۱۲۲۸۵۴
۲۰ نظر
۳۲۲۹۶۵
۲۰ نظر
۳۲۲۹۶۵

فاصله بین دو قاعدگی چند روز است؟

متداولترین سوالات در خصوص عادت ماهیانه را بررسی میکنیم، با ما همراه باشید.

مهمترین مشکلات خانم ها در زمینه عادت ماهیانه چیست چه نوع سوالاتی برای زنان و دختران در این دوره پیش می آید هر ماه با چه مشکلاتی قبل و بعد از سیکل عادت ماهیانه مواجه می شوند راهنمایی های مختلفی در این زمینه برایشان داریم با ما همراه باشید
متداولترین سوالات در خصوص عادت ماهیانه را بررسی میکنیم ٬ با ما همراه باشید.
طول دوره قاعدگی، پریود نشدن در یک دوره، داشتن نفخ در طول دوره پریود، احتمال باردار شدن در طول دوره قاعدگی و داشتن درد در این دوره، برخی از موضوعات این مطلب به شمار می رود.
فاصله بین دو قاعدگی چند روز است؟

اگر یک دوره عادت ماهیانه نشوم چه می شود؟
نگران نباشید. روند غیرعادی یا نرمال نبودن عادت ماهیانه امری عادی است ٬ خصوصا در چند سال اول. ممکن است علت عادت ندیدن استرس، ورزش و بیماری باشد. همچنین ممکن است در اثر بدست آوردن یا از دست دادن وزن زیاد نیز ایجاد شود. البته در صورت حاملگی نیز این اتفاق می افتد. اکثر زنان هر ۲۸ یا ۳۵ روز عادت میبینند. اگر شما بیشتر یا کمتر از این قاعده عادت ماهیانه دیدید به دکتر خود مراجعه کنید.

آیا گذاشتن تامپون منجر به سندرم شوک سمی میشود؟
به ندرت با استفاده از تامپون، سندرم شوک سمی (TSS) ایجاد میشود. برای کاهش احتمال عفونت، تامپون خود را حدودا هر چهار ساعت عوض کنید یا یک تامپون باریکتر استفاده کنید. اگر 2-3 روز بعد از شروع قاعدگی تب، لرز، اسهال، تهوع، یا خارش داشتید به پزشک خود مراجعه کنید.

آیا خونریزی من در دوره عادت ماهیانه بیش از حد نیست؟
احتمالا تا این حد نه. اکثر زنان در هر دوره عادت ماهیانه حدود ۲ قاشق سوپخوری خون از دست میدهند. اگر شما بیشتر از ۱۰ نوار بهداشتی یا تامپون در روز مصرف میکنید یا اینکه نوار یا تامپون هر ساعت اشباع میشود، با دکترتان مشورت کنید.

طول دوره عادت ماهیانه من چقدر باید باشد؟
برای اکثر خانم ها دوره عادت ماهیانه 3 تا 5 روز طول میکشد. اگر در مورد شما این طور نیست نگران نشوید. دوره عادت میتواند 2 تا 7 روز هم باشد. اگر چند دوره متوالی بیش از 7 روز خونریزی داشتید به پزشک مراجعه کنید.
فاصله بین دو قاعدگی چند روز است؟

چرا سایزهای مختلف از تامپون وجود دارد؟
تامپون ها ممکن است سبک، باریک، معمولی، بزرگ و بسیار بزرگ باشند. تامپون های مختلف قدرت جذب متفاوتی با هم دارند. تامپون خود را بر اساس میزان خونریزی خود انتخاب کنید. از تامپون ضخیم تر از مورد نیاز خود استفاده نکنید. تامپون و نوار بهداشتی خود را حدود هر ۴ ساعت عوض کنید. در شب از نوار بهداشتی استفاده کنید تا احتمال TSS کاهش یابد.

آیا احتمال دارد در طول عادت ماهیانه باردار شوم؟
احتمال بارداری در هر زمانی وجود دارد حتی در حین خونریزی. اگر نمیخواهید این اتفاق بیفتد با والدین و دکتر خود در مورد استفاده از راهی برای جلوگیری از بارداری، صرف نظر از اینکه در چه موقعی از ماه هستید، صحبت کنید. حفاظت از خود دربرابر بیماری های مقاربتی ( STD ) نیز مهم است بنابراین به دکتر خود مراجعه کنید تا مطمئن شوید در معرض خطر نیستید.

