۴۳۹۶۸
۶۶ نظر
۷۶۸۵۹۱
۶۶ نظر
۷۶۸۵۹۱

هفته هفتم بارداری

شاید خیلی دلتان می خواهد حرکت جنین را حس کنید اما در این هفته خیلی منتظر حرکت نباشید. در عوض در این مطلب با همراهی کنید تا بفهمید که در هفته هفتم بارداری چه خبر است.

هفته هفتم بارداری

نی‌نی‌بان: حالتان چطور است؟ با تغییر ناگهانی حال و احوالتتان کنار آمده اید؟ با میزبانی چطور؟ باورتان می شود جنینتان در هفته هفتم بارداری، آپاندیس و لوزالمعده هم دارد؟ پلکها و بینی اش هم دیده می شود.
هیجان دارید؟ باید هم هیجان داشته باشید. جنین به شکل جالبی در حال رشد است. هر لحظه در حال تغییر است.
شاید خیلی دلتان می خواهد حرکت جنین را حس کنید اما در این هفته خیلی منتظر حرکت نباشید. حرکت، از علائم هفته هفتم بارداری نیست، پس فعلا با ما همراه باشید تا از وضعیت جنین بیشتر بدانید.

در این مقاله می‌خوانید:

هفته هفتم بارداری


هفته هفتم بارداری

وضعیت جنین در هفته هفتم بارداری

 • رویان این هفته سریع‌تر رشد می‌کند. برجستگی‌های دست و پا که در هفته ششم جوانه‌زده بودند حالا بیشتر رشد کرده‌اند و قسمت‌های مختلف دست و پا در حالی شکل‌گیری است.
 • سایه‌ای از آرنج و مفصل‌های او را می‌توانید ببینید.
 • حالا دست او از مچ تا انگشتان به هم چسبیده تا در هفته‌های آینده از هم جدا شود.
 • سر رویان بزرگ‌تر از بدن اوست.
 • در این هفته نیمکره‌های چپ و راست مغز هم تشکیل می‌شود.
 • پوستش هنوز خیلی نازک است. یعنی به راحتی می‌توانید رگ‌هایش را ببینید.
 • دندان‌ها و فضای داخلی دهانش هم به تدریج رشد می‌کند.
 • گوش‌هایش هم بیشتر رشد می‌کند. این هفته رویان قشنگ‌تر می‌شود.
 • پلک‌ها روی چشمانش را می‌پوشاند و بینی قلمی‌اش پیدا می‌شود.
 • روده‌ها و آپاندیس هم در راه هستند و تا پایان این هفته در بدن رویان جا خوش می‌کنند.
 • دیگر اعضایش هم به سرعت در حال رشد هستند.
 • کبدها هم مشغول تولید گلبول‌های قرمز هستند.
 • روده‌ها در اطراف بند ناف در حال به هم پیچیده شدن هستند، بندناف هم با رگ‌های خونی که دیدن آنها چندان سخت نیست مشغول سرویس‌دهی است.

قد:۰.۷۹ سانتی متر
وزن:0.5 گرم

پیشنهاد ویژه نی نی بان: آشنایی با پزشکان متخصص زنان و زایمان
 

هفته هفتم بارداری


هفته هفتم بارداری

وضعیت مادر در هفته هفتم بارداری

 • از این هفته به بعد رحم بزرگتر می‌شود. اندازه رحم کم کم تغییر می‌کند و از اندازه یک مشت گره کرده به اندازه یک
 • گریپ فروت می‌رسد.
  در این هفته هم دردهای خفیف یا شدیدی را در شکم خود احساس کنید که این تغییرات ناشی از همان رشد تدریجی رحم است.
 • متاسفانه خبر خوبی درباره حالت تهوع‌ نداریم. حالت تهوع که از چند هفته پیش شروع شده همچنان ادامه دارد و تا هفته 14 بارداری هم ممکن است با شما همراه باشد. البته شاید این زمان بیشتر طول بکشد. پس به جای ناراحتی با آن کنار بیایید.
 • برای مقابله با حالت تهوع حتماً همیشه کنار تخت خود بیسگویت داشته باشید و مایعات زیادی بنوشید.
 • گرمای شدید و احساس گر گرفتن شما را در این هفته آزار می‌دهد، سعی کنید لباس‌های کمتری بپوشید.
 • شاید با خوردن هر وعده غذایی احساس ‌کنید که کلی غذا خورده‌اید، نگران نباشید این موضوع هم طبیعی است چرا که هضم غذا روند کندتری پیدا می‌کند. با کندتر شدن این روند بدن مواد غذایی مفیدتر را می‌گیرد و این غذای مفید هم به رویان می‌رسد.
 • در این هفته باز هم دچار یبوست می‌شوید. هورمون پروژسترون عملکرد روده‌ها را مختل می‌کند و باعث یبوست می‌شود.

هفته هفتم بارداری


هفته هفتم بارداری

مراقبت‌های دوران بارداری

 • اگر تا این هفته به پزشک مراجعه نکرده‌اید باید دیگر خودتان را به یک متخصص نشان دهید. پزشک سؤالات متعددی از جمله سابقه بیماری، عوارض ژنتیکی، سابقه بارداری قبلی و ... را می‌پرسد و جدول اضافه‌وزن را به شما می‌دهد که بدانید در هر هفته چه مقدار باید وزن اضافه کنید.
 • دنبال یک راه حل می‌گردید که تهوع صبحگاهی خود را برطرف کنید ما به شما چند روش آموزش می‌دهیم:
 • حداقل ۸ ساعت در شب بخوابید و هر زمان که خسته شدید استراحت کنید. هر زمان بدنتان به دلیل خستگی ضعیف شود تسلیم حالت تهوع می‌شوید .
 • ویتامین‌های دوران بارداری را همراه غذا و مقدار زیادی آب بخورید. مواد مغذی موجود در ویتامین‌ها ممکن است سیستم دستگاه گوارش را به هم ریخته و حالت تهوع را بدتر کند.
 • اگر با وجود خوردن ویتامین‌ها به همراه غذا، هنوز هم معده‌ شما اذیت می‌شود از دکترتان بخواهید ویتامینی با مواد مغذی کمتری برای شما تجویز کند .
 • هر زمان به محیط خود کنترل داشتید عواملی که باعث حالت تهوع می‌شوند را برطرف کنید.
 • از عطر، شمع و پاک کننده‌های خانگی که باعث تهوع می‌شوند اجتناب کنید.
 • دیگر عوامل محیطی که ممکن است نیاز به تنظیم شدن داشته باشند عبارتند از درجه حرارت اتاق، نور و کیفیت هوا.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: آشنایی با مراکز سونوگرافی

 

هفته هفتم بارداری

هفته هفتم بارداری

تغذیه در هفته هفتم بارداری

 • از این هفته مصرف آهن خود را از طریق مواد غذایی افزایش دهید و خوردن مولتی ویتامین‌های بارداری خود را پس از مشورت با پزشک، آغاز کنید.
  تغذیه بین هفته‌های 5 تا 8 بارداری، نقش مهمی در رشد سیستم عصبی، گوارشی، تنفسی، گردش خون و سیستم تولید مثل ایفا می‌کند. در این هفته مصرف این مواد غذایی را در اولویت برنامه خود قرار دهید.
 • مصرف آهن که از مواد غذایی به دست می‌آید و ویتامین‌های بارداری بسیار اهمیت دارد. افزایش حجم خون در طول بارداری و نیازهای جنین در حال رشد، مادر را در معرض خطر ابتلا به فقر آهن و کم خونی قرار می‌دهد. آهنی که در مواد غذایی قابل دسترس است، هم نام دارد که در گوشت‌ گاو و مرغ یافت می‌شود.
 • مواد غذایی سرشار از آهن شامل سبزیجات برگ سبز، لوبیا و نخود به همراه مواد سرشار از ویتامین سی مانند گوجه فرنگی و پرتقال را به رژیم غذایی خود راه دهید تا در جذب آهن به شما کمک کند.
 • مولتی ویتامین‌های بارداری نیز منبع دیگری از آهن هستند.
 • میزان آهن که در طول بارداری به شما پیشنهاد می‌شود حدود 27 میلی گرم است که در بیشتر مولتی ویتامین‌های بارداری یافت می‌شود.
 • از مصرف مولتی ویتامین‌های بارداری غافل نشوید. این مواد منبعی از آهن، فولیک اسید و دیگر مواد معدنی و ویتامین‌ها هستند. البته این نکته را به خاطر بسپارید که مولتی ویتامین‌‌ها هیچ وقت جایگزین غذا نیستند.

هفته هفتم بارداری


هفته هفتم بارداری

آزمایش های هفته هفتم بارداری

اگر زن باردار در معرض بیماری‌های آمیزشی قرار گرفته باشد، پزشک آزمایشی برای بررسی عفونت‌هایی مثل سفلیس و ایدز تجویز می‌کند. اگر فرد به سفلیس مبتلا باشد و آن را درمان نکند، هم مادر و هم کودک دچار مشکلات جدی می شوند. در صورت تشخیص ایدز در مادر باردار، پزشک می‌تواند تا حد زیادی شانس ابتلای کودک به این ویروس را کم کند.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: آشنایی با مراکز آزمایشگاه

سونوگرافی در هفته هفتم بارداری

در هفته هفتم بارداری، باید خودتان را برای ملاقات با پزشک متخصص زنان و زایمان آماده کنید. باید آماده باشید که آزمایش‌های مختلفی از جمله آزمایش خون، آزمایش ادرار و آزمایش پاپ‌اسمیر بدهید. لازم است سونوگرافی انجام بدهید تا مطمئن شوید که وضعیت جنین خوب است و یک تاریخ زایمان تخمینی دریافت کنید.

سونوگرافی در هفته هفتم بارداری رایج نیست، چون بسیاری از پزشکان متخصص زنان و زایمان، معتقدند حاملگی بین هفته‌های ۸ تا ۱۰ حاملگی پرخطر نیست، اما انجام سونوگرافی به سابقه سلامتی شما و نظر پزشکتان بستگی دارد.

سونوگرافی در هفته هفتم بارداری رایج نیست، چون بسیاری از پزشکان متخصص زنان و زایمان، معتقدند حاملگی بین هفته‌های ۸ تا ۱۰ حاملگی پرخطر نیست، اما انجام سونوگرافی به سابقه سلامتی شما و نظر پزشکتان بستگی دارد.

با این همه، ممکن است برای انجام سونوگرافی کنجکاو باشید و حتی ممکن است از خودتان بپرسید که آیا ممکن است چندقلو باردار باشید، یا نه. علاوه بر مشاهده دو کیسه حاملگی در سونوگرافی، احتمالا در صورت بارداری دوقلو، یا چندقلو در هفته هفتم بارداری، علائم این نوع بارداری را هم دارید. مثلا اگر برای تعیین بارداری خود آزمایش خون داده‌اید، پزشک سطح بالاتری از هورمون بارداری اچ سی جی را در خون شما پیدا می‌کند. برخی از خانم‌هایی که دوقلو باردارند، تهوع صبحگاهی زودتر، یا شدیدتر دارند.

شاید از خودتان می‌پرسید آیا می‌توان نوزاد را در هفته هفتم بارداری در سونوگرافی دید؟ بله! شما می‌توانید یک جنین هفت هفته‌ای را در سونوگرافی مشاهده کنید و سنسورها اغلب حتی می‌توانند ضربان قلب را در این مرحله تشخیص دهند. با این حال، به این دلیل که تشخیص زودهنگام ضربان قلب تضمینی نیست، اکثر پزشکان برای شنیدن ضربان قلب جنین حداقل تا هفته هشتم بارداری صبر می‌کنند. اگر می‌خواهید سونوگرافی هفته هفت بارداری را انجام بدهید، توجه داشته باشید که احتمالا این سونوگرافی ترانس واژینال است و پروب سونوگرافی در واژن شما قرار داده می‌شود. سونوگرافی ترانس واژینال، یک روش استاندارد است که نتایج دقیق‌تری را نشان می‌دهد که ممکن است شامل ضربان قلب جنین نیز باشد.  

هفته هفتم بارداری

هفته هفتم بارداریهفته هفتم بارداری

طبیعی یا سزارین؟ 

در زایمان طبیعی هیچ آسیبی به روده‌ها وارد نمی‌شود اما محققان معتقدند جراحی سزارین می‌تواند به روده هم صدمه وارد کند. البته انسداد روده‌، عارضه جانبی شایع هر جراحی است که برای مجاری دستگاه گوارش مشکل‌ساز است زیرا در این وضعیت حرکت روده‌ها کند و و یا در موارد نادر متوقف شده و محتویات روده داخل آن باقی می‌ماند.
مطلب زایمان طبیعی یا سزارین را مشاهده کنید.

هفته هفتم بارداری

باید و نبایدهای هفته هفتم بارداری

یک زن باردار باید خواب کافی داشته باشد. یعنی باید 8 ساعت در روز بخوابید. اگر در ماههای اول بارداری خوب نمی‌خوابید و یا با مشکل و به سختی می‌خوابید از خوردن هرگونه قرص یا مواد غذایی خواب آور اجتناب کنید و حتماً در این باره با پزشک صحبت کنید. استفاده از داروهای شیمیایی خواب آور و یا دمنوشهای گیاهی از ممنوعیتهای دوران بارداری است که حتما باید جدی گرفته شود.
بیشتر بخوانید: هفته سی و دوم بارداری 

هفته هفتم بارداری

هفته هفتم بارداری

غذای مانده هرگز

زنان باردار باید از خوردن گیاهانی مثل پوست ریشه زرشک، بابونه گاوی، افسنطین، پونه معطر، سداب، فلوس، کدو تلخ، جعفری فرنگی، سنبل چینی، نعناع کوهی و مینا پرهیز کنند.
همچنین زنان باردار باید از خوردن گیاه بولاغ اوتی خودداری کنند چون ممکن است باعث سقط جنین شود غذاهای مانده به خصوص غذاهای گوشتی برای زن آبستن مضر است.
خوردن موادی مثل کالباس، سوسیس، ژامبون و ساردین و سایر کنسروها و ماهی مانده به کلی ممنوع است.

هفته هفتم بارداری


هفته هفتم بارداری

سفر در بارداری 

اگر مسافرت با قطار را انتخاب کرده اید پس حتما این نکات را در نظر بگیرید؛ اگر سفرتان طولانی است حتما یک کوپه بگیرید و با قطار اتوبوسی مسافرت نکنید.
شما در طول سفر احتیاج دارید که بعضی وقت‌ها دراز بکشید و از حالت نشسته خارج شوید، بهتر است از خانه با خودتان غذا ببرید تا دچار علائم گوارشی نشوید.
هر چند وقت یکبار از جایتان بلند شوید، کمی به پاهایتان حرکت دهید، در سالن قدم بزنید و چند نرمش کششی آرام انجام دهید.
اگر در راه رفتن مشکل دارید و نمی توانید تعادلتان را حفظ کنید به هیچ وجه بدون همراه قدم نزنید و تا سرویس بهداشتی نروید در این جور مواقع یک نفر باید حتما دست شما را بگیرد.
بیشتر بخوانید: هفته سی و یکم بارداری

هفته هفتم بارداری


هفته هفتم بارداری

رابطه جنسی در بارداری

 • اگر مدام احساس خستگی می کنید- این خستگی فیزیکی در بعضی از زنان باردار به دلیل تغییرات هورمونی ایجاد می شود-باید زمان آمیزش را کمتر از همیشه کنید.
 • بعضی از زنان باردار در سه ماهه اول بارداری بعد از ارگاسم دچار دل درد وکمر درد می شوند.
 • ماساژ کمر در این دوره خیلی مفید است و خوشایندی به زن می دهد. در این جور مواقع می توانید از همسرتان بخواهید محبتش را با ماساژ دادن به شما نشان بدهد.

مطلب رابطه زناشویی در بارداری را مشاهده کنید.

هفته هفتم بارداری

دکوراسیون اتاق کودک

حواستان باشد حتما یک ماه قبل از به دنیا آمدن فرزندتان اتاقش را رنگ کنید. نباید هیچ اثری از بوی رنگ در فضای اتاق باقی بماند. رنگ خیس در هوا تبخیر می‌شود و می‌تواند باعث مشکلات تنفسی در نوزاد شود.
برای اینکه مطمئن شوید اتاق از بوی رنگ خالی شده است یک شبانه روز پنجره‌های اتاق را باز بگذارید تا هوا به خوبی در اتاق جریان داشته باشد و هرگونه بو و آلودگی را از بین ببرد.

هفته هفتم بارداری


هفته هفتم بارداری

معرفی کتاب در بارداری 

در انتظار کودک هستید؟ این دوران را می خواهید با خواندن و آموزش مطالب مفید به پایان برسانید؟ نی نی بان به شما مطالعه کتاب «در انتظار کودکی هستم» را معرفی می کند.
این کتاب از ۲۰ سال پیش مرتب به چاپ مجدد رسیده و در هر نوبت مطالب مربوط به کشفیات جدید به آن افزوده شده است.
نویسنده این کتاب به دلیل همین پی‌گیری‌ها توانسته از فرهنگستان پزشکی فرانسه جایزه دریافت کند.
موضوعات مورد بحث این کتاب بیشتر به دوران بارداری و سلامت مادر و جنین اختصاص دارد. لورانس برنو نویسنده این کتاب و ساعد زمان مترجم آن است.
مطلب کامل معرفی کتاب برای مادران را مطالعه کنید.

هفته هفتم بارداری


هفته هفتم بارداری

وظایف همسر در بارداری

همسرتان را درک کنید. زنان باردار در ماههای اول دچار احساس تهوع صبحگاهی و حساسیت به بو و طعم بعضی غذاها یا عطر و ادکلن‌ها می‌شوند.
این موضوع می‌تواند در 3 ماهه اول بارداری شرایط بسیار آزاردهنده‌ای برای همسرتان ایجاد کند.
وظیفه یک همسر خوب در این دوران مساعد کردن شرایط خانه و محیط زندگی است. مثلا می‌توانید عطرها و بوهایی که همسرتان به آن حساسیت دارد را از دسترس او دور کنید. مثلا دور کردن ادویه‌ها، عطرها یا حتی صابون‌های معطری که خانمتان به آنها ویار دارد.
هر وقت همسرتان دچار تهوع می‌شود از او دور نشوید. بهتر است کنارش باشید. یک لیوان آب دستش بدهید و حالش را بپرسید.
 
هفته هفتم بارداری

هفته هفتم بارداری


در صورت پخش نشدن ویدئو روی تصویر زیر کلیک کنید.

هفته هفتم بارداری

سونوگرافی چهار بعدی هفته هفتم بارداری

در صورت پخش نشدن ویدئو روی تصویر زیر کلیک کنید.
 

هفته هفتم بارداری

 
منبع: thebump

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  نظر کاربران

  • اميري
   درباره هفته هفتم بارداری

   سلام من در هفته هفت بارداري هستم و تا حالا تهوع اصلا نداشته ام اين نشانه بديه؟؟؟؟
   لطفا جواب بديد

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    بسیار از توجه شما سپاسگزاریم. در قسمت مشاوره منتظر پاسخ متخصصین ما باشید.

   • فاطمه

    سلام ن ی چیز کاملا طبیعی

   • نسترن

    منم هستم اما تهوع ندارم ای اشکالی نداره

   • جباری

    سلام هفته هفتم هستم آزمایشم مثبت بود ولی حالت تهوع ندارم نشانه بدی نیست...؟

   • مریم

    عزیزم منم هفته ششم بارداری هستم گاهی شک میکنم باردارم چون نه ویاردارم نه حالت تهوع

   • کاربرناشناس

    سلام
    اگر اسلام گوشت خوک را حرام اعلام کرده است به این مهنی نیست که ضررش برای صرفا مسلمانان است .
    اسلام دین بشری و برای همه ی انسان هاست حالا اگر کسی نمی داند یا نمی پذیرد دلیلی ندارد که ما قوانین پرسود اسلام را از او دریغ کنیم وقتی اسلام می گوید گوشت خوک حرام است این ضرر برای نوع بشر است و برای همه حرام است .ولی انسان مختار آفریده شده است .

   • غلام علی زاده

    منم هفت هفتم ولی اصلا حالت تهوع ندارم طبیعی همه مثل هم نیستن

   • نفس

    سلام منم هفته هفتم هستم سونو قلب کیی برم بهتره الان برم سونو قلب ینی نشون میده دیگه

   • کاربرناشناس

    من داشتم حالت تهوع ولی الان ندارم یعنی از این هفته ۷اول ندارم

   • یسنا

    اب جوش صبح نیم ساعت قبل از عذا و میتونید ی قاشق روعن زیتون بخورید

   • پودینه

    منم هفته هفتم هستم تاالان هم اصلا حالات تهوع ندارم طبیعی؟

   • سارا

    خوش ب حالت من مدام حالم ب هم میخوره این از خوش شانسیه شماس

   • کاربرناشناس

    سه شیره بخور

   • گندم

    سلام نه عزیزم.منکه ازضعف وتهوعی که به سرانجام نمیرسه اذیتم باز.

   • کاربرناشناس

    سلام منم دارم میرم توهفته هشتم اصلا حالت تهوع ندارم

   • aysan.kd

    فک کنم چیز عادی باشه چون منم حالت اونجوریم

   • نازی

    من هفته هفتم هستم/منم حالت تهوع ندارم عادیه

   • هدیه

    سلام خانوما من هم هفته هفتمم البته اینم بگم بچه سوممه

   • فاطمه حیدری

    منم همینطور

   • احمدی

    منم الان هفته ۷هستم اصلا هیچ علایم بارداری ندارم

   • کاربرناشناس

    من خیلی حالت تهوع داشتم به ذکترم گفتم قزص ضد تهوع برام تجویز کرد دو روزه راحتم

  • لیلا
   درباره هفته هفتم بارداری

   سلام درهفته هفتم بارداری بی بی چک دوبارزدم مثبت بودآزمایش خون دادم مثبت بودولی حالت تهوع وویارندارم میشه باردارنباشم

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتونبرای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنیدhttps://niniban.com/fa/forms/1

   • زهره

    خوش به حالت که نداری.من انقدر معده درد و تهوع دارم.اصلا نمیتونم غذا بخورم.

   • محمد

    ن عزیزم .مطمینا بارداری،اما ویار نداری

   • نازنین

    نه عزیزم قطعا بارداری وقتی ازمایش خونت مثبت بود

   • ارزو

    نه عزیزم بعضیااحساس تهوع میکنن بعضیا نه تو خوشحال باش که نداریچون خیلی سخته

   • ریحانه

    ن بارداری فقط علايم نداری

   • کاربرناشناس

    طبیعی هرکسی یک جوری هستش شما جز خوش شانسا هستین مثل ما خوبه تا اب هم میخوریم بالا میاریم

   • محدثه

    دلتو بد نکن حتمن سالمه

   • زهرا

    خیل خوش شانسید ک حالت تهوع ندارید

   • کاربرناشناس

    عزیزم طبیعیه

   • سحر

    منم هفته 7 ام هیچ حالت تهوعی ندارم فکر کنم طبیعیه و ما خوش شانسیم

   • آتی

    وااا اصلا ربطی نداره تو بارداری ولی حالت تهوع نداری عادیه همه مث هم نیسن ک بعضیا تهوع ندارن اصلا

  • زینب
   درباره هفته هفتم بارداری

   بسیار عالی بود اما در انتشار مطالب دقت بیشتری شود بهتر است.در متن، اشار ه به گوشت خوک شده

   پاسخ ها

   • مهرسا

    رابطه تاسه ماه اول نداشته باش

   • مهرسا

    نی نی پسره احتمالا

   • ملی

    عزیزم خیلی زوده بزار هفته هشت تموم شه دیگه برو

   • یسنا

    ۱۹ روز از عادتیم گذشته ولی ازمیشم منفی

  • فروغ
   درباره هفته هفتم بارداری

   من در پایان هفته هفتم بارداری هستم به دکترم گفتم من کم خونی دارم ولی به غیراز اسید فولیک هیچی نداد و گفت تا چهارماه اول فقط اسید فولیک مصرف کنم و اینکه موهام شروع ب ریزش شدید کرده در حالیکه من قبل بارداری زینک و بکمپلکس همیشه مصرف میکردم
   و الان به تجویز دکتر اینکارو انجام ندادم
   میشه لطفا منو راهنمایی کنید

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتونبرای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنیدhttps://niniban.com/fa/forms/1

   • یاس

    عزیزم سعی کن با مواد غذایی کمبود اهنتو رفع کنی مثلا پسته...عدس...ووو بخور

   • فاطمه باباخانی

    حالا اگر جایه من باشی چیکارمیکنی که من تویه ۸ ماه هستم شبا خواب ندارم

   • فاطمه باباخانی

    استراحت کن حالت خوب میشه بازار و خیابون نرو

   • فاطمه باباخانی

    طبیعی من ۱۶ هفته رفتم قلبش میزد

   • فاطمه باباخانی

    نه اصلا کاره سنگین نکن چیزیه هم بلند نکن خطرناک

   • فاطمه باباخانی

    بله معلوم میشه

  • بدون نام
   درباره هفته هفتم بارداری

   لطفا گوشت خوک را از متن حذف کنیدو با تشکر

  • Azita
   درباره هفته هفتم بارداری

   اونايي كه نوشت گوشت خوك رو حذف كن مگه اين دستورها رو فقط مردم تو ايران ميخونن؟؟؟

  • maria625
   درباره هفته هفتم بارداری

   سونوگرافي من 7هفته وپنجم روز بودکه گفتن ضربان قلب داره وسايز بچه نرماله، ولي 1ماه بعدش رفتم سونو دادم، متاسفانه گفتن رشدش متوقف شده واندازه 7هفته است، ممکنه سن بارداريمو اشتباه تشخيص داده باشن و من تازه تو 7هفتم باشم?ياسونگرافي وازينال ومعمولي مردن جنينو رو شفاف نشون ميده?ضمنا من 2سال پيشهم همين اتفاق، افتاده41سال سن دارم

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و
    ممنون از توجهتون
    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ
    فقط از لینک زیر استفاده کنید

    https://niniban.com/fa/forms/1

  • سهیلا
   درباره هفته هفتم بارداری

   خوک از نظر اسلام حرامه اما دینهای دیگه مشکلی باهاش ندارن.اینجا فقط واسه مسلمونای باردار نیست که... بجای پرداختن به حاشیه از متنها و آموزشهای فوق العاده ی این سایت استفاده کنید

  • مامان عاطفه
   درباره هفته هفتم بارداری

   هفته هفت بارداری م.عفونت داشتم هنوزرفع نشده الان شیاف فیتوواژیکس استفاده میکنم.مشکلی پیش نمیاد؟ایاسونوگرافی الان لازمه؟
   باهمسرم میتونم رابطه جنسی داشته باشم یانه؟

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه



    سلام و ممنون از توجهتون

    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید

    https://moshavere.niniban.com/

   • مریم نوری

    من خیلی حالت تهوع دارم

  • raziye
   درباره هفته هفتم بارداری

   منم هفت هفته باردارم ولي اصلا تهوع ندارم

   پاسخ ها

   • مژگان

    سلام تو هفته 7بارداری هستم حالت تهوع ندارم میگن تهوع نداشته باشی بچه ات پسره درسته؟

   • ati

    حتما پسره

   • ati

    شمااون موقه رفتین؟قلبش تشکیل شده بود؟

   • roghayeh

    من تو حاملگی اولم تا نه ماه حالت تهوع داشتم بچمم پسر بود الانم که هفت هفتم حالم خیلی بده

   • درسابهرامی

    منم هفته هفتم بارداریمه و اصلا حالت تهوع ندارم.

   • فاطمه ق

    منم بارداری اولم اصن حالت تهوع یا ویار نداشتم بچمم دختر بوده

   • مینووو

    منم توهفته هفتم بارداری هستم اصلا ویار وتهوع ندارم گاهی فکرمیکنم باردار نیستم ولی دوبار آز بتا دادم مثبته وباعدد بالا بود

   • کاربرناشناس

    منم هفته هفت هستم.حالت تهوع کمی دارم حس گرسنگی دارم اما میلم به غذا خوردن نمیره...

   • parastooamiri

    خیلی خیلی تهوع دارم حالم بده خسته گی هیچی نمیتونم بخورم اگه چیزی هم بخورم لای گلومه و بالا میارم آیا طبیعی زیر شکم و پاهام درد میکنه

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.