۲۳۸۳۵۸
۹
۹

بهترین مرکز سونوگرافی تهران، نحوه انتخاب!

سونوگرافی نوعی تصویربرداری است که می‌تواند از اعضای داخلی بدن شما عکس تهیه کند تا پزشک به کمک آن بتواند وجود بیماری‌ها یا وضعیت جنین در صورت بارداری را تشخیص دهد. بهترین مرکز سونوگرافی تهران نیز باید مجهز به جدیدترین امکانات باشد تا بتواند انتظارات مراجعین را تامین کند.

بهترین مرکز سونوگرافی تهران، نحوه انتخاب!

بهترین مرکز سونوگرافی تهران باید دارای پزشکان و متخصصان حرفه‌ای و آموزش دیده باشد تا بتوانند کار تصویربرداری را درست انجام دهند. هم‌چنین، این مرکز باید تجهیزات پیشرفته و مدرن داشته باشد تا تصاویر به دست آمده توسط آن دقیق و قابل اعتماد محسوب شوند. با ما همراه باشید تا بتوانید در انتها خودتان بهترین سونوگرافی تهران را انتخاب کنید.


بیشتر بخوانید: سونوگرافی های دوران بارداری


در این مقاله می‌خوانید:

سونوگرافی چیست و برای چه انجام می شود؟

سونوگرافی یک آزمایش تصویربرداری است که از امواج صوتی برای تهیه تصاویری از اندام‌ها، بافت‌ها و سایر ساختارهای داخل بدن شما استفاده می‌کند. این آزمایش به پزشک شما اجازه می‌دهد که بدون نیاز به جراحی، داخل بدن شما را ببیند. سونوگرافی می‌تواند برای مقاصد مختلفی استفاده شود که عبارتند از:

 • نظارت بر سلامت و رشد جنین متولد نشده در دوران بارداری: سونوگرافی بارداری به بررسی این‌که آیا جنین شما در حال رشد طبیعی است یا خیر کمک می‌کند. این آزمایش می‌تواند بعضی شرایط خاص مانند نقص‌های مادرزادی را تحت بررسی قرار دهد و مشکلات بارداری را نیز چک کند.
 • کمک به تشخیص علت انواع بیماری‌: یکی از دلایل مراجعه به بهترین مرکز سونوگرافی تهران، به تشخیص بیماری‌ها مربوط می‌شود که به آن سونوگرافی تشخیصی نیز می‌گویند. این آزمایش ممکن است در صورت داشتن علائم انجام شود و به تشخیص یا رد علل احتمالی بیماری‌ها کمک کند.
 • راهنمایی کردن روش‌های بیوپسی: بیوپسی نوعی روش نمونه برداری از بافت است که با سوزن مخصوص انجام می‌شود. نقش سونوگرافی در این روش این است که می‌تواند ناحیه غیرطبیعی را پیدا کرده و سوزن را به محل مناسب برای جمع آوری نمونه هدایت کند.

بهترین مرکز سونوگرافی تهران، نحوه انتخاب!


بیشتر بخوانید: هزینه سونوگرافی سینه در سال ۱۴۰۱ / ۱۴۰۲ چقدر است؟


نحوه انجام سونوگرافی

این آزمایش اغلب توسط یک متخصص سونوگرافی انجام می‌شود که برای انجام آن آموزش دیده است. البته سونوگرافی ممکن است بسته به قسمتی از بدن که مورد بررسی قرار می‌گیرد به روش‌های مختلفی انجام شود. با این حال، در این قسمت، به یک سری نکات کلی و مشترک در بین آن‌ها اشاره خواهیم کرد.


بیشتر بخوانید: زمان انجام سونوگرافی nt


آمادگی های سونوگرافی

آمادگی برای سونوگرافی بستگی به این دارد که کدام قسمت از بدن شما قرار است تحت این آزمایش قرار بگیرد. در واقع، برخی از معاینات سونوگرافی اصلاً نیازی به آمادگی ندارند. اگر هم داشته باشند، متخصصان مشغول در بهترین سونوگرافی تهران آمادگی‌های لازم را به شما اطلاع می‌دهند.

آمادگی برای سونوگرافی بستگی به این دارد که کدام قسمت از بدن شما قرار است تحت این آزمایش قرار بگیرد.

