۲۲۸۰۱۲
۱۷۴۳۴
۱۷۴۳۴

ترکیب رنگ لباس دختر بچه، چی قشنگه؟

ترکیب رنگ لباس دختر بچه آن‌قدر متنوع است که اگر بخواهید از هر رنگ یکی برای فرزندتان بخرید؛ شاید هیچ‌گاه اندازه‌اش نشود. برای انتخاب بهترین رنگ لباس برای فرزندتان در هر مناسبتی باید به رنگ پوست و موی او توجه کنید و از هر طیف رنگی برای او لباسی مناسب تهیه کنید.

ترکیب رنگ لباس دختر بچه ، برای سنین مختلف یا مناسب‌های مختلف چی باشه خوبه؟ اگر می‌خواهیم به یک جشن تولد برویم رنگ روشن تنش کنیم یا رنگ تند؟ برای عروسی‌ها چه بپوشد قشنگ است؟ در مهمانی‌های بعد از ساعت ۸ که بزرگ‌ترها دور هم هستند، او چه بپوشد؟ لباس‌های اسپرت بخریم، کژوال یا عروسکی برای شب؟ در ادامه با دیدن نمونه‌های لباس دختربچه در نی‌نی‌بان با این دسته‌بندی‌های لباس دختر بچه بیشتر آشنا می‌شوید.

ترکیب رنگ لباس دختر بچه، چی قشنگه؟

عوامل مهم در ترکیب رنگ لباس دختر بچه چیست؟

برای انتخاب رنگ لباس دختر خانم زیبای‌تان باید به 3 مورد توجه کنید:

 • رنگ پوست
 • رنگ مو
 • رنگ چشم

هر رنگ پوستی چه لباسی؟

پوست دارای ۳ رنگدانه است:

 • ملانین: رنگ قهوه ای
 • کاروتن: رنگ زرد
 • هموگلبین: رنگ قرمز

رنگ پوست هر بچه‌ای به صورت ترکیبی از این 3 رنگدانه است که با هم رنگ نهایی پوست را به‌وجود می‌آورند.

مطلب پیشنهادی: وقتی روی پوست بچه لک قرمز می‌زند، چه کنیم؟

ترکیب رنگ لباس دختر بچه، چی قشنگه؟

انواع پوست و ترکیب رنگ لباس دختر بچه

در ادامه با نمونه‌های مختلف ترکیب رنگ لباس دختر بچه ‌های کوچک، به شما نشان می‌دهیم که چه رنگ پوستی با کدام لباس زیباتر به نظر می‌رسد و زیبایی‌های دختر خانم شما دو چندان می‌شود.

لباس دختر بچه با پوست خیلی روشن

پوست این بچه‌ها ترکیبی از طیف صورتی است. یعنی سفید مایل به صورتی. به دلی کمبود رنگدانه ممکن است کک و مک هم روی صورت این بچه‌ها ببینید. بیشتر دختر بچه‌های شمال کشور و مناطق کوهستانی این رنگ پوست را دارند.

مطلب پیشنهادی: بازی‌های دورهمی‌های کودکانه، جشن تولد یا فارغ‌التحصیلی!

ترکیب رنگ لباس دختر بچه، چی قشنگه؟

ترکیب رنگ‌های مناسب برای لباس دختر بچه خیلی سفید

این پوست مانند بوم نقاشی است؛ تمام رنگ‌های شاد را می‌توانید با تندترین طیف‌شان برای دخترتان بخرید. مثل عکس بالا؛ حتی سیاه هم روی پوست فرزندتان پرستیژ خاصی ایجاد می‌کند. ترکیب مشکی با رنگ‌های تند دلبرانه، برای دختربچه شما معجزه‌ می‌آفریند؛ گویا پری آمده او را تبدیل به یک پرنسس قصه‌ها بدل کرده است. دیگر ترکیب رنگهای زیبا برای دختربچه‌های سفید:

 • قرمز
 • سورمه‌ای
 • سرخابی
 • سبز یشمی
 • آبی کاربنی

نقش رنگ مو و رنگ چشم در ترکیب لباس دختربچه

 1. رنگ چشم و ترکیب رنگ لباس: اگر رنگ پوست فرزندتان آبی یا سبز است، می‌توانید لباس‌هایی به رنگ چشم او هم برایش تهیه کنید.
 2. رنگ مو و ترکیب رنگ لباس دختربچه: اگر موی فرزندتان روشن است، بهتر است قسمت بالایی لباس تیره باشد؛ این تضاد زیبایی موهای او را دو چندان می‌کند. اگر موی فرزندتان تیره است؛ لباس‌هایی را انتخاب کنید که در قسمت نیم‌ته بالایی و یقه از رنگ‌های روشن در آنها به کار رفته است؛ به این ترتیب گیسوی دخترتان بیشتر به چشم می‌آید.

ترکیب رنگ لباس دختر بچه، چی قشنگه؟

ترکیب رنگ لباس دختر بچه برای پوست سفید

دنبال پارچه های با کیفیت بالا باشید. اما رنگ‌های تند برای پوست سفید عالی هستند. کودکان بسیار فعال هستند و به لباسهایی نسبتاً بادوام نیاز دارند ، مخصوصاً برای استفاده روزانه. با این حال ، لباس های ساخته شده از پارچه های با کیفیت لازم نیست گران باشند ، و لباس های گران قیمت لزوما از پارچه های با کیفیت خوب ساخته نمی شوند. برای تعیین کیفیت پارچه ، هر یک از لباس ها را بررسی کنید.پارچه را احساس کنید تا از ضخیم و بادوام بودن آن اطمینان حاصل کنید. پارچه را تا نور نگه دارید. اگر شفاف به نظر برسد ، احتمالاً کیفیت خوبی ندارد.

پوست گندمی یا خرمایی

رنگ‌های گرم از طیف زرد و نارنجی برای گندمی‌‌ها عالی اند. پارچه های نرم را انتخاب کنید. اگر لباس خارش دار یا خشن باشد ، کودکان نمی خواهند لباس بپوشند. پارچه های نرم به ویژه برای نوزادان و کودکان نوپا که پوست بسیار حساس دارند بسیار مهم است. پنبه پارچه ای نرم و قابل تنفس است که باعث تحریک پوست نمی شود. پشم گوسفند در صورت نیاز به گرم کننده خوب کار می کند

ترکیب رنگ لباس دختر بچه، چی قشنگه؟

پوست سبزه

این رنگ پوست رنگ‌های سرد روشن را می‌برد. در مورد لباس درزها را بررسی کنید. بخیه های شل و درزهای ضعیف کار شده نشانه هایی از یک لباس بد ساخته شده است. این مورد احتمالاً دوام زیادی نخواهد داشت ، مخصوصاً بعد از چند بار پوشیدن و شستشو. برای هر لباس لباس ، تنگ بودن و بخیه ها را چک کنید. از صاف بودن درزها اطمینان حاصل کنید. درزهای ناتمام می توانند پوست حساس بچه ها را خراشیده کنند

پوست تیره

این رنگ پوست کم تر در ایران شایع است مگر اینکه در مقابل تابش خورشید بسوزد و برنزه شود. با این حال می‌توانید از رنگ‌های براق و روشن با طیف گرم یا سرد به کار برید. دست‌تان باز است.

مطلب پیشنهادی: تمام بایدها و نبایدهای یک جشن تولد

ترکیب رنگ لباس دختر بچه، چی قشنگه؟


جنس لباس هم مهم است.

از طراحی هایی که باعث تحریک پوست می شوند خودداری کنید. به دنبال اپلیکیشن ها ، درخشش ها و سایر طرح هایی باشید که ممکن است پوست را ساییده و تحریک کند. اینها ممکن است زیبا به نظر برسند ، اما اگر باعث ناراحتی شوند بسیار کاربردی نیستند.

ترکیب رنگ لباس دختر بچه، چی قشنگه؟

 • هنگام خرید برای کودکان خردسال از حاشیه یا رشته ها خودداری کنید. حاشیه یا رشته ها خطرات خفگی در کودکان نوپا و نوزادان است. هنگام خرید لباس برای کودکان خردسال از این موارد بپرهیزید. بیشتر با رنگ های شاد کار کنید.

ترکیب رنگ لباس دختر بچه، چی قشنگه؟

لطافت لباس بچه مهم است

معمولا بچه ها از لباس‌هایی که زبر و ضخیم باشد و به قول خودمان تنشان را بخورد، خوششان نمی‌آید.
سعی کنید به ویژه برای بچه‌های نوپا و نوزادان از لباس های لطیف که پوست را آزار نمی‌دهد، استفاده کنید.
پارچه های نخی معمولا جنس لطیفی دارند راهنمای خریدلباس پنبه ای و با پوست کودکان سازگارترند.
و موقع خرید لباس بچه در زمستان سراغ لباس‌های گرمی بروید که کرک پس نمی‌دهند.

درزهای لباس بچه چگونه باید باشد

برای خرید لباس بچه مناسب کمی وسواس خرج دهید و به دقت درزها و دوخت لباس را نگاه کنید.
لباسی که درزهای آن محکم نباشد و دوخت نامناسبی داشته باشد؛ قطعا کیفیت و ماندگاری بالایی به ویژه بعد از چند بار استفاده و شست و شو نخواهد داشت. بنابراین درزها را به خوبی چک کنید.

چه لباس‌هایی برای کودکمان نخریم

لباس‌های زرق و برقی ممنوع!

درست است که لباس های دارای تور گیپور و پارچه های براق بسیار زیبا هستند و فرزندتان در آن ظاهر بهتری پیدا می‌کند؛ اما خرید لباس بچه ای را که پوست را آزار دهد و باعث قرمزی و خارش شود، از انتخاب‌هایتان حذف کنید.

لباس‌های ریش دار و بندی نخرید

لباس‌هایی را که در قسمت‌هایی دارای ریشه یا ریش و بند هستند را از لیست خرید لباس بچه به ویژه برای بچه های شیرخوار یا نوپا حذف کنید.
چون کودک ممکن است آن‌ها را بجود، بخورد یا حتی این بندها دور گردنش قرار بگیرند و خدای نکرده باعث آسیب به او شوند.

ترکیب رنگ لباس دختر بچه، چی قشنگه؟

ترکیب رنگ لباس دختر بچه، چی قشنگه؟

زیپ‌ها و دکمه‌های خطرناک برای لباس بچه

از پوشاک با دکمه های گشاد خودداری کنید. دکمه های گشاد نشان می دهد که کالای لباس احتمالاً کیفیت خوبی ندارد. همچنین ممکن است خطرات خفگی را برای کودکان خردسال ایجاد کند. مطمئن شوید که دکمه ها روی وسایل لباس در نظر گرفته شده ایمن نیستند.

چه سبک لباسی برای بچه‌ مدرسه ای ها مناسب است؟

لباس های با کیفیت بالا برای مدرسه انتخاب کنید. به عنوان یک قاعده ، اگر انتظار دارید کودک مرتباً این مقاله را بپوشد و می خواهید مدتی طول بکشد ، باید موارد با کیفیت بالاتر را انتخاب کنید. لباس های مدرسه زیاد پوشیده می شود و باید تمام سال دوام داشته باشد. سرمایه گذاری در لباس های با کیفیت مدرسه از سفرهای غیرضروری به فروشگاه لباس جلوگیری می کند.

استایل راحت را انتخاب کنید

لباس رسمی با ملایمت و با کیفیت بالا را در نظر بگیرید. ممکن است بخواهید لباس رسمی با کیفیت بالا را برای کودک خود بپوشانید ، به ویژه در مراسم هایی مانند عروسی ، که بسیار خوب است. با این حال ، خرید لباس رسمی با کیفیت بالا و دست دوم نیز گزینه خوبی است. به این ترتیب ، در مواردی که ممکن است فقط یک یا دو بار پوشیده شوند ، پس انداز خواهید کرد.

ترکیب رنگ لباس دختر بچه، چی قشنگه؟

ترکیب رنگ لباس دختر بچه، چی قشنگه؟

ترکیب رنگ لباس دختر بچه، چی قشنگه؟

ترکیب رنگ لباس دختر بچه، چی قشنگه؟

سایز لباس و رنگبندی به هم ربط دارند

به سایز بندی توجه کنید. گاهی یک لباس سایز بزرگش با رنگ خاص در سایز کوچک زیبا نمی‍شود. تناسب همیشه هنگام خرید لباس مهم است. اندازه گیری قد و وزن کودک را انجام داده و با یک نمودار اندازه گیری مشورت کنید. به طور کلی ، اندازه کودکان با سن کودک مطابقت دارد. یک کودک ۷ ساله به طور متوسط سایز ۷ را می پوشد.
اگر کودکی که برای او خرید می کنید مال شما نیست ، برای تعیین اندازه مناسب با والدین کودک مشورت کنید.
می توانید کودک را با خود بیاورید تا لباس را امتحان کند ، اما این مسئله در مورد کودکان کوچکتر ممکن است دشوار باشد.
اگر از اندازه کودک مطمئن نیستید ، در سمت بزرگتر خطا کنید. این امر به ویژه در مورد نوزادان و کودکان نوپا که با سرعت بالایی رشد می کنند صادق است.

ترکیب رنگ لباس دختر بچه، چی قشنگه؟

در پایان

اگر دوست دارید پوست فرزندتان در این لباس‌های زیبا بدرخشد و از همین کودکی سلامت پوست‌اش حفظ شود؛ سری به کلینیک پوست و موی نی‌نی‌بان بزنید تا متخصصان ما شما را راهنمایی کنند.

منبع: webmd

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.