5626
کد: 152109
13 شهريور 1396 - 16:49
من اولین ماهه که قرص ال دی مصرف میکنم. چند روزه سر گیجه شدید دارم و امروز صبح حالت تهوع داشتم که منجر به استفراغ شبیه زمان حاملگی شد طوری که شک کردم به بارداریم.
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: سلام. من اولین ماهه که قرص ال دی مصرف میکنم. چند روزه سر گیجه شدید دارم و امروز صبح حالت تهوع داشتم که منجر به استفراغ شبیه زمان حاملگی شد طوری که شک کردم به بارداریم. و در ضمن به علت سردرد و حالت تهوع پس از مصرف سیزدهمین قرص دیگه میخوام به مصرف قرص ها ادامه ندهم و از روش دیگری استفاده کنم. من از خدمت خانم دکتر دوتا سوال داشتم اینکه آیا این حالت تهوع و استفراغ میتونه ناشی از قرص باشه. و اینکه میخوام آزمایش بدم آیا ال دی در جواب آزمایشم تاثیر میگذارد. و اینکه من که قرص را نصفه خوردم چند روز بعد قرص پریود میشوم.
 
پاسخ دکتر سمیه یگانه، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی:
دوست عزیز اگر همراه با استفراغ قرص را هم بیرون میریزد باید حتما دوباره در آن روز قرص را مصرف کنید. تهوع و استفراغ از عوارض قرص است. همچنین اگر الگوی قاعدگی و خونریزی قبلی شما متفاوت بوده بهتر است آزمایش بارداری دهید، ال دی باعث منفی کاذب شدن تست بارداری نمی شود.
مشاوره ویدیویی
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: