۲۳۰۵۵۸
۲۶۸۱
۲۶۸۱

نکات طلایی و مهم انتخاب بهترین رنگ مو برای پوست سفید

بهترین رنگ مو برای پوست سفید چیست؟ می‌دانید که توناژ رنگی به موهای شما می‌آید؟ اگر کدام رنگ مو را انتخاب کنیم؛ پوست بی‌روح می‌شود؟ کدام رنگ مو چهره کسانی که پوست روشن دارند را باز می‌کند؟ در نی‌نی‌بان به این موارد اشاره کرده‌ایم.

نکات طلایی و مهم انتخاب بهترین رنگ مو برای پوست سفید

بهترین رنگ مو برای پوست سفید چیست؟ می‌توانید خودتان انتخاب کنید یا باید حتما به توصیه آرایشگر گوش کنید؟ در ادامه می‌خواهیم نکاتی را بیان کنیم که وقتی رنگ مویی جدید برای پوست سفیدتان می‌زنید؛ چهره شما جذاب و زیبا به نظر برسد؛ نه بی‌روح و بد شکل. هر رنگ مویی به پوستی خاص می‌خورد. ممکن است این رنگ مو روی پوست کسی یا ستاره سینمایی زیبا باشد اما شما که بزنید؛ بد شکل شوید و همه بگویند؛ چقدر این‌دفعه رنگ موی‌ات بد شده است. در ادامه با ما باشید که دیگر کسی چنین چیزی به شما نگوید؛ خصوصا اگر پوست‌تان سفید است.

در این مطلب می‌خوانید:

 • عوامل موثر در انتخاب بهترین رنگ مو برای پوست سفید
 • رنگ مو و سن فرد
 • توناژهای سرد برای پوست سفید
 • توناژهای گرم برای پوست سفید
 • تیرگی و روشنی رنگ مو
 • رنگ مو و رنگ چشم
 • رنگ مو و قد مو

مطلب پیشنهادی: بهترین آرایشگاه برای رنگ مو در شمال تهران

نکات طلایی و مهم انتخاب بهترین رنگ مو برای پوست سفید

رنگ مو برای پوست سفید را چطور انتخاب کنیم؟

برای انتخاب بهترین رنگ مو برای پوست سفید؛ باید به این نکات دقت کنید:

 • توناژ پوست
 • رنگ چشم
 • فرم صورت
 • ترند سال

مطلب پیشنهادی: تاثیر رنگ مو بر چهره؛ چه رنگی مناسب چهره‌ام است؟

همیشه توناژ رنگ پوست به رنگدانه‌های موجود در پوست بستگی دارد؛ برخی افراد پوستی سفید با تم هلویی دارند؛ در حالی‌که گروهی دیگر پوستی روشن با تم گندمی یا صورتی دارند. برای این‌که رنگ موی شما با رنگ پوست‌تان هماهنگ باشد؛ باید بتوانید تم رنگ مو را در تضاد با توناژ پوست‌تان انتخاب کنید.

نکات طلایی و مهم انتخاب بهترین رنگ مو برای پوست سفید

رنگ موی مناسب پوست سفید بر اساس توناژ

سفید متمایل به زرد: وقتی پوست شما روشن و سفید است اما ته رنگ زرد دارد؛ بهتر است اصلا رنگ‌های روشن بلوند را انتخاب نکنید زیرا بسیار زردی پوست و مو از دور به نظر بییننده می‌رسد و حالتی بد دارد. در مقابل می‌توانید برای پوست‌های سفید با توناژ گندمی از رنگ موهای تیره، خرمایی، عسلی یا برخی بنفش‌های سرد استفاده کنید.

سفید متمایل به صورتی: کسانی که پوستی سفید دارند که ته رنگ صورتی در آن دیده می‌شود؛ باید موهای خود را با رنگ‌های مرتبط با خانواده قرمز انتخاب کنند؛ انواع رنگ بلوندی که در آن زردی وجود دارد؛ چهره‌ آنها را بی‌روح خواهد کرد.

نکات طلایی و مهم انتخاب بهترین رنگ مو برای پوست سفید

نکات طلایی و مهم انتخاب بهترین رنگ مو برای پوست سفید

رنگ چشم و انتخاب رنگ مو برای پوست سفید

همان‌طور که می‌بینید؛ در تصاویر بالا و پایین، خانم‌های سفید پوست باید در انتخاب رنگ مو، به رنگ چشم‌ها‌یشان، توجهی ویژه داشته باشند. هرچه پوست روشن‌تر و پوست سفید‌تر است؛ باید از موهای بلوند و بی‌ روح پرهیز بیشتری کرد. اگر چشم‌های شما روشن است و دوست دارید موهای‌تان روشن باشد؛ بهتر است سراغ رنگ‌های عسلی و کاپوچینویی بروید. در مقابل چشم روشن یک خانم سفید پوست با موهای تیره، خیلی زیباتر می‌شود.

نکات طلایی و مهم انتخاب بهترین رنگ مو برای پوست سفید

آیا رنگ مو سبب جوان نشان دادن صورت می‌شود؟

بله شما وقتی یک رنگ موی زیبا را برای توناژ پوست خود انتخاب می‌کنید؛ اگر انتخاب درستی داشته باشید؛ پوست‌تان درخشان‌تر و جوان‌تر به نظر می‌رسد. در مقابل اگر بهترین رنگ مو برای پوست سفید را انتخاب نکنید؛ پوست‌تان بی‌روح شده؛ سن‌تان هم بیشتر به نظر می‌رسد.

