۱۶۶۱۴۰
۲۵۵۳۵
۲۵۵۳۵

درمان قطعی زگیل تناسلی، امکانش هست؟

زگیل تناسلی، نوعی ضایعه است که بر روی آلت تناسلی ظاهر می شود. زگیل تناسلی برای زنان بسیار خطرناک هستند.

درمان قطعی زگیل تناسلی، امکانش هست؟

آیا درمان قطعی زگیل تناسلی امکان پذیر است؟ زگیل تناسلی، یک عفونت جنسی منتقل شده از نوع خاصی از ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) است. این زگیل، می تواند باعث درد، ناراحتی و خارش شود.

در این مقاله می‌خوانید:

 • درمان زگیل تناسلی در زنان
 • درمان زگیل تناسلی در مردان
 • درمان زگیل تناسلی در دختران
 • درمان زگیل تناسلی با داروهای گیاهیآیا زگیل تناسلی درمان قطعی دارد؟
 • درمان قطعی زگیل تناسلی، آیا امکانش هست؟
زگیل تناسلی، نوعی ضایعه است که بر روی آلت تناسلی ظاهر می شود. زگیل تناسلی برای زنان بسیار خطرناک هستند زیرا برخی از انواع HPV ممکن است سبب سرطان دهانه رحم شود. درمان قطعی زگیل تناسلی اصلا ساده نیست و همیشه باید یادتان باشد، پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی بهترین راهکار است.
برخی از زگیل های بزرگ، ممکن است شبیه گل کلم، بعضی ممکن است صاف یا کمی ضخیم باشند. یک فرد آلوده ممکن است خوشه ای از زگیل ها یا فقط یک زگیل داشته باشد.
زگیل تناسلی از طریق فعالیت جنسی منتقل می شود . شما ممکن است حتی تا چندین هفته پس از عفونت، زگیل را مشاهده نکنید.
زگیل ها همیشه قابل مشاهده نیستند. آنها ممکن است بسیار کوچک و به رنگ پوست و یا کمی تیره تر باشند. برخی از زگیل های بزرگ، ممکن است شبیه گل کلم ، بعضی ممکن است صاف یا کمی ضخیم باشند. یک فرد آلوده ممکن است خوشه ای از زگیل ها یا فقط یک زگیل داشته باشد.

درمان زگیل تناسلی در زنان

زنان مبتلا به زگیل های تناسلی، ممکن است سه تا شش ماه پس از درمان اولیه خود برای نظارت بر هر گونه تغییر در گردن رحم، نیاز به آزمایش پاپ اسمیر داشته باشند.
به این دلیل که انواع خاصی از HPV که سبب زگیل های تناسلی نیز می شوند با سرطان گردن رحم و تغییرات پیش سرطانی در گردن رحم همراه است. بیشتر بخوانید: علائم و راه‌های درمان سرطان دهانه رحم
ممکن است در زنان، زگیل تناسلی بر روی رحم، دیواره های واژن، ناحیه بین ناحیه تناسلی خارجی و مقعد، کانال مقعد و دهانه رحم، رشد کند. زگیل تناسلی، همچنین می تواند در دهان یا گلوی یک فرد که تماس جنسی دهانی با یک فرد آلوده داشته باشد، رشد کند.
درمان قطعی زگیل تناسلی، امکانش هست؟

درمان زگیل تناسلی در مردان

زگیل تناسلی در مردان، ممکن است بر روی نوک آلت تناسلی، اسکروتوم یا مقعد رخ دهد. بیش از ۱۵۰ نوع مختلف HPV وجود دارد. تقریبا ۳۰ مورد از این موارد مربوط به عفونت های دستگاه تناسلی HPV هستند.
هر نوع HPV شماره گذاری شده و به عنوان یک HPV با خطر بالا یا کم خطر طبقه بندی می شود.
در برخی موارد، زگیل ها، بدون هیچ گونه اذیتی در درازمدت خود به خود، برطرف می شوند.
زگیل تناسلی در مردان، ممکن است بر روی نوک آلت تناسلی، اسکروتوم یا مقعد رخ دهد. بیش از ۱۵۰ نوع مختلف HPV وجود دارد. تقریبا ۳۰ مورد از این موارد مربوط به عفونت های دستگاه تناسلی HPV هستند.
اکثر مردان مبتلا به زگیل تناسلی، هرگز علائم را تجربه نمی کنند یا متوجه نمی شوند که عفونت دارند و در صورت آگاهی از بروز عفونت، ممکن است متوجه علائم زگیل های تناسلی خود شوند.
مردان و زنان می توانند زگیل تناسلی را از واژن، مقعد یا رابطه جنسی دهانی با یک شریک آلوده داشته باشند.
اکثر افراد مبتلا به HPV ، می توانند به طور ناخودآگاه آن را به شریک خود منتقل می کنند، زیرا آنها از وضعیت زگیل خود، مطلع نیستند.

درمان زگیل تناسلی در دختران

زگیل تناسلی، زگیل هایی هستند که در نزدیکی یا در ناحیه تناسلی قرار دارند. برای یک دختر، این بدان معنی است که در نزدیکی (ناحیه تناسلی خارجی)، مهبل (واژن) و دهانه رحم قرار دارد.
زگیل تناسلی، زگیل هایی هستند که در نزدیکی یا در ناحیه تناسلی قرار دارند.
برای یک پسر، به این معنی است که نزدیک یا بر روی آلت تناسلی ، اسکروتوم یا مقعد است.

درمان زگیل تناسلی با داروهای گیاهی

برای درمان زگیل تناسلی، هیچگاه خودتان و به طور خودسرانه اقدام نکنید. استفاده از درمان های غلط ممکن است آسیب بیشتری به بیمار برساند. بعضی از درمان های خانگی در درمان زگیل های تناسلی مفید هستند، اما شواهد کمی در قطعیت آن ها وجود دارد. قبل از تلاش برای درمان خانگی، همیشه با پزشک خود مشورت کنید.
در سال، یک میلیون مورد جدید زگیل های تناسلی گزارش می شود. اکثر موارد زگیل تناسلی، ناشی از ویروس پاپیلوم انسانی است.
ممکن است لازم باشد که از پزشک خود برای درمان زگیل های تناسلی استفاده کنید. شما همچنین ممکن است بخواهید زگیل های تناسلی خود را در خانه درمان کنید.
در مورد چند درمان خانگی که ممکن است به درمان زگیل های تناسلی کمک کند، مطالعه کنید. برخی از درمان های گیاهی و خانگی شامل موارد زیر است:

1- روغن درخت چای

روغن های مفید، در درمان مشکلات قارچی، به کار گرفته می شوند. روغن درخت چای، یک روغن اساسی است که در برابر قارچ و سایر آسیب ها به ارگانیسم ها، از جمله شپش سر سودمند است.
درمان قطعی زگیل تناسلی، امکانش هست؟

۲- درمان زگیل تناسلی با چای سبز

چای سبز ، در درمان زگیل های تناسلی موثر است. چای سبز به صورت ترکیبی و به شکل پماد، به صورت تجویزی در دسترس است.

۳- درمان زگیل تناسلی با سیر

شواهد موجود نشان می دهد استفاده از عصاره سیر، در برطرف کردن زگیل ها کمک کننده است. شما می توانید عصاره سیر را خریداری کنید و به طور مستقیم به زگیل ها بزنید.
درمان قطعی زگیل تناسلی، امکانش هست؟

4- سرکه سیب

با سرکه سیب ممکن است قادر به درمان زگیل های تناسلی در خانه شوید. این درمان خانگی و گیاهی، مشابه با داروهای تجویزی است که از مواد تشکیل دهنده اسیدی برای از بین بردن ویروس استفاده می کنند.

5- سبزیجات

سبزیجات، در درمان و پیشگیری اکثر بیماری‌ها بسیار مفید هستند. سعی کنید در درمان زگیل تناسلی، سبزیجات تیره را مصرف کنید.
سبزیجات، در درمان و پیشگیری اکثر بیماری ها بسیار مفید هستند. سعی کنید در درمان زگیل تناسلی، سبزیجات تیره را مصرف کنید مانند: کلم بروکلی. این کلم حاوی ایندول-۳-کاربینول (I3C) است که می تواند در درمان زگیل های تناسلی موثر باشد. توصیه می کنیم هر ۴ تا ۵ بار از این سبزی مصرف کنید.

6- ویتامین بی دوازده

کمبود B۱۲ و افزایش خطر ابتلا به زگیل تناسلی را فراموش نکنید. مصرف مولتی ویتامین و مکمل های B-12 ممکن است به بدن شما کمک کند تا از عفونت HPV جلوگیری کرده و زگیل را درمان کند.
درمان قطعی زگیل تناسلی، امکانش هست؟

درمان قطعی زگیل تناسلی، آیا امکانش هست؟

ویروس زگیل های تناسلی قابل مشاهده اغلب با گذشت زمان، نمی تواند از بین برود، زیرا به جریان خون وارد شده است. این بدان معنی است که شما در طول زندگی خود ممکن است با آن همراه باشید و یا آن را به دیگران انتقال دهید.
به همین دلیل دقت و مدیریت علائم و نشانه ها مهم است زیرا شما ممکن است به طور ناخواسته آن را انتقال داده و به این ترتیب می توانید از انتقال ویروس به دیگران جلوگیری کنید. زگیل تناسلی ممکن است به دیگران منتقل شود حتی زمانی که زگیل های مرطوب یا علائم دیگر وجود نداشته باشد.
شما در هر زمانی می توانید نسبت به درمان زگیل تناسلی اقدام کرده و به پزشک مراجعه کنید. زیرا ممکن است علائم بسیار دردناک باشد. پزشک شما ممکن است درمان های موضعی زگیل را تجویز کند که ممکن است شامل موارد زیر باشد:
 • کرم آلدارا (ایمی کیمود) پماد برای درمان زگیل تناسلی
  زگیل تناسلی ممکن است به دیگران منتقل شود حتی زمانی که زگیل های مرطوب یا علائم دیگر وجود نداشته باشد.
 • پودوفیلین (Podophyllin)
 • اسید تری کلرواسوتیک (TCA)
هیچ درمان سرپایی برای زگیل تناسلی وجود ندارد. ریشه کن سازی یا کاهش علائم، هدف اصلی درمان زگیل است، اما از بین بردن ضایعات داخل اپیتلیال هم مهم است. درمان کلی و استراتژی از بین بردن ضایعات در بیماران مبتلا به زگیل، تا زمانی که سیستم ایمنی بتواند ویروس را کنترل کند، امکان پذیر است.
اگر دچار زگیل های مرطوب هستید، ممکن است برای برداشتن آنها، نیاز به جراحی باشد. پزشک شما می تواند زگیل را به روش های زیر از بین ببرد:
 • الکتروکوتر ، و یا زگیل سوزی با جریان الکتریکی
 • درمان های لیزری - برداشتن و یا قطع زگیل ها - تزریق اینترفرون

اکثر بیماران مبتلا به زگیل در طی چند هفته یا چند ماه نیاز به درمان های متعدد دارند. اگر پس از ۳ بار درمان با درمانگر، بهبود قابل ملاحظه ای مشاهده نشده و یا اگر بعد از ۶ بار درمان به طور کامل نتیجه خوبی به دست نیامد، باید از روش های مختلف درمان استفاده کرد.

خلاصه درباره درمان قطعی زگیل تناسلی
زگیل تناسلی در مردان، بر روی نوک آلت تناسلی، اسکروتوم یا مقعد و در زنان بر روی رحم، دیواره های واژن، ناحیه بین ناحیه تناسلی خارجی و مقعد، کانال مقعد و دهانه رحم رخ می‌دهد. روش‌های خانگی و پزشکی برای درمان آن وجود دارد که قطعی‌ترین روش الکتروکوتر یا درمان‌های لیزری است.

منبع: نبض ما

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.