۴۴۰۰۲
۲۸ نظر
۱۰۸۳۳۲
۲۸ نظر
۱۰۸۳۳۲

نه سالگی کودک

حال کودک ۹ ساله شما بهتر می‌تواند ناراحتی‌اش را کنترل کند. احساسات کودکان در این سن رشد می‌کند و به بلوغ می‌رسد، برای مثال از کمک به دیگران خشنود می‌شود.

نی نی بان : حال کودک ۹ ساله شما بهتر می‌تواند ناراحتی‌اش را کنترل کند. احساسات کودکان در این سن رشد می‌کند و به بلوغ می‌رسد، برای مثال از کمک به دیگران خشنود می‌شود. آنها از مستقل بودن در این سن لذت می‌برند اما هنوز به والدین خود احتیاج دارند.

نه سالگی کودک

کودکان ۹ ساله احساسات متفاوتی را تجربه می‌کنند. ممکن است یک لحظه خوشحال و لحظه‌ای دیگر ناراحت باشند. آنها به آسانی آزرده می‌شوند و حتی ممکن است گاهی با دوستان خود درگیر شوند.

استقلال

بسیاری از کودکان ۹ ساله مستقل هستند و می‌توانند از پس بیشتر کارهایشان برآیند. آنها از رفتن به سینما، خوابیدن در خانه دوستان‌ و تقسیم نظرات و افکارشان لذت می‌برند.

اعتماد به نفس

کودکان ۹ ساله به شدت دوست دارند توسط دیگران پذیرفته شوند و به همین دلیل به آسانی از انتقاد ناراحت و شرمگین می‌شوند. آنها می‌توانند دچار عدم اعتماد به نفس شوند. در این سن دوستان و نظرات‌شان برای آنها اهمیت دارد. والدین می‌توانند با آنها درباره اهمیت مستقل بودن و چیزی که درست است، حتی اگر مخالف نظر دیگران باشد، صحبت کنند. آنها را تشویق کنید تا بهترین انتخاب را بکنند و با خود و دوستانشان مهربان باشند.

استرس

درست شبیه بزرگسالان، کودکان نیز می‌توانند برای کارهای روزانه خود استرس داشته باشند. در سن ۹ سالگی تکالیف کودکان بیشتر می‌شود. ممکن است آنها در فعالیت‌های فوق برنامه مثل ورزش، موسیقی که احتیاج به تمرین دارد، شرکت کنند. برای بیشتر کودکان ۹ ساله انجام این کارها می‌تواند باعث استرس و ناراحتی شود.

کودکان ۹ ساله از خطرات و حوادث دنیای واقعی آگاه‌تر می‌شوند. ترس درباره حوادثی چون جرم و طوفان یا ناراحتی درباره مرگ والدین در آینده جای ترس از ارواح را در آنها می‌گیرد. والدین می‌توانند با آنها درباره این مسائل صحبت کنند و به آنها این اطمینان را بدهند که از آنها حمایت خواهند کرد. همچنین باید از مقدار خواب کودکان و برنامه‌های تلویزیونی که مشاهده می‌کنند، آگاهی یابند، زیرا کم‌‌خوابی می‌تواند روی حالات آنها تاثیر بگذارد و فیلم‌های خشن، ترسناک یا ناراحت‌ کننده موجب ناراحتی آن‌ها شوند.

رشد

کودکان ۹ ساله در آستانه نوجوانی هستند. در سال‌های آینده آنها تغییرات بارزی را در بدن خود مشاهده می‌کنند. والدین می‌توانند درباره این تغییرات و انتظاری که کودکان باید داشته‌ باشند، صحبت کنند تا این دوره را ساده‌تر پشت سر بگذارند.

ممکن است آنها در این سن بلندتر یا کوتاه‌تر از دیگران باشند. شما همچنین باید تفاوت‌های دیگری را در بدن او انتظار داشته باشید. چیزی که در این دوران اهمیت دارد این است که آنها هنوز تحت تاثیر والدین خود هستند و به تبع فرم بدن و فعالیت‌های فیزیکی آنها نیز متاثر از آنها است. زمانی که والدین ورزش می‌کنند، غذای سالم می‌خورند و به وزن و فرم بدنشان اهمیت می‌دهند، الگوی خوبی برای کودکان خواهند بود و آنها نیز همان گونه رفتار می‌کنند. معمولا سن بلوغ برای پسران بین ۹ تا ۱۴ و برای دختران ۸ تا ۱۲ سالگی است.

مهارت‌های حرکتی

مهارت‌های حرکتی کودکان ۹ ساله قوی‌‌تر از کودکان کوچک‌تر است. این توانایی باعث می‌شود آنها مهارت‌های فیزیکی خود مانند سرعت و قدرت و دیگر فعالیت‌های بدنی مثل رقص را در خود تقویت کنند.

شما می‌توانید فعالیت‌های بدنی متفاوتی را از او انتظار داشته باشید. کودکان ۹ ساله هماهنگی، تعادل و تحمل بیشتری دارند. بعضی‌ها می‌توانند در ورزش‌هایی چون اسکیت و شنا یا در ورزش‌های گروهی و رقابتی مثل فوتبال یا بسکتبال شرکت کنند.

رشد شناختی

کودکان ۹ ساله درباره جهان اطرافشان کنجکاوند. آنها پر از سوال‌هایی درباره چرا و چگونگی اشیا هستند. آنها ممکن است درباره هر چیزی از چرایی جنگ گرفته تا چگونگی بهبود طبیعت و رنگ آبی آسمان بپرسند. آنها می‌توانند منتقادانه فکر کنند یا حتی نظرشان را راجع به چیزها بگویند.

حال بهترین زمان برای معرفی ابزار تحقیق مثل وب سایت‌های بچه‌ها و مجلات جدید است. کتابخانه نیز مکانی مناسب برای کسب اطلاعات درباره چیزهای مورد علاقه او است. کودکان در این سن تمرکز بالاتری دارند. آنها قادرند روی چیزی به مدت ۱ ساعت یا حتی بیشتر تمرکز کنند و از تحقیق کردن درباره چیزی که به آن علاقه دارند لذت ‌ببرند، می‌خواهد خواندن کتاب باشد یا بازی بسکتبال.

آنها به خوبی در گروه‌ها عمل می‌کنند و دوست دارند در یک رشته خاص تا کسب مهارت کافی فعالیت کنند. والدین می‌توانند از آنها حمایت و آنها را برای ادامه دادن راهشان تشویق کنند.

خواندن و نوشتن

کودکان ۹ ساله مهارت کافی برای خواندن و نوشتن دارند و قادرند تا احساسات و نظرات خود را با لغات پیچیده بیان کنند. شما می‌توانید از آنها انتظار داشته باشید تا انواع مختلف متون واقعی و تخیلی مانند بیوگرافی‌ها، اشعار، داستان‌های تاریخی و.. را بخوانند و انواع مختلف متون مانند گزارشات، مقالات، داستان‌ها تخیلی را بنویسند. همچنین می‌توانند با استفاده از مواد لازم تحقیق کنند و اطلاعات کافی را به دست آورند و پس از نتیجه‌گیری گزارشی تهیه کنند.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  نظر کاربران

  • فاطمه
   درباره نه سالگی کودک

   سلام خیلی عالی بود لطفا مطالب بیشتری بگذارید واینکه چگونه با آنها رفتار کنیم

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام، ممنون از توجه و لطف شما

   • کاربرناشناس

    دختر منهم

   • ساینا

    منم همینطور

   • کاربرناشناس

    چرا دیر شده

  • بدون نام
   درباره نه سالگی کودک

   عالی بود

  • farzaneh
   درباره نه سالگی کودک

   عالی بود
   پسر من هنوز سینه خیز نمیره،دیر نشده واسش؟!

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتون

    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
    زیر استفاده کنید

    https://ninisoal.com/

   • بی نام

    چند سالشه

   • بی نام

    چند سالشه

  • فاطمه
   درباره نه سالگی کودک

   من دخترم ۹ سالشه واقعا از این برنامه راضی هستم

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام، ممنون از توجه و لطف شما

  • مینا حسنی
   درباره نه سالگی کودک

   سلام من یه دختر 9ساله دارم رفتارش خیلی اذیتم میکنه

   پاسخ ها

   • کاربرناشناس

    عالی بود

  • پدر امیر
   درباره نه سالگی کودک

   سلام..پسرم نه سالشه ..ورزش ژیمناستیک رو نیمه حرفه ای دنبال میکنه ...با خودم فوتبال هم میره .به شدت لازم میدونم که بهش شخصیت بدم و با احترام باهاش برخورد کنم .یه داداش کوچکتر داره که گاها بینشون اختلاف پیش میاد و من حق رو به کسی که حقش باشه میدم و اصلاتفاوت نمیزارم ..در موارد ایمنی کودک از خطرهای پیرامون بسیار حساس هستم و وقت کافی برای توجیح میزارم .خیلی به ندرت تنبیح بدنی دارم و همیشه زمان کافی برای بازی کردن با انها رو برای خودم لازم میدانم و انجام میدهم...سوالات رو با دقت پاسخ میدم و تو زمینه حرف گوش دادن بسیار فعال میباشد ...بر عکس من مادرش noاعصاب و با داد و بی داد و عصبانیت بر خورد میکنه ..ونمیتونه با پسرم خوب ارتباط بر قرار کنه خاننم بنده انگار تو دنیای دیگه ای داره زندگی میکنه و روشهای قدیمی رو پیش گرفته و صحبتهای من هیچ تاثیری در رفتارش نداره .ولی من نامید نمیشم و همیشه یاد اوری میکنم.ممنونم از اینکه حرفامو گوش دادید.

  • نسترن خالقی
   درباره نه سالگی کودک

   سلام یه سوال داشتم
   دختر من دیگه شده ۱۰ سالش
   پریود شده چکار کنم؟

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید
    https://bit.ly/31AMOqp

   • زینب

    هیچی عزیم فقط مار سنگین باهاش نکن فقط

  • بدون نام
   درباره نه سالگی کودک

   چطور با او رفتار کنم
   خیلی خوبه ممنونم از اینکه این برنامه رو ساختید واقعا دستتون درد نکنه.

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید
    https://bit.ly/31AMOqp

   • کاربرناشناس

    ممنونم❤️ این برنامه خیلی خوبه

  • مامان سه فرزند
   درباره نه سالگی کودک

   سلام
   دخترم ۹سالش علائم بلوغ داره
   یه خواهر دو ساله و یه برادر نه ماهه داره خیلی به خواهرش حسودی می‌کنه
   بشدت تنبل شده و دوست داره فقط یه جا بشینه و تموم نخوره

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید
    https://bit.ly/31AMOqp

   • کاربرناشناس

    حسودی می کند

   • بی نام

    چرا دختره من ۹ سالشه اصلا حسودی نمیکنه

  • بی نام
   درباره نه سالگی کودک

   سلام دخترم ۹ سالشه کمبود ویتامین دی دارد چه مواده غذایی بخوره خوبه براش برای قد و وزنش نگرانم

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید
    https://bit.ly/31AMOqp

   • کاربرناشناس

    سلام .
    خواهر من هم قدش کوتاه بود .
    مامانم بردش جای دکتر های طب سنتی و اوناهم بهش یکم دارو گیاهی دادن و گفتن تویه زمان خاصی چنتا حجامت (عام و کبد و پشت پا )رو انجام بده روغن مالی هم انجام بده .
    خوشبختانه الان خوهرم بااینکه سنش از ما کمتره از همه مون قد بلند تره

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.