757
کد: 211362
22 مهر 1398 - 10:47
نوزادم واکسن زده است و دمای بدنش پایین آمده است.
 سوال مخاطب نی‌نی‌بان: سلام خسته نباشین دختر من ٤ ماهس دیروز واکسن ٤ ماهگیشو زدیم صب که زدیم تا ١٠شب اصلا تب نداشت قطره استامینفونشو مرتب هر ٤ ساعت ١٣قطره میدادم ٦٧٠٠هم وزنشه یهو تبش رفت بالا تا ٣٩.٣رفت از شیاف استامینفون هم استفاده کردم جواب نداد بردمش دکتر شیاف دیکلوفناک داد و گفت زو شکمش دستمال مرطوب بزارم منم ٤ صب بهش نصف دیکلوفناک ٥٠ رو دادم و دستمال مرطوب رو شکمش گذاشتم بعد اون دماش خیلی اومد پایین تا٣٤ اومد الانم باز پایینه بالاتر از ٣٥.٦ نمیره با اینکه حسابی لباس تنش کردمو پتو روشه تب سنجش دیجیتالیه و زیر بغلش میزارم میشه راهنماییم کنین چیکار کنم
 
 پاسخ دکتر مرتضی عبدالهی، متخصص اطفال:
مادر عزیز تب بعد از واکسن فقط با استامینوفن کنترل شود بهتر است و سایر داروها مانند آسپرین یا بروفن یا دیکلوفناک توصیه نمیشود. در مواردی که تب بالاتر از 38.5 است بهتر است توسط پزشک متخصص کودکان ویزیت شود. کاهش دما به دنبال شیاف دیکلوفناک مورد انتظار است و با عبور از نیمه عمر دارو برطرف میشود.
مشاوره ویدیویی
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: