۲۳۶۷۷۷
۱۷۴۹
۱۷۴۹

فواید و عوارض عمل بینی به روش بسته

اگر قصد انجام عمل بینی بسته را دارید در این مقاله با ما همراه شوید تا هر آنچه لازم است درباره فواید و عوارض عمل بینی به روش بسته بدانید، در اختیارتان قرار دهیم.

فواید و عوارض عمل بینی به روش بسته

عمل بینی به روش بسته که با عنوان رینوپلاستی بسته نیز شناخته می‌شود، یک عمل جراحی رایج است که با هدف بهبود ظاهر و عملکرد بینی انجام می‌شود. برخلاف رینوپلاستی باز که شامل یک برش خارجی در کلوملا می‌شود، عمل بینی به روش بسته با ایجاد برش‌های داخلی در سوراخ‌های بینی انجام می‌شود و هیچ جای زخم خارجی قابل مشاهده‌ای باقی نمی‌گذارد. اگر به انجام عمل بینی بسته فکر می‌کنید یا متخصص زیبایی این روش را به شما معرفی کرده، لازم است قبل از انجام عمل از فواید و عوارض عمل بینی به روش بسته آگاهی کامل داشته باشید.

فواید و عوارض عمل بینی به روش بسته

در این مقاله می‌خوانید:

 • مزایای عمل بینی به روش بسته
 • عوارض عمل بینی به روش بسته
 • چه کسانی کاندید مناسب عمل بینی به روش بسته هستند؟

بیشتر بخوانید: چسب لیفت بینی چیست؟ نحوه استفاده از چسب لیفت بینی

مزایای عمل بینی به روش بسته

یکی از دلایلی که عمل بینی به روش بسته محبوبیت فراوانی در میان متقاضیان جراحی زیبایی بینی دارد، مزایای فراوان آن است. در ادامه برخی از رایج‌ترین مزایای این روش را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

فواید و عوارض عمل بینی به روش بسته

بدون جای زخم خارجی قابل مشاهده

مزیت اولیه رینوپلاستی بسته عدم وجود اسکار خارجی قابل مشاهده است. از آنجایی که تمام برش‌ها به صورت داخلی ایجاد می‌شوند، هیچ علامت مشخصی از جراحی وجود ندارد و نتیجه زیبایی‌شناختی بهتری را ارائه می‌دهد.

فواید و عوارض عمل بینی به روش بسته

بهبودی سریع‌تر

عمل بینی به روش بسته به طور معمول باعث تورم و کبودی کمتری بعد از عمل در مقایسه با رینوپلاستی باز می‌شود. کم تهاجمی بودن این روش جراحی می‌تواند منجر به دوره نقاهت کوتاه‌تر و بهبودی سریع‌تر شود و به بیماران امکان می‌دهد زودتر به فعالیت‌های عادی خود بازگردند.

فواید و عوارض عمل بینی به روش بسته

پیشنهاد ویژه نی نی بان: فواید یائسگی، پیش به سوی زندگی بهتر

کوتاه‌تر بودن زمان جراحی

عمل بینی به روش بسته اغلب در مقایسه با رینوپلاستی باز زمان کمتری می‌برد. شاید در نگاه اول این مورد به عنوان مزیت شناخته نشود. اما هر چه زمان جراحی کوتاه‌تر باشد بیمار زمان کمتری در بیهوشی باقی می‌ماند و همین امر عوارض کمتری را برای فرد به همراه خواهد داشت.

فواید و عوارض عمل بینی به روش بسته

ایده آل برای تنظیمات جزئی

عمل بینی به روش بسته برای بیمارانی که به دنبال تغییرات جزئی تا متوسط در ظاهر یا عملکرد بینی خود هستند، مانند برداشتن قوز، اصلاح نوک بینی، یا رفع عدم تقارن جزئی، بسیار مناسب است.

فواید و عوارض عمل بینی به روش بسته

اختلال کمتر در بافت بینی

جراحی بینی بسته معمولاً به دلیل کمتر تهاجمی بودن، اختلال کمتری را در بافت بینی ایجاد می‌کند. همین امر باعث کوتاه‌تر شدن دوره نقاهت و کاهش خطر بروز عوارض خواهد شد.

مطالب پیشنهادی: علت چرب شدن پوست بینی بعد از جراحی چیست؟ / مشکلات پوستی بعد عمل بینی

عوارض عمل بینی به روش بسته

با وجود این که عمل بینی به روش بسته مزایای فراوانی را به متقاضیان ارائه می‌دهد، اما مانند هر روش دیگر جراحی عوارضی را نیز به دنبال دارد که باید قبل از انجام عمل از آن‌ها آگاه بود.

فواید و عوارض عمل بینی به روش بسته

دید محدود برای جراح

اشکال اولیه رینوپلاستی بسته، دید محدودی است که به جراح ارائه می‌دهد. در طی عمل بینی به روش بسته، کار از طریق برش‌های داخلی کوچک انجام می‌شود. چنین شرایطی می‌تواند هنگام انجام تنظیمات دقیق به خصوص برای موارد پیچیده، چالش برانگیز باشد.

تطبیق پذیری محدود برای موارد پیچیده

جراحی بینی بسته ممکن است برای موارد پیچیده‌تری که نیاز به بازسازی گسترده چارچوب بینی یا اصلاح ناهنجاری‌های عمده دارند، مناسب نباشد. رینوپلاستی باز با دید بهتر ممکن است برای چنین مواردی ارجح باشد.