چگونه می توانم از شر گرفتگی عضلات خلاص شوم؟
از مسکن هایی مانند تیلنول (استامینوفن)، آسپرین یا موترین (ایبوپروفن)، یا ناپروکسن استفاده کنید. همچنین میتوانید از یک پد گرم در قسمت پایین کمر یا شکمتان استفاده کنید. گرفن دوش آب گرم نیز ممکن است به بهتر شدن احساس شما کمک کند.

چرا در دوره عادت احساس نفخ میکنم؟
در دوره عادت بدنتان آب را ذخیره میکند و باعث میشود احساس پف کردگی داشته باشید. اگر احساس میکنید شلوارتان کمی برایتان تنگ شده، نمک را از رژیم غذایی خود حذف کنید و از خوردن کافئین صرف نظر کنید. این امر به فعالیت شما کمک میکند.

آیا استفاده از تامپون درد دارد؟
برای اکثر خانم ها این طور نیست. به یاد داشته باشید که مهبل به گونه ای ساخته شده که میتواند کش بیاید ( زایمان طبیعی و تولد نوزاد را در نظر بگیرید). تامپون فضاهایی دارد که میتواند بدین وسیله خود را هماهنگ کند. اگر استفاده از تامپون درد دارد آن را به زور وارد نکنید خصوصا اگر اولین بار است که از تامپون استفاده میکنید. یک تامپون جاذب سبک تر را امتحان کنید. حداقل زمان تعویض چهار تا هشت ساعت یکبار است و بیشتر از این نباید در واژن بماند.
فاصله بین دو قاعدگی چند روز است؟

چرا اینقدر به هله هوله اشتیاق نشان میدهم؟
ما دقیقا مطمئن نیستیم که چه عاملی باعث اشتیاق و دیگر نشانه های PMS میشود اما به نظر میرسد هورمون ها در این قضیه دخیل باشند. برخی از خانم ها در زمان عادت ماهیانه به خوردن چیزهایی مانند بستنی، شکلات و چیپس علاقه نشان میدهند. اگر به خوردن چیزهای شیرین علاقه دارید ٬ وعده های غذایی کوچکی در طی روز ترتیب دهید تا نیاز شما را تامین کند. اگر به چیزهای پرچرب، سرخ شده یا روغنی علاقه دارید، غذاهای پرچرب سالم مانند ماهی غزل آلا، بادام زمینی یا آووکادو را امتحان کنید.

چگونه میتوانم علایم عادت ماهیانه را کنترل کنم؟
هفته ی قبل از شروع عادت ورزش را شروع کنید، از غذاهای شور بپرهیزید و کافئین را حذف کنید. اگر باز هم علایم خلقی شما بد بود به دکتر خود مراجعه کنید. او ممکن است داروها یا مکمل هایی مانند ویتامین E، کلسیم و منیزیم را برای شما تجویز کند.
عادت بودن به این معنی است که من بار دار نیستم ٬ درست است؟
همیشه نه. گاهی اوقات خانم ها در اوایل بارداریشان هنوز هم خونریزی دارند. اگر خونریزی شما مثل همیشه به نظر نمیرسد یا حالت تهوع و خستگی دارید بهتر است به پزشک مراجعه کنید یا تست بارداری دهید.

مهم‌ترین مطالب در این‌باره:
در هر دورۀ قاعدگی، زنان، به طور معمول، باید، یک قاعدگی طبیعی را تجربه کنند. دورۀ ماهیانه قاعدگی، ماهی یک بار که حدودا ۸ - ۴ روز خونریزی به طول می انجامد. تعداد زیادی از خانم ها در سنین باروری، در مورد دورۀ قاعدگی و اختلالات دورۀ قاعدگی خود، سوال می پرسند:

آیا بروز درد، در دوران قاعدگی، طبیعی است؟
دردهای دوران قاعدگی یا همان (Dysmenorrhea ) ممکن است به صورت اولیه، به علت پروستاگلاندین ها و یا به صورت ثانویه، در اثر مشکلات پاتولوژیک لگن، ایجاد شود. کیست های تخمدانی، پولیپ رحم ( Polyp)، میوم های داخل رحمی ( ( Submocusal myoma، اندومتریوز، از علل مهم دیسمنوره می باشند.
باید توجه کرد که تعدادی از اختلالات رحمی - تخمدانی، با اینکه از بیماریهای مهم زنان می باشند اما با دردهای قاعدگی، همراه نیستند که از این جمله، می توان سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) را نام برد.

آیا بروزلکه بینی، دربین قاعدگی ها، طبیعی است؟
هیچ لکه بینی، نباید در بین دو قاعدگی، دیده شود. کمبود پروژسترون، ازدیاد استروژن، کمبود استروژن، ابتلای به سندرم تخمدان پلی کیستیک، پولیپ و میوم رحم، پولیپ دهانه رحم ( Cervical Polyp)، هایپر پلازی اندومتر، از علل مهم بروز لکه بینی بین دو قاعدگی، می باشند.

ممکن است یک قاعدگی طبیعی، دو یا چند بار در یک ماه، رخ دهد؟
یک قاعدگی طبیعی، باید هر ۲۸ روز یا ماهی یک بار، اتفاق بیفتد.
اگر فاصله بین قاعدگی ها کمتر از 21 روز باشد، به آن، پلی منوره، اطلاق می شود که ممکن است ناشی از اختلالات غدد، مانند کم کاری تیروئید یا پرکاری آن، نامتعادل بودن سطوح هورمون ها، اختلالات پرولاکتین خون، سندرم تخمدان پلی کیستیک و در موارد نادر تر، کمبود پلاکت های خون، باشد.
هم چنین افزایش بیشتر از ۳۵ روز در فاصله بین قاعدگی ها، به عنوان اولیگومنوره، نامیده می شود و ممکن است از اختلالات مختلف هورمونی مختلف و یا اختلالات غدد، ناشی شود.

آیا قطع قاعدگی، یک رخداد طبیعی است؟
شایعترین علت قطع قاعدگی زنان ( Amenorrhea) در زنان سنین باروری، بارداری است پس ممکن است یک علت طبیعی باشد. پس اولین اقدام در زنان دارای آمنوره، باید شامل بررسی بارداری، باشد.
با رسیدن به سنین یائسگی نیز، آمنوره طبیعی، رخ می دهد که یک شرایط طبیعی، می باشد. از علل غیر طبیعی آمنوره، می توان به کیست های تخمدانی، سندرم تخمدان پلی کیستیک، چاقی یا کاهش وزن شدید و یکباره، افزایش هورمون پرولاکتین خون، افزایش آندروژن های بدن، اختلالات کم کاری و پرکاری تیروئید ، اشاره کرد.
مشکلات رحمی - تخمدانی، مانند پولیپ رحم، میوم یا عفونت های تناسلی، باعث بروز آمنوره نمی شوند و وجود یک توده خوش خیم رحمی، مانند میوم، به هیچ وجه، نباید به عنوان علت قطع قاعدگی، در نظر، گرفته شود.

فاصله بین دو قاعدگی چند روز است؟
چه علائمی، همراه با اختلالات قاعدگی، هشدار دهنده، وجود بیماری های دیگر می باشند؟
اگر همراه با اختلالات قاعدگی، هیرسوتیسم ( پرموئی)، ریزش مو، جوش صورت یا بدن، آکنه، چاقی، پوست چرب، درد زیر دل، احساس فشار لگنی، لکه بینی بعد از روابط جنسی، دردهای یک یا دو طرفه شکم، دردهای حین رابطه جنسی، وجود داشته باشد، باید شک به وجود یک علت پاتولوژیک، مطرح گردد و با بررسی سونوگرافیک رحم و تخمدان ها و هم چنین ارزیابی سطوح هورمون ها در روز سوم قاعدگی ، علل احتمالی، مورد بررسی، قرار گیرند.
علل موجود در رحم یا تخمدان ها، با روش های مختلف، تحت درمان، قرار می گیرند و علل عدم تعادل هورمونی، نیز، باید به دقت، تحت بررسی و درمان، قرار گیرند.
ممکن است به منظور تنظیم قاعدگی، از داروهای موجود، استفاده کرد که گاها بهترین، پاسخ را خواهند داشت اما به خاطر، داشته باشید که حتما می بایست، علل اصلی، تحت درمان، قرار گیرند.
به عنوان مثال، بیماری که مبتلا به اختلالات تیروئید است تا زمانیکه سطح هورمون های تیروئیدی، طبیعی نشوند، ممکن است ، مجددا بی نظمی های قاعدگی، پدیدار شوند.
آزمایشات روز سوم قاعدگی، کمک فراوانی، به شناسایی علل موجود می کند.
در طی این بررسی، که توسط آزمایش خون، انجام می شود، سطح هورمون پرولاکتین، هورمون های فوق کلیه، آندروژن ها، هورمون های زنانه و هورمون های تیروئیدی، تحت بررسی، قرار می گیرند و علل اصلی، مشخص، خواهد شد.
بهتر است خانم هایی که سونوگرافی نرمال در طی پیگیری اختلالات قاعدگی دارند، یا مبتلا به مشکلاتی در سونوگرافی هستند که ممکن است ریشه این مشکلات در همزمانی با اختلالات هورمونی باشد، مانند ابتلای به کیست های تخمدانی، حتما آزمایشات روز سوم قاعدگی را انجام دهند تا با تشخیص هر چه زودتر علل، درمان های موثر تر و قطعی، انتخاب شوند.

در صورت تداوم مشکلات مطرح، چه اتفاقی رخ می دهد؟
اگر اختلالات موجود، شناسایی و یا درمان نشوند با مضرات متعددی همراه می باشند. عدم درمان اختلالات هورمونی، باعث صدمات مختلفی به بدن مانند بروز ناباروری، می شوند.
اختلالات غدد، مانند اختلالات تیروئید، باعث، چاقی و لاغری مفرط، اختلالات خواب و اشتها، نارسایی قلبی، خواهند شد.
توده های خوش خیم رحم و تخمدان، باید، درمان شوند در غیر این صورت، با رشد بیشتر، باعث صدمات متعدد، خواهند شد. بنابراین، شناسایی و درمان اختلالات، اهمیت ویژه ای دارد.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  نظر کاربران

  • mones
   درباره فاصله بین دو قاعدگی چند روز است؟

   سلام من این ماه پریود نشدم ولی خیلی درد دارم دقیقا همون درد دوران قاعدگی رو دارم ولی پریود نیستم چه کار کنم ؟؟؟؟؟؟؟

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتون

    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید

    https://moshavere.niniban.com/

  • بدون نام
   درباره فاصله بین دو قاعدگی چند روز است؟

   سلام من ۶ماه پریود بودم و۲۰پرییود شدم ایا غیرطبیعیه؟

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتون
    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید
    https://moshavere.niniban.com

  • زی زی
   درباره فاصله بین دو قاعدگی چند روز است؟

   سه روزه ازتاریخ قاعدگیم گذشته خیلی استرس دارم چیکارکنم

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه    سلام و ممنون از توجهتون

    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید

    https://ninisoal.com/

  • مامان صدرا
   درباره فاصله بین دو قاعدگی چند روز است؟

   سلام، چهار روز از پاک شدنم میگذره که دوباره پریود شدم، علتش چیه? آیا اصلا این خونریزی پریود است?

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام
    و ممنون از توجهتون

    برای
    طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید

    https://moshavere.niniban.com/

  • بدون نام
   درباره فاصله بین دو قاعدگی چند روز است؟

   من هر ۱۴ روزی ۵روز پریودم یا طبیعی است دختری۱۳ ساله الانم سه ماه اینطورم

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتونبرای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنیدhttps://moshavere.niniban.com/

  • سانیا
   درباره فاصله بین دو قاعدگی چند روز است؟

   سلام من ماه پیش دم پریود شدم این ماه چندم میشم بنظرتون؟

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید
    https://bit.ly/31AMOqp

  • زهرا
   درباره فاصله بین دو قاعدگی چند روز است؟

   ممنونم از پست خوبتون ..من هر ماه درد دارم .دردام به پاهام میزنه خونریزی هم دارم ....فاصله بین پریودام ۱۹روز است وهمیشه اگر این ماه ۱پریود بشم ماه بعد ۲۳ میشم ...میشه بگید اینا طبیعیه یا نه؟؟؟؟

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید
    https://bit.ly/31AMOqp

  • زهره
   درباره فاصله بین دو قاعدگی چند روز است؟

   سلام ببخشیدمن حدودا۳۵ساله ومجردهستم.حدودایک ساله بعداز۱۶روزازپریودی اول که گاهی ده روزه میشودزمان پریودیم اولین روز یکی دوتالکه میبینم بعددیگه پاک میشم تاحدوداسه روزبعدکه پریودیم شروع میشه وتقریباخونریزیم زیاده،این حالت حدوداسه روزطول میکشه وکم کم تاهفت روزیاده روزکه کلاپاک میشم.البته روزهای آخرخیلی کم میشه تاپریودی بعدیم دوباره همینجورمیشم اول یه لکه میبینم بعدتموم میشه هیچ لکه ای نیس میره تاسه روزبعداین نرمااله یانه نمیتونمم برم پیش دکترزنان

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید
    https://bit.ly/31AMOqp

  • سهیلا
   درباره فاصله بین دو قاعدگی چند روز است؟

   سلام من فاصله پیریودیم ۴۰ روز است بعد ۲یا ۳روز پریود میشم لطفا کمکم کنید

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید
    https://bit.ly/31AMOqp

  • لادان
   درباره فاصله بین دو قاعدگی چند روز است؟

   سلام من بیش از35روز است که پریود نشدم برای اولین بارم بود مشکل چیه ی

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید
    https://bit.ly/31AMOqp
     

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.