۲۲۶۰۲۹
۴۳۰۱
۴۳۰۱

بستن سوتین در خواب، آیا خطرناک است؟

یکی دیگر از تاثیرات پوشیدن سوتین در طول خواب این است که ممکن است باعث سوزش پوست شود.

آیا خوابیدن با سوتین بد است؟ یکی از تاثیرات منفی پوشیدن سوتین هنگام خواب این است که ممکن است موجب اختلال در گردش خون شما شود؛ به خصوص اگر سوتین فنر دار باشد.
این یک ادعای قدیمی است که پوشیدن سوتین هنگام خوابیدن می تواند از آویزان شدن سینه ها در سنین بالاتر جلوگیری کند و و آنها را خوش فرم تر کند.
"مرلین مونرو" افسانه ای گفته بود که هر شب سوتین می پوشد و گفته می شود "ماریلا فراستراپ" مشهور نیز در هنگام خوابیدن با سوتین بوده است.
با این حال، بستن سوتین هنگام خواب می تواند صدمات زیادی به همراه داشته باشد.
این کار به جلوگیری از آویزان شدن سینه های شما کمک نمی کند و حتی خطرناک است و میتواند اثرات منفی زیادی بر سلامتی شما بگذارد.

عوارض و مضرات خوابیدن با سینه بند (سوتین) چیست؟
اگر چه ممکن است فکر کنید که خوابیدن با سوتین هیچ آسیبی به شما نمی زند، اما همان طور که قبلا گفته شد می تواند منجر به مشکلاتی برای سلامتی شما بشود. برخی از این مشکلات در ادامه ذکر شده است:
خوابیدن با سوتین باعث مهار گردش خون می شود
آیا خوابیدن با سوتین بد است؟ یکی از تاثیرات منفی پوشیدن سوتین هنگام خواب این است که ممکن است موجب اختلال در گردش خون شما شود؛ به خصوص اگر سوتین فنر دار باشد. در هنگام خواب، سیم سوتین روی پوست شما محکم می شود و جریان خون به اعصاب بازو ها و سایر نواحی بدن را محدود می کند. علاوه بر این، پوشیدن سوتین های تنگ مانند سوتین ورزشی ممکن است به بافت سینه شما آسیب برساند؛ زیرا پوشیدن سوتین به طور مداوم، گردش خون به بافت سینه را محدود می کند. گردش خون ضعیف ممکن است منجر به علائم سرگیجه و گرفتگی عضلات شود.
خوابیدن با سوتین باعث بیقراری می شود
درست مانند پوشیدن لباس تنگ هنگام خواب که ممکن است باعث بی قراری و ناراحتی شود، به همین ترتیب پوشیدن سوتین به خصوص یک سوتین سفت ممکن است موجب سوزش و ناراحتی شود و در نتیجه خواب شما را بهم میریزید. حتی تنگی جزئی سوتین نیز می تواند کیفیت خواب را پایین بیاورد. بنابراین، آیا باید با سوتین خوابید؟ خیر، این ایده خوبی نیست که بخواهید با سینه بند بخوابید؛ زیرا خواب شما ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد و ممکن است خواب خوبی نداشته باشید.
خوابیدن با سینه بند باعث سوزش پوست می شود
یکی دیگر از تاثیرات پوشیدن سوتین در طول خواب این است که ممکن است باعث سوزش پوست شود. قلاب و بندهای سینه بند ممکن است باعث ساییدگی پوست و سوزش آن شود. آسیب دیدگی های پوستی پس از استفاده طولانی مدت از سوتین، حتی می تواند تبدیل به کیست شود؛ به خصوص در مورد سوتین های فنر دار. در عین حال، پوشیدن سوتین در طول خواب می تواند بدون احساس ناراحتی یا تحریک پوست باشد.
خوابیدن با سوتین، منجر به بیماری پوستی هیپرپیگمانتاسیون (Hyperpigmentation) میشود
خوابیدن با سوتین میتواند منجر به افزایش رنگدانه های پوستی و ایجاد لکه های تیره روی پوستتان (Hyperpigmentation) شود. علت هیپرپیگمانتاسیون، افزایش رنگدانه ملانین در قسمت های خاصی از پوست است. رنگدانه ملانین موجب رنگ پوست می شود و در لایه بیرونی پوست وجود دارد. این رنگدانه ها توسط سلولهای پوستی تولید می شود که ملانویست نام دارد. پوشیدن سوتین در طول شب، بخصوص از نوع تنگ و فنر دار ممکن است منجر به اصطکاک، سوزش و صدمه به پوست نواحی در تماس با قلاب و بندهای سوتین شود. این ممکن، ملانوسیت را برای تولید رنگدانه ملانین بیشتر در آن ناحیه از پوست تحریک میکند و در نتیجه تیرگی آن ناحیه و ابتلا به هیپرپیگمانتاسیون (Hyperpigmentation) را به همراه دارد.
خوابیدن با سینه بند منجر به عفونت های قارچی سینه ها می شود
یکی دیگر از خطرات پوشیدن سوتین در حین خواب، ایجاد عفونت قارچی است. محیط گرم و مرطوبی که سینه بند ایجاد می کند، فضایی ایده آل برای رشد قارچ پوستی است. به علاوه بیشتر زنان در تمام طول زندگی سینه بند می پوشند؛ بنابراین مستعد ابتلا به عفونت قارچی هستند؛ به خصوص اگر در محیطی با آب و هوای مرطوب زندگی کنند.
خوابیدن با سینه بند بر فیزیولوژی سینه نیز اثر می گذارد
با پوشیدن سوتین در رختخواب، به خصوص یک سینه بند تنگ، محکم و سفت، شما روی سیستم لنفاوی خود تاثیر منفی می گذارید. این مسئله ممکن است مانع از جریان خون و تخلیه لنف و در نتیجه باعث باقی ماندن مایعات و التهاب مزمن شود. سیستم لنفاوی در از بین بردن سموم از ناحیه سینه بوسیله غدد لنفی در زیر بغل کمک می کند. بنابراین، اختلال در تخلیه لنفاوی، از دفع سموم از بدن جلوگیری می کند. این مسئله ممکن است منجر به تورم، ناراحتی و التهاب مزمن پستان ها شود.

مزایای نپوشیدن سوتین هنگام خواب
خوابیدن بدون سینه بند فواید زیادی دارد. برخی از این فواید را در ادامه بیان می کنیم:
خواب شما را بهبود می بخشد
همانطور که قبلاً نیز گفته شد، پوشیدن سوتین هنگام خواب می تواند باعث بی قراری و ناراحتی در خواب شود. از این رو، یکی از مزایای عدم پوشیدن سینه بند در رختخواب این است که منجر به بهبود خواب شما می شود. فقدان خواب با کیفیت باعث خستگی، مشکلات حافظه و کاهش هوشیاری در روز بعد می شود.
گردش خون را بهبود می بخشد
سوتین به گونه ای طراحی شده است که در طول روز سینه های شما را به شکل مناسبی نگه می دارد. اگر سینه بند شل باشد، هیچ حمایتی از سینه شما نخواهد کرد، حتی ممکن است در جای خود باقی نماند و جابجا شود. سوتین فنردار یا ورزشی از سوتین های معمولی تنگ تر هستند. سوتین ممکن است گردش خون شما را محدود کند، به خصوص اگر با آن می خوابید. پس مزایای خوابیدن بدون سینه بند این است که شما به بدن استراحت می دهید که در طی آن گردش خون به شکل مناسبی صورت می گیرد.
تخلیه لنفاوی را بهبود می بخشد
یکی دیگر از مزایای عدم استفاده از سینه بند در شب این است که به تخلیه بهتر لنف کمک می کند. بدین ترتیب امکان سم زدایی از ناحیه سینه فراهم می شود. این امر از بروز تجمع مایعات، ناراحتی و التهاب در سینه ها جلوگیری می کند.
اجازه تنفس خوب را می دهد
هنگام خواب، مجاری هوایی باریک می شود و جریان یافتن هوا به ریه ها را دشوار می کند. هنگام پوشیدن لباس های تنگ که باعث محدود شدن حرکت قفسه سینه می شود، ورود هوا به داخل ریه های شما دشوارتر می شود. سوتین، نمونه ای کامل از لباسی است که حرکت قفسه سینه را محدود می کند. سوتین ها محکم، اطراف قفسه سینه پیچیده می شود و از منبسط شدن کامل ریه ها جلوگیری می کند. هنگامیکه با سینه بند به رختخواب می روید، همانند وقتی که بدون سینه بند می خوابید، تنفس عمیق نخواهید داشت. این منجر به کاهش میزان اکسیژن می شود. در نتیجه، خوابیدن بدون سینه بند اجازه تنفس مناسب را به شما می دهد.
بهداشتی است
پوشیدن سوتین در رختخواب، به خصوص اگر تنگ باشد باعث می شود بیشتر عرق کنید. عرق کردن ناراحت کننده، غیر بهداشتی و باعث ایجاد بوی بد است. بنابراین، خوابیدن بدون سوتین بهداشتی تر است.
احتمال بروز هر گونه آسیب را کاهش می دهد
در صورتیکه با سوتین به رختخواب بروید، ممکن است بخاطر دکمه یا قلاب آن در زیر لباس دچار آسیب روی پوست شوید. بندهای سوتین ممکن است روی بدن شما سایش و جراحات ایجاد کند. پس خوابیدن بدون سینه بند احتمال هرگونه آسیب را کاهش می دهد.
به پوست شما فرصت برگشت به حالت عادی را می دهد
پوشیدن لباس های تنگ مانند سوتین، تو رفتگی هایی را روی پوست ایجاد می کند. با پوشیدن زیاد آنها، این گودی ها دائمی می شوند. در صورتیکه هنگام خواب سوتین نپوشید، پوست بعد از مدتی به حالت عادی بر می گردد.

آیا پوشیدن سوتین مخصوص خواب مفید است؟
گرچه مضرات زیادی در پوشیدن سوتین هنگام خواب وجود دارد، اما هنوز هم بسیاری از خانم ها می خواهند این کار را انجام دهند و احساس راحتی بیشتری در آن می کنند. امروز انواع مختلفی از سوتین ها برای خواب وجود دارد. اگر قصد انتخاب "سوتین مخصوص خواب" را دارید، سوتینی را انتخاب کنید که بیش از حد تنگ نباشد، یا دارای قسمت هایی نباشد که داخل پوست بدن فرو برود. سوتین خیلی سفتی انتخاب نکنید و نباید دارای قسمت هایی باشد که به بدن فشار بیاورد.

بهتر است با سوتین بخوابید یا بدون آن؟
بهتر است بدون سوتین بخوابید زیرا به دلایلی که در بالا گفته شد، مزایایی برای سلامتی شما دارد. علاوه بر این، همانطور که بررسی کردیم، پوشیدن سوتین در هنگام خواب هیچ مزیتی ندارد. زیرا نه سینه را خوش فرم تر می کند و نه از آویزان شدن آن جلوگیری می کند. اما اگر سینه های بزرگتری دارید و خوابیدن بدون سوتین ناراحت کننده است، می توانید از سوتین های مخصوص خواب که نرم و یکدست هستند و هیچ گیره و قلابی ندارند استفاده کنید.

آیا داشتن سینه بند هنگام خواب مزایایی دارد؟
بسیاری از خانم ها ادعا می کنند که پوشیدن سینه بند در خواب، فواید زیادی برای زیبایی و سلامتی دارد. از نظر علمی، این حرف درست نیست. علاوه بر این، تاثیرات منفی بهداشتی زیادی مانند اختلال در گردش خون، افزایش رنگدانه های پوستی، عفونت قارچی و سوزش پوست دارد.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.