۲۲۸۵۰۰
۷۸۸۲
۷۸۸۲

واکر چهار چرخ کودک، مدل های مختلف واکر همراه با ویژگی آن ها

واکر‌ چهار چرخ کودک وسیله‌ای برای بازی و سرگرمی کودک است که می‌تواند کودک شما را ساعت‌ها سرگرم کند. این واکر‌ها در مدل‌ها و سایز‌های مختلفی در بازار موجودند و جنس آن‌ها واکر پلاستیکی یا واکر چوبی است.

تاتی تاتی کردن نوزادان شاید از آن کار‌هایی است که اگر ساعت‌ها بنشینید و آن را تماشا کنید قطعا سیر نخواهید شد، همه‌ی والدین لحظه شماری می‌کنند برای دیدن اولین قدم‌های فرزندشان، اما این قدم‌ها اگر به دور از چشم والدین باشد بی شک موجب نگرانی پدر و مادر‌ها می‌شود چرا که روزبه روز تحرک و جنب و جوش فرزندشان بیشتر شده و قدم‌های بی احتیاط کودکان هم بیشترخواهد شد.

واکر چهار چرخ کودک، مدل های مختلف واکر همراه با ویژگی آن ها

وسیله ای کاربردی به نام واکر کودک می تواند به کمک فرزند شما بیاید تا در قدم های اولیه کودکتان به او یاری دهد. کودک با گرفتن دسته ی واکر میتواند بایستد و قدم بردارد.


اما نکته ناراحت کننده این موضوع این است که برای والدین ممکن نیست که دائما وهرلحظه به دنبال کودکشان باشند. از سویی دیگر تنهایی راه رفتن باعث تقویت اعتماد به نفس نوزاد می‌شود.
اینجاست که وسیله‌ای کاربردی به نام واکر کودک می‌تواند به کمک فرزند شما بیاید تا در قدم‌های اولیه کودکتان به او یاری دهد. کودک با گرفتن دسته‌ی واکر میتواند بایستد و قدم بردارد.
واکر کودک کمک ‌می‌کند تا فرزندتان نحوه‌ی درست ایستادن و قدم برداشتن را یاد بگیرد.

بیشتر بخوانید: واکر و روروک کودک، خطرناک هستند؟

در هنگام انتخاب واکر کودک توجه به موارد زیر را فراموش نکنید

1-نوزاد شما چقدر تحرک دارد؟ برخی از واکرها ممکن است مناسب نوزادانی باشند که بیشتر نشسته اند.

2- در مکانی که میخواهید واکر کودک خود را قرار دهید چه نوع کفپوشی دارید؟ وزن و جنس واکر انتخابی شما معمولا بر روی فرش، کف چوبی، کاشی و یا ترکیبی از این کفپوش ها در خانه شما کار کند..

3-آیا زیاد در سفر هستید؟ برخی از واکرها در جابجایی آسان ترهستند، برای بردن به خانه یا تعطیلات تا می شوند.
به این نکته توجه کنید که سایزهای دیگر سایز برخی واکرها حجیم هستند و نگهداری آنها در اتاق آسان تراست.

۴- بودجه شما چقدر است؟ قیمت واکرها با توجه به برند، جنس و مدل آن‌ها متفاوت است.

۵- در هنگام خرید واکر به دنبال چه گزینه هایی هستید؟ برخی از واکر‌ها بسیار ساده هستند، در حالی که مدل‌های دیگر گزینه‌های ایمنی بیشتری دارند مانند لاستیک و چرخ‌های قفل دار. همچنین برخی از واکر‌ها دارای نور و موسیقی هستند.

در هنگام انتخاب واکر کودک توجه به موارد زیر را فراموش نکنید: ۱-نوزاد شما چقدر تحرک دارد؟ ۲- در مکانی که میخواهید واکر کودک خود را قرار دهید چه نوع کفپوشی دارید؟

واکر چهار چرخ کودک، مدل های مختلف واکر همراه با ویژگی آن ها

خرید واکر کودک چهار چرخ

برخی از والدین خرید واکر را بر این باور دارند که فکر می‌کنند واکر‌ها به نوزادان کمک می‌کنند سریعتر راه رفتن را بیاموزند درصورتی که این موضوع به صورت صد درصد صحت ندارد.
استفاده مدام و بیش از حد از واکر باعث می‌شود راه رفتن مستقل کودک را به تأخیر بیندازد؛ و آن به این دلیل است که که یادگیری راه رفتن با استفاده زیاد از پا‌ها نیست بلکه بیشتر یادگیری کشیدن پا‌ها برای ایستادن، تعادل و گام برداشتن بدون پشتیبانی است.

بیشتر بخوانید: خرید واکر کودک، نکاتی که باید در نظر گرفت

هنگامی که نوزادان بیش از حد در واکر قرار بگیرند چیز زیادی یاد نمی‌گیرند از این رو بهتر است خانواده‌ها در مدت زمان استفاده از واکر تعادل را رعایت کنند.
معمولا نوزادان قرارگرفتن در واکر را دوست دارند و با خوشحالی در آن‌ها بازی می‌کنند. نوزادان حدودا از ۶ ماهگی دوست دارند راست قامت باشند و تحرک کنند از این رو در زمان قرار دادن کودک در واکر با گریه و یا مقاومت کودک روبه رو نخواهید شد، اما دقت داشته باشید که استفاده از واکر در طولانی مدت به صلاح کودک نخواهد بود و راه رفتن کودک را به تاخیر می‌اندازد.

نوزادان حدودا از ۶ ماهگی دوست دارند راست قامت باشند و تحرک کنند از این رو در زمان قرار دادن کودک در واکر با گریه و یا مقاومت کودک روبه‌رو نخواهید شد.

واکر چهار چرخ کودک، مدل های مختلف واکر همراه با ویژگی آن ها

انواع واکر چهار چرخ کودک

واکرهای چهار چرخ کودک وسیله‌ای برای بازی و سرگرمی کودک هستند که می‌توانند کودک شما را ساعت‌ها سرگرم کنند.

واکر‌ها در مدل‌ها و سایز‌های مختلفی در بازار موجوداند و جنس آن‌ها واکر پلاستیکی و یا واکر چوبی است. معمولا هم شکل و ظاهر این واکر‌ها عروسکی است.

بیشتر بخوانید: راه نرفتن کودک، حتی یک ثانیه نمی ایستد

واکر چهار چرخ کودک، مدل های مختلف واکر همراه با ویژگی آن ها

واکر های چهار چرخ دارای انواع مختلفی هستند از جمله

 • واکر موزیکال کودک
 • واکر و ماشین پایی کودک
 • واکر کودک چوبی
 • و...
برخی دیگر از واکرها چند کاره هستند برای مثال واکر کودک و ماشین پایی کودک که هم واکر هست و هم ماشین پایی.


واکر کودک موزیکال

دارای دکمه ها و گزینه هایی هستند که با فشار دادن آنها صدا و موسیقی پخش میشود که برای کودکان بسیار لذت بخش است و میتواند ساعت ها کودک شما را سرگرم کند.

واکر کودک و ماشین پایی

برخی دیگر از واکر ها چند کاره هستند برای مثال واکر کودک و ماشین پایی کودک که هم واکر هست و هم ماشین پایی، یعنی کودک علاوه بر اینکه با گرفتن دسته ی واکر ‌می‌تواند راه برود، ‌می‌تواند سوارش هم بشود و با کشیدن پایش به زمین به سمت جلو حرکت کند و یک رانندگی لذت بخش را تجربه کند.

واکر چوبی کودک

نوع دیگری از واکر ها واکر چوبی کودک است. این واکر ها دارای یک دسته ی چوبی ظریف هستند که معمولا در کف خود یک عروسک چوبی چرخ دار دارند و بیشتر برای کودکانی مناسب می باشند که به راه رفتن تسلط دارند. کودک با گرفتن دسته ی این واکر آن را هدایت میکند و عروسک چرخدار انتهای واکر کودک صدایی تولید می کند که برای کودکان خوشایند است.

واکر چهار چرخ کودک، مدل های مختلف واکر همراه با ویژگی آن ها

واکر ها به صورت سه چرخ و چهار چرخ در بازار وجود دارند. و از بین انواع واکر کودک، واکر های چند کاره اقتصادی تر و پر طرفدار تر هستند.

در زمان خرید روروک و واکر کودک به موارد زیر توجه کنید

 1. چرخ‌ها باید دارای قفل باشد.
 2. صندلی روروک باید قابل تنظیم باشد.
 3. جنس صندلی روروک باید قابل شستشو باشد.
 4. در ساخت روروک و واکر باید از مواد اولیه با کیفیت و فاقد مواد مضر استفاده شده باشد.
 5. ارتفاع روروک و واکر باید قابل تنظیم باشد به طوری که پای کودک با زمین در تماس باشد.
 6. روروک یا واکر باید برای جلوگیری از آسیب دیدن کودک در قسمت‌های مهم دارای ضربه گیر باشد.
 7. جنس و اندازه چرخ‌های روروک و واکر برای راحتی در حرکت هنگام راه رفتن نوزاد بسیار مهم است.

نکته آخر این که واکر ها به صورت سه چرخ و چهار چرخ در بازار وجود دارند. و از بین ا نواع واکر کودک ، واکر های چند کاره اقتصادی‌تر و پر طرفدار‌تر هستند.

خلاصه
واکر کودک، وسیله‌ای است که به کودک کمک می‌کند بایستد و قدم بردارد. دقت کنید که کودک زیاد از واکر استفاده نکند چون ممکن است به این وسیله وابسته شود و نتواند مستقل راه برود. واکر موزیکال، واکر و ماشین پایی کودک و واکر کودک چوبی، برخی از انواع واکر کودک هستند.

بیشتر بخوانید: واکر برای نوزادان، ضرر دارد؟

منبع: piccotoys

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.