۲۳۱۶۰۹
۴۷۳۵
۴۷۳۵
پ

بایدها و نبایدهای رابطه جنسی در ۴۰ سالگی

شاید فکر کنید که رابطه جنسی شما بعد از ۴۰ سالگی تحت تاثیر قرار گرفته و دیگر مثل قبل نیست، اما با رعایت برخی نکات همه چیز مثل قبل خواهد بود. در این مقاله با ما همراه شوید تا اطلاعاتی درباره بایدها و نبایدهای رابطه جنسی در ۴۰ سالگی در اختیارتان قرار دهیم.

بایدها و نبایدهای رابطه جنسی در ۴۰ سالگی
بسیاری از افراد تصور می‌کنند که بعد از ۴۰ سالگی و با ورود به دوره میانسالی رابطخ جنسی آن‌ها تحت تاثیر قرار گرفته و میل آن‌ها کاهش پیدا می‌کند، باید بگوییم که این یک تصور اشتباه است. درست است که بدن بعد از ۴۰ سالگی تغییرات زیادی را تجربه می‌کند و این تغییرات بر همه فعالیت‌های فرد از جمله رابطه جنسی موثر خواهد بود اما رعایت برخی نکات و آگاهی از این تغییرات به شما کمک می‌کند که نه تنها در این زمینه دچار مشکل نشوید بلکه در آن پیشرفت نیز کنید و از آن لذت بیشتری ببرید.

بیشتر بخوانید: یک راز عجیب و غریب بین خوردن گوشت و بستنی بر رابطه جنسی شما!

بایدها و نبایدهای رابطه جنسی در ۴۰ سالگی
۴۰ سالگی و بعد از آنجا اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که تقریبا افراد در حال تجربه ثبات در بیشتر زمینه‌های زندگی خود چه مالی و چه رابطه هستند. افراد وقت بیشتری برای رسیدگی به خود دارند و این دوران می‌تواند دورانی طلایی برای رسیدگی به برخی از جنبه‌هایی که از آن غافل بودیم مانند رابطه جنسی با شریک عاطفی و وقت گذرانی بیشتر با او باشد. پس بهتر است به بایدها و نبایدهای رابطه جنسی در ۴۰ سالگی بیشتر دقت کنیم و آگاهیمان را از این دوره از زندگی خود بالاتر ببریم.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: قهوه با مغز چه میکند؟ فِرِش و شاداب

چگونه بعد از ۴۰ سالگی رابطه جنسی خوبی داشته باشیم؟


بایدها و نبایدهای رابطه جنسی در ۴۰ سالگی
اگر برای داشتن رابطه جنسی خوب آن هم بعد از ۴۰ سالگی و دوران میانسالی به دنبال یک دستورالعمل خاص و الگوی مشخص هستید، باید بگوییم که سخت در اشتباهید زیرا یک الگوی خاص برای برخی کارآمد است و برای برخی دیگر اصلا کارساز نیست.

یک رابطه جنسی خوب از یک رابطه متقابل و سرشار از حس احترام و خشنودی نشات می‌گیرد اما رعایت برخی نکات و آگاهی از آن‌ها نیز خالی از لطف نیست و می‌تواند حس بهتری را در شما ایجاد کند خصوصا بعد از دوران . در ادامه به برخی از این بایدها و نبایدهای رابطه جنسی در ۴۰ سالگی اشاره خواهیم کرد.

تغییرات بدن خود را بپذیرید


بایدها و نبایدهای رابطه جنسی در ۴۰ سالگی
انتظار نداشته باشید که اندام شما شبیه به دوران ۲۰ سالگی باشد، تغییرات در بدن و اندام با افزایش سن طبیعی است. اجازه ندهید این تغییرات به دلیل شرمگین بودن از اندامتان مانع رابطه جنسی شما شود. این را بدانید که در این سن طرفین بیشتر به همدلی و احساس تعلق را به اندام زیبا و بی‌نقص ترجیح می‌دهند. با این حال باز هم برای داشتن اندامی زیبا و بدنی سالم دیر نیست و بهتر است با ایجاد یک سبک زندگی سالم بیش از پیش به خودتان و بدنتان رسیدگی کنید.

مطالب پیشنهادی: چرا بهترین زمان برای گرفتن تصمیم‌های بزرگ زوجین، بعد از رابطه جنسی است؟

سیگار را کنار بگذارید


بایدها و نبایدهای رابطه جنسی در ۴۰ سالگی
شاید با خود فکر کنید که رابطه جنسی با کیفیت در دوران میانسالی چه ارتباطی به سیگار کشیدن دارد؟ طبق مظالعاتی که انجام گرفت، مشخص شد که اختلال در عملکد نعوظ رابطه مستقیمی با سیگار کشیدن دارد و ترک سیگار باعث بهبود عملکرد جنسی مردان در تمام گروه‌های سنی بین ۳۰ تا ۶۰ سال می‌شود. پس اگر می‌خواهید بعد از ۴۰ سالگی رابطه جنسی خوبی داشته باشید، همین الان سیگار را کنار بگذارید!

بغل کردن و بوسیدن شریک عاطفیتان را به عادتی روزانه بدل کنید


بایدها و نبایدهای رابطه جنسی در ۴۰ سالگی
طبیعی است که در شلوغی روز و با انجام کارهای روزمره، فرصت کمتری برای عشق ورزیدن و گفتگوی محبت آمیز برا شما و شریک عاطفیتان پیش می‌آید. اما لازم است برای این لحظات، حتی در میان مشغله‌های روزمره، وقت گذاشت. این کار پیوند بینتان را محکم‌تر خواهد کرد و به شریک عاطفی‌تان این نکته را یادآوری می‌کند که شما همیشه و نه فقط در طول رابطه جنسی به اواهمیت می‌دهید.

بیشتر بخوانید: ۳ ناگفته مردان در رابطه جنسی!

کارهای خانه را با مشارکت یکدیگر انجام دهید

آیا به عنوان مرد خانواده عادت به شستن ظرف‌ها ندارید، یا به آماده کردن و تمیز کردن میز کمک نمی‌کنید؟ بدانید که این می‌تواند زندگی جنسی شما را تضعیف کند! مطالعاتی که در سال ۲۰۱۸ در مجله Sage Journals منتشر شد، نشان داد که به اشتراک گذاشتن کارهای خانه باعث صمیمیت، میل جنسی و رضایت بیشتر زوجین می‌شود.

بایدها و نبایدهای رابطه جنسی در ۴۰ سالگی
این امر به این دلیل اتفاق می‌افتد که زن با انجام بخشی از کارهای خانه، بار کمتری را تحمل می‌کند و در شریک زندگی‌اش کسی را می‌بیند که می‌تواند همیشه روی او حساب کند. بنابراین اگر می‌خواهید شریک زندگی خود را تحت تاثیر قرار دهید و شب خوبی را با او بگذرانید، بهتر است دست به کار شوید و در کاهرهای خانه به همسرتان کمک بیشتری کنید.

آرامش بیشتری را برای خود به ارمغان آورید

شاید شنیده باشید که مغز مهم‌ترین اندام جنسی در بدن است، اما چرا؟ زیرا اولین جایی که جرقه‌های میل جنسی و برانگیختگی اتفاق می‌افتد، مغز است. بنابراین اگر استرس دارید و به مشکلات روزمره فکر می‌کنید، ایجاد یک رابطه جنسی خوب سخت خواهد بود.

بایدها و نبایدهای رابطه جنسی در ۴۰ سالگی
برای حس آرامش بیشتر قبل از برقراری رابطه جنسی با همسرتان یک دوش آب گرم بگیرید، با یکدیگر نوشیدنی بنوشید و به اتفاق هم یک فیلم رمانتیک ببیند. تمامی این کارها می توانند برای فراموش کردن مشکلات روز و ایجاد فرصت برای برقراری رابطه جنسی عالی باشد.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: مصرف زردچوبه در بارداری، چه مزیت هایی دارد؟

برای رابطه جنسی وقت بگذارید


بایدها و نبایدهای رابطه جنسی در ۴۰ سالگی
برقراری رابطه جنسی در جوانی و در اوایل رابطه امری دشوار به نظر نمی‌رسید زیرا در آن زمان مشغله‌ زیادی وجود نداشت که بخواهید هرروز با آن‌ها سر و کله بزنید. اما بعد از ۴۰ سالگی کارهای خانه، جلسات کاری، رسیدگی به فرزندان و مشغله‌های این چنینی می‌توانند شما را از پا درآورند و هیچ فرصت اضافه‌ای برایتان باقی نگذارند. در چنین شرایطی خودتان باید دست به کار شوید و برای وقت گذرانی و رابطه جنسی با همسرتان، زمانی را در برنامه خود اختصاص دهید.

مطالب پیشنهادی: ۷ سوال مهم برای تقویت رابطه که هر خانمی باید از شریک زندگیش بپرسد!

درباره رابطه جنسی با شریک خود صحبت کنید

همان طور که رابطه جنسی از مغز شروع می‌شود، یک زندگی جنسی سالم بعد از ۴۰ سالگی نیز با گفتگو آغاز می‌شود. به همین دلیل ضروری است که درباره رابطه جنسی و خواسته‌های خود با شریک عاطفی‌تان صحبت کنید. شما دیگر غرق در هیجانات بیست سالگی نیستید و منطق‌تان در این سن بیشتر کار می‌کند و به خودشناسی بیشتری رسیده‌اید.

بایدها و نبایدهای رابطه جنسی در ۴۰ سالگی
پس بهتر است درباره چیزهایی که حین رابطه جنسی دوست دارید که تجربه کنید و چیزهایی که شما را اذیت می‌کنند، آشکارا صحبت کنید. فراموش نکنید که در بسیاری از موارد یک مکالمه ساده می‌تواند صمیمیت بیشتر و فرصتی برای ایجاد یک رابطه جنسی خوب به ارمغان بیاورد.

تمرینات بدنی مرتب داشته باشید


بایدها و نبایدهای رابطه جنسی در ۴۰ سالگی
انجام ۳۰ دقیقه ورزش در روز نه تنها برای قلب و کنترل کلسترول مفید است بلکه باعث افزایش سطح اندورفین و سروتونین در بدن می‌شود، علاوه بر این بدن شما را برای داشتن یک رابطه جنسی با کیفیت آماده‌تر خواهد کرد. همه این موارد میل جنسی را افزایش می‌دهد و لذت را بین زوجین تسهیل می‌کند. علاوه بر این‌ها انجام تمرینات منظم به حفظ وزن سلامت و بهبود عزت نفس کمک کرده و از همه مهم‌تر باعث افزایش هورمون تستوسترون می‌شود. این هورمون اصلی‌ترین محرک میل جنسی در مردان و زنان به شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید: نکات مهم بعد رابطه جنسی برای خانم‌ها که هیچکس به شما نگفته!

کلام آخر


بایدها و نبایدهای رابطه جنسی در ۴۰ سالگی
همان طور که اشاره کردیم، داشتن رابطه جنسی با کیفیت و سرشار از لذت تنها به دوران جوانی محدود نمی‌شود، بلکه بعد از ۴۰ سالگی و با ورود به دنیای میانسالی می‌توان همچنان تنور داشتن یک رابطه جنسی لذتبخش را داغ نگه داشت. در این مقاله قصد داشتیم تا با ارائه بایدها و نبایدهای رابطه جنسی در ۴۰ سالگی، آگاهی شما را در این زمینه افزایش دهیم و برای داشتن رابطه جنسی با کیفیت در این دوران شما را یاری کنیم.

پ

محتوای حمایت شده

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.