور که می‌دانید، کلاژن می‌تواند باعث جوانسازی و شادابی پوست شود. جالب است بدانید که طبق تحقیقات روند کلاژن سازی پوست در سنین بالاتر از 25 سال رو به کاهش می‌رود.

بیشتر بخوانید: تزریق بوتاکس و تاثیر آن در جوانی پوست صورت

نکات مهم برای انتخاب بهترین دکتر پوست تهران برای درمان جوش

لایه‌برداری پوست برای شادابی آن

در این روش ابتدا لایه‌های ابتدایی پوست که سرشار از سلول‌های مرده هستند جدا شده و پوست به شکلی عمیق پاکسازی می‌شود.

اسکراب یا لایه برداری پوست یکی از روش‌های مفیدی است که کمک می‌کند پوست شاداب‌تر شده و از آلاینده‌ها و سلول‌های مرده پاک شود. پزشک متخصص پوست می‌تواند از ماسک ها، کرم‌ها و سایر روش‌های درمانی استفاده کند تا روی پوست لایه برداری انجام دهد. لایه برداری پوست باعث باز شدن منافذ پوست شده و از بروز آکنه‌های بزرگ جلوگیری می‌کند. علاوه بر آن روند از بین رفتن لک جوش را نیز سرعت می‌بخشد.

در این روش ابتدا لایه‌های ابتدایی پوست که سرشار از سلول‌های مرده هستند جدا شده و پوست به شکلی عمیق پاکسازی می‌شود. البته توجه داشته باشید که لایه برداری پوست باید با توجه به شرایط پوستی فرد به شکل اختصاصی انجام شود. بنابراین انجام خودسرانه آن در مراکز نامعتبر می‌تواند آسیب بزرگی به پوست وارد کند.

بیشتر بخوانید: اسکین کر پوست چیست؟

معرفی بهترین لوازم مراقبت از پوست

کدام نوع مراقبت برای پوست شما بهتر است؟ چه مواد مراقبتی می‌تواند مشکلات پوستی شما را سریع‌تر برطرف کند؟ اگر شما هم مانند سایر افراد اطلاعات زیادی راجع به محصولات مراقبت از پوست ندارید، بهتر است از یک پزشک متخصص پوست کمک بخواهید. بعد از انتخاب بهترین دکتر پوست تهران برای درمان جوش به طور قطع دکتر مورد نظر بهتری محصولات مراقبت از پوست را به شما معرفی کرده و به بهبود پوست شما کمک خواهد کرد.

به کدام پزشک برای مشکلات پوستی مراجعه کنم؟

پزشکان متخصص بسیاری هستند که می‌توانند به شما در درمان مشکلات پوستی کمک کنند. اما اگر به دنبال بهترین دکتر پوست تهران برای درمان جوش هستید، می‌توانید به افراد نامبرده شده در ادامه مطلب مراجعه کنید.

 • دکتر فرزانه علمشاهی، دکتر فاطمه فتحعلی خانی، دکتر رضا نادری، دکتر نادیا درویشی‌زاده، دکتر نازنین سادات نبوی برخی از پزشکان مطرح تهران هستند. برای یافتن بهترین دکتر پوست تهران برای درمان جوش می‌توانید به این عزیزان مراجعه کنید.

نکات مهم برای انتخاب بهترین دکتر پوست تهران برای درمان جوش

آیا تمامی متخصصان پوست و مو خدمات زیبایی ارائه می‌دهند؟

خیر، تمامی پزشکان متخصص پوست و مو خدمات زیبایی ارائه نمی‌دهند. به طور کلی این به فعالیت پزشک مورد نظر بستگی دارد. زمینه فعالیت پزشک و دوره‌های تخصصی که او گذرانده، تعیین کننده خدماتی است که ارائه می‌دهد. برای مثال در صورتی که پزشک متخصص جراحی پلاستیک باشد، خدمات جراحی زیبایی را ارائه می‌دهد. همچنین زمینه فعالیت درماتوپاتولوژیست‌ها بیشتر عفونت‌های پوستی و سایر بیماری‌های مربوط به پوست، مو و ناخن است. متخصصان پوست با گذراندن دوره‌های مربوط به مراقبت از پوست، می‌توانند خدمات زیبایی را نیز انجام دهند. بنابراین قبل از انتخاب بهترین دکتر پوست تهران برای درمان جوش بهتر است به زمینه فعالیت پزشک مربوطه و دوره‌های تخصصی که گذرانده توجه ویژه داشته باشید.

نکات مهم برای انتخاب بهترین دکتر پوست تهران برای درمان جوش

سوالات متداول

چه روش‌هایی برای از بین بردن جوش صورت وجود دارد؟

روش‌های مختلفی برای از بین بردن جوش صورت وجود دارد که پزشک با توجه به نوع پوست و جوش‌ها روش مناسب را انتخاب میکند.

از چه روش‌هایی می‌توان برای از بین بردن جوش کمک گرفت؟

روش های مختلفی مانند مصرف دارو، لایه برداری، استفاده از کرم‌های مخصوص و … مواردی هستند که می‌توانند در از بین بردن جوش‌ها مؤثر باشند.

هنگام مراجعه به متخصص پوست لازم است به چه مواردی توجه کنیم؟

قبل از مراجعه به افراد مختلف جهت درمان مشکلات پوستی مطمئن شوید که مجوز های لازم را دارند تا بتوانند درمان مناسبی را برای شما انجام دهد.

نتیجه‌گیری

پوست انسان یکی از مهم‌ترین اعضای بدن او است که محافظت از آن بسیار مهم است. اولین گام برای محافظت و رسیدگی به پوست پرهیز از استفاده خودسرانه محصولات مراقبت از پوست است. علاوه بر آن، بهتر است روش‌های درمانی که برای بهبود سلامت پوست وجود دارند ( نظیر: میکرونیدلینگ، لیزر، بوتاکس و...) را نیز در مراکز نامعتبر انجام ندهید.

متخصصان پوست و مو تحصیلات تخصصی خود را در این رشته به اتمام رساند‌ه‌اند و معتبرترین افراد برای ارائه خدمات مربوط به پوست هستند. اگر شما هم به دنبال یافتن بهترین دکتر پوست تهران برای درمان جوش و سایر مشکلات پوستی هستید، با کمک راهکارهای معرفی شده در این مقاله می‌توانید به این پزشکان دسترسی پیدا کنید.

مراجعه به پزشک متخصص پوست می‌تواند باعث تشخیص زودهنگام مشکلات پوستی و جلوگیری از پیشرفت آن‌ها شود. علاوه بر این، رسیدگی به پوست از سنین کم و زیر نظر پزشک متخصص می‌تواند گام مهمی برای جلوگیری از بروز پیری زودرس روی پوست باشد.

منبع: healthline

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.