فواید و عوارض عمل بینی به روش بسته

بیشتر بخوانید: ورزش بعد از عمل بینی، ۵ ورزش مجاز و غیرمجاز بعد از جراحی

تخصص جراحی بسیار مهم است

انجام عمل بینی به روش بسته به مهارت و تخصص جراحی بالایی نیاز دارد، زیرا جراح به دلیل دید محدود باید به تخصص، مهارت و تجربه خود تکیه کند. این موضوع به این معناست که انجام این جراحی ممکن است توسط جراحانی که تجربه کافی ندارند، نتیجه رضایت بخشی را به دنبال نداشته باشد.

احتمال نیاز به جراحی ترمیمی دوم

از آنجایی که نتایج این روش جراحی در برخی موارد می‌تواند برای جراح غیر قابل پیش بینی باشد، ممکن است نتایج نهایی رضایت بیمار را جلب نکند. در چنین شرایطی معمولاً جراحی ترمیمی پیشنهاد می‌شود که چالش‌های خاص خود را دارد.

فواید و عوارض عمل بینی به روش بسته

نتایج کمتر قابل پیش بینی

عمل بین به روش بسته ممکن است نتایج قابل پیش بینی کمی نسبت به جراحی بینی باز به خصوص در موارد پیچیده داشته باشد. دستیابی به نتایج دقیق و ثابت با دید محدود می‌تواند چالش برانگیزتر باشد.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: قهوه با مغز چه میکند؟ فِرِش و شاداب

چه کسانی کاندید مناسب عمل بینی به روش بسته هستند؟

درک اینکه بهترین کاندیدهای عمل بینی بسته چه کسانی هستند، به افراد کمک می‌کند تا تصمیمات آگاهانه‌تری نسبت به شرایط منحصربه‌فرد خود بگیرند.

فواید و عوارض عمل بینی به روش بسته

افرادی که به دنبال تغییرات جزئی تا متوسط هستند

جراحی بینی بسته برای افرادی که به دنبال ایجاد تغییرات جزئی تا متوسط در ظاهر یا عملکرد بینی خود هستند مناسب است. این تغییرات می‌تواند شامل اصلاح نوک بینی، برداشتن قوز یا رفع عدم تقارن جزئی باشد.

کسانی که نگران باقی ماندن اسکارهای قابل مشاهده هستند

عمل بینی به روش بسته یک گزینه عالی برای افرادی است که نگران اسکارهای خارجی قابل مشاهده هستند. از آنجایی که در این روش جراحی همه برش‌ها به صورت داخلی ایجاد می‌شوند، هیچ جای زخم خارجی وجود ندارد و در نتیجه هیچ اسکاری بعد از جراحی روی سطح بینی باقی نخواهد ماند.

فواید و عوارض عمل بینی به روش بسته

بیماران با ساختار بینی خوب

کاندیدهای ایده آل برای جراحی بینی بسته معمولاً ساختار بینی خوب و چارچوب بینی کاملاً مشخص دارند. این شرایط اجازه می‌دهد تا تنظیمات دقیق از طریق برش‌های داخلی انجام شود.

مطالب پیشنهادی: عفونت بعد از عمل بینی و راه های جلوگیری از عفونت بعد از جراحی بینی

افراد دارای سلامت کلی خوب

متقاضیان این روش جراحی باید از سلامت کلی خوبی برخوردار باشند و هیچ بیماری زمینه‌ای که می‌تواند خطرات مرتبط با جراحی را افزایش دهد، نداشته باشند. ممکن است قبل از انجام عمل یک ارزیابی پزشکی کامل لازم باشد.

فواید و عوارض عمل بینی به روش بسته

افراد غیر سیگاری

استعمال دخانیات می‌تواند توانایی بدن برای بهبودی مناسب را مختل کند و خطر عوارض را افزایش دهد. کاندیدای ایده آل برای عمل بینی به روش بسته، بهتر است غیر سیگاری باشند یا سیگار را در دوره جراحی ترک کنند.

انتظارات واقع بینانه

متقاضیان باید انتظارات واقع بینانه‌ای درباره نتایج جراح خود داشته باشند. در حالی که رینوپلاستی بسته می‌تواند به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یابد، درک محدودیت‌های آن و بحث در مورد اهداف و انتظارات قبل از عمل با جراح ضروری است.

فواید و عوارض عمل بینی به روش بسته

افراد متعهد به مراقبت‌های بعد از عمل

بهبودی بعد از جراحی بینی به روش بسته نیاز به صبر و رعایت دستورات بعد از عمل دارد. افرادی کاندید مناسبی برای این جراحی محسوب می‌شوند که به سلامت و مراقبت خود بعد از انجام عمل توجه داشته باشند و تا زمان بهبودی کامل صبر کافی داشته باشند.

بیشتر بخوانید: عمل بینی باز/ جراحی بینی به روش باز چگونه صورت می‌گیرد؟

کلام آخر


فواید و عوارض عمل بینی به روش بسته
همان طور که در شرح فواید و عوارض عمل بینی به روش بسته اشاره کردیم، رینوپلاستی بسته مزایای متعددی را ارائه می‌دهد که آن را به گزینه‌ای محبوب برای افرادی تبدیل کرده است که به دنبال تغییرات جزئی تا متوسط بینی هستند. با این حال یکی از معایب این جراحی این است که برای موارد پیچیده‌ای که نیاز به بازسازی گسترده دارد، مناسب نیست. بهترین رویکرد این است که افراد متقاضی این جراحی به دقت اهداف خود را در نظر بگیرند و با یک جراح پلاستیک واجد شرایط و متخصص در عمل بینی به روش بسته مشورت کرده تا مناسب‌ترین رویکرد را برای نتایج مورد نظر خود تعیین کنند.

منبع: scarlessnose

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.