مطلب پیشنهادی: رنگ موی تابستانه، مد روزهای کرونا چیست؟

رنگ موی مناسب پوست سفید و رنگ چشم

در انتخاب رنگ مو باید به رنگ چشم‌های‌تان هم توجه کنید؛ به این ترتیب که موهای روشن و با تم بلوند را با چشم‌هایی که رنگ آبی یا سبز روشن دارند؛ ترکیب کنید. اگر موی تیره‌ای در خانواده‌ قهوه‌ای انتخاب می‌کنید؛ پس حتما چشم‌های تیره‌ای هم دارید. در صورتی هم که چشمان شما قهوه‌ای یا کهربایی است؛ سراغ رنگ‌های قهوه‌ای بلوطی و انواع توناژ‌های دارچینی بروید.

مطلب پیشنهادی: بوتاکس مو چیست و هزینه آن چقدر است؟

نکات طلایی و مهم انتخاب بهترین رنگ مو برای پوست سفید

بهترین رنگ مو برای پوست سفید: توناژ سرد

اگر دوست دارید از میان انواع توناژ رنک مو، آنهایی که سرد هستند را انتخاب کنید؛ بهتر است کمی لایت گرم به آن اضافه کنید. مانند تصویر زیر. فرق دو رنگ بنفش را ببینید. زیبا نیست؟ سمت راستی، کمی گرم‌تر شده و پوست سفید مدل را زیباتر جلوه می‌دهد.

مطلب پیشنهادی: شامپو ویتامینه و پروتئینه مناسب مو‌های رنگ شده

اشخاصی که پوست‌شان خیلی سفید و بی‌روح است می‌توانند با رنگ موهای خانواده قرمز و نارنجیف گرمای خاصی را به پوست خود ببخشند. همچنین چه چشم‌های‌شان آبی باشد؛ چه لنزی سرد و یخی مانند چشمان هاسکی بگذارند؛ باز هم باید با یک آرایش نسبتا گرم، مثلا رژ لب قرمز، نمای کلی استایل را گرم و زیبا ساخت.

نکات طلایی و مهم انتخاب بهترین رنگ مو برای پوست سفید

نکات طلایی و مهم انتخاب بهترین رنگ مو برای پوست سفید

بهترین رنگ مو برای پوست سفید: توناژ گرم

اگر پوست شما سفید است؛ باید سعی کنید توناژهای گرم را انتخاب کنید که سردی رنگ پوست‌تان به حالت تعادل برسد. به این ترتیب که از میان رنگ‌هایی که در یک ردیف هستند؛ آن یکی که ممیزهای بعدش به سمت گرمی می‌روند را انتخاب کنید.

مطلب پیشنهادی: این رنگ موها شما را ۱۰ سال جوان می‌کند

پوستی که سفید است و در آن رگه‌های هلویی دیده می‌شود را می‌توان با رنگ موهای تیره و هایلایت‌های زیبایی در جلو پشت سر، به نمای مد روز نزدیک کرد. در این ترکیب بهتر آرایش شما روی چشم‌های‌تان متمرکز شود و از رژ لب‌های ملایم‌تر استفاده کنید.

نکات طلایی و مهم انتخاب بهترین رنگ مو برای پوست سفید

نکات طلایی و مهم انتخاب بهترین رنگ مو برای پوست سفید

تیرگی و روشنی رنگ مو برای پوست سفید

در میان انواع رنگ مو، باید به تیرگی و روشنی آن هم توجه شود. وقتی پوستی خیلی سفید است؛ انتخاب رنگ موهای خیلی روشن، نمی‌تواند برای شخص گزینه درستی باشد؛ چراکه چنین رنگ‌هایی نمایی سرد دارند. بیننده به دلیل ندیدن رنگدانه کافی روی پوست و موی شما، حس سرد و یخی می‌گیرد. بنابرانی از میان توناژ‌های رنگ مو، بهتر است آنهایی را پیدا کنید که کنتراست خوبی با پوست صورت‌تان دارند.

مطلب پیشنهادی: موهایتان را خودتان در خانه رنگ کنید، ساده اما حرفه‌ای!

نکات طلایی و مهم انتخاب بهترین رنگ مو برای پوست سفید

جمع بندی

برای انتخاب بهترین رنگ مو برای پوست سفید؛ باید مطابق مد روز پیش بروید اما اصولی را هم رعایت کنید. در این صفحه توضیح دادیم که توناژهای گرم برای پوست سفید بهتر هستند؛ همچنین اگر می‌خواهید موهای‌تان روی پوست سفیدتان سبب ایجاد حالت بی‌روحی یا یخی نشود؛ بهتر است تیرگی یا روشنی رنگ مو را هم درست انتخاب کنید. موی شما باید با رنگ پوست‌تان تضاد یا کمی کنتراست داشته باشد.

مطلب پیشنهادی: رنگ موی تابستان ۲۰۲۲، بهترین انتخاب برای زیبایی امسال شما!

منبع: byrdie

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.