103
کد: 203254
18 تير 1398 - 08:10
نوزادم واکسن تزریق کرده است و الان تب شدید به همراه اسهال دارد.

 سوال مخاطب نی‌نی‌بان: با سلام دخترم 6 کیلو وزنشه واکسن زدم الان تب داره شدید ادارش زیاد شده و اسهال هست .واکسن 2 ماهگی اینجور نبود علتش چیه چکار کنم خطری براش نداره ممنون

 
پاسخ دکتر فاطمه هدی فلاح، متخصص کودکان:
مادر عزیز واکسن چهار ماهگی مانند واکسن دو ماهگی است و با درد همراه است و اگر تعداد آن ها بیشتر باشد باید به دو پای نوزاد بزنند اما اگر تعداد واکسن زیاد نباشد به یک پای نوزاد می زنند. شما می توانید برای تسکین درد، تب و بی قراری نوزاد خود بعد از تزریق واکسن به او قطره بدهید و قطره دادن به او باید ۲ برابر وزنش باشد. به طوری که وزن کنونی نوزاد را ضرب در 2 کنید و بر اساس جوابش به او قطره استامینوفن دهید و چون واکسن چهار ماهگی هم مانند واکسن دو ماهگی از واکسن های خیلی دردناک است به شما توصیه می کنم که یک روز قبل از واکسن و حتی ۲ تا ۳ ساعت قبل از تزریق واکسن برای جلوگیری از تب، ‌درد و بی قراری به نوزاد خود قطره بدهید و تا ۳ روز بعد از تزریق واکسن بهتر است که به نوزاد قطره استامینوفن را بدهید و مقدار آن را باید با توجه به وضعیت نوزاد خود از متخصص اطفال دریافت کنید.

مشاوره ویدیویی
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: