۲۳۰۳۵۶
۲۳۴۷
۲۳۴۷
پ

بهترین روش جراحی برای لاغری شکم و پهلو، مقایسه کامل برای رفع ابهامات

اگر شکم و پهلوی شما، آکنده از چربی شده است؛ شاید بخواهید با جراحی خوش هیکل شوید؛ بهترین روش برای جراحی لاغری شکم و پهلو را در این صفحه با جدول مقایسه کرده‌ایم.

بهترین روش جراحی برای لاغری شکم و پهلو، مقایسه کامل برای رفع ابهامات

در دوره و زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که همه دوست دارند؛ غذاهای پرکالری بخورند و از طعم شور و شیرین آنها لذت ببرند؛ حس و حال چرب غذا و تردی سرخ کردنی‌ها برای بیشتر افراد لذتی بی‌پایان اما حریصانه به همراه داشته است؛ پس برای خوردن سیری ندارند. از طرفی زندگی ماشینی، تحرک افراد را کم کرده است؛ همه ساعت‌ها پشت کامپیوتر، جلو تلویزیون یا خوابیده با موبایل بازی می‌کنند یا در اینستاگرام سرگرم‌اند. در نتیجه کالری غذاهای چرب و شیرین در شکم و پهلو ذخیره می‌شود. افراد برای لاغری به فکری جراحی می‌افتند. چراکه ورزش را نمی‌توانند به راحتی انجام دهند. در ادامه مقایسه‌ای بین تمام این روش‌های لاغری انجام داده‌ایم؛ بهترین روش جراحی برای لاغری شکم و پهلو را از این راهنما پیدا کنید.

در این مطلب می‌خوانید:

 • انواع روش جراحی لاغری شکم و پهلو
 • ابدومینوپلاستی
 • لیپولیز
 • لیپوماتیک
 • بهترین روش جراحی لاغری شکم و پهلو
 • جدول مقایسه مزایا و معایب جراحی‌های شکم و پهلو

بهترین روش جراحی برای لاغری شکم و پهلو، مقایسه کامل برای رفع ابهامات

انواع روش جراحی لاغری شکم و پهلو

اگر به دلیل وزن بالا، حجم بالای چربی شکم و پهلو، با ورزش کردن نتوانسته‌اید این چربی‌ها را آب کنید؛ شاید دوست داشته باشید با روش‌های جراحی این چربی‌ها را از بدن خود خارج کنید؛ به این ترتیب باید بدانید کدام روش برای شما بهتر است و بیشترین اثر و کم‌ترین بازگشت را دارد. این روش‌ها عبارتند از:

 1. ابدومینوپلاستی شکم و پهلو
 2. لیپولیز
 3. لیپوماتیک

مزایا و و معایب ابدومینوپلاستی شکم و پهلو

اگر چربی‌های شکم و پهلوی شما زیاد هستند و باید برای لاغری یک روش ایده‌آل را انتخاب کنید؛ باید بدانید که این روش جراحی برای کسانی مناسب است که:

 • چربی زیادی در شکم و پهلو دارند.
 • پوست شکم و پهلوی‌شان حالت افتادگی پیدا کرده است.
 • این روش برشی زیر شکم دارد.
 • چربی‌ها برداشته می‌شوند.
 • پوست بالا کشیده می‌شود.

مدت دوره نقاهت ابدومینوپلاستی

برای این‌که بتوانید از عمل ابدومینوپلاستی راحت و بی‌دردسر به زندگی عادی خود بازگردید باید 2 هفته در خانه استراحت کنید. با این ‌حال چون مدت زمان ترمیم زخم در بهضی اشخاص خیلی بیشتر است؛ معمولا برای ابدومینوپلاستی لازم است که بیشتر استراحت کنند. این دوره ممکن است 3-4 هفته هم طول بکشد.

مدت زمان ترمیم اسکار ابدومینوپلاستی

برای ترمیم اسکار ایدومینوپلاستی به 3-6 ماه زمان نیاز دارید. اگر فکر می‌کنید این جای عمل به راحتی برطرف می‌شود. اشتباه می‌کنید. جراحی ابدومینوپلاستی یک روش جراحی نسبتا سخت است و پوست شما بعد از انجام آن به راحتی مانند اولش نمی‌شود؛ باید کمی صبور باشید.

بهترین روش جراحی برای لاغری شکم و پهلو، مقایسه کامل برای رفع ابهامات

برش‌های ابدومینوپلاستی

شاید بخواهید بدانید که برش‌های عمل ابدومینوپلاستی کجا زده می‌شوند. این برش‌ها در بالای ناحیه تناسلی و دیواره شکم زده می‌شوند. به این ترتیب دیواره شکم از چربی‌ها جدا می‌شود. در این روش جراحی عضلات طولی شکم کنار زده می‌شوند و بعد با بخیه سر جای خود محکم می‌شوند.

عوارض جراحی ابدومینوپلاستی

برای جراحی ابدومینوپلاستی نیز مانند هر عمل دیگری کلی عارضه وجود دارد اما در صورتی‌که این جراحی را نززید یک متخصص با تجربه انجام دهید؛ ازا این عوارض در امان خواهید ماند و او می‌تواند این شرایط را برای‌تان کنترل کند. این عوارض می‌توانند شامل خونریزی، عفونت، انباشتگی مایعات یا ترمیم دیرهنگام زخم باشو از طرفی گاهی پوست بیمار کرخت و بی‌حس می‌شود. در شرایطی هم دیده شده، محل جراحی ورم می‌کند.

نتیجه جراحی ابدومینوپلاستی

برای دیدن نتیجه جراحی ابدومینوپلاستی باید 1-2 هفته صبر کنید. این جراحی را می‌توانید بعد از خوابیدن ورم شکم، با نتیجه نهایی‌اش ببینید. در این مدت از گن‌ها و بانداژهای ارتجاعی مناسبی به شما می‌دهند تا بتوانید شکم خود را محکم ببندید. پزشک به شما می‌گوید چطور بخوابید یا پهلو به پهلو شوید که بتوانید زودتر از نتیجه جراحی خود لذت ببرید و درد کمتری بکشید.

کاندیدای مناسب جراحی ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی روشی برای خارج کردن چربی اضافه شکم و پهلوی کسانی است که رژیم و ورزش را تجربه کرده‌اند اما هنوز بخشی از این چربی در چربی و پهلوی آنها باقی مانده است. بنابراین باید بدانید که کاندید مناسب این عمل هستید یا خیر. بهترین کاندید این عمل کسانی هستند که سبک زندگی سالمی دارند اما می‌خواهند شکم و پهلویی متناسب داشته‌ باشند؛ همچنین کسانی که به دلیل بارداری‌های مکرر پوست شکم‌شان شل شده و می‌خواهند شکمی صاف داشته باشند.

جراحی لیپولیز برای لاغری شکم و پهلو

برای لیپولیز شکم و پهلو از لیزری مخصوص استفاده می‌شود. این لیزر کمک می‌کند چربی‌ها بشکنند و حجمی از بافت چربی از شکم و پهبو کاهش یابد. از طرفی با از بین رفتن چربی‌ها پوست‌تان حالت افتاده پیدا نمی‌کند؛ درعوض خیلی هم خوب جمع می‌شود. شاید فکر کنید لیزری که برای لیپولیز استفاده می‌شود؛ برای شما خطرناک است؛ سبب نازایی یا سوختگی پوستی می‌شود. این تصور غلط است. لیزر لیپولیز خطری ندارد. زیرا طیف تابش نور در آن بسیار مناسب است.

برای لاغری شکم و پهلو می‌توانید جراحی لیپولیز را هم انتخاب کنید؛ این روش که نسبتا جدید است؛ طرفداران زیادی دارد:

 • سوراخ‌هایی روی شکم و پهلو ایجاد می‌شود.
 • ابزار سوزنی میکروکانولا وارد بدن می‌شود.
 • امواج لیزر از این ابزار به چربی‌ها می‌خورند.
 • چربی‌ها خرد می‌شوند.
 • با کمک مکش خارج می‌شوند.

بهترین کاندیدای لیزر لیپولیز شکم و پهلو

کسانی که می‌خواهند لیزر لیپولیز انجام دهند؛ باید از نظر جسمانی سالم باشند و بتوانند درست تصمیم بگیرند. وزن ایده‌آلی که با لیزر لیپولیز از شکم و پهلو خارج می‌شود ۱۰-۱۵ کیلوگرم است. فردی که بخواهد این عمل را انجام دهد؛ باید ابتدا با ورزش و رژیم غذایی به محدوده ایده‌آل وزن خودش برسد؛ سپس برای لیزر لیپولیز اقدام کند. در این میان کسانی که تجمع ناهماهنگ چربی دارند هم برای این جراحی خوب هستند.

مزایای لیپولیز نسبت به دو روش دیگر

وقتی بخواهید لیزر لیپولیز شکم و پهلو را انجام دهید؛ خیال‌تان راحت باشد که این روش دو اثر و فایده عالی دارد. اول این‌که احتمال عفونت در آن خیلی کم است؛ دوم این‌که مدت ریکاوری و ایجاد زخم در خیلی ناچیز است. بعد از لیزر لیپولیز می‌توانید خیلی راحت به محل کار خود برگردید و فعالیت خود را از سر بگیرید.

آمادگی برای لیزر لیپولیز شکم و پهلو

اگر پزشک بعد از معاینه شما تصمیم گرفت که لیزر لیپولیز را برای‌تان انجام دهد باید برای عمل کارهایی انجام دهید که سامتی‌تان به خطر نیافتد. اول این‌که تمام داروهای مصرفی خود را به پزشک اطلاع دهید. حتی اگر همسرتان نمی‌داند چه بیماری‌هایی داشته‌اید و دارید؛ حتما باید این موضوع را با پزشک‌تان در میان بگذارید. مصلا اگر بیماری صرع داشته‌اید به پزشک خود اطلاع دهید. همچنین دقت کنید که داروهای قلبی، رقیق‌کننده خون و داروهای ضد التهابی خود را با پزشک در میان بگذارید. شاید لازم باشد برای انجام لیپولیز شکم و پهلو، این داروها را قطع کنید.

لیزر لیپولیز شکم و پهلو برای این اشخاص ممنوع

زنان باردار و شیرده و کسانی که بیماری‌های زمینه‌‌ای دارند نباید برای لیزر لیپولیز اقدام کنند. گاهی برخی افراد عمل قلب باز کرده‌اند و می‌خواهند حالا با لیزر لیپولیز شکم و پهلوی خود را بردارند. این روش برای چنین افرادی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. در ضمن توجه داشته باشید که لیزر لیپولیز درمان چاقی نیست بلکه یک روش برای کمک به خوش اندام شدن است. برای لاغری باید رژیم و ورزش را پیش بگیرید تا کالری بسوزانید.

بهترین روش جراحی برای لاغری شکم و پهلو، مقایسه کامل برای رفع ابهامات

جراحی لاغری شکم و پهلو به روش لیپوماتیک

اگر پزشک تشخیص دهد که دو روش بالا برای لاغر کردن شکم و پهلوی شما مناسب نیست؛ برای‌تان روش لیپوماتیک را پیشنهاد می‌دهد:

 • یک میله فلزی وارد ناحیه انباشتگی چربی‌ها می‌شود.
 • چربی‌ها را تخلیه می‌کند.
 • درد و عوارض جانبی این روش بسیار کم است.

مزایای لیپوماتیک شکم و پهلو

برای لیپوماتیک شکم و پهلو می‌توانید به این همه مزایایی که دارد فکر کنید؛ بعد تصمیم‌تان را بگیرید. این روش کلی مزایا دارد؛ از جمله این‌که درد کمتری را متحمل می‌شوید. در عوض نتیجه هم ایمنی بالاتری دارد. همچنین پوست شکم و پهلوی‌تان کمی هم لیفت می‌شود. دوره نقاهت این عمل نیز نسبتا کوتاه‌تر از ابدومینوپلاستی است.

بهترین روش جراحی برای لاغری شکم و پهلو، مقایسه کامل برای رفع ابهامات

کلینیک تخصصی پوست و مو دکتر مهسا میرحاجی

بهترین روش جراحی برای لاغری شکم و پهلو، مقایسه کامل برای رفع ابهامات

drmirhaji

بهترین روش جراحی برای لاغری شکم و پهلو، مقایسه کامل برای رفع ابهامات

drmirhajiclinic.com

بهترین روش جراحی برای لاغری شکم و پهلو، مقایسه کامل برای رفع ابهامات

۲۲۰۱۷۱۳۲

۰۹۱۲۶۴۰۸۴۱۹

بهترین روش جراحی برای لاغری شکم و پهلو، مقایسه کامل برای رفع ابهامات

آدرس: میدان تجریش خیابان غلام جعفری پلاک ۵ ٬ واحد ۵ ٬ طبقه ۵

عوارض عمل لیپوماتیک شکم و پهلو

لیپوماتیک کردن مانند هر عمل دیگری عوارض خاص خودش را هم دارد؛ از جمله این‌که ممکن است شما را دچار التهاب و کبودی کند. اگر جراح متبحر نباشد؛ خطر خونریزی و آمبولی وجود دارد. پزشکی که جراح متخصص نباشد نمی‌تواند این عوارض را کنترل کند و ممکن است بیمار در اثر خونریزی یا اییجاد لخته خون جان خود را از دست بدهد. دیگر عوارض لیپوماتیک عبارتند از:

 • التهاب و تورم در ناحیه
 • کبودی و ایجاد آسیب به رگ‌ها خونی
 • آمبولی
 • عفونت در محل عمل
 • تجمع ب در بافت ناحیه لیپوماتیک
 • درد

نتیجه نهایی لیپوماتیک

برای دیدن نتیجه این جراحی زییایی شکم و پهلو باید صبر کیند که۲-۶ ماه بگذرد. در این مدت باید مراقب عادت‌ای سبک زندگی خود باشید. نگذارید که در شرایط حساس‌تان فشار یا کششی به ناحیه عمل وارد شود؛ ضربه‌ای به شکم یا پهلوی‌تان بخورد و به این ترتیب دچار آسیب‌های جدی شوید.

دوره نقاعت لیپوماتیک

برای دوره‌ای که در منزل استراجت می‌کنید؛ باید غذاهای مقوی بخورید. همچنین کارهای سنگین نکنید. مثلا ورزش را فعلا کنار بگذارید؛ در عوض آرام راه بروید. می‌توانید میوه‌ها و سبزیجاتی را میل کنید که آب فراوانید دارند؛ به این ترتیب بدن‌تان هیدراته می‌مان. می‌توانیدن کم‌کم رانندگی را شروع کنید اما در مسیرهای کوتاه؛ نه‌ این‌که چندین ساعت در جاده بنشینید.

بهترین روش جراحی برای لاغری شکم و پهلو کدام است؟

اگر بخواهید بهترین روش را برای از بین بردن چربی شکم و پهلوی خود انتخاب کنید؛ نباید به اطلاعات اینترنتی خود بسنده کنید؛ بهترین کار این است که نظر پزشک متخصص جراحی زیبایی را بدانید. این پزشکان در بیشتر مواقع ترکیبی از این روش‌ها را برای بیمار خود استفاده می‌کنند. حالا اگر به هر دلیلی یکی از این روش‌های برای شما بهتر باشد؛ آن روش را به شما پیشنهاد می‌دهند.

عوامل موثر در انتخاب روش جراحی لاغری شکم و پهلو

 • سن بیمار
 • جنس بیمار
 • حجم چربی انباشته در شکم و پهلو
 • تعداد زایمان قبلی
 • وضعیت سلامت و سوابق بیماری‌های زمینه‌ای

سوالات متداول

 • اگر بخواهیم بچه‌دار شویم؛ اول ابدومینوپلاستی کنیم یا بعد از زایمان این عمل را انجام دهیم؟

بهتر است ابدمینوپلاستی قبل از بارداری باشد؛ با این‌حال بعد از زایمان کمی شلی برگشت‌پذیر است.

 • برش جراحی ابدمینوپلاستی کجاست؟

این برش زیر شکم زده می‌شود و جای ان مشخص نیست.

 • بعد از ابدومینوپلاستی چطور بخوابیم؟

می‌توانید بعد از ۸ هفته به راحتی روی شکم هم بخوابید اما در ۲ ماه اول باید به پشت استراحت کنید.

 • تا چند هفته بعد از لیپوماتیک باید گن پوشید؟

بعد از جراحی شکم و پهلو به روش لیپوماتیک باید ۶ هفته گن بپوشید.

 • آیا لیپولیز چاقی را برطرف می‌کند؟

برای انجام لیپولیز باید ابتدا روش‌های رژیم درمانی و ورزش را امتحان کنید؛ هیچ‌وقت با این روش لاغر نمی‌شوید. کاهش وزن بالای ۲۰ کیلو با این روش خطرناک است.

 • هزینه عمل ابدومینوپلاستی را بیمه پرداخت می‌کند؟

از آنجا که ابدومینوپلاستی یک جراحی زیبایی است؛ بیمه آن را پرداخت نمی‌کند؛ مگر آن‌که با عمل مشکل فتق همراه باشد؛ در این صورت بیمه بخشی از آن را پرداخت می‌کند.

نتیجه‌گیری

در این مطلب انواع روش های جراحی لاغری شکم و پهلو را توضیح دادیم. این روش‌ها را می‌توانید از جراحان پلاستیک بخواهید که برای‌تان انجام دهند. در انتخاب روش به نظر جراح اعتماد کنید. اگر هزینه یک روش زیادتر است و جراح آن را برای شما انتخاب کرده است؛ نظر او را کنار نگذارید و به انجام یک روش دیگر اصرار نکنید. یادتان باشد؛ قبل از زیبایی سلامتی شما مهم است. برای انتخاب جراح می‌توانید در کلینیک پوست، مو و زیبایی نی‌نی‌بان، جراحی متبحر را انتخاب کنید.

پ
منبع: allure

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  هم اکنون دیگران می خوانند