۲۲۶۷۴۰
۵۹۲
۵۹۲

تاثیر کرونا بر بارداری، سوالات رایج

زنان باردار ممکن است در مقایسه با زنان غیر باردار به دلیل ضعف سیستم ایمنی بدن در معرض خطر بیشتری نسبت به  COVID-۱۹ قرار بگیرند.

اگر شما نیز در این روزهای کرونایی مادر شده اید نگرانی این ویروس خطرناک به دیگر نگرانی های بارداری شما اضافه شده است و روزانه یک عالمه سوال در مورد این ویروس و سلامت خودتان و نی نی عزیزتان به ذهن شما خطور می کند.
آیا زنان باردار بیشتر در معرض خطر COVID-19 هستند؟
بله زنان باردار ممکن است در مقایسه با زنان غیر باردار به دلیل ضعف سیستم ایمنی بدن در معرض خطر بیشتری نسبت به COVID-۱۹ قرار بگیرند ، اما خطر کلی برای این خانم ها هنوز مانند سایر افراد می باشد. همچنین مانند افراد عادی برخی از زنان بارداری که به این بیماری مبتلا می شوند برای بهبود وضعیت به مراقبت های ویژه و دستگاه تنفس در بیمارستان احتیاج دارند.
بنابراین باید بیشتر احتیاط کنند و از طرفی دانستن مراحلی که می توانند برای به حداقل رساندن خطر ابتلا به COVID-۱۹ در دوران بارداری خود انجام دهند بسیار مهم است. بهتر است از ملاقات با فامیل و دوستان خودداری کنید و تحت نظر پزشکتان باشید تا مطمئن شوید که بارداری به خوبی پیش می رود. این کار به پزشک شما کمک می کند تا هر مشکلی را قبل از اینکه خطر جدی برای شما و فرزندتان به وجود بیاورد حل کند.
در صورت اجبار برای رفت و آمدهای خارج منزل حتما فاصله اجتماعی را رعایت کرده و از ماسک های مناسب پزشکی استفاده کنید. همچنین از پزشک خود بخواهید نکات مهمی که باید رعایت شود را دوباره به شما توصیه کند و شما هم صد درصد به آن ها عمل نمایید. سایر اقدامات پیشگیرانه مانند شستن مداوم دست ها با صابون و دوری از افراد بیمار را نیز حتما انجام دهید.
ویروس کرونا چه تاثیری بر بارداری دارد؟
اکثر زنانی که در دوران بارداری به COVID-۱۹ مبتلا می شوند عوارض زیادی را در رابطه با بارداری تجربه نمی کنند و ما می دانیم که در زنان مبتلا به این ویروس به اندازه سایر ویروس ها مانند SARS-CoV سقط یا مرده زایی نرخ بالایی نخواهد داشت.
از نظر خطرات ، داشتن کرونا ویروس یا سایر عفونت های ویروسی تنفسی در دوران بارداری ، مانند آنفولانزا ، با مشکلاتی مانند وزن کم هنگام تولد و زایمان زودرس همراه می باشد. همچنین ، داشتن تب شدید در اوایل بارداری ممکن است خطر برخی نقایص مادرزادی را افزایش دهد.
چگونه می توانم تشخیص دهم که آیا باید آزمایش COVID-19 را بدهم یا خیر؟
تنها روشی که به شما می گوید باید این کار را انجام دهید یا خیر؟ مراجعه به پزشک عمومی یا پزشک متخصص خودتان بعد از مشاهده علائم این بیماری می باشد.
آیا می توانم ویروس کرونا را در دوران بارداری یا زایمان به کودک خود منتقل کنم؟
ممکن است ، اما احتمال آن بسیار نادر می باشد و نباید خیلی نگران این موضوع باشید. اکنون صدها مورد مستند وجود دارد که ویروس در دوران بارداری یا زایمان به نوزاد منتقل نشده است و نوزادانی که به ویروس مبتلا می شوند نیز به خوبی از پس بیماری بر آمده اند. با این حال ، مطالعات در حال انجام است و چندین گزارش حاکی از انتقال احتمالی ویروس به کودک در هنگام عفونت فعال در مادر بوده است.
اگر COVID-19 داشته باشم آیا به سزارین نیاز دارم؟
خیر. روش زایمان شما تحت تأثیر وضعیت عفونت شما نیست.
آیا در هنگام زایمان باید ماسک به صورت بزنم؟
ممکن است بیمارستان برای شما در هنگام زایمان ماسک استفاده کند. توصیه می شود که افراد در محیط های عمومی هنگام حضور در اطراف افراد ریبه مثل پرستاران، ماسک بزنند ، به ویژه هنگامی که فاصله اجتماعی امکان پذیر نیست و این شرایط معمولاً در هنگام زایمان نیز اتفاق می افتد.
سیاست کنونی بیمارستان بریگام و زنان مستقر در بوستون بیان می دارد که "بیماران در هر شرایط بالینی ماسک عملی یا جراحی تهیه کنند ، تا مراقبت های لازم برای کارمندان بیمارستان و سایر بیمارها اتفاق بیفتد. دکتر لورا ریلی ، متخصص زنان و زایمان در پزشکی ویل کورنل ، در یک پرسش و پاسخ آنلاین گزارش داد که "تمام زنانی که فرزند خود را در بیمارستان به دنیا می اورند ، قبل از عمل بدون توجه به علائم ، از نظر COVID-۱۹ آزمایش می شوند و کارکنان ماسک هایی را برای این مادران فراهم می کنند تا هنگام ورود به بیمارستان از آن ها استفاده نمایند.
اگرچه به فردی که به COVID-۱۹ مشکوک باشد یا بیماری در او تأیید شده باشد ، معمولاً آموزش ماسک داده می شود ، اما زدن ماسک هنگام جراحی یا زایمان طبیعی ممکن است دشوار باشد و بازدم به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. با این حال باید استفاده شود تا خطری برای مادر و کودک پیش نیاید.
آیا برای من زایمان در بیمارستانی که موارد COVID-19 در آن وجود داشته است ایمن است؟
بله. ما می دانیم که COVID-۱۹ یک ویروس بسیار ترسناک است. اما خبر خوب این است که بیمارستان ها اقدامات احتیاط آمیز را برای ایمن نگه داشتن بیماران و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی انجام می دهند.
طبق دستورالعمل های CDC ، وقتی بیمار حتی به وجود COVID-۱۹ مشکوک است ، باید در یک اتاق فشار منفی قرار گیرد. (این اتاق ها مانند جاروهایی هستند که هوا را می مکند و فیلتر می کنند تا برای سایر افراد در بیمارستان امن باشد.) بیمارستان ها همچنین سیاست های دقیق تری را برای بازدید ایمن از بیماران در پیش می گیرند. می توانید با بیمارستان خود تماس بگیرید تا از مقررات آن ها برای این بیماری آگاه شوید و خیالتان راحت شود.
اگر من در مرکزهای پزشکی ، مدرسه ، مسافربری یا سایر مراکز پرخطر کار کنم ، آیا باید تا زمان تولد کودک مرخصی بگیرم؟
مراکز بهداشتی درمانی باید مراقب باشند تا مواجهه کارمندان باردار با بیماران مبتلا به COVID-۱۹ تأیید شده یا مشکوک را دقیقاً مانند سایر موارد عفونی محدود کنند. اگر بتوانید مرخصی بگیرید که قطعا بهتر است اما در غیر این صورت ، حتماً دستورالعمل های کاهش خطر و کنترل عفونت کوید ۱۹ را دنبال کنید. مخصوصا اینکه دائما از ماسک و دستکش استفاده کرده و مرتبا دست های خود را به طور صحیح با آب و صابون بشویید.
اگر پزشک متخصص زنان من به COVID-19 مبتلا شود چه می شود؟
اگر پزشک یا ماما از نظر آزمایش COVID-۱۹ مثبت باشند ، لازم است قرنطینه شوند تا زمانی که بهبود یابند و دیگر در معرض خطر انتقال ویروس نباشند. در این شرایط شما باید پزشک خود را تغییر دهید.
آیا به دلیل COVID-19 باید اقدام برای باردار شدن را متوقف کنیم؟
در حال حاضر ، هیچ دلیلی برای جلوگیری از تلاش برای باردار شدن وجود ندارد ، اما داده های ما واقعاً محدود است. به عنوان مثال ، ما فکر نمی کنیم این ویروس باعث نقایص مادرزادی شود یا خطر سقط جنین را افزایش دهد. اما باز هم به طور قطع نمی دانیم که آیا شما می توانید COVID-۱۹ را قبل از زایمان یا در حین زایمان به کودک خود منتقل کنید یا خیر؟ همچنین هنوز مشخص نشده است که آیا این ویروس ممکن است از طریق منی انتقال یابد یا خیر؟
ما تصمیم گرفته ایم در طی چند ماه آینده برای یک سفر در بارداری اقدام کنیم، آیا باید آن را لغو کنیم؟
بله. در این زمان ، ویروس به بیش از ۱۴۰ کشور رسیده است و ممنوعیت سفر به چین ، بیشتر اروپا و ایران وجود دارد. مکان هایی که جمعیت بیشتری دارند بیشتر در معرض خطر هستند . اگر قصد سفر به ایالات متحده را داشتید ، توجه داشته باشید که هر شرایط سفر، خطر قرار گرفتن در معرض ویروس را در شما افزایش می دهد و در حال حاضر مکان های زیادی وجود دارند که از همه خواسته می شود در خانه بمانند.
آیا اگر آزمایش COVID-19 من مثبت باشد باز هم می توانم به کودک خود شیر دهم؟
بله. ما به طور قطعی نمی دانیم که ویروس از طریق شیر مادر منتقل می شود یا خیر ، اما بیشتر داده ها نشان می دهد که انتقال این ویروس از طریق شیر بسیار نادر است.
اما از آنجا که می توانید ویروس را از طریق قطره های تنفسی هنگام شیر دادن منتقل کنید ، باید مراقب باشید تا هنگام شیر دادن کودک به او نزدیک نشوید و پروتکل های خاص شیردهی را با مشورت پزشک انجام دهید. این به معنای شستن دست ها قبل از لمس کودک و استفاده از ماسک هنگام مراقبت از او است.
گزینه دیگر این است که شیر خود را با شیردوش بکشید و شخص دیگری غذا را به کودک شما بدهد تا شما بهبود یابید. اما دقت کنید که قبل از لمس قطعات پمپ یا بطری ها ، هنوز باید دستان خود را با دقت بشویید و پس از استفاده از آن ها ، بطری را به درستی تمیز کنید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.