۲۳۴۳۸۱
۱۸۲۵۶
۱۸۲۵۶

بهترین دکتر واریکوسل در سال ۱۴۰۳/ ۱۴۰۲ را بشناسید!

واریکوسل، بزرگ شدن ورید‌های داخل کیسه‌های شل پوستی است که بیضه‌ها (اسکروتوم) را نگه می‌دارد. این ورید‌ها خون کم اکسیژن را از بیضه‌ها منتقل می‌کنند و واریکوسل زمانی اتفاق می‌افتد که خون در سیاهرگ‌ها جمع شود و گردش موثر نداشته باشد. روی این مقاله کلیک کنید تا با بهترین دکتر واریکوسل آشنا شوید.

بهترین دکتر واریکوسل در سال 1403/ 1402 را بشناسید!

واریکوسل معمولاً در دوران بلوغ و با گذشت زمان ایجاد می‌شود. اغلب بدون علامت است، اما ممکن است درد یا ناراحتی نیز ایجاد کند. واریکوسل می‌تواند باعث رشد ضعیف بیضه، تولید کم اسپرم یا حتی منجر به ناباروری نیز شود. پس درمان آن توسط بهترین دکتر واریکوسل لازم است.

در این مقاله می‌خوانید:

علائم واریکوسل

واریکوسل معمولاً در سمت چپ کیسه بیضه اتفاق می‌افتد و اغلب هیچ علائمی نیز ایجاد نمی‌کند. با این حال، علائم و نشانه‌های احتمالی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • درد: درد یا ناراحتی مبهم و دردناک هنگام ایستادن یا در اواخر روز بیشتر محتمل است. با این حال، دراز کشیدن اغلب درد را تسکین می‌دهد.

 • توده‌ای در کیسه بیضه: اگر واریکوسل به اندازه کافی بزرگ باشد، ممکن است توده ای مانند کیسه کرم را در بالای بیضه خود مشاهده کنید. واریکوسل کوچک‌تر ممکن است قابل دید نباشد، اما قابل لمس است.

 • بیضه‌ها با اندازه‌های متفاوت: بیضه آسیب دیده ممکن است به طور قابل توجهی کوچک‌تر از بیضه دیگر باشد.

 • ناباروری: واریکوسل ممکن است منجر به ناباروری شود، اما همه واریکوسل‌ها باعث ناباروری نمی‌شوند.

بهترین دکتر واریکوسل در سال 1403/ 1402 را بشناسید!

بهترین دکتر واریکوسل در تهران

رایج ترین دلیل ناباروری ثانویه (مشکل در باروری) پس از اولین زایمان، واریکوسل یعنی اتساع وریدها در کیسه بیضه است. که این مشکل با انجام عمل جراحی قابل اصلاح است. این مشکل همانند مشکل رگ‌های واریسی در پاها، نیز زمانی ایجاد می‌شود که دریچه‌های کنترل کننده جریان خون در امتداد طناب بیضه نمی‌توانند بطور طبیعی عمل کنند و در نتیجه باعث برگشت جریان خون می‌گردند. بنابراین باعث افزایش دما می‌شود که در تولید طبیعی اسپرم خلل ایجاد کرده و مانع تولید تستوسترون خواهد شد. برای درمان این مشکل نیاز به یک متخصص دارید که در ادامه به ویژگی‌های یک متخصص واریکوسل می‌پردازیم:

دکتر خوب برای عمل واریکوسل

اگر دنبال بهترین دکتر واریکوسل می‌گردید، باید با ویژگی‌های دکتر خوب برای عمل واریکوسل آشنا باشید که به طور خلاصه عبارتند از:

 • دارای تخصص و مهارت لازم

 • دارای تجربه بالا و سابقه کاری درخشان

 • خوش برخورد و باحوصله

بهترین دکتر واریکوسل در سال 1403/ 1402 را بشناسید!

دکتر محمدرضا جعفری

بهترین دکتر واریکوسل در سال 1403/ 1402 را بشناسید!

 

۸۸۱۹۶۵۵۱

۲۶۸۵۸۲۳۵

۲۶۸۵۸۲۳۰

۸۸۱۹۶۴۴۹

 

بهترین دکتر واریکوسل در سال 1403/ 1402 را بشناسید!

 

نیاوران سه راه مژده خیابان مقدسی نبش امیر احمدی زمانی، پلاک ۲ واحد ۲

 

 

 

بهترین دکتر واریکوسل در سال 1403/ 1402 را بشناسید!

 

علل واریکوسل

واریکوسل بزرگ شدن شبکه پامپینی فرم است.

بیضه‌ها خون غنی از اکسیژن را از دو شریان بیضه دریافت می‌کنند. (یک شریان برای هر طرف کیسه بیضه) به طور مشابه، دو ورید بیضه نیز وجود دارد که خون تخلیه شده از اکسیژن را به سمت قلب برمی‌گرداند. در هر طرف کیسه بیضه، شبکه‌ای از وریدهای کوچک ( شبکه پامپینی ‌فرم ) خون فاقد اکسیژن را از بیضه به سیاهرگ اصلی بیضه منتقل می‌کند. واریکوسل بزرگ شدن شبکه پامپینی فرم است.

علت دقیق واریکوسل، حتی اگر به بهترین دکتر واریکوسل هم مراجعه کنید، ناشناخته است. یکی از عوامل مؤثر ممکن است عملکرد نادرست دریچه‌های داخل وریدی باشد که هدف آن حفظ حرکت خون در جهت درست است. هم‌چنین، ورید بیضه سمت چپ مسیر کمی متفاوتی را از ورید سمت راست دنبال می‌کند. مسیری که احتمال بروز مشکل در جریان خون در سمت چپ را بیشتر می‌کند.
هنگامی که خون ضعیف شده از اکسیژن در شبکه وریدی پشتیبانی می‌شود، آن‌ها گشاد شده و واریکوسل را ایجاد می‌کنند.

خطرات و عوارض واریکوسل

مراجعه به بهترین دکتر واریکوسل ضروری است، زیرا ابتلا به واریکوسل می‌تواند تنظیم دمای بیضه‌ها را برای بدن دشوار کند که به استرس اکسیداتیو و تجمع سموم منجر می‌شود. این عوامل ممکن است به ایجاد عوارض زیر نیز کمک کنند:

 • سلامت پایین بیضه: برای پسرانی که در دوران بلوغ هستند، واریکوسل ممکن است رشد بیضه، تولید هورمون و سایر عوامل مرتبط با سلامت و عملکرد بیضه را مهار کند. برای مردان، واریکوسل ممکن است به دلیل از دست دادن بافت منجر به کوچک شدن تدریجی شود.

 • ناباروری: واریکوسل لزوماً باعث ناباروری نمی‌شود. با این حال، تخمین زده می‌شود که ۱۰ تا ۲۰ درصد از مردان مبتلا به واریکوسل، برای داشتن فرزند مشکل دارند. در میان مردانی که مشکلات باروری دارند، حدود ۴۰ درصد مبتلا به واریکوسل هستند.

بهترین دکتر واریکوسل در سال 1403/ 1402 را بشناسید!

تشخیص واریکوسل

تکنیک (مانور والسالوا) می‌تواند بررسی واریکوسل را آسان کند.

بهترین دکتر واریکوسل می‌تواند این بیماری را با بررسی بصری کیسه بیضه و لمس تشخیص دهد. برای این کار، احتمالاً در حالت دراز کشیده و ایستاده معاینه خواهید شد.
ممکن است پزشک از شما بخواهد که هنگام ایستادن یک نفس عمیق بکشید، آن را نگه دارید و مانند فشاری که در حین اجابت مزاج وارد می‌کنید، آن را پایین بیاورید. این تکنیک (مانور والسالوا) می‌تواند بررسی واریکوسل را آسان کند.

تست تصویربرداری

بهترین دکتر واریکوسل ممکن است از شما بخواهد که یک معاینه سونوگرافی نیز انجام دهید. اولتراسوند از امواج صوتی با فرکانس بالا برای ایجاد تصاویری از ساختارهای داخل بدن شما استفاده می‌کند و با این عکس‌ها می‌توان:

 • واریکوسل را به طور قطعی تشخیص داد.

 • به وجود بیماری دیگر با علائم مشابه پی برد.

 • ضایعه یا عامل دیگری که مانع جریان خون می‌شود را شناسایی کرد.

بهترین دکتر واریکوسل در سال 1403/ 1402 را بشناسید!

درمان واریکوسل

واریکوسل اغلب نیازی به درمان ندارد، اما برای یک مرد نابارور، جراحی برای اصلاح واریکوسل ممکن است بخشی از برنامه درمان باروری او باشد.
برای نوجوانان یا بزرگسالان جوان (عموماً کسانی که به دنبال درمان باروری نیستند.) معاینات سالانه برای نظارت بر هر گونه تغییر، روش بهتری است. البته جراحی نیز به دست بهترین جراح واریکوسل در ایران، در شرایطی مانند زیر توصیه می‌شود:

 • بیضه‌ای که تاخیر در رشد را نشان می‌دهد.

 • تعداد کم اسپرم یا سایر بی نظمی‌های اسپرم (معمولاً فقط در بزرگسالان آزمایش می‌شود.)

 • درد مزمن که با داروی مسکن کنترل نمی‌شود.

جراحی واریکوسل

هدف از جراحی توسط بهترین دکتر واریکوسل، بستن ورید آسیب دیده برای هدایت جریان خون به وریدهای سالم است. نتایج درمان ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • بیضه آسیب دیده در نهایت ممکن است به اندازه مورد انتظار خود بازگردد.

 • در نوجوانان بیضه ممکن است در رشد و نموی خود پیشرفت کند.

 • ممکن است تعداد اسپرم‌ها بهبود یابد و بی نظمی‌های اسپرمی اصلاح شود.

 • در نهایت، جراحی ممکن است باروری یا کیفیت مایع منی برای لقاح آزمایشگاهی را نیز بهبود بخشد.

بهترین دکتر واریکوسل در سال 1403/ 1402 را بشناسید!

کلام آخر

کیسه بیضه یک کیسه پوشیده از پوست است که بیضه‌های شما را نگه می‌دارد و یک ناهنجاری وریدی در آن ممکن است منجر به واریکوسل شود. در واقع، واریکوسل بزرگ شدن وریدهای داخل کیسه بیضه است که با روش‌های مختلفی از جمله جراحی درمان می‌شود. با این حال، اولین قدم این است که به بهترین دکتر واریکوسل مراجعه کنید.

اگر قصد درمان بیماری واریکوسل را دارید پیشنهاد می‌کنیم به ..... مراجعه کنید و با مشاوره با ایشان بهترین راه‌های درمان این بیماری را بفهمید.

به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

منبع: mayoclinic

محتوای حمایت شده

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.