۲۲۸۲۰۰
۱۵۱۵۶
۱۵۱۵۶

وسایل ورزشی کودکان، لیست قیمت و انواع آن

امروزه، اکثر کودکان از سن کم به بازی‌های موبایلی و کامپیوتری روی می‌آورند و از تحرک و بازی‌های جسمانی غافل می‌شوند. خیره شدن به صفحه نورانی نمایشگر‌ها به مدت طولانی، چشم‌ها را ضعیف می‌کند و فرصت شادی و نشاط بازی‌های حرکتی را از کودکان می‌گیرد. در این شرایط، بهترین کار این است که با خرید وسایل ورزشی کودکان، آن‌ها را به فعالیت‌های جسمانی ترغیب و علاقمند کنید.

وسایل ورزشی کودکان، لیست قیمت و انواع آن

امروزه کودکان بیشتر از هر زمان دیگری شیفته بازی‌های ویدئویی هستند و بعضی از آن‌ها حتی بازی‌های ویدئویی را به بازی کردن در پارک ترجیح می‌دهند. اما متاسفانه اگر این روند ادامه پیدا کند، کودکان ما به مرور درون‌گرا و دچار اضافه وزن می‌شوند. در این شرایط، بهترین کار این است که با خرید وسایل ورزشی کودکان، آن‌ها را به فعالیت‌های جسمانی ترغیب و علاقمند کنید.
وسایل ورزشی کودکان باعث رشد جسمانی آن‌ها می‌شود، عضلاتشان تقویت می‌کند و در رشد شخصیتی و اجتماعی آن‌ها تاثیرگذار است. بازی با وسایل ورزشی و به طور کلی، بازی باعث می‌شود کودکان تجربه‌های زیادی کسب کنند و روابط دوستی سالم را بیاموزند. در مجموعه همه این‌ها با هم به تقویت اعتماد به نفس کودک منجر می‌شود.
در روزهایی که کودکان باید در خانه بمانند، یا امکان حضور در مدرسه، یا باشگاه‌های ورزشی را ندارند، با خرید انواع وسایل ورزشی کودکان می‌توانید، امکان تفریح و سرگرمی آن‌ها را در خانه فراهم کنید.

در این مقاله می‌خوانید:

 • مزایای وسایل ورزشی کودکان
 • لیست انواع وسایل ورزشی کودکان با قیمت
 • دیوار صخره‌نوردی کودکان
 • پایه بسکتبال خردسال
 • جامپینگ کانگورویی کودک
 • دروازه فوتبال کودک
 • جانگل جیم خانگی کودک
 • ترامپولین کودک
 • توصیه نهایی درباره خرید وسایل ورزشی کودکان
کودکان از سنین پایین با پیشرفت‌های مختلف فن‌آوری بمباران می‌شوند. اگرچه استفاده از وسایل الکترونیکی برای کودکان چندان هم بد نیست، اما ممکن است آن‌ها را به خانه ماندن و تحرک نداشتن ترغیب کند. و از این نظر مشکلات و نگرