۴۳۹۹۳
۳۶ نظر
۹۵۳۶۴۵
۳۶ نظر
۹۵۳۶۴۵
پ

هفته بیست و ششم بارداری

مهم این است که شما از پس همه این سختی ها بر آمده اید و بقیه را هم پشت سر می گذارید. می خواهید بدانید حالا و در این هفته جنین چه شکلی است؟

هفته بیست و ششم بارداری نی‌نی‌بان: کم کم باید به فکر برپایی یک جشن بزرگ باشید. شما 26 هفته را پشت سر می گذارید. یعنی یک هفته به زمان دیدن نوزادتان نزدیک می شوید. این جشن ندارد؟ شادی ندارد؟ درست است از همیشه خسته تر و سنگین تر هستید. درست نمی توانید راه بروید و درست هم نمی توانید بخوابید اما این فکرها چه فایده ای دارد. مهم این است که شما از پس همه این سختی ها بر آمده اید و بقیه را هم پشت سر می گذارید. می خواهید بدانید حالا و در این هفته جنین چه شکلی است؟ ادامه مطلب را حتما بخوانید.


هفته بیست و ششم بارداری
هرچه سیستم عصبی جنین بیشتر رشد می‌کند، حرکت او در بدن هماهنگی بیشتری دارد. جنین با رشد اعصاب مرکزی می‌تواند دمای بدن خودش را با محیط اطرافش تنظیم کند.
جنین در این هفته چشم‌هایش را باز می‌کند و حتی پلک هم می‌زند. رنگ چشم او هنوز مشخص نیست. عنبیه چشم‌های او به رنگ آبی یا خاکستری مایل به آبی است و تا چند ماه بعد از تولد رنگ ثابتی هم پیدا نمی‌کند. ریه‌های جنین با شاخه‌های برونش در بدن کامل می‌شود. جنین همچنان در مایع آمنیوتیک تنفس می‌کند و این تمرین حسابی او را تا زمان تولد برای نفس کشیدن آماده می‌کند. جنین در این زمان 2 تا 3درصد چربی را با خود حمل می‌کند. با این حال وزن‌گیری را تا هفته‌های آخر ادامه می‌دهد.
قد: ۳۵.۶ سانتی متر
وزن: 725 گرم
هفته بیست و ششم بارداری

هفته بیست و ششم بارداری
در این هفته رحم اندازه ۶ سانتی‌متر بالای ناف قرار می‌گیرد. در نیمه دوم حاملگی در هر هفته ارتفاع رحم یک سانتی‌متر بیشتر می‌شود. در هفته‌های ۲۴ تا ۲۷ فشار خون شما افت کرده بود که در این دوران دوباره جریان خون بیشتر است. در این دوران کمردرد، گرفتگی عضلات پا و فشار به ناحیه لگن احساس می‌کنید.


هفته بیست و ششم بارداری
«پره اکلامپسی» یا مسمومیت حاملگی در اثر افزایش فشار خون و اختلال در کارکرد کلیه‌ها و دستگاه عصبی مرکزی ایجاد می‌شود. نشانه‌های مختلفی برای ایجاد این مشکل وجود دارد که افزایش وزن، تورم و پف کردن ناگهانی دست‌ها، تاری دید، سردرد و دردشکم از جمله این نشانه‌هاست. در مسمومیت شدید حاملگی فشار خون به ۱۶ روی ۱۰ یا بالاتر می ‌ رسد.
-معمولا استراحت مطلق در وضعیت خوابیده به پشت توصیه می‌شود .
-کنترل دقیق فشار خون در طی بارداری و مراجعه منظم به پزشک لازم است.
هفته بیست و ششم بارداری

هفته بیست و ششم بارداری
تغییرات کوچک رژیم غذایی ازاین هفته می‌تواند بسیار مفید باشد. بسیاری از مادران از اینکه تمام مواد مغذی را هر روزه به رژیم غذایی خود راه دهند، احساس ناتوانی می‌کنند. ما در اینجا چند پیشنهاد خوب داریم.

-هر روز به همراه صبحانه، یک لیوان کوچک آب پرتقال بخورید. آب پرتقال منبع خوبی از ویتامین سی است که به سلامت لثه‌ها کمک می‌کند. در جذب آهن بدن نیز موثر است.
-کولین برای رشد مغز کودک شما ضروری است. تخم مرغ، گوشت بدون چربی و بادام زمینی سرشار از این ماده هستند.
-به جای کاهوی پیچ از کاهوی معمولی استفاده کنید. فیبر، ویتامین ب، اسید فولیک، کلسیم، پتاسیم و مواد معدنی موجود در کاهوی معمولی دو برابر کاهوی پیچ است. به علاوه ویتامین سی آن چند برابر است که به سلول‌های قرمز خونی کمک می‌کند.
-مصرف لوتئین را افزایش دهید. لوتئین یکی از مهم‌ترین مواد برای سلامت قوه بینایی است. کلم، اسفناج و ذرت منبع خوبی از این ماده است.


هفته بیست و ششم بارداری
سنجش دوباره خون و ادرار
در هفته‌های۲۶ تا ۳۰ پزشک برای شما درخواست آزمایش خون و ادرار می‌دهد. این عفونت ادراری و کم‌خونی را بررسی می‌کند و درصورتی‌که گروه خون شما Rh منفی و گروه خون همسرتان Rh مثبت است، تست کومبس غیرمستقیم برای بررسی تولید آنتی‌بادی ضد Rh در خون مادر انجام می‌شود. آزمایش خون: پزشک در سه ماهۀ سوم برای بررسی کم‌خونی مادر و همچنین آنتی‌بادی‌ها یا عفونت، آزمایش خون تجویز خواهد کرد. در این آزمایش خون، وضعیت گلبول‌های خونی و آنتی‌بادی‌ها بررسی خواهد شد. آزمایش ادرار: پزشک برای بررسی احتمال مسمومیت حاملگی، در سه ماهۀ سوم، آزمایش ادرار تجویز خواهد کرد. این آزمایش معمولاً آزمایش آنالیز ادرار است ولی اگر به دلیلی پزشک به عفونت مجاری ادرار مشکوک باشد، ممکن است آزمایش کشت ادرار نیز برای بررسی عفونت تجویز کند. برای مشاهده مطلب کامل آزمایشهای دوران بارداری اینجا را کلیک کنید.


هفته بیست و ششم بارداری
ماهی جیوه ای نخورید
ماهی‌های اقیانوسی یا ماهی آب شور نخورید. ماهی‌های اقیانوسی به دلیل وجود آلودگی‌های حاصل از نفت کش‌ها در آب عمدتا به جیوه آلوده هستند. مصرف این ماهی‌ها باعث تجمع جیوه در بدن می‌شود و برای جنین مضر است. سعی کنید از ماهی‌های پرورشی یا ماهی‌هایی که از رودخانه‌ها صید می‌شوند، استفاده کنید. جیوه یک نوروتوکسین است که رشد مغز جنین را مختل می‌کند. ماهی‌هایی که بیشترین مقدار جیوه را دارند باید در لیست غذاهای ممنوعه شما قرار گیرند، ماهی‌هایی مثل: کوسه، شمشیر ماهی، ماهی تن آلباکور و شاه ماهی خال مخالی اما همه انواع ماهی‌های تن بد نیستند. سوشی هم نخورید. اگر از طرفداران این غذای لذیذ هستید، باید ۹ ماه خوردنش را فراموش کنید. هرچند غذاهای دریایی منبع بسیار خوب پروتئین هستند اما غذاهای دریایی خام می‌توانند منبع انگل و باکتری باشند. محققان معتقدند زنان باردار باید فقط گوشت ماهی یا سایر غذاهای دریایی که به طور کامل پخته شده است، بخورند. برای مشاهده مطلب کامل موارد ممنوع در بارداری اینجا را کلیک کنید.


هفته بیست و ششم بارداری
حواستان به فرمان ماشین باشد
این روزها شکمتان بزرگ شده است پس اگربه سفر می‌روید و قرار است خودتان رانندگی کنید بهتر است صندلی تان را کمی عقب بکشید تا شکمتان خیلی به فرمان خودرو نزدیک نباشد. البته در این شرایط دیدتان کمی کاهش پیدا می‌کند که برای حل کردن این مشکل می‌توانید یک بالش کوچکتر زیر باسنتان بگذارید تا بدنتان کمی بالاتر بیاید. پشت فرمان حتما کمربند ایمنی را ببندید و زمانی که ترمز می‌گیرید حواستان باشد شکمتان به فرمان ماشین برخورد نکند. برای مشاهده مطلب مسافرت در بارداری اینجا را کلیک کنید.


هفته بیست و ششم بارداری
کمد و بوفه
کمد یکی دیگر از وسایل ضروری برای سیسمونی یک نوزاد است. مهم‌ترین نکته در خرید کمد اتاق نوزاد ایمنی آن است. یادتان باشد این کمد فقط مخصوص دوران نوزادی نیست و فرزند شما خیلی زود بزرگ می‌شود و حالا حالاها با آن کمد سرو کار دارید. پس بهتر است برای خرید کمد نوزاد این نکات را در نظر بگیرید؛کمد و بوفه بهتر است شیشه نداشته باشد بچه‌ها عادت به بازی و پرت کردن اشیا و اسبا‌ب‌بازی‌ها دارد. شکستن شیشه می‌تواند خطرآفرین باشد. کمدهایی انتخاب کنید که درهای آنها به آرامی بسته می‌شوند. در این نوع، احتمال ماندن انگشتان کودک بین کشو و آسیب دیدن آنها کمتر است. کشو کمدها نباید سنگین باشد. کمدی انتخاب کنید که کشوهای آن نرم و راحت جلو و عقب برود. رنگ کمد نباید از رنگهای شیمیایی باشد. برای مشاهده مطلب خرید سیسمونی نوزاد اینجا را کلیک کنید.


هفته بیست و ششم بارداری
به آینده نگاه کنید
در نام گذاری فرزند باید به شرایط روز جامعه توجه کنید. باید نامی انتخاب کنید که مناسب 20 و 30 سال دیگر هم باشد. بعضی اسمها ممکن است در یک شرایط اجتماعی به نظرتان زیبا برسند اما بعد از چند سال معنی و مفهومشان را از دست می دهند. پدربزرگ ها و مادربزرگ ها با اسامی قدیمی مانوس تر هستند، ممکن است اصرار برانتخاب نامی داشته باشند که مناسب شرایط روز جامعه نیست، بهتر است با رعایت احترام آنها را متقاعد کنید و اسمی انتخاب کنید که در 120 سال آینده قدیمی نشود و از مد نیفتد. برای مشاهده مطلب کامل آداب نامگذاری فرزند اینجا را کلیک کنید.


هفته بیست و ششم بارداری
سینه بند فنری نخرید
بهتر است سینه بندی انتخاب کنید که بند آن پهن است و چند سانتی‌متر از زیر سینه را نیز پوشش بدهد. سینه بندهایی که بند پهنی دارد و تمام سینه را پوشش می‌دهد، تا حدودی از تکان‌های سینه جلوگیری می‌کند. سینه بند باید قابلیت این را داشته باشد که کمی گشادتر یا تنگ‌تر شود. از آنجا که ممکن است سینه‌های شما به تدریج رشد کند، سینه بندی که قلاب‌های فلزی بیشتری دارد، به شما کمک می‌کند تا مدت‌زمان بیشتری از آن استفاده کنید. سینه بند فنر دار نخرید. سینه بند فنردار ممکن است از رشد صحیح سینه جلوگیری کند. برای مشاهده مطلب انتخاب لباس بارداری اینجا را کلیک کنید.


هفته بیست و ششم بارداری
انتخاب پتوی مناسب
پتو و لحاف روی تخت نوزاد باید از الیاف طبیعی تهیه شده باشد. هر چقدر پارچه طبیعی‌تر باشد برای نوزاد تازه متولد شده بهتر است. بنابراین دور پارچه‌های الیاف مصنوعی را خط بکشید. پتو و لحاف نوزاد باید با کیفیت و با پارچه مناسبی تهیه شده باشد چرا که در فاصله زمانی نزدیک باید شسته شود. پتوهای بی کیفیت خیلی زود از ریخت و قیافه می‌افتند و دیگر نمی‌شود آنها را استفاده کرد. اگر می خواهید با مهمترین نکات چیدمان اتاق نوزاد آشنا شوید اینجا را کلیک کنید.


هفته بیست و ششم بارداری
نقش پدر در مراقبت و تربیت کودک
درست است این مجموعه معرفی کتابها مخصوص مادران باردار است اما پدر ها هم نقش کلیدی در تربیت و رشد فرزند دارند به همین دلیل این کتاب مخصوص پدرانی است که می خواهند برای اولین بار بچه دار شوند. بنابراین نی نی بان پیشنهاد می کند کتاب « نقش پدر در مراقبت و تربیت کودک» را هم پدر بخواند و هم مادر. این مجموعه به والدین کمک می‌کند فرزندان خود را مطابق با نیازهای متنوع و فزاینده جامعه امروز پرورش دهند. دکتر ویلیام سیرز نویسنده این کتاب است و انتشارات صابرین با ترجمه شرف الدین شرفی این کتاب را وارد بازار نشر کرده است. برای مشاهده مطلب کامل معرفی کتاب برای مادران اینجا را کلیک کنید.


هفته بیست و ششم بارداری
مردها از فاصله می ترسند
یکی دیگر از نگرانی های مردان به وجود آمدن فاصله بین خود و همسرشان بعد از به دنیا آمدن فرزند است. خیلی از مردها می ترسند با دنیا آمدن فرزندشان رابطه صمیمی و نزدیکی که با همسرشان داشتند از بین برود. در این دوران هر دو طرف رابطه نسبت به رفتار و نوع ابراز احساسات یکدیگر حساس می‌شوند و نگران این هستند که عشق و علاقه‌ای که نسبت به هم داشتند با حضور فرزندی که هنوز کاملا به دنیا نیامده است از بین برود. اما راه‌حل این موضوع اصلا سخت نیست.فقط کافی است مثل همیشه باشید و توجه‌تان را کم نکنید و مثل همیشه به همسرتان عشق بورزید. بی‌توجهی و اینکه فقط به فکر خودتان و جنین توی شکمتان باشید به راحتی می تواند این فاصله را ایجاد کند. اگر می‌خواهید زندگی زناشویی تان مثل همیشه گرم و صمیمی باشد باید به همسرتان اطمینان بدهید که جایگاه او با همه افراد فرق می کند وهیچ چیز نمی تواند این جایگاه ویژه را از او بگیرد. برای مشاهده مطلب نیاز به محبت در مردان اینجا را کلیک کنید.


هفته بیست و ششم بارداری
به خودتان برسید
کیفیت زندگی روزمره تان را ارتقا دهید. یعنی بیشتر به آن بخش‌هایی از زندگی توجه کنید که تأثیر مستقیم و غیر مستقیم آن به خوبی بر همسر و نوزادتان مشاهده می‌شود. سعی کنید اتوموبیلتان همیشه تمیز و درخشنده باشد تا هر بار همسرتان قصد سوار شدن بر آن و رفتن به پزشک برای معاینه ماهانه را داشت با اشتیاق به شما نگاه کند. به سر و وضع خودتان هم برسید. برای مشاهده مطلب وظایف همسران در دوران بارداری اینجا را کلیک کنید.


گفت وگو با یک مادر در هفته بیست و شش
چقدر اضافه وزن داشته‌اید؟ من در هفته قبل چهار و نیم کیلوگرم اضافه وزن داشتم.
اوضاع خوابتان چطور است؟ کم خوابی‌ام بیشتر شده، به همین دلیل از بالش‌های بارداری بیشتری استفاده می‌کنم.
این روزها دلتان برای چیزی تنگ می‌شود؟ بله، دلم برای دویدن و اینکه احساس خوبی داشته باشم، تنگ شده است.
این هفته چه احساسی دارید؟ بیشتر مواقع خوشحالم فقط این هفته به دلیل بیماری، کمی اذیت شدم.


هفته بیست و ششم بارداری
هفته بیست و ششم بارداری


در صورت پخش نشدن ویدئو روی تصویر زیر کلیک کنید.
هفته بیست و ششم بارداری
سونوگرافی چهار بعدی در بارداری هفته بیست و ششمدر صورت پخش نشدن ویدئو روی تصویر زیر کلیک کنید.

هفته بیست و ششم بارداری
پ

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  نظر کاربران

  • علی
   درباره هفته بیست و ششم بارداری

   سلام
   ممنون از مطالب مفید،دقیق و فوق العادتون

   پاسخ ها

   • مهدی

    سلام واقعا از خواندن مطلبتون بسیار ناراحت شدم، بیشعوریه مردی در هر حالتی شریک زندگیشو لگد مال و کتک زنی کنه، وای به حال زمانی که خانومش باردار باشه، مواظب خودت و جنین ات باش

   • مریم شهبازی

    شکم من هم کوچیکه و دکترم گفته طبیعی هست و بیست و شش هفته هستم
    سایز شکم به جثه مادر ربط داره به جنین و وزن جنین مربوط نیس

   • طاهری

    کی گفته عزیزم، هرچیزی رو باور نکن زود، نزدیکی ماه های آخر زایمان رو راحت تر میکنه

  • عاطفه
   درباره هفته بیست و ششم بارداری

   ممنون از مطالب تون

   پاسخ ها

   • مهدی پدر نوزاد

    احسنت

  • زهرا
   درباره هفته بیست و ششم بارداری

   ممنون از مطالب خوبتون

  • عاطفه
   درباره هفته بیست و ششم بارداری

   من هفته به هفته سایتتون رو دنبال میکنم ...ممنونم به خاطر مطالب مفیدتون

  • معصوم
   درباره هفته بیست و ششم بارداری

   سلام.ممنون ازمطالب مفیدتان

  • دلارام
   درباره هفته بیست و ششم بارداری

   سلام خانوما من رفتم سونو 26 هفته ام جنسیت و نوشته ب احتمال زیاد دختر، یعنی نی نی دختره اگه کسی میدونه چیزی بگه درازکشیده بود پاهاش سمت راست سرش سمت چپ بود

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتون
    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید
    https://moshavere.niniban.com

   • نگار

    چقدر دیر فهمیدی

  • فریبا
   درباره هفته بیست و ششم بارداری

   سلام خسته نباشید من هفته 26 بارداری هستم تکون های بچم خیلی زیاده خداروشکر.همسرم دست بزن داره و منو کتک مبزنه من بسیار عصبی میشم و گریه میکنم میخوام ببینم چه مشکلاتی ممکنه برای فرزندم ب وجود بیاد

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتون
    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید
    https://moshavere.niniban.com

   • غزاله

    عزیزم.واقعا سخته.مراقب خودت باش باهاش بحث نکن سعی کن صحبتی نکنی که باعث بشه دستشو روت بلند کنه.بچه ای که تو شکمته گناه داره.تاثیر میذاره روش.ممکنه یهو زایمان زود رس داشته باشی

   • sj

    حتما با ی مشاور صحبت کن وتا میتونی شرایط رو جوری فراهم کن ک درگیر نشی.مرلقبت های بارداری که بعداشت میر ی اونجا خشونت خانگی رو بیان کن حتما تیم مامایی کمکتون میکنن

   • وحید

    واقعا چطور انسانی هست که روی خانم باردار دست بلند می کنه

   • افسانه

    ۲۶ هفته ک دقیق مشخص میشه چرا احتمال بده

   • فاطمه

    واقعا تاسف داره .واقعا همچین موجودی رو میشه اسمشو پدر گذاشت.

   • کاربرناشناس

    یعنی از قبل جنسیت مشخص نبوده تا الان

   • کاربرناشناس

    وای الهی خیر نبینه چطور دلش میاد اینطوره اصلا باهاش دهن ب دهن نشو عزیزم

   • ریحان

    بهش بگین که چقدر روی بچه تاثیر بد میزاره

   • سونای‌طیب

    نزار بهت دست بزنه ناسلامتی حامله هستی

  • تارا
   درباره هفته بیست و ششم بارداری

   سلام خانوما میخواستم بدونم کسایی که تو هفته 26 هستن اندازه شکمتون چقدره؟ شکم من خیلی کوچیکه دکترم هم میگه طبیعیه

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتون

    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
    زیر استفاده کنید

    https://ninisoal.com/

   • سمیه

    سلام منم شکمم کوچیکه ولی دکترم گفت اندازش طبیعیه

   • مامان علیرضا

    منم شکمم کوچیکه نگران نباش

   • کاربرناشناس

    انشالله

   • کاربرناشناس

    نگران نباش منم 26 هفتم خودم حس میکنم شکمم کوچیکه ولی دکترم دید گفت خوبه

  • سمانه
   درباره هفته بیست و ششم بارداری

   سلام.من تازه وارد هفته 26 شدم
   تکونای جنین آیا باید زیاد باشه؟اخه من فقط بعضی اوقاته.نوبت دکترم یه ماه دیگس آیا باید زودتر برم؟

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتون

    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
    زیر استفاده کنید

    https://ninisoal.com/

   • زهرا خانوم

    والا منم منم هفتم مثه شماس رفتم دکتر واسه تکوناش گف جنین تکون میخوره ولی چون اولاشه شما زیاد متوجه نمیشی فقط ضربه های محکمشو میفهمی

   • مامان لیانا

    والا منم حرکاتش زیاد نیست. چند ساعتی یه بار چندتا حرکت ریز. آرومه انگار. مثل باباشه

   • مامان لیانا

    آره عزیزم نگران نباش بخاطر فعالیت هورموناس. حتی بدنت هم ممکنه جوش ریز بزنه

  • زینب
   درباره هفته بیست و ششم بارداری

   خوب وکامل بودممنون ومچکر

   پاسخ ها

   • مهین

    منم باردارم شوهرم دست بزن داره بخدا یبار ب حدی کتکم زد از حال رفتم

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  هم اکنون دیگران می خوانند