۲۳۹۱۳۰
۲۳
۲۳

فیلر ژل تزریق و بوتاکس مزایا و معایب

در این مطلب تصمیم داریم در رابطه با مزایا و معایب و همچنین عارضه های تزریق ژل و بوتاکس تقلبی صحبت کنیم.

تحلیل یافت پوست و ایجاد چین و چروک روی پوست از جمله عوارض رایج افزایش سن به شمار می روند. برای از بین بردن چین و چروک و افزایش شادابی چهره روش های مختلفی وجود دارد که از جمله رایج ترین آنها تزریق ژل و بوتاکس است. تزریق ژل و استفاده از بوتاکس برای حفظ شادابی چهره و رفع عیوب صورت یک سری پیش نیازهایی دارد که همه عزیزان علاقمند به انجام این کار باید نسبت به آنها واقف باشند. در این مطلب تصمیم داریم در رابطه با مزایا و معایب و همچنین عارضه های تزریق ژل و بوتاکس تقلبی صحبت کنیم.

فیلر ژل تزریق و بوتاکس مزایا و معایب

مزایای بوتاکس و تزریق ژل

بوتاکس و تزریق دو فرایند متفاوت هستند که برای حفظ جوانی و برطرف سازی عوارض ناشی از افزایش سن مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر کدام از این دو روش برای  از بین بردن چین و چروک های صورت فواید مختلفی به همراه دارند.

بطور کلی ژل یا فیلر یک نوع چربی است که به منظور پرتر کردن نقاط مختلف صورت استفاده می شود. به عنوان مثال بسیاری از افراد برای خوش فرم کردن و برجسته تر کردن لب‌های خود اقدام به تزریق ژل یا فیلر می‌کنند؛ اما بوتاکس یک نوع سم است که از باکتری کلرستریدیوم به دست می آید وبا تزریق آن به زیر عضله پوست، عضلات آن قسمت فلج می شود. در نتیجه حرکت و انقباض عضلات نیز از کار افتاده و از این طریق چین و چروک های موجود در آن قسمت پوست از بین می رود. تزریق ژل و بوتاکس هر دو یک سری مزایای مشترکی به همراه دارند که مهمترین آنها شامل موارد زیر هستند.

غیر تهاجمی بودن

ژل تزریق و بوتاکس هر دو جزو  روش کاملاً غیر تهاجمی هستند و به همین دلیل عوارض ناشی از استفاده آنها بسیار کم است.

عدم نیاز به بیهوشی

تزریق ژل و بوتاکس هر دو بدون نیاز به استفاده از داروهای بیهوشی امکان پذیر بوده و همچنین بیماران پس از دریافت درمان می توانند کلینیک را ترک کرده و نیازی به بستری شدن ندارند

بدون درد

در این روش ها بیمار درد خاصی را حس نمی کند و درد ناشی از آنها در مقایسه با دیگر روش ها بسیار کم و ناچیز است

کم هزینه

هزینه مورد نیاز برای تزریق فیلر یا ژل و همچنین بوتاکس برخلاف عمل های جراحی و همچنین دیگر شیوه های موجود بسیار مقرون به صرفه تر است

مراقبت کم

مراقبت های پس از تزریق ژل و انجام بوتاکس بسیار کم و ساده است و پس از دریافت درمان فقط باید به یک سری نکات ساده توجه کرد.

آشکار شدن سریع نتیجه درمان

نتایج حاصل از تزریق ژل و انجام بوتاکس خیلی زود ظاهر می شود و می‌توان خیلی زود نتایج درمانی آن‌ها را مشاهده کرد.

ماندگاری بالا

نتایج حاصل از تزریق ژل و بوتاکس ماندگاری بالایی دارد و به همین دلیل طرفدارن زیادی دارند.

فیلر ژل تزریق و بوتاکس مزایا و معایب

 

معایب بوتاکس و تزریق آن

تزریق ژل و بوتاکس نیز همانند تمامی روش‌های درمانی با یک سری معایب و عوارضی به همراه هستند. منتهی معایب و عوارض ناشی از آنها در مقایسه با دیگر موارد بسیار کم و ناچیز است. البته کسانی که برای درمان به کلینیک های معتبر مراجعه نمی کنند، بیشتر در معرض خطرات ناشی از سم بوتولینوم و فیلر نامرغوب قرار خواهند گرفت. به طور کلی عوارض ناشی از تزریق ژل و بوتاکس شامل موارد زیر هستند.

کبودی

کبودی یکی از شایع ترین عوارض ناشی از تزریق ژل و بوتاکس این است که در محل درمان مشاهده می‌شود. البته این مشکل در اکثر موارد به علت عدم مهارت پزشک به وجود می آید.

قرمزی

دیگر عارضه ناشی از تزریق ژل و بوتاکس قرمز شدن محل تزریق است که این عارضه چندان نگران کننده نیست و در اکثر موارد بعد از چند ساعت از بین می رود.

درد

یکی دیگر از عوارض ناشی از بوتاکس و تزریق  احساس درد در حین تزریق است. البته این عارضه در بیشتر موارد مخصوصاً زمانی که درمان به واسطه یک پزشک حاذق انجام شود خفیف و همچنین قابل تحمل است.

فیلر ژل تزریق و بوتاکس مزایا و معایب

عارضه های تزریق بوتاکس و ژل تقلبی

همانطور که در مطالب قبلی به این نکته اشاره شد در حال حاضر تزریق ژل یا فیلر و بوتاکس از جمله روش‌های پرطرفدار برای حفظ جوانی و رفع چین و چروک صورت است؛ اما علاقمندان به تزریق ژل و بوتاکس باید برای دریافت نتیجه مطلوب نکات مختلفی را در نظر بگیرند که یکی از مهم ترین آنها توجه به اصالت ژل و بوتاکس است.

به عبارت دیگر ژل و بوتاکس در انواع بسیار مختلفی وجود دارند و همچنین در کنار برندهای اصل و قابل اعتماد برخی موارد تقلبی و همچنین خطرناک نیز در بازار وجود دارد که استفاده  از آنها با عوارض غیرقابل جبرانی به همراه است. به همین دلیل کسانی که قصد تزریق ژل یا بوتاکس دارند حتماً باید برای دریافت درمان مطلوب به مراکز معتبر و قابل اعتماد مراجعه کنند. از طرف دیگر متخصصان و دارندگان کلینیک های معتبر نیز برای تهیه محصول اصل و قابل اعتماد باید نهایت دقت را به خرج داده و فقط از مراکزی اقدام به خرید ژل و بوتاکس اصلی کنند که به آنها اعتماد کامل دارند و مطمئن هستند که محصول دریافتی دارای اصالت است. زیرا همانطور که عنوان شد استفاده از بوتاکس و ژل های نامرغوب و غیره استاندارد عوارض مختلفی را به همراه دارد که رایج ترین آنها شامل موارد زیر است.

کبودی

یکی از شایع ترین و خطرناک ترین عارضه های ناشی از تقلبی بودن ژل و بوتاکس کبودی محل تزریق است. البته کبودی جزئی پس از تزریق طبیعی است اما در مواردی که محل درمان به شدت کبود شود، به احتمال زیاد ژل تزریق شده یا بوتاکس فاقد اصالت و کیفیت مناسب بوده است

تخریب بافت پوست یا هماتوم

زمانی که بوتاکس و ژل غیر اصل و نامرغوب به درون رگ های خونی تزریق می شود بافت های پوستی را تحت تاثیر قرار داده و منجر به تخریب آنها می شود. به این ترتیب در محل تزریق یک توده سفت تشکیل می شود. در اکثر موارد نیز احتمال دارد توده عفونی شود و اعصاب عضلات دچار آسیب های جبران ناپذیر شود

ایجاد برآمدگی و ناهمواری

یکی دیگر از نشانه های رایج استفاده از بوتاکس و ژل نامرغوب و تقلبی بروز برآمدگی و ناهمواری در محل تزریق است. زیرا در اکثر موارد بوتاکس های ما مرغوب ویسکوتوزیته بالایی دارند و همین امر باعث آسیب شدید ناحیه تزریق می شود.

نکروز بافت

یکی از شایع ترین و همچنین جدی ترین عارضه های ناشی از تزریق بوتاکس و ژل بی کیفیت نکروز بافت است که بافت محل تزریق دچار مرگ می شود. در این عارضه رگ های خونی دچار انسداد می شوند و در نتیجه اکسیژن و خون و همچنین مواد مغذی به بافت پوست نمی رسد. این نوع عارضه معمولاً با علائمی نظیر تغییر رنگ و درد شدید به همراه است و باید بیمار خیلی سریع تحت درمان قرار بگیرد

ایجاد التهاب و آلرژی

دیگر عارضه استفاده از بوتاکس و ژل های نامرغوب و غیر اصل ایجاد آلرژی و التهاب در محل تزریق است

مهاجرت ژل

بوتاکس و ژل های مرغوب پس از تزریق در اطراف خود کپسول ایجاد می کنند و همین عامل مانع از تحرک آنها می شود؛ اما بوتاکس و  ژل های نامرغوب از چنین قابلیتی بی بهره هستند و به ناحیه اطراف پخش می شوند.

 

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.