۲۲۳۸۵۲
۸۸۶
۸۸۶

چگونه یک بارداری خوب داشته باشیم؟

بارداری راحت و سالم از آرزوهای هر زن بارداری است. هر زن حامله ای دوست دارد که بارداری راحتی را همراه با سلامتی طی کرده و فرزند (فرزندان) سالمی را به دنیا بیاورد.

بارداری راحت و سالم از آرزوهای هر زن بارداری است. هر زن حامله ای دوست دارد که بارداری راحتی را همراه با سلامتی طی کرده و فرزند (فرزندان) سالمی را به دنیا بیاورد. شاید گفتن عبارت "بارداری راحت و سالم" ساده باشد اما عمل کردن به آن نیازمند همت و اراده است. مسائل و پیش آمد های مختلفی چه قبل از اقدام به بارداری ، چه در زمان اقدام به بارداری ، چه در دوران بارداری و چه حتی هنگام زایمان ممکن است برای یک زن حامله به وجود بیاید که حل این مسائل و رفع مشکلات احتمالی ، نیازمند تدبیری هوشمندانه است. آگاهی از نکات طلایی در تدبیر هوشمندانه مسائل مختلف بارداری می تواند کمک زیادی به شما بکند.
غالبا این سؤالات مورد مطرح واقع می شود که قبل از اقدام به بارداری چه کنیم؟ در هنگام اقدام به بارداری چه کنیم؟ در دوران بارداری چگونه عمل کنیم تا بارداری راحت و سالمی داشته باشیم؟ نباید تصور کرد که بارداری فقط محدود به دوران 9 ماهه است بلکه اعمال قبل از بارداری و همچنین اعمال در حین اقدام به بارداری ، همگی بر روند بارداری 9 ماهه تاثیر دارند.

۱۴ نکته طلایی برای یک بارداری راحت و سالم
از طریق دعا و انجام اعمال نیکو از خدای بزرگ بارداری سالم همراه با فرزند (فرزندان) سالم را طلب نمایید
در انجام هر کاری به این نکته توجه داشته باشیم که تمام امورات عالم در ید قدرت خداست و هیچ امری بی اراده او انجام نمی شود. دعا کردن یکی از بهترین راه ها برای داشتن یک بارداری سالم می باشد. از طریق دعا و طلب از درگاه باریتعالی و همچنین انجام اعمال نیکو ، از خدای بزرگ یک بارداری سالم ، شاد و بابرکت را همراه با تولد فرزند (فرزندان) سالم و صالح بخواهیم. همچنین توسل به ائمه معصومین (سلام الله علیهم اجمعین) را نیز فراموش نکنیم.
حفظ آرامش و دوری از استرس در سایه توکل به خدا
یکی از مخاطرات ممکن در هر حاملگی، داشتن استرس و اضطراب می باشد. به دلایل مختلف ، زن یا مرد یا هر دو ممکن است دچار استرس و اضطراب باشند. استرس روند باردار شدن را مختل می کند و همچنین می تواند دوران بارداری را با خطرات جدی مواجه کند. مثلا زن و شوهری که مدتی به دلایل مختلف صاحب بچه نمی شدند اکنون که می خواهند برای بچه دار شدن اقدام کنند ممکن است این تشویش و نگرانی را داشته باشند که آیا حاملگی اتفاق می افتد؟ چنین افکار استرس زا می تواند مشکل ساز باشد. زن و شوهر سعی کنند با توکل بر خدا نسبت به بارداری اقدام کنند و اگر زنی در دوران بارداری به سر می برد با توکل بر خدای بزرگ ، استرس و اضطراب را از خود دور کند. اگر مشکلی وجود داشت با سعه صدر حل شود و در همه حال ، توجه به یاد خدا که آرامش بخش دل هاست، فراموش نشود.
خانم و آقا قبل از اقدام به بارداری حجامت نمایند
اگر برای زن و مرد این امکان وجود داشته باشد که قبل از اقدام به بچه دار شدن ، حجامت نمایند بسیار عالی خواهد بود. حجامت در سم زدائی از بدن ، کاهش غلظت خون ، اصلاح خون و کارکرد صحیح اندام های تناسلی زن و مرد بسیار نقش مهمی دارد. در این زمینه مطالعه مطلب قبل از اقدام به بارداری حجامت نمایید را توصیه می کنیم.
بررسی وضعیت سلامت زن و مرد
سلامتی زن و مرد برای یک آمیزش موفق و تشکیل نطفه سالم بسیار اهمیت دارد. زن و مرد حتما سعی نمایند قبل از اقدام به حاملگی ، وضعیت سلامتی خود را زیر نظر یک پزشک مجرب بررسی نمایند تا انشاء الله مشکلی نداشته باشند. وضعیت سلامتی زن از اهمیت زیادی برخوردار است و کل دوران بارداری زن را می تواند تحت تاثیر خود قرار دهد و همچنین بر مساله سلامت جنین تاثیر دارد.
ضرورت اصلاح تغذیه
تغذیه نقش مهمی در شکل گیری بارداری و همچنین در دوران بارداری دارد. قبل از بارداری ، تغذیه زن و تغذیه مرد از اهمیت بالایی برخوردار است و در زمان حاملگی ، تغذیه زن بسیار اهمیت دارد. گاهی تغذیه نادرست موجب بروز مشکلاتی در شکل گیری حاملگی یا در دوران باردار بودن زن می شود. مشورت با یک پزشک متخصص تعذیه مخصوصا پزشک متخصص تغذیه سنتی و طبیعی و در صورت لزوم ، اصلاح آن ، می تواند یکی از راه های اطمینان از سلامت بارداری باشد.
اصلاح سبک زندگی
سبک زندگی بر همه کارهای ما می تواند تاثیر بگذارد. متاسفانه امروزه سبک زندگی ها در مواردی طوری شده است که می تواند در روند تشکیل بارداری مشکل ایجاد کند یا اینکه به سلامت بارداری لطمه بزند. توجه به سبک زندگی اسلامی و سالم می تواند راهگشای مشکلات بسیاری در زمینه بارداری باشد.
خانم قبل از اقدام به بچه دار شدن وضعیت دندان های خود را بررسی نماید
همان طور که در بالا اشاره شد، تغذیه مادر در دوران بارداری از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و یکی از نیاز های مهم در هر تغذیه سالم ، داشتن دندان های سالم می باشد خانم های محترم سعی کنند قبل از باردار شدن ، وضعیت دندان های خود را بررسی کنند و اگر مشکلی وجود داشت سعی در رفع آن نمایند تا انشاء الله مشکلی در دوران بارداری ایجاد نشود.
رعایت زمان نزدیکی کردن
یکی از نکات مهم در مورد بارداری سالم ، رعایت زمان نزدیکی کردن برای حاملگی می باشد. شاید چنین به نظر برسد که هر زمان که شانس بارداری بالا باشد می توان مقاربت کرد. اما واقعیتی که وجود دارد و شاید عده ای از زوجین از آن بی اطلاع باشند این است که از نظر شرعی ، همه زمان ها برای نزدیکی کردن مناسب نیستند. در این میان ، زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه وجود دارند که نزدیکی کردن در آن زمان ها از نظر دین مقدس اسلام نهی شده است. نزدیکی کردن در زمان های نامناسب می تواند سلامت بارداری را به خطر انداخته و حتی موجب سقط جنین و تولد فرزند (فرزندان) معلول یا مبتلا به سایر نقایص جنینی و مادرزادی شود. در مقابل ، زمان های مناسب برای مجامعت وجود دارند که از نظر شرع توصیه شده اند. جهت اطلاع از زمان های مناسب برای جماع می توانید از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام استفاده نمایید.
رعایت مسائل حین مقاربت
از جمله مسائل مهمی که در سلامت بارداری و همچنین در سلامت جنین نقش بسیار مهمی دارد ، مسائل زمان مقاربت برای باردار شدن زن می باشد. به عنوان مثال ، نگاه کردن به آلت زن در زمان دخول ممکن است سبب کور شدن طفل شود و سخن گفتن در زمان مجامعت ممکن است سبب لال شدن فرزند شود. سعی نمایید مسائل مربوط به زمان نزدیکی کردن که از نظر شرعی بیان شده است را رعایت نمایید.
توجه به سلامتی فرزند به جای اصرار بر جنسیت او
گاهی اوقات ممکن است که زن و مرد بر جنسیت فرزند تاکید داشته باشند و سلامت فرزند را به طور ناخواسته فدای جنسیت او بکنند. این موضوع می تواند سلامت بارداری و سلامت جنین را به خطر بیندازد و موجب اضطراب و استرس مخصوصا برای مادر باردار شود. اکیدا توصیه می شود که سلامت جنین را بر جنسیت جنین مقدم بدارید. در این زمینه مطالعه مطلب سلامتی یا جنسیت جنین مهم است توصیه می شود.
دوری از افکار منفی و افراد و مجالس مضر و داشتن افکار مثبت و معاشرت و شرکت در مجالس معنوی و خداپسندانه
افکار انسان و همچنین محیط اطراف می توانند بر انسان اثر بگذارند. هم افکار مثبت و هم افکار منفی تاثیرات خود را می توانند بر یک زن باردار بگذارند. همچنین محیط هایی که یک زن حامله در آن ها قرار می گیرد می توانند بر روح و جسم او و همچنین بر جنین موجود در شکم او اثر بگذارند. از این رو داشتن افکار مثبت و امید بخش و پرهیز از افکار منفی و نا امید کننده و همچنین رفت و آمد به محیط های معنوی و خداپسندانه و پرهیز از شرکت در محیط های مضر و غیر خدایی می تواند نقش بسیار مهمی در سلامت مادر باردار ، سلامت حاملگی و نیز سلامت جنین داشته باشد.
اهمیت دادن به تغذیه طبیعی و سالم به جای استفاده از مکمل ها در دوران بارداری
همانطور که در بالا اشاره شد تغذیه در زمان حاملگی برای یک زن باردار بسیار اهمیت دارد. معمولا در دوران بارداری ، مکمل های مختلفی بسته به تشخیص پزشک و نیاز مادر بار یا بر اساس یک روند روتین می تواند برای زنان حامله تجویز شود. واقعیت آن است که هیچ مکملی نمی تواند جای تغذیه طبیعی را بگیرد. از این رو به زنان باردار توصیه می شود که تا جایی که برایشان مقدور باشد و تحت نظر یک متخصص طب سنتی ، از تغذیه طبیعی در زمان حاملگی استفاده کنند و از مصرف مکمل ها تا حد ممکن اجتناب نمایند. استفاده از تغذیه طبیعی کافی و مناسب زمینه ساز یک بارداری سالم و داشتن فرزند (فرزندان) سالم تر ، باهوش تر و زیبا تر می باشد.
عدم سخت گیری در مسائل فرعی نظیر سیسمونی نوزاد و
اگر می خواهید از استرس های بیهوده دوران بارداری ، خود را دور نگه دارید ، در مسائل فرعی ، سخت گیری نکنید. گاهی اوقات ممکن است برخی از خانواده ها در مسائل فرعی بارداری مثل خرید سیمونی نوزاد سخت گیری و بگو مگو داشته باشند. این مسائل می توانند موجب استرس و نگرانی برای مادر باردار شده و سلامت بارداری و همچنین سلامت جنین را به خطر بیندازد. هم و غم اصلی خود را معطوف مسائل مهم تر مثل سلامتی جنین بکنید و از سخت گیری در مسائل فرعی بپرهیزید تا حاملگی سالمی را به فضل الهی تجربه نمایید.
همراهی شوهر از نظر حمایت مادی و معنوی از همسر باردار خود
نقش شوهر در تمام طول دوران زندگی برای زن بسیار پر رنگ است. این نقش معمولا در زمان های خاص از جمله در دوران بارداری پر رنگ تر می شود چرا که در این زمان ها ، زنان به لحاظ عاطفی نیاز بیشتری به شوهران خود پیدا می کنند. ایجاد محیط آرام در منزل و دادن آرامش برای همسر می تواند از نقش های مردان در دوران بارداری باشد.

منبع: ۲ زندگی

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.