۲۲۹۶۲۱
۳۷۴۰
۳۷۴۰

مزایا و معایب ابدومینوپلاستی، قبل از عمل بخوانید!

بسیاری از افراد سراغ جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی می‌روند تا بتوانند بدنی ایده‌آل داشته باشند. اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید، بهتر است قبل از اقدام، با مزایا و معایب ابدومینوپلاستی آشنا شوید.

مزایا و معایب ابدومینوپلاستی، قبل از عمل بخوانید!

مزایا و معایب ابدومینوپلاستی موارد مختلفی را شامل می‌شوند. به عنوان مثال، مزایای ابدومینوپلاستی این است که می‌تواند پوست اضافی در ناحیه شکم شما را کاهش دهد و ماهیچه‌های ضعیف را سفت کند. با این حال، معایب یا عوارض ابدومینوپلاستی نیز می‌تواند مواردی از جمله باقی ماندن جای زخم، خونریزی و درد و تورم را شامل شود.


بیشتر بخوانید: انواع ابدومینوپلاستی


در این مقاله می‌خوانید:

جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟

جراحی ابدومینوپلاستی که با نام تامی تاک نیز شناخته می‌شود، یک عمل زیبایی برای برداشتن پوست و چربی اضافی شکم است. اکثر کسانی که دوست دارند این جراحی را انجام دهند، زنانی هستند که قبلاً زایمان کرده‌اند و حالا از تاثیراتی که زایمان بر شکل و ظاهر بدن آن‌ها داشته است، ناراضی‌اند.

قبل از هر چیز باید با مزایا و معایب ابدومینوپلاستی آشنا شوید، سپس تصمیم بگیرید.

جراح در عمل ابدومینوپلاستی، یک برش بزرگ در زیر شکم شما ایجاد می‌کند و از این طریق، بافت‌های ناخواسته را برمی‌دارد تا پوست باقی مانده بتواند نزدیک‌تر کشیده شود. هدف از این جراحی، دستیابی به شکمی با برآمدگی کمتر و کوچک‌تر است که از طریق کاهش چربی و پوست اضافه با جراحی انجام می‌شود و انواع مختلفی دارد. البته قبل از هر چیز باید با مزایا و معایب ابدومینوپلاستی آشنا شوید، سپس تصمیم بگیرید.

مزایا و معایب ابدومینوپلاستی، قبل از عمل بخوانید!


بیشتر بخوانید: عمل آبدومینوپلاستی شکم، چه مشکلاتی را درمان میکند؟


مزایا و معایب ابدومینوپلاستی

مزایا و معایب این روش، موارد بسیاری را شامل می‌شود. به همین دلیل ما آن‌ها را در دو بخش جدا بررسی می‌کنیم:

مزایای ابدومینوپلاستی

مزایای ابدومینوپلاستی عبارتند از:

 • ابدومینوپلاستی با حذف چربی اضافه، باعث می‌شود دور کمر شما باریک‌تر و صاف‌تر به نظر برسد.
 • این جراحی می‌تواند عضلات ضعیف یا جدا شده‌ شکم را نیز ترمیم کند. هم‌چنین برآمدگی شکم را نیز از بین می‌برد.
 • ابدومینوپلاستی علائم کشیدگی پوست شکم بر اثر بارداری را کاهش می‌دهد. هم‌چنین می‌تواند ظاهر اسکارهای سزارین و هیسترکتومی را بهبود ببخشد.
 • بعد از جراحی شکم، خودتان متوجه می‌شوید که چقدر بعضی از لباس‌ها روی بدن‌تان بهتر به نظر می‌رسند و شما را زیباتر می‌کنند.
 • این جراحی می‌تواند به افزایش اعتماد به نفس یا عزت نفس شما نیز کمک کند.
 • حتی ممکن است بعد از عمل، یک سری از مشکلاتی که به دلیل چربی شکم داشتید (مثل بی‌اختیاری ادرار و کمردرد ) خود به خود برطرف شوند.

معایب ابدومینوپلاستی

معایب ابدومینوپلاستی عبارتند از:

 • ابدومینوپلاستی یک جراحی بزرگ و کامل است. در نتیجه، باید انتظار یک دوران نقاهت قابل توجه را داشته باشید و فعالیت‌های شدید خود را حداقل به مدت ۶ هفته به تاخیر بیندازید.
 • به دلیل تورم بعد از جراحی ، نتایج بلافاصله قابل مشاهده نیستند و به ناچار باید چندین ماه صبر کنید تا نتایج نهایی و کامل را ببینید.
 • جای زخم جراحی در زیر شکم شما باقی می‌ماند. با این حال، در ناحیه‌ بیکینی به خوبی قابل پنهان شدن است. حتی می‌توانید آن را با ورقه‌های اسکار سیلیکونی و سایر مداخلات بهبود ببخشید.
 • متاسفانه، به ندرت پیش می‌آید که بیمه‌ هزینه‌ی ابدومینوپلاستی را تحت پوشش قرار دهد. با این حال، خوشبختانه بعضی از کلینیک‌های زیبایی ممکن است یک سری طرح‌های تخفیفی داشته باشند.
 • افزایش وزن و بارداری از عواملی هستند که می‌توانند بعد از عمل، بر نتایج ابدومینوپلاستی تاثیر منفی بگذارند.

مزایا و معایب ابدومینوپلاستی، قبل از عمل بخوانید!


بیشتر بخوانید: عمل آبدومینوپلاستی شکم: انواع جراحی، مزایا، عوارض


مزایای ابدومینوپلاستی شکم

اجازه دهید مزایا و معایب عمل ابدومینوپلاستی را دقیق‌تر بررسی کنیم. برای بسیاری از افراد، جراحی زیبایی شکم یک عمل متحول کننده است. افراد بعد از انجام این عمل، احساس اعتماد به نفس و جذابیت می‌کنند و عاشق تیپ زدن و لذت بردن از فعالیت‌هایی هستند که قبلاً از آن‌ها اجتناب می‌کردند. از این رو، مزایای این روش به طور مفصل‌تر عبارتند از:

 • بهبود ظاهر کشیدگی‌های روی پوست: بسیاری از افرادی که خواهان انجام این روش هستند، چه به دلیل تغییر وزن سریع و چه به دلیل بارداری، دچار کشیدگی پوست شده‌اند. در واقع، از آن جایی که پوست اغلب در حین انجام ابدومینوپلاستی برداشته می‌شود، جراح شما ممکن است بتواند پوستی را که دارای علائم کشش است از بین ببرد. این عمل برای علائم کشش واقع در زیر ناف بهترین کارایی را دارد و منجر به شکمی صاف‌تر و زیباتر می‌شود.
 • سفت‌تر شدن پوست: با افزایش سن، پوست ما به طور طبیعی خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. به علاوه، نوسانات وزن نیز می‌توانند در افتادگی یا شل شدن پوست اطراف شکم نقش داشته باشند. تامی تاک با جراحی، این پوست اضافی را از بین می‌برد و در نتیجه ناحیه شکمی شما را سفت‌تر و محکم‌تر می‌کند.
 • صاف‌تر شدن شکم: این یکی از اصلی‌ترین مزایای عمل ابدومینوپلاستی است که باید با آن آشنا باشید. در واقع، فقط تعداد کمی از مردم شکم صاف طبیعی دارند و اکثر افراد حتی زمانی که در وزن ایده‌آل و درست خود هستند، بسته به ژنتیک خود ممکن است کمی برآمدگی شکم داشته باشند. در نتیجه، تامی تاک یا ابدومینوپلاستی روشی است که می‌تواند مستقیماً با از بین بردن چربی و پوست اضافی و سفت کردن عضلات شکم این مشکل را برطرف کند.
 • بهبود وضعیت بدنی: وقتی حالت بدنی خوبی داشته باشید، خوش‌اندام‌ و با اعتماد به نفس به نظر می‌رسید. ابدومینوپلاستی با سفت کردن و تقویت عضلات ضعیف شکم شما، از ستون فقرات‌تان حمایت می‌کند که می‌تواند به بهبود قابل توجهی در وضعیت بدن منجر شود و حتی ممکن است انواع خاصی از کمردرد را کاهش دهد. به عبارت دیگر، سفت کردن عضلات شکم در حین این عمل، نه تنها ظاهر شکم را بهبود می‌بخشد، بلکه می‌تواند تعادل و ثبات را افزایش دهد، عملکرد ورزشی را بهبود بخشد و خطر آسیب دیدگی را کاهش دهد.

مزایا و معایب ابدومینوپلاستی، قبل از عمل بخوانید!


بیشتر بخوانید: کاربرد، عوارض و مزایای عمل تامی تاک یا ابدومینوپلاستی


 معایب ابدومینوپلاستی شکم

مسلماً در بررسی مزایا و معایب ابدومینوپلاستی شکم، نمی‌توانیم فقط درباره مزایای این روش حرف بزنیم و باید نکات منفی قضیه را نیز در نظر بگیریم. از این رو، معایب این عمل عبارتند از:

 • خطرات جراحی: ابدومینوپلاستی یا تامی تاک یک عمل جراحی بزرگ است که مانند تمام جراحی‌های دیگر، یک سری خطرات ذاتی را به همراه دارد. البته افرادی که از سلامت کلی خوبی برخوردار هستند، به خوبی بهبود می‌یابند. با این حال، خطرات مرتبط با این عمل، عوارضی مانند عفونت، خونریزی، بهبود ضعیف زخم، تغییر در احساس پوست و خطرات بیهوشی را شامل می‌شوند.
 • جایگزین نامناسب کاهش وزن: ابدومینوپلاستی می‌تواند شکم شما را لاغرتر نشان ‌دهد، اما این عمل، کاهش وزن یا جایگزین مناسبی برای کاهش وزن نیست. در واقع، تامی تاک برای کسانی مناسب است که وزنی نزدیک به حالت ایده‌آل خود داشته باشند و فقط بخواهند که مقداری چربی و پوست اضافی را از بین ببرند؛ چرا که این عمل در درجه اول برای بهبود شکل و ظاهر شکم طراحی شده است و نمی‌تواند باعث کاهش وزن آن چنانی شود.
 • نیاز به دوره نقاهت طولانی: یکی از معایب عمل ابدومینوپلاستی این است که به دوره نقاهت قابل توجهی نیاز دارد. در واقع، اکثر بیماران حداقل دو هفته مرخصی می‌خواهند و ممکن است تا سه ماه طول بکشد تا به طور کامل بهبود بیابند و تمام فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرند. این زمان از کار افتادگی می‌تواند برای بسیاری از افراد، به ‌ویژه افرادی که برنامه‌های شلوغ یا مشاغل سخت دارند، مشکل زا باشد.
 • اسکار جراحی: جراحان پلاستیک تمام تلاش خود را می‌کنند تا برش جراحی را در محلی قرار دهند که جای زخم ایجاد شده با لباس زیر شما پنهان شود. با این حال، ایجاد جای زخم با کشیدن شکم اجتناب‌ناپذیر است. فقط این‌که طول و دید جای زخم، بسته به عوامل بهبودی فردی متفاوت خواهد بود.

مزایا و معایب ابدومینوپلاستی، قبل از عمل بخوانید!


بیشتر بخوانید: ابدومینوپلاستی چیست و هزینه آن چقدر است؟ سال ۱۴۰۳/ ۱۴۰۲


عوارض عمل ابدومینوپلاستی شکم

عوارض عمل ابدومینوپلاستی شکم عبارتند از:

 • سرگیجه و حالت تهوع به دلیل از بین رفتن اثرات بیهوشی یا داروهای مسکن خاص؛ این علائم باید در عرض چند ساعت از بین برود.
 • حساسیت یا درد در ناحیه‌ شکم که با داروهای مسکن قابل تحمل می‌شود.
 • تورم، کبودی و قرمزی که طی ۱ تا ۳ هفته از بین می‌رود.

بیشتر بخوانید: ابدومینوپلاستی شکم، منجر به کاهش وزن می‌شود؟


افراد مناسب برای انجام ابدومینوپلاستی شکم

تنها کسی که می‌تواند مشخص کند شما می‌توانید این عمل را انجام دهید یا نه، جراح پلاستیک شما است. با این حال، بعضی از مشخصات یک کاندیدای ایده‌آل عبارتند از:

 • سلامت عمومی خوب
 • وزن ثابت
 • عدم اعتیاد به سیگار
 • غیرباردار
 • دارای انتظارات واقع‌بینانه

نتایج جراحی شکم دائمی است، اما تغییرات وزن می‌تواند نتیجه عمل را در طول زمان تحت تاثیر قرار دهد. در واقع، تامی تاک از افزایش وزن جلوگیری نمی‌کند. پس این نکته را نیز باید قبل از عمل خود در نظر داشته باشید.

مزایا و معایب ابدومینوپلاستی، قبل از عمل بخوانید!


بیشتر بخوانید: امکان بارداری بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی


دوران نقاهت بعد از عمل ابدومینوپلاستی

حال که با مزایا و معایب جراحی ابدومینوپلاستی آشنا شده‌اید، وقت آن است که با دوران نقاهت و مراقبت‌های بعد از این عمل نیز آشنایی پیدا کنید:

 • بعد از جراحی ابدومینوپلاستی باید چند روز در رختخواب خود استراحت کنید.
 • در این حالت، محل برش جراحی با یک پانسمان پوشیده شده است. هم‌چنین، پوشیدن یک لباس فشرده‌ و کشی پهن برای چند هفته ضروری است. این باعث می‌شود که تورم کاهش پیدا کند و در حین سفت شدن پوست از آن حمایت شود.
 • ممکن است در برش خود لوله‌هایی برای تخلیه‌ی مایع نیز داشته باشید. بخیه‌های سنتی معمولاً در یکی دو هفته‌ اول برداشته می‌شوند، اما بخیه‌های قابل جذب اصلاً نیازی به برداشته شدن ندارند.

دوران نقاهت ابدومینوپلاستی حدود ۶ ماه یا بیشتر طول می‌کشد. بهتر است در چند روز اول، اولویت خود را روی کنترل درد و اجتناب از عوارض جانبی بگذارید. بعد از چند هفته، اولویت اصلی با به دست آوردن مجدد تحرک و تناسب اندام است و در نهایت، بعد از چند ماه می‌توانید نتایج نهایی جراحی خود را ارزیابی کنید.

مزایا و معایب ابدومینوپلاستی، قبل از عمل بخوانید!


بیشتر بخوانید: تمام آنچه که لازم است درباره جراحی لاغری بدانید


مرگ بر اثر ابدومینوپلاستی

یکی از ابعاد نادر عوارض و خطرات احتمالی عمل ابدومینوپلاستی مرگ و میر است. می‌دانیم که هر نوع جراحی یک سری خطرات ذاتی دارد که در موارد نادر ممکن است بعضی از این عوارض کشنده باشند. مواردی که می‌توانند عمل جراحی شکم را خطرناک کنند، عبارتند از:

 • وجود بیماری‌های زمینه‌ای مانند بیماری قلبی، دیابت یا مشکلات تنفسی
 • عوارض حین جراحی مانند خونریزی شدید، آسیب به اندام‌های داخلی یا مشکلات بیهوشی
 • عفونت و سپسیس
 • آمبولی ریه پس از جراحی شکم
 • آنافیلاکسی (واکنش آلرژیک شدید)

بیشتر بخوانید: تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوماتیک چیست؟


هزینه عمل ابدومینوپلاستی

قیمت عمل ابدومینوپلاستی، اول از همه به نوع جراحی بستگی دارد. البته از هزینه‌های جانبی عمل مثل هزینه‌ بستری در کلینیک یا داروهای بیهوشی نیز نمی‌توان صرف نظر کرد. مهم‌تر از همه نیز دستمزد پزشک است که امکان دارد در شهرهای مختلف کمی متفاوت باشد. همه‌ این‌ها باعث می‌شود که تعیین یک قیمت دقیق، کار دشواری به نظر برسد. با این وجود، احتمال دارد که قیمت ابدومینوپلاستی بین ۲۲ تا ۳۵ میلیون تومان متغیر باشد.


بیشتر بخوانید: قیمت عمل ابدومینوپلاستی ۱۴۰۳ /۱۴۰۲


جمع‌بندی

هر کسی که تصمیم دارد جراحی شکم انجام دهد، باید از تمام مزایا و معایب ابدومینوپلاستی آگاه باشد. متاسفانه ما اغلب تمایل داریم که فقط به مزایای عمل‌های زیبایی فکر کنیم و معایب آن‌ها را نادیده بگیریم. در صورتی که معایب نیز به همان اندازه مهم هستند و نیاز به آگاهی و توجه دارند.

برای اطلاعات بیشتر و آشنایی با تناسب اندام و تغذیه، به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

منبع: charlotteplasticsurgery

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.