به عنوان مثال، اگر برای مشاهده مجاری ادرار خود سونوگرافی انجام می‌دهید، ممکن است لازم باشد که قبل از انجام آن آب بنوشید تا مثانه شما پر شود. هم‌چنین، برای انجام بعضی از سونوگرافی‌ها لازم است که چندین ساعت قبل از آزمایش ناشتا باشید.

بهترین مرکز سونوگرافی تهران، نحوه انتخاب!


بیشتر بخوانید: سونوگرافی غربالگری دوران بارداری


سونوگرافی چگونه انجام می شود؟

برای انجام سونوگرافی، ابتدا باید لباس خود را در ناحیه‌ای که قرار است از آن تصویربرداری شود، کنار بزنید یا دربیاورید. سپس تکنسین سونوگرافی، ژل مخصوصی را روی پوست شما و در ناحیه مورد بررسی اعمال و پخش می‌کند. در قدم بعدی، متخصص سونوگرافی، یک دستگاه گرز مانند به نام مبدل را در دست می‌گیرد و آن را روی پوست شما حرکت می‌دهد.
این دستگاه امواج صوتی مخصوصی را به بدن شما ارسال می‌کند. ژل سونوگرافی نیز از ورود هوا بین دستگاه و پوست شما جلوگیری کرده و مانع از ورود امواج صوتی به بدن شما می‌شود. لازم به ذکر است که این امواج صوتی گام بسیار بالایی دارند، بنابراین شما نمی‌توانید آن‌ها را بشنوید یا احساس کنید. این امواج از ساختارهای درون بدن شما بازتاب می‌شوند و تصاویری را روی صفحه کامپیوتر تولید می‌کنند.

بهترین مرکز سونوگرافی تهران، نحوه انتخاب!


بیشتر بخوانید: آیا امکان انجام سونوگرافی واژینال در زمان پریود وجود دارد؟


بهترین مرکز سونوگرافی تهران

بهترین مرکز سونوگرافی تهران جایی است که شما باید برای انجام این آزمایش به آن مراجعه کنید تا اعتماد خود را نسبت به نتایج به دست آمده بالا ببرید. البته انتخاب بهترین گزینه کمی مشکل است، چرا که مراکز سونوگرافی بسیار زیادی وجود دارند که هر کدام از آن‌ها طیف گسترده‌ای از خدمات باکیفیت را پیشنهاد می‌کنند. با این حال، جایی برای نگرانی نیست، زیرا ما به شما در انتخاب بهترین گزینه کمک خواهیم کرد.


بیشتر بخوانید: بهترین مرکز غربالگری تهران


ویژگی های بهترین مرکز سونوگرافی تهران

ویژگی‌هایی که باید برای انتخاب بهترین مرکز دنبال آن‌ها باشید، عبارتند از:

 • تکنولوژی پیشرفته و مدرن: آزمایش سونوگرافی به خصوص در دوران بارداری یا تشخیص بیماری‌ها حساس و حیاتی می‌شود و می‌تواند حال و آینده شما را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین، عاقلانه است که دنبال یک مرکز سونوگرافی با آخرین فناوری ممکن باشید و از این پارامتر مهم غافل نشوید.  
 • کارشناسان فنی مجرب: نکته این است که حتی اگر فناوری پیشرفته باشد، به تنهایی نمی‌تواند هیچ نتایج دقیقی را تضمین کند. بنابراین، یک سونوگرافی خوب در تهران باید تکنسین‌های آگاه، ماهر و باتجربه داشته باشد تا بتوانند جزئیات فرآیند سونوگرافی را درک کنند و نتایج دقیق تحویل دهند.
 • روابط خوب با مراجعین: باید گفت که تخصص فنی نیز به تنهایی کافی نیست. در واقع، متخصصان و تکنسین‌های سونوگرافی باید برخورد خوب نیز داشته باشند تا شما جواب تمام سوالات خود را بگیرید و در طول آزمایش، احساس احترام و راحتی داشته باشید.

بهترین مرکز سونوگرافی تهران، نحوه انتخاب!


بیشتر بخوانید: روش ارجح تصویربرداری در افراد زیر ۳۰ سال چیست؟


اهمیت انتخاب بهترین سونوگرافی تهران

اسکن سونوگرافی به پزشک شما کمک می‌کند تا تشخیص دهد که چه مشکلی در بدن شما وجود دارد و چگونه آن را برطرف کند. در واقع، تصاویر حاصل از سونوگرافی می‌تواند مسیر درمان آینده شما را تعیین کند. در دوران بارداری نیز تمام داروها، رژیم غذایی و اقدامات احتیاطی توصیه شده بر اساس همین نتایج سونوگرافی شما تجویز و توصیه می‌شوند. به همین دلیل، این مهم است که شما در انتخاب خود جدی باشید و به بهترین مرکز سونوگرافی در تهران مراجعه کنید.


بیشتر بخوانید: تفاوت سونوگرافی و ماموگرافی چیست؟


نحوه انتخاب بهترین سونوگرافی تهران

برای انتخاب بهترین مرکز، طبق مراحل زیر پیش بروید:

 • ابتدا دنبال مراکزی باشید که پیشرفته‌ترین و به‌روزترین تجهیزات را دارند. همان‌طور که گفتیم، تجهیزات قوی در اسکن سونوگرافی مهم هستند و بر کیفیت و دقت تصاویر شما تاثیر می‌گذارند.
 • از بین مراکز انتخاب شده، دنبال آن‌هایی باشی که دارای متخصصان آگاه، ماهر و باتجربه هستند. در این مورد نیز اشاره کرده بودیم که تجهیزات خوب بدون متخصص کاردان کافی نیست و شما حتماً به تخصص و مهارت تکنسین و رادیولوژیست محتاج هستید.
 • در این مرحله، با مراکز سونوگرافی باقی مانده در لیست خود تماس بگیرید و با کارکنان آن‌ها آشنا شوید. بررسی کنید که هر کدام چطور به سوالات شما جواب می‌دهند و با کدام یک احساس راحتی بیشتری می‌کنید.
 • در قدم بعدی، گزینه‌های خود را به مراکزی که نتایج را به سرعت تحویل می‌دهند، محدود کنید؛ چرا که بهترین مرکز تصویربرداری در تهران به دلیل داشتن تجهیزات پیشرفته و پرسنل واجد شرایط، نتایج شما را در همان روز یا روز بعد ارائه می‌دهد.
 • پس از بررسی تمام معیارهای ذکر شده، شما باید گزینه‌ای را انتخاب کنید که هزینه‌های معقول داشته باشد. در واقع، هزینه‌ها و خدماتی که در بهترین مراکز ارائه می‌شود، باید با یکدیگر هماهنگ باشند.

بهترین مرکز سونوگرافی تهران، نحوه انتخاب!


بیشتر بخوانید: هزینه سونوگرافی واژینال چقدر است؟ تعرفه بیمه و آزاد


خطرات سونوگرافی

سونوگرافی هیچ آسیبی به سلامت شما وارد نمی‌کند. این روش مخصوصاً اگر به متخصصین آموزش دیده و ماهر مراجعه کنید، عموماً ایمن تلقی می‌شود. در واقع، سونوگرافی برخلاف تصویربرداری اشعه ایکس از اشعه یونیزان استفاده نمی‌کند. در نتیجه، ایمن‌تر از آن روش محسوب می‌شود. اصلاً به همین دلیل است که سونوگرافی، پرکاربردترین روش تصویربرداری پزشکی برای مشاهده جنین در دوران بارداری است.
البته در موارد خاص، سونوگرافی می‌تواند مایعات و بافت‌های بدن را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل است که اکثر متخصصان پزشکی استفاده از سونوگرافی را تنها در مواقعی که برای ارائه اطلاعات مهم پزشکی لازم است، توصیه می‌کنند.


بیشتر بخوانید: هزینه غربالگری بارداری، سال ۱۴۰۲ / ۱۴۰۳


کلام آخر

بهترین مرکز سونوگرافی تهران دارای تجهیزات پیشرفته و متخصصان آموزش دیده است تا بتوانند نتایج شما را هر چه دقیق‌تر و سریع‌تر تحویل دهند. علاوه بر این، برخورد خوب با مراجعین و قیمت‌های معقول هم از پارامترهایی هستند که در این مراکز رعایت می‌شوند و شما نیز باید در انتخاب خود به آن‌ها توجه کنید.

به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

منبع: sunrisediagnosis

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.