۲۳۲۳۹۷
۸۰۸۴
۸۰۸۴

هزینه پر کردن دندان ۱۴۰۱ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

منظور از پر کردن دندان، پر کردن سوراخ یا حفره‌های کوچک موجود در آن است. برای ترمیم این حفره‌ها، دندانپزشک بافت پوسیده‌ی دندان را برمی‌دارد و سپس فضا را با مواد پرکننده پر می‌کند. اگر درباره‌ی هزینه پر کردن دندان ۱۴۰۱ / ۱۴۰۲ کنجکاو هستید، روی این مقاله کلیک کنید.

هزینه پر کردن دندان ۱۴۰۱ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

پرکردن دندان معمولاً برای جلوگیری از آسیب بیشتر به آن در صورت وجود پوسیدگی استفاده می‌شود. در واقع، با از بین بردن باکتری‌ها و بستن ناحیه‌ی آسیب دیده، امکان ایجاد پوسیدگی بیشتر وجود نخواهد داشت. به خواندن ادامه دهید تا با هزینه پر کردن دندان ۱۴۰۱ / ۱۴۰۲ آشنا شوید.

در این مقاله می‌خوانید:

 • پر کردن دندان چیست و چگونه است؟
 • انواع روش های پر کردن دندان چیست؟
 • هزینه پر کردن دندان ۱۴۰۱ / ۱۴۰۲
 • عوارض پر کردن دندان
 • مراقبت بعد از پر کردن دندان

پر کردن دندان چیست و چگونه است؟

در صورت لزوم، بخشی از پر کردن برای بازگرداندن عملکرد طبیعی دندان‌ها انجام می‌شود.

پر کردن دندان به کمک موادی انجام می‌شود که می‌توانند شکل و عملکرد اصلی دندان‌های آسیب دیده یا پوسیده را به آن‌ها بازگردانند. پر کردن دندان می‌تواند شامل پر کردن کل آن یا فقط پر کردن مرکز آن باشد.
به طور کلی، مدت زمان پر کردن دندان می‌تواند در حدود نیم ساعت تا یک ساعت طول بکشد تا تمام کارهای دندانپزشکی لازم روی آن انجام شود.

بیشتر دندانپزشکان قبل از استفاده از بی حس کننده‌ی موضعی ، ناحیه را با اسپری/ژل بی حس کننده آماده می‌کنند. این امر با کاهش احساس سوزن بی حس کننده‌ی موضعی، تجربه‌ی راحت‌تری را برای بیماران ایجاد می‌کند.
هنگامی که این ناحیه کاملاً بی حس شد، دندانپزشک پوسیدگی را با مته از بین می‌برد و ناحیه را با مواد مخصوص پر می‌کند. یک دندانپزشک خوب باید از عملکرد طبیعی و مناسب دندان‌های بیمار نیز اطمینان حاصل کند. حتی در صورت لزوم، بخشی از پر کردن برای بازگرداندن عملکرد طبیعی دندان‌ها انجام می‌شود.

هزینه پر کردن دندان ۱۴۰۱ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

انواع روش های پر کردن دندان چیست؟

انواع موادی که برای پر کردن دندان از آن‌ها استفاده می‌شود، عبارتند از:

 • طلا: طلا به خوبی توسط بافت لثه تحمل می‌شود و ممکن است بیش از ۲۰ سال دوام بیاورد. با این حال، همان‌طور که انتظار می‌رود، قیمت پر کردن طلا به طور کلی زیاد است و هم‌چنین، نیاز به ویزیت‌های متعدد دارد.
 • آمالگام (مخلوط فلزات از جمله جیوه، نقره، قلع، مس و روی): ترکیب آن به حفظ عملکرد طبیعی دندان کمک می‌کند. علاوه بر این، در برابر سایش مقاوم و نسبتاً ارزان است، اما به دلیل رنگ تیره‌ای که دارد، بیشتر از ترمیم‌های چینی یا کامپوزیتی به چشم می‌آید و معمولاً در نواحی بسیار قابل مشاهده مانند دندان‌های جلویی استفاده نمی‌شود.

هزینه پر کردن دندان ۱۴۰۱ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

 • کامپوزیت سفید (ترکیب مصنوعی از رزین اکریلیک و شیشه): دارای رنگ سفید است که باعث می‌شود با رنگ دندان مطابقت داشته باشد. با این حال، کامپوزیت‌ها می‌توانند به مرور زمان ترک بخورند یا فرسوده شوند. هم‌چنین ممکن است با مصرف قهوه، چای یا تنباکو لکه دار شوند. دوام آن‌ها نیز نسبت به سایر موارد این لیست کمتر است.
 • سرامیک: می‌تواند با رنگ دندان مطابقت داشته باشد و در برابر لکه شدن نیز مقاومت کند. سرامیک به طور کلی بخش بیشتری از دندان را می‌پوشاند.

هزینه پر کردن دندان ۱۴۰۱ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

هزینه پر کردن دندان ۱۴۰۱ / ۱۴۰۲

هزینه پر کردن دندان ۱۴۰۱ / ۱۴۰۲ به عوامل مختلفی از جمله تعداد و محل دندان‌هایی که قرار است پر شوند و هم‌چنین، نوع ماده‌ی پرکننده بستگی دارد. به طور کلی می‌توان گفت:

 • هزینه پر کردن دندان ۱۴۰۱ / ۱۴۰۲ حدود ۷۰۰هزار تومان است.
 • قیمت پر کردن دندان با مواد سفید یا قیمت پر کردن دندان با کامپوزیت ، از ۸۰۰هزار تومان تا یک میلیون و ۳۰۰هزار تومان متغیر است.
 • قیمت پر کردن دندان جلو در حدود ۸۰۰هزار تومان است.
 • قیمت پر کردن دندان با لیزر قابل پیش بینی نیست، اما ممکن است کمی زیاد باشد که البته با توجه به مزایای آن، ارزشش را دارد.

هزینه پر کردن دندان ۱۴۰۱ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

عوارض پر کردن دندان

خوشبختانه، عوارض پر کردن دندان شدید نیستند و به راحتی می‌توان با آن‌ها مقابله کرد. این عوارض عبارتند از:

 • حساسیت به غذای سرد و گرم
  راه حل: از خوردن غذاهای خیلی داغ تا زمانی که دهان خود را به حالت پر شدن عادت دهید، خودداری کنید.
 • درد در هنگام گاز گرفتن یا جویدن غذا
  راه حل: از گاز گرفتن و جویدن بی مورد خودداری کنید. تا زمانی که درد برطرف شود، غذاهای نرم مانند بلغور جوی دوسر یا پوره‌ی سیب زمینی بخورید. بین ۱ تا ۳ هفته طول می‌کشد تا کاملاً به دندان‌های پر شده‌ی خود عادت کنید.

هزینه پر کردن دندان ۱۴۰۱ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

مراقبت بعد از پر کردن دندان

تقریباً بلافاصله پس از پر کردن دندان خود، می‌توانید به غذا خوردن به طور معمول ادامه دهید.

تقریباً بلافاصله پس از پر کردن دندان خود، می‌توانید به غذا خوردن به طور معمول ادامه دهید. اگرچه، مهم است که اگر بی حس کننده‌ی موضعی داشته‌اید، از سمت بی حس شده غذا را نجوید؛ چرا که وقتی دهان شما بی‌ حس یا نیمه بی‌ حس است، خطر گاز گرفتن زبان یا لب بیشتر می‌شود.
هم‌چنین مراقب نوشیدنی‌های داغ باشید، زیرا ماده‌ی بی ‌حس کننده توانایی شما را در اندازه ‌گیری گرمای مایعات کاهش می‌دهد و ممکن است خود را بسوزانید.
اگر پرشدگی عمیق داشته‌اید، ممکن است هم‌چنان درد ناحیه‌ی ملتهب را تجربه کنید. درد بعد از پر کردن دندان باید در عرض چند روز از بین برود، زیرا التهاب کاهش می‌یابد؛ اما اگر درد شما ادامه داشت، لطفاً با دندانپزشک خود مشورت کنید.

هزینه پر کردن دندان ۱۴۰۱ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

در نهایت به خاطر داشته باشید که کارهای زیر می‌توانند به کاهش خطر ابتلا به پوسیدگی دندان در آینده کمک کنند:

 • رعایت یک رژیم غذایی سالم
 • مسواک زدن منظم
 • نخ دندان کشیدن
 • معاینات منظم ۶ ماهه

هزینه پر کردن دندان ۱۴۰۱ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

جمع‌بندی

پرکردن دندان یک روش دندانپزشکی است که در آن از موادی مانند آمالگام نقره یا کامپوزیت (سفید) برای درمان دندان پوسیده استفاده می‌شود. این امر از گسترش پوسیدگی به ریشه جلوگیری کرده و نیاز به کشیدن دندان را نیز از بین می‌برد. هزینه پر کردن دندان ۱۴۰۱ / ۱۴۰۲ می‌تواند در حدود ۸۰۰هزار تومان باشد. البته فاکتورهای بسیاری وجود دارد که باید آن‌ها را نیز در نظر گرفت.

برای اطلاعات بیشتر و آشنایی با متخصصین دندانپزشکی، به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

منبع: medhalt

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.