۲۳۷۹۱۲
۵۵۲
۵۵۲

لیزر واژینال چگونه است؟ مراقبت های قبل و بعد از لیزر واژینال مونالیزا

یکی از درمان‌های پزشکی پرطرفدار در سال‌های اخیر، لیزر واژینال است. اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره این روش و نحوه کارکرد آن بدانید، در این مقاله با ما همراه شوید.

لیزر واژینال چگونه است؟ مراقبت های قبل و بعد از لیزر واژینال مونالیزا

لیزر واژینال یک روش پزشکی است که از فناوری لیزر برای رفع نگرانی‌های مختلف زنان استفاده می‌کند. این روش به عنوان یک گزینه کم تهاجمی برای درمان شرایط مربوط به سلامت واژن محبوبیت پیدا کرده است. این نوع درمان اغلب برای رسیدگی به مسائلی مانند آتروفی واژن، بی اختیاری ادرار و سایر شرایط مرتبط به کار می‌رود. در این مقاله بیشتر درباره این روش درمانی، نحوه کارکرد و انواع آن صحبت خواهیم کرد.

در این مقاله می‌خوانید:

 • لیزر واژینال چیست؟
 • نحوه کارکرد لیزر واژینال چگونه است؟
 • آشنایی با انواع لیزر واژینال
 • قیمت لیزر واژینال چقدر است؟
 • آیا لیزر واژینال برای تنگی و عفونت مؤثر است؟

بیشتر بخوانید: عمل تنگی واژن با لیزر، درد دارد؟

لیزر واژینال چیست؟

لیزر واژینال در درجه اول برای تقویت تولید کلاژن و افزایش جریان خون در بافت‌های واژن استفاده می‌شود. این رویکرد می‌تواند به رفع علائم مرتبط با شرایطی مانند بی اختیاری ادرار و آتروفی واژن که اغلب در دوران یائسگی رخ می‌دهد، کمک کند. آتروفی واژن که با نازک شدن، خشکی و التهاب دیواره‌های واژن مشخص می‌شود، یک هدف رایج برای لیزر درمانی است. علاوه بر این، لیزر درمانی برای بهبود شلی واژن (که می‌تواند بعد از زایمان اتفاق بیفتد) و برای کاهش بی‌اختیاری ادرار خفیف استفاده می‌شود.

لیزر واژینال چگونه است؟ مراقبت های قبل و بعد از لیزر واژینال مونالیزا

پیشنهاد ویژه نی نی بان: قهوه با مغز چه میکند؟ فِرِش و شاداب

نحوه کارکرد لیزر واژینال چگونه است؟

لیزر درمانی واژن شامل استفاده از فناوری لیزر CO۲ فرکشنال یا اربیوم است. این لیزرها انرژی کنترل شده و دقیقی را برای تحریک تغییرات در بافت‌های واژن منتشر می‌کنند. در طی این روش درمانی، انرژی لیزر به مخاط واژن نفوذ می‌کند و باعث ایجاد آسیب‌های ریز یا آسیب حرارتی کنترل شده می‌شود. این فرایند پاسخ درمانی طبیعی بدن را تحریک می‌کند و باعث تولید الیاف جدید کلاژن و الاستین در دیواره‌های واژن می‌شود. این روش همچنین به بازگرداندن هیدراتاسیون و خاصیت ارتجاعی دیواره‌های واژن کمک کرده و علائم مرتبط با آتروفی واژن را برطرف می‌کند. افزایش تولید کلاژن منجر به ایجاد یک اثر سفت کننده در کانال واژن و کاهش افتادگی آن می‌شود.

مراحل انجام لیزر واژینال اغلب سریع است و معمولاً می‌تواند در یک محیط سرپایی انجام شود. جلسات معمولاً حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد و ممکن است چندین جلسه برای نتایج مطلوب توصیه شود. بعد از انجام لیزر، بیماران ممکن است ناراحتی خفیف یا لکه بینی را تجربه کنند، اما این علائم معمولاً موقتی است. پزشکان اغلب توصیه می‌کنند از فعالیت جنسی و برخی فعالیت‌ها برای مدت کوتاهی پس از درمان خودداری شود.

لیزر واژینال چگونه است؟ مراقبت های قبل و بعد از لیزر واژینال مونالیزا

مطالب پیشنهادی: جوانسازی واژن با لیزر/ ویدئو

آشنایی با انواع لیزر واژینال

در سال‌های اخیر با ظهور فناوری لیزردرمانی واژن، برندها و فناوری‌های مختلفی پا به این عرصه گذاشته‌اند که هر کدام رویکردهای منحصر به فردی را برای بهبود سلامت واژن ارائه می‌دهند. در این بخش انواع آن‌ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

لیزر واژینال آنجلا

آنجلا نوعی لیزر درمانی واژن است که فناوری آن به گونه‌ای است که با رساندن انرژی لیزر کنترل شده به بافت‌های واژن، به تولید کلاژن و بهبود جریان خون کمک می‌کند. لیزر آنجلا اغلب برای رفع شرایطی مانند آتروفی واژن استفاده می‌شود که می‌تواند در دوران یائسگی رخ دهد و منجر به علائمی مانند خشکی، تحریک و ناراحتی شود.

لیزر واژینال مونالیزا

مونالیزا یک برند لیزر واژینال است که برای تحریک تولید کلاژن و بهبود سلامت واژن با پرداختن به مسائلی مانند آتروفی واژن و شلی پوست واژن طراحی شده است. این نوع لیزر معمولاً برای درمان علائم مرتبط با یائسگی از جمله خشکی واژن و ناراحتی در حین فعالیت جنسی استفاده می‌شود. همچنین می‌تواند به بهبود بی اختیاری ادرار خفیف نیز کمک کند.

مطالب پیشنهادی: جراحی زیبایی واژن، چه زمانی لازم است؟

لیزر واژینال مونالیزا تاچ

مونالیزا تاچ یک نسخه خاص از برند مونالیزا به شمار می‌رود و فناوری آن به گونه‌ای مهندسی شده تا مخاط واژن را هدف قرار دهد و باعث بازسازی بافت و تولید کلاژن شود. این نوع لیزر واژن اغلب برای درمان آتروفی واژن، بازگرداندن رطوبت به دیواره‌های واژن و بهبود سلامت کلی این ناحیه استفاده می‌شود. مونالیزا تاچ یک گزینه ملایم و مؤثر برای زنانی است که در حین مقاربت احساس ناراحتی و درد می‌کنند.

لیزر واژینال چگونه است؟ مراقبت های قبل و بعد از لیزر واژینال مونالیزا

لیزر آر اف واژینال

لیزر آر اف واژینال از فناوری رادیوفرکانسی به جای فناوری لیزر CO2 استفاده می‌کند. این رویکرد شامل انتقال انرژی فرکانس رادیویی کنترل شده به بافت‌های واژن، تحریک تولید کلاژن و ترویج جوان‌سازی بافت است. این نوع دستگاه نیز مانند هم رده‌های خود برای رفع نگرانی‌های مشابه از جمله شلی واژن، خشکی و بی اختیاری خفیف ادرار طراحی شده است. انتخاب بین لیزرهای CO2 و RF اغلب به ترجیحات فردی و شرایط خاص تحت درمان بستگی دارد.

لیزر بلیچینگ واژینال

لیزرهای بلیچینگ واژن یک دسته مجزا از انواع لیزر واژینال محسوب می‌شوند که رویکرد درمانی آن‌ها بیشتر شامل استفاده از فناوری لیزر برای روشن کردن رنگ ناحیه واژن می‌شود. این روش معمولاً روی شرایط پزشکی متمرکز نیست، بلکه بیشتر بر نگرانی‌های زیبایی مربوط به رنگدانه ناحیه تناسلی زنان متمرکز است. این لیزرها بیشتر توسط افرادی که به دلایل زیبایی شناسی به دنبال رفع تیرگی در ناحیه تناسلی هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. به دنبال آن هستند.

بیشتر بخوانید: عوارض لیزر واژن، آیا میدانید؟

قیمت لیزر واژینال چقدر است؟

از آنجایی که برای این روش انواع دستگاه‌ها و کاربردهای مختلفی وجود دارد، تعیین محدوده قیمت لیزر واژینال می‌تواند چالش برانگیز باشد و به عوامل مختلفی از جمله موارد زیر بستگی دارد:

 • شدت شرایط زمینه‌ای و نوع مشکل
 • تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان کامل
 • دستمزد پزشک و هزینه‌های کلینیک مورد نظر
 • دستگاه و فناوری مورد استفاده برای درمان

لیزر واژینال چگونه است؟ مراقبت های قبل و بعد از لیزر واژینال مونالیزا

پیشنهاد ویژه نی نی بان: فواید یائسگی، پیش به سوی زندگی بهتر

آیا لیزر واژینال برای تنگی و عفونت مؤثر است؟

اثربخشی لیزر واژینال برای تنگی و عفونت واژن موضوعی است که در جامعه پزشکی مورد بحث قرار گرفته است. درمان‌های لیزر واژن که اغلب از فناوری لیزر CO۲ فرکشنال یا اربیوم استفاده می‌کنند، برای تحریک تولید کلاژن و افزایش جوان‌سازی بافت در کانال واژن طراحی شده‌اند. برخی از طرفداران این روش معتقدند که افزایش کلاژن می‌تواند منجر به یک اثر سفت کننده و تنگی شود و نگرانی‌هایی مانند شلی واژن یا از دست دادن خاصیت ارتجاعی را برطرف کند. با این حال شواهدی که از اثربخشی لیزر درمانی واژینال را برای تنگی واژن حمایت می‌کنند، کاملاً قطعی نیستند.

از طرفی لیزر درمانی واژن یک درمان اولیه یا استاندارد برای عفونت‌های واژن نیست. برخی از طرفداران بر این باورند که گرمای تولید شده توسط لیزر درمانی ممکن است اثر باکتری کشی داشته باشد و به طور بالقوه به رفع انواع خاصی از عفونت‌ها کمک کند. با این حال شواهدی که از استفاده لیزر درمانی واژینال برای درمان عفونت‌های واژن حمایت می‌کند، محدود است و این روش به عنوان یک درمان استاندارد یا توصیه شده در نظر گرفته نمی‌شود. روش‌های پزشکی دیگر مانند داروهای ضد میکروبی، روش‌های بهتری برای مدیریت عفونت‌های واژن هستند.

لیزر واژینال چگونه است؟ مراقبت های قبل و بعد از لیزر واژینال مونالیزا

مطالب پیشنهادی: لیزر زیبایی واژینال، خطرات و نحوه انجام

کلام آخر

همان طور که در این مقاله اشاره کردیم، لیزر واژینال یک فناوری پزشکی است که گزینه‌ای کم تهاجمی را برای رسیدگی به مسائل مختلف زنان ارائه می‌دهد. هدف این درمان با تحریک تولید کلاژن و بهبود جریان خون، بهبود سلامت واژن و کاهش علائم مرتبط است. فراموش نکنید که انتخاب این رویکرد نیز مانند هر روش پزشکی، نیاز به مشورت با پزشک و بررسی شرایط و نیازهای فردی دارد.

منبع: ncbi

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.