۲۱۵۹۶۳
۴۵۰۶
۴۵۰۶

دکوراسیون اتاق کودک، چه فاکتورهایی لازم دارد؟

دکوراسیون اتاق کودک با استفاده از رنگ های متنوع، شاد و زیبا، محیطی دلچسب و مطلوب را برای کودکتان ایجاد خواهد کرد.

دکوراسیون اتاق کودک، چه فاکتورهایی لازم دارد؟

دکوراسیون اتاق کودک با استفاده از رنگهای متنوع، شاد و زیبا محیطی دلچسب و مطلوب را برای کودکتان ایجاد خواهد کرد.گذران شبهایی زیبا و در کمال آرامش را با آویزهای متنوع سقفی در دکوراسیون اتاق کودک به فرزندتان هدیه دهید.مجسم کنید، کودک خردسالتان در خانه با قدمهای کودکانه از اینطرف اتاق به طرف دیگر آن راه می رود.
کودک در هر قدم، لبخندهای زیبا و معصومش را به ارمغان شما می آورد. شما با لذتی وصف نشدنی تماشاگر هنر نمایی طفل کوچکتان هستید.از آرامش وآسایشی که در چهره کودک می بینید، دلتان می خواهد دنیا را به او ارزانی کنید تا همچنان بخندد و شاد باشد .در تکمیل شادی فرزند، ناخودآگاه ذهنتان به دور و بر اتاق و دکوراسیون اتاق کودک می چرخد.
از خود می پرسید به عنوان مادر یا پدر کودکتان چقدر به زیبایی دکوراسیون اتاق کودک اندیشیده اید؟ آیا فکر و اندیشه به دکوراسیون اتاق کودک اصولاً دارای اهمیت است؟
جوابتان قاعدتاً باید مثبت باشد.زیرا اتاق کودک همان جایی است که فرزندتان بیشترین زمان استراحت، بازی و زندگی را در آن سپری می کند. در این رابطه می توان بکارگیری نکات زیر را به عنوان قدمهای اساسی، در زیبایی دکوراسیون اتاق کودک نام برد.

اهمیت زیبایی دکوراسیون اتاق کودک
بی شک می دانید که قرار است کودک مدت زمانی را در هر روز در این اتاق سپری سازد. همچنین مشخص است که گذشته از وراثت یکی از مسائل مهم در تکوین شخصیت کودک محیط پیرامون کودک است. بنابراین از آنجا که خدای یگانه زیباست و زیبایی را دوست دارد، برای شکل گیری شخصیت عالی در کودک باید به زیبایی دکوراسیون اتاق کودک پرداخت. امروز والدین به این امر توجه زیادی دارند و از همان بدو تولد کودک، با سفارش و تهیه یک سیسمونی نوزاد شیک و مدرن ، سلیقه خود را در دیزاین اتاق کودک خود در معرض نمایش می گذارند.

دکوراسیون اتاق کودک، چه فاکتورهایی لازم دارد؟

بکار گیری رنگهای متنوع
در دنیای ساده و مظلومانه کودک، رنگها نقشی بسیار اساسی بازی می کنند. رنگارنگ بودن و ترکیب رنگهای شادی آور، متنوع و زیبا مطلوب دل هر کودکی است.با قرار گرفتن کودک در فضای شادی آور اتاق، لذت بهر ه بردن از زیبایی را به کودک بچشانید.استفاده از وسایل خوش رنگ و رنگارنگ در گوشه گوشه اتاق بسیار لازم است. زیرا کودک با چرخش چشم فقط زیبایی می بیند. البته در این زمینه رعایت و توجه به تناسب و هماهنگی رنگها، مطابق با سن کودک بسیار مهم است.شما میتوانید از رنگهای متنوع کاغذ دیواری اکستریم والز استفاده کنید

بکارگیری وسایل گرمایشی و سرمایشی مناسب در دکوراسیون اتاق کودک
قرار است دکوراسیون اتاق کودک حس آرامشی فوق العاده را به کودک انتقال دهد. مسلم است که وجود گرما و سرمای متناسب، امری اساسی به شمار می آید. برای جلوگیری از خطرات پیش بینی نشده با توجه به سن کودک این وسایل نباید در دسترس کودک قرار گیرد.

دکوراسیون اتاق کودک، چه فاکتورهایی لازم دارد؟

نور مناسب در دکوراسیون اتاق کودک
نوری که کم نباشد و نه آنچنان زیاد که چشم را خیره سازد، لازمه دکوراسیون اتاق کودک است. البته بخاطر استفاده از نور طبیعی خورشید پیشنهاد می شود که اتاق کودک در نمای جنوبی ساختمان قرار گیرد. از آنجا که بهتر است شبها نیز کودک در تاریکی مطلق قرار نگیرد، می توان از چراغ خوابهای مناسب در دکوراسیون اتاق کودک استفاده کرد. شایان ذکر است که زیبایی و رنگ هماهنگ با وسایل اتاق را در این زمینه نباید نادیده گرفت.

استفاده از پرده مناسب در دکوراسیون اتاق کودک
با رعایت سن و سال کودک به نوع، جنس پارچه و البته رنگارنگی پرده های اتاق کودک باید توجه نمود. استفاده از رنگهای متنوع و شاد، والان پرده و پرده های کرکره ای شید در اتاق کودک مناسب می باشد. البته به تناسب سن کودک، پرده هر چه رنگارنگتر و شادتر باشد، اتاق روشن تر و تمیزتر به نظرخواهدآمد.

دکوراسیون اتاق کودک، چه فاکتورهایی لازم دارد؟

استفاده از وسایل تزئینی در سقف و دکوراسیون اتاق کودک
در عین حال که اتاق کودک باید فانتزی و هیجان انگیز به نظر برسد، ولی پیدا کردن آسایش و آرامش در دکوراسیون اتاق کودک باید حرف اول را بزند. بهتر است از آویزهای زیبا، رنگی و براق که در زمینه رنگ اندکی متضاد با فضای اتاق باشد، استفاده کرد. طرح ماه و ستاره با احساس نگاه به آسمان می تواند خوابی آرام و لذت بخش برای کودک ایجاد کند.

تزئین دیوار در دکوراسیون اتاق کودک
برای دیوارها باید از رنگهای روشن، شاد و آرامش بخش استفاده کرد. در تزئین یکی از دیوارهای اتاق می توان کاغذ دیواری زیبا و هماهنگ با دیوار های اتاق بکار برد. در مواردی نیز باید بجای کاغذ دیواری از پوسترهای مورد علاقه کودک در دکوراسیون اتاق کودک استفاده کرد.

دکوراسیون اتاق کودک، چه فاکتورهایی لازم دارد؟

میز کار و تخت خواب کودک
بهتر است میز کار، تخت خواب و اصولاً کلیه وسایلی که کودک از آنها استفاده می کند و در تماس دائم با آنها قرار دارد، از چوب یا مواد طبیعی دیگر باشد.
باید دقت نمود که درتهیه وسایل کودک از الیاف مصنوعی استفاده نشود و یا هر چه کمتر بکار رود. اگر فضای اتاق کوچک باشد، می توان از تخت خوابهای تاشو استفاده کرد، تا جای کمتری را اشغال کند. بدین وسیله علناً فضای مناسب جهت بازی نیز، در اختیار کودکان قرار می گیرد.

چگونگی وسایل خواب کودک
استفاده از لحاف و تشک مناسب، ملحفه نرم و نخی در سرویس خواب نوزاد پیشنهاد می شود. ملحفه نخی باعث می شود که در فصل گرما کودک عرق نکرده و خوابی راحت و بی دغدغه داشته باشد. در تهیه روبالشی، پتو و همچنین رو مبلی های اتاق کودک بهتر است از پارچه مناسب و نرم استفاده کرد. در تمامی موارد هماهنگی و تناسب رنگ با فضای اتاق و استفاده از رنگهای جذاب و شاد توصیه می شود.

دکوراسیون اتاق کودک، چه فاکتورهایی لازم دارد؟

استفاده از وسایل آموزشی در دکوراسیون اتاق کودک
در دکوراسیون اتاق کودک صحیح است که از وسایل آموزشی مانند کتاب استفاده کرد. همچنین از استیکرهای کمک آموزشی حروف الفبا و یا حروف انگلیسی نیز در آموزش کودک می توان کمک گرفت.

اسباب بازی و وسایل تزئینی در دکوراسیون اتاق کودک
اگر اسباب بازی ها دراندازه بزرگ باشند، برای استفاده از فضای کمتر باید با قلاب آنها را آویزان کرد.در مورد وسایل بازی سایز کوچک، می توان آنها را در قفسه های مخصوص یا کمد اسباب بازی قرار داد. بهتر است از سر تختی برای گذاشتن اسباب بازیهای مورد علاقه کودک نظیر عروسک یا هواپیما و ماشین استفاده کرد.
در این رابطه دقت شود، که برای سلامت و ایمنی کودک از وسایلی که دارای لبه تیز هستند، استفاده نشود. .ازعکس کودک و تصاویر دلخواه او در سنین مختلف در قابهای زیبا برای تزئین اتاق کودک استفاده می شود. اما نکته مهم اینکه، کودک در کمال سادگی و مظلومیت کودکانه، دارای عقیده و علاقه خاص خود می باشد. هر پدر و مادری که به تربیت کودک خود اهمیت می دهد، آرزوی تشکیل شخصیتی نیکو و متعادل را از کودک خود در آینده انتظار دارد. برای نیل به این هدف، گذشته از بکارگیری جذابیت رنگها، توجه به سلیقه، و علاقه کودک نیز مهم است.

منبع: کپل پا

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.