6298
کد: 163239
09 دی 1396 - 14:23
قرص دپاکین استفاده میکنم و برای بارداری دارم، در ایامی که در حال قطع کردن داروها هستم ممکنه خطرناک باشه و باعث برگشتن علائم بیماری بشه؟
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: قرص دپاکین استفاده میکنم و برای بارداری دارم زیرنظر پزشک کمشون میکنم در مرحله اخر تا ١٥ روز یک روز در میان دپاکین ٢٠٠میل پزشکم گفته استفاده کنم و بعد کاملا قطع بشه ایا مسافرت (مسافرت زیارتی به کربلا) در ایامی که در حال قطع کردن داروها هستم ممکنه خطرناک باشه و باعث برگشتن علائم بیماری بشه، چون واقعا خودمم کمی تردید دارم که خستگی های ناشی از سفر باعث نیاز مجددم به داروها بشه و تمام زحماتم در این مدت برای قطع داروهارو با مشکل مواجه کنه، ممنون میشم راهنماییم کنید.  

پاسخ دکتر فریبا الماسی، متخصص زنان، استاد دانشگاه و فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی:
دوست عزیز مسافرت باعث برگشت علائم صرع نمی شود. توصیه می شود خانم هایی که داروی ضد صرع مصرف می کنند قبل از اقدام با یک نورولوژیست مشورت کنید تا اگر لازم باشد داروی بی خطرتری برایتان شروع شود. اگر در بارداری لکه بینی درد و خونریزی و ... نداشته باشید می توانید در بارداری به سرکار بروید. بلافاصله بعد از قطع قرص می توانید برای بارداری اقدام کنید.
مشاوره ویدیویی
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: