1097
کد: 148415
24 خرداد 1396 - 09:41
دکتر برای من تشخیص بیماری قارچی رو داد دارو مصرف کردم خوب شد ولی الان چند روز بعد از اتمام داروها دچار لکه بینی شدم میخواستم ببینم دلیلش چی میتونه باشه؟
 سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من ۳۲ ساله ام ۴ سال هست ازدواج کردم بارداری هم نداشتم اصلا امسال سه بار دچار مشکل واژن شدم هربار کرم یا قرص داخل رحمی استفاده کردم خوب میشد ولی مدتی بعد دوباره ترشحاتم شروع میشد تست پاپ اسمیر دادم مشکلی نبوده حدود سه هفته پیش دوباره واژنم مشکل پیدا کرد که دکتر تشخیص بیماری قارچی رو داد دارو مصرف کردم خوب شد ولی الان چند روز بعد از اتمام داروها دچار لکه بینی شدم میخواستم ببینم دلیلش چی میتونه باشه؟ البته بخاطر کرم و قرص واژنالی که استفاده کردم واژنم خیلی خشک شده . و اینکه بعد از مدتها الان دارم قرص ضدبارداری میخورم این موضوع میتونه تاثیری داشته باشه یا خیر.  اینکه لکه بینی تا چند روز ادامه داشت باید به دکتر مراجعه کنم من هرگز دچار لکه بینی نشده بودم. 
 
پاسخ دکتر ناهید خدا کرمی، متخصص مامایی و رئیس انجمن علمی مامایی ایران:
دوست عزیز، همه این عوامل می تواند سبب لکه بینی در شما گردد. بخصوص مصرف نکردن درست و سر موعد قرص های ضدبارداری و خشکی واژن به ویژه بعد از رابطه جنسی که سبب التهاب و نهایتا لکه بینی می گردد. اما اگر این شرایط ادامه داشت حتما به یک پزشک متخصص و یا ماما جهت پیگیری های بیشتر مراجعه کنید.
 
مشاوره ویدیویی
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: