۲۲۶۴۶۱
۵۵۱۰
۵۵۱۰

محصولات آرایشی بارداری، آیا خطرناک است؟

مراقبت از پوست برای زنان باردار بسیار ضروری است. روی اصول اولیه تمرکز کنید و این نکات آسان را دنبال کنید.

در دوران بارداری بدن تغییرات زیادی می کند انی تغییرات برخی اوقات ناگهانی هستند .ابتدا با حالت تهوع های دوران بارداری و خستگی شروع می شود و در ادامه با کمر دردها و بدن دردها و بزرگ شدن شکم همراه است .اما یکی دیگر از تغییراتی که بسیاری از خانم ها در دوران بارداری دارند تغییر در سلامت پوستشان می باشد که بسیاری از این تغییرات یا جوشها و آکنه ها به دلیل تغییر در هورمون های بدن می باشد.ممکن است در این دوران به دنبال کرم هایی برای از بین بردن این جوش ها و لکه ها باشید اما باید از بی خطر بودن این محصولات آرایشی در دوران بارداری اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید با اطمینان خاطر در این دوران حساس از این محصولات استفاده کنید.یا به طور کلی خانم ها در دوران بارداری به علت خستگی و تغییر ظاهر ممکن است از محصولات آرایشی بهداشتی متفاوتی استفاده کنند اما از میزان تاثیر آن ها بر بدنشان و کودکشان در دوران بارداری آگاه نباشند.
توجه:بسیاری از مواد ذکر شده در لیست زیر در تولید مواد آرایشی و بهداشتی استفاده می شود .ترکیبات محصولات در بسته بندی محصولات نوشته شده.حتما ترکیبات محصول را مطالعه فرمایید.
همه ی خانم های باردار می خواهند که بارداری به خوبی پیش برود ، بنابراین طبیعی است که نسبت به آنچه می خواهیم مصرف کنیم ، احتیاط کنیم.
برخی از شست و شوی صورت، لوسیون بدن و آرایش حاوی مواد تشکیل دهنده ای هستند که ثابت می شود تهدیدی برای جنین در حال رشد است و برخی دیگر را حتی باید از زایمان هم نباید مصرف کرد زیرا می توانند به شیر مادر منتقل شوند.
حتما روی کاتالوگ محصولات مواد تشکیل دهنده را بررسی کنید و اگر نگران هستید ، از پزشک خود سوال کنید.
در اینجا لیستی از مواد آرایشی بی خطر و با خطرناک در دوران بارداری وجود دارد:
توجه:بسیاری از مواد ذکر شده در لیست زیر در تولید مواد آرایشی و بهداشتی استفاده می شود .ترکیبات محصولات در بسته بندی محصولات نوشته شده.حتما ترکیبات محصول را مطالعه فرمایید.

کلرید آلومینیوم
این ماده جنجالی را در ضد عرق ها خواهید یافت. (این ماده ای است که شما را از عرق کردن بازمی دارد). برخی تحقیقات نشان می دهد که این ماده به طور بالقوه سرطان زا است و اما به طور قطعی مشخص نیست که آیا به شیر مادر منتقل می شود یا خیر.

اسیدهای هیدروکسی آلفا (AHAs) و بتا هیدروکسی اسیدها (BHAs)
این مواد روشن کننده و لایه بردار پوست ممکن است سد پوستی را مختل کند ، که می تواند تا نفوذ به مواد دیگر پوست را باز کند. از مصرف لوسیون های حاوی AHA و BHA ها سعی کنید در دوران بارداری اجتناب شود.

آزلائیک اسید
این ماده ضد باکتری در درمان های روزانه و برخی محصولات رفع آکنه یافت می شود ، زیرا برای کاهش قرمزی و کاهش رنگدانه کاربرد دارد. مشخص نیست که عوارض جانبی منفی برای مادر و نوزاد داشته باشد.

باکوچیول
این عصاره از برگها و دانه های گیاه بابچی حاصل می شود که از گلهای بنفش شناخته شده است (به همین دلیل برخی از محصولات موجود در آن حاوی رنگ بنفش هستند) و به عنوان یک جایگزین طبیعی برای رتینول مورد استفاده قرار می گیرند. در حالی که متخصصان توصیه می کنند که در دوران بارداری از استفاده از رتینول استفاده نکنید ، در حال حاضر شواهد قطعی به اثبات نمی رسد که آیا باکوچیول گزینه ای مطمئن تر است ، بنابراین بهتر است ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

بنزوئیل پراکسید
این ماده بسیار قوی است و می تواند برای کودک در حال رشد بسیار نامناسب باشد. مطالعات نشان می دهد این خطری برای جنین محسوب می شود و نباید از آن در دوران بارداری استفاده شود.

روغن CBD
برخی محصولات جایگزین ضد آکنه ، آرایش وگان و حتی ماسک های طبیعی حاوی این ماده مرسوم هستند. از آنجا که روغن CBD هیچ THC ندارد ، تهدیدش برای مادر و نوزاد کم است. اما ایمنی مصرف آن در دوران بارداری مورد مطالعه قرار نگرفته و قبل از مصرف بهتر است با پزشک مشورت کنید.

دی هیدروکسی ساکتون (DHA)
اگرچه در بسیاری از برنزه کننده های حرفه ای وجود دارد ، DHA ها برای استفاده در دوران بارداری توصیه نمی شوند. عوارض جانبی احتمالی برای یک کودک در حال رشد (از طریق جذب پوست یا اگر آن را به طور تصادفی استنشاق کنید) ناشناخته است ، بنابراین این ماده شیمیایی ممکن است ضرری به همراه داشته باشد.

روغن های طبیعی
بسیاری از مادران برای تسکین علائم از بیماری صبحگاهی تا سردرد ، با استفاده از آروماتراپی و ماساژ خود را تسکین می دهند. با پزشک یا مامای خود صحبت کنید که کدام یک از روغن ها مناسب است. به طور کلی نارنگی ، بابونه و نعناع بی خطر در نظر گرفته می شوند ، اما از مصرف دیگر روغن ها مانند مریم گلی و آویشن باید پرهیز شود.

فرمالدئید
این ماده شیمیایی که در برخی از روش های صاف کردن موها و جلا دادن ناخن ها در سالن یافت می شود ، با مشکلات تنفسی و حتی سرطان ارتباط دارد.توصیه می شود در دوران بارداری استفاده نشوند.

روغن دانه انگور
اغلب در سرم های صورت و روغن های بدن یافت می شود ، این ماده طبیعی می تواند در دوران بارداری و شیردهی به صورت موضعی مورد استفاده قرار گیرد. توجه: مکمل های روغن انگور نباید در دوران بارداری مصرف شود.

اسید هیالورونیک
هنگامی که صحبت از پوست و آبرسانی پوست می شود، این ماده طبیعی باید به عنوان یک ماده مغذی خصوصاً در دوران بارداری و شیردهی استفاده شود. این خوب کار می کند و هیچ تهدیدی برای مادر و نوزاد ندارد.

هیدروکینون
کرم های روشن کننده پوست حاوی هیدروکینون به راحتی جذب بدن می شوند و ممکن است و برای یک کودک در حال رشد در دوران بارداری خطر داشته باشد.

اسید لاکتیک
این اسید آلفا-هیدروکسی خاص (AHA) در لایه برداری و فرآورده ها یافت می شود و تهدیدی برای مادر یا کودک در حال توسعه ایجاد نمی کند.پس امن است و می توان آن را در دوران بارداری استفاده کرد.

نیاسینامید
در برخی از گزینه های ملایم تر برای درمان های معمولی آکنه وجود دارد ، این شکل از ویتامین B۳ می تواند به کاهش قرمزی و التهاب کمک کند.پس امن است و می تواند در دوران بارداری استفاده شود.

اکسی بنزون
در سال ۲۰۱۹ ، FDA ایالات متحده خواستار تحقیقات بیشتر در مورد فیلترهای ضد آفتاب اکسی بنزون و ۱۱ ماده شیمیایی ضد آفتاب (از جمله آووبنزون و اکتیزالات) شد که مشکوک به اختلالات غدد درون ریز و سرطان زای احتمالی هستند. پس بهتر است تا می توانید از مصرف آن ها خودداری کنید .نتایج تحقیقات نمی تواند نظر صددرصدی در مورد مصرف آن ها بدهد.

پارابنس و فتالات
این مواد شیمیایی برای حفظ و تثبیت فرمولاسیون محصولاتی مانند شامپو یافت شده اند. آنها مختل کننده غدد درون ریز هستند که می توانند روی سیستم تولید مثل تأثیر بگذارند.پس نمی توانند امن باشند وبهتر است در دوران بارداری استفاده نشوند.

رتینوئیدها
مشتقات ویتامین A که می توان تحت بسیاری از آنها از جمله اسید رتینوئیک ، ترتینوئین ، پالمیتات و رتینالدئید قرار گرفت معمولاً در درمان های آکنه و سرم های ضد پیری یافت می شود. محصولاتی که دارای رتینول هستند با نقایص شدید هنگام تولد مرتبط بوده و باید از آنها در دوران بارداری و شیردهی اجتناب شود.

اسید سالیسیلیک
اسید سالیسیلیک توسط اکثر متخصصان ، از جمله متخصص پوست و مو ، بی خطر تلقی می شود. اما ، از اسید سالیسیلیک (که نوعی BHA محسوب می شود) باید در دوران بارداری و شیردهی در غلظت های بیش از ۲ درصد اجتناب شود زیرا می تواند خطری برای نوزاد ایجاد کند.

دی اکسید تیتانیوم
به عنوان ماده اصلی فعال در بسیاری از کرم های ضد آفتاب معدنی ، با نشستن روی سطح و خنثی کردن اشعه های UV آسیب پذیر کار می کند. محصولاتی که حاوی دی اکسید تیتانیوم هستند می توانند در دوران بارداری و بعد از زایمان برای صورت و بدن استفاده شوند.پس ایمن هستند و می تواند از آن ها در دوران بارداری استفاده کرد.

تیوگلیکولیک اسید
کرمهای رفع مو اغلب حاوی این ماده شیمیایی هستند . در حالی که هیچ تحقیق جامعی در مورد عوارض جانبی صورت نگرفته است ، اما به نظر نمی رسد که خطری نداشته باشد .پس بهتر است در دوران بارداری استفاده نشود

ویتامین سی
وقتی صحبت از لکه های تیره و مشکلات پوستی در دوران بارداری و شیردهی می شود ، ویتامین C باید مورد توجه شما باشد. ویتامین C باعث افزایش تولید کلاژن می شود.در دوران بارداری می توان آن را مصرف کرد و ایمن می باشد.

اکسید روی
این ماده اصلی فعال در بسیاری از کرم های ضد آفتاب معدنی است ، که می توانند در دوران بارداری و بعد از آن مورد استفاده قرار گیرند زیرا به پوست جذب نمی شوند بلکه به راحتی روی سطح می نشینند. پس انتخاب خوبی در دوران بارداری است.

نکاتی درباره مراقبت از پوست در دوران بارداری
مراقبت از پوست برای زنان باردار بسیار ضروری است. روی اصول اولیه تمرکز کنید و این نکات آسان را دنبال کنید.این نکات نکاتی بسیار آسان و روالی هستند که با انجام دادن آن ها بخش مهمی از مراقبت پوست را می توانید انجام دهید اما متاسفانه خانم ها ی باردار در دوران بارداری به دلیل خستگی به پوستشان به خوبی رسیدگی نمی کنند اما با همین روش های ساده می توانید بخش اعظمی از نگهداری پوستتان را انجام دهید.
با یک پاک کننده ملایم شروع کنید. استفاده از پاک کننده صورت بدون جوش یا گلیسیرین توصیه می شود.اگر پوست شما فوق العاده خشک است ، توصیه می شود که با یک پاک کننده شستشوی بدون صابون ، ملایم و مرطوب کننده پوستتان را بشویید. صورت خود را بیش از دو بار در روز نشویید تا از استفاده بیش از حد خودداری شود.
مرطوب کننده و محافظت از آفتاب
مهمترین افزودنی که باید در طول دوران بارداری (و حتی فراتر از آن) به روال مراقبت از پوست خود اضافه کنید ، یک مرطوب کننده با حداقل SPF 15 و دارای محافظت در برابر طیف گسترده است (که در برابر اشعه UVA و UVB کار می کند) باشد.
در دوران بارداری ، افزایش سطح هورمون باعث تکثیر سلول های رنگدانه می شود که می تواند باعث لکه گرفتن صورت یا "ماسک بارداری" شود. استفاده روزانه از ضد آفتاب بهترین راه برای جلوگیری از این تغییر رنگ است. اگر می دانید که در آفتاب ظهر یا ساحل قرار خواهید گرفت ، از کرم ضد آفتاب SPF ۳۰ یا بالاتر از پوست خود محافظت کنید.
آکنه و روغن
اگر پوست شما روغنی و / یا مستعد آکنه است ، احتمالاً در سه ماهه اول بارداری بدترین حالت خود را تجربه خواهید کرد. امن ترین راه برای درمان محصولی حاوی اسید گلیکولیک ، آلفا هیدروکسی اسید ، اریترومایسین موضعی (فقط نسخه) یا فندق جادوگر است. به طور کلی ، اکثر متخصصین پوست استفاده از رتینوئیدهای موضعی (مانند رتین-آ یا دیفرفرین) یا اسید سالیسیلیک را توصیه نمی کنند . برچسب های محصول را برای مواد مورد بررسی قرار دهید.
آرایش سریع و آسان
در دوران بارداری صورت اغلب ورم می کند و یا دراوایل بارداری به دلیل خستگی ها و حالت تهوع های دوران بارداری صورت همیشه خسته و رنگ پریده است و بسیاری از خانم ها نیاز به آرایش را احساس می کنند اما توصیه می شود برای مراقبت از پوستتان آرایش های سنگین با انواع کرم ها و کانسیلرها را انجام ندهید و همیشه یک آرایش ملایم و سبک روی صورتتان داشته باشید تا پوستی سالم تر و بشاش تر داشته باشید.لوازم آرایش شاید در همان ابتدا زیبایی به پوستتان بدهد اما به مرور پوست صورت را می تواند تحت تاثیر قرار دهد .

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.