۲۳۲۱۲۹
۴۵۳۵
۴۵۳۵

ترمیم بینی جراحی شده؛ خطرات و مراقبت ها

بینی ساختار پیچیده‌ای است که موقعیت مشخصی در وسط صورت دارد. در واقع، اکثر جراحان پلاستیک با هم موافق هستند که جراحی زیبایی بینی به دلایل بسیاری، یکی از چالش برانگیزترین عمل‌های زیبایی محسوب می‌شود. شما می‌توانید این مقاله را برای کسب اطلاعات در مورد ترمیم بینی جراحی شده بخوانید.

ترمیم بینی جراحی شده؛ خطرات و مراقبت ها

رینوپلاستی تخصصی به اصلاح همزمان ناهنجار‌ی‌های بینی با حفظ حداکثر عملکرد آن نیازمند است. در واقع، گاهی اوقات ترمیم بینی جراحی شده به امری لازم تبدیل می‌شود که خوب است درباره‌‌ی آن اطلاعات کسب کنید.

در این مقاله می‌خوانید:

 • جراحی بینی ترمیمی چیست؟
 • کاندید عمل ترمیم بینی جراحی شده
 • خطرات عمل ترمیمی بینی
 • مراقبت های بعد از عمل ترمیم بینی
 • هزینه ترمیم بینی بدون جراحی

جراحی بینی ترمیمی چیست؟

جراحی بینی ترمیمی یک عمل بینی دوم است که به منظور اصلاح نتایج جراحی قبلی انجام می‌شود.

جراحی بینی ترمیمی دقیقاً همان چیزی است که به نظر می‌رسد: یک عمل بینی دوم که به منظور اصلاح یا ترمیم جراحی قبلی که رضایت بیمار را جلب نکرده است، انجام می‌شود.
ممکن است بینی شما بعد از عمل اول، متفاوت از آنچه که می‌خواستید یا حتی بدتر از قبل به نظر برسد. همین‌طور ممکن است که عمل بینی شما منجر به یک اختلال یا نارسایی در عملکرد شده باشد. این‌جا است که ترمیم بینی جراحی شده می‌تواند به شما کمک کند.
در نهایت، با توجه به شرایط شما و میزان پیچیدگی عمل، جراح مشخص می‌کند که ت رمیم بینی جراحی شده با بیهوشی کامل باید انجام شود یا ترمیم بینی عمل شده با بی حسی برایتان مناسب‌تر است.

ترمیم بینی جراحی شده؛ خطرات و مراقبت ها

کاندید عمل ترمیم بینی جراحی شده

کاندیداها باید حداقل یکی دو سال پس از عمل بینی اولیه‌ی خود صبر کنند.

عمل ترمیم بینی برای هر بیماری که قبلاً یک یا چند بار جراحی زیبایی بینی انجام داده و حالا مایل به بهبود ظاهر و اغلب عملکرد بینی خود است، اعمال می‌شود. البته کاندیداها باید حداقل یکی دو سال پس از عمل بینی اولیه‌ی خود صبر کنند تا کاملاً مطمئن شوند که این مشکل به دلیل تورم یا موقتی نیست.

از طرفی، ممکن است که بعضی از افراد، از جراحی بینی قبلی خود ناراضی باشند؛ اما این افراد باید بدانند که بافت اسکار ناشی از رینوپلاستی قبلی، اغلب در موارد عمل ترمیمی مشکل ایجاد می‌کند و می‌تواند روی نتایج نهایی آن تاثیر بگذارد. به علاوه، این عمل اغلب به استفاده از غضروف برای جایگزینی غضروف آسیب دیده و/یا ناقص برداشته شده در جراحی قبلی نیاز دارد. پس می‌توان گفت این موارد نیز باید قبل از تصمیم گیری نهایی در نظر گرفته شود.

ترمیم بینی جراحی شده؛ خطرات و مراقبت ها

خطرات عمل ترمیمی بینی

تمام خطرات عمل بینی به همان اندازه، اگر نه بیشتر، برای جراحی بینی ترمیمی نیز صدق می‌کند. شما ممکن است ظهور اسکار جدید، بدتر شدن وضعیت قبلی یا عدم رفع مشکلی را که امیدوار بودید برطرف شود را تجربه کنید. به هر حال تاکید می‌شود که قبل از جراحی، از تمام خطرات احتمالی آن آگاه باشید:

 • تنفس دشوار
 • تغییر در احساس پوست
 • عفونت
 • بهبود ضعیف و کند زخم یا اسکار
 • تغییر رنگ و تورم پوست
 • ظاهر نامطلوب بینی
 • تغییر شکل غیرقابل اصلاح بینی

ترمیم بینی جراحی شده؛ خطرات و مراقبت ها

مراقبت های بعد از عمل ترمیم بینی

مراقبت های بعد از عمل ترمیم بینی به نوع و روش ترمیم آن بستگی دارد.

مراقبت های بعد از عمل ترمیم بینی به نوع و روش ترمیم آن بستگی دارد. در واقع، اگر ترمیم بینی بدون جراحی و با کمک پر کننده‌ها انجام شده باشد، به مراقبت چندانی نیاز ندارد و شما می‌توانید مرخص شده و به فعالیت‌های عادی خود برگردید؛ اما اگر ترمیم بینی با تیغ جراحی انجام شده باشد، مراقبت‌های لازم پس از آن پیچیده‌تر می‌شود.

دوران ریکاوری در ترمیم بینی جراحی شده مانند بسیاری از عمل‌های بینی به یک زمان طولانی نیاز دارد. با این حال، افراد اغلب پس از یک هفته به یک عملکرد نسبتاً خوب می‌رسند و فقط باید تا یک ماه از انجام تمامی ورزش‌ها صرف نظر کنند.
ورم بینی بعد از عمل ترمیم بینی هم نیازی به نگران شدن ندارد، زیرا اغلب طوری است که کسی متوجه‌ی آن نمی‌شود و در ضمن، پس از مدتی خود به خود فروکش می‌کند. فقط مراقب باشید که بینی تازه جراحی شده‌ی شما به جایی برخورد نکرده و آسیب نبیند.

ترمیم بینی جراحی شده؛ خطرات و مراقبت ها

هزینه ترمیم بینی بدون جراحی

هزینه ترمیم بینی به شدت به کاری که باید انجام شود بستگی دارد.

هزینه ترمیم بینی به شدت به کاری که باید انجام شود بستگی دارد. یک جراحی کامل همراه با پول ویزیت پزشک، احتمالاً هزینه‌ی میلیونی داشته باشد، اما اگر بتوان مشکل را با فیلر برطرف کرد، احتمالاً هزینه‌ی آن کاهش پیدا می‌کند.
به طور کلی، هزینه ترمیم بینی بدون جراحی به روش استفاده شده و شمار مشکلات بینی یا اصلاحاتی که باید روی آن صورت بگیرد، بستگی دارد. نکته‌ی مهمی که می‌خواهیم با شما در میان بگذاریم، این است که هزینه‌های بالا یا پایین کلینیک‌های مختلف را مبنای انتخاب خود قرار ندهید و همیشه آگاهانه تصمیم بگیرید.

ترمیم بینی جراحی شده؛ خطرات و مراقبت ها

دکتر مجید لاهوتی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و ترمیم

ترمیم بینی جراحی شده؛ خطرات و مراقبت ها

drmajidlahooti

ترمیم بینی جراحی شده؛ خطرات و مراقبت ها

۲۲۲۷۳۷۳۲

ترمیم بینی جراحی شده؛ خطرات و مراقبت ها

آدرس: خیابان شریعتی، خیابان ظفر، پلاک۵۷، واحد ۹

جمع‌بندی

این‌که آیا کسی نیاز به جراحی بینی ترمیمی دارد یا نه، چندان ساده نیست. در واقع، با توجه به نتایج نامطمئن و خطرات احتمالی، باید بر این مسئله تاکید شود که وضعیت ذهنی فرد به اندازه‌ی وضعیت بینی او مهم است.
ترمیم بینی جراحی شده می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد. در واقع، برخی از عمل‌های ترمیمی، واقعاً آسان و برخی دیگر، بسیار پیچیده هستند. به همین دلیل، لازم است که این عمل توسط متخصصین و جراحان حرفه‌ای و مجرب انجام شود.

ترمیم بینی جراحی شده؛ خطرات و مراقبت ها

اصلاً این پزشک است که در وهله‌ی اول تشخیص می‌دهد آیا شما می‌توانید این عمل را انجام دهید یا نه. در نهایت، همان‌طور که گفته شد، اگر از نتایج عمل بینی اولیه‌ی خود ناراضی هستید و توانسته‌اید که نظر موافق یک جراح حرفه‌ای را نیز جلب کنید، ترمیم بینی جراحی شده فرصتی است تا در نهایت به نتایجی که در ابتدا به دنبال آن بوده‌اید برسید. البته هنوز تاکید می‌شود که از عمل خود انتظارات واقع بینانه داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر و آشنایی با متخصصین پوست، مو و زیبایی، به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

منبع: byrdie

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.