50
کد: 222035
09 تير 1399 - 08:09
همسر من دو هفته پیش، از قرص اضطراری استفاده کرده بود که یک هفته خونریزی داشت. الان بعد از یک هفته دوباره خونریزی داره.
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: سلام
همسر من دو هفته پیش از قرص اضطراری استفاده کرده بود که یه هفته خونریزی داشت.الان بعد یه هفته دوباره خونریزی داره.نشانه چیه؟
 
 
پاسخ دکتر مرجان قاجار، جراح و متخصص زنان زایمان و نازایی:
دوست عزیز مصرف قرص های اورژانسی سیستم هورمونی را بهم میریزد و باعث ایجاد بی نظمی در قاعدگی گاهی تا سه سیکل می شود، در ضمن واکنش هر بدنی به قرص های اورژانسی متفاوت است، ممکن است همسر شما چند روز زودتر یا دیرتر و یا در تاریخ مقرر همیشگی پریود شوند. به پزشک برای ایجاد نظم قاعدگی مراجعه کنند. در ضمن دو بار در سال می توانند از این قرص استفاده کنند. مصرف این قرص ها به علت دوز بالای هورمون و عوارض زیاد (شامل عوارض جبران ناپذیر عروقی) اصلا توصیه نمیشود. 
مشاوره ویدیویی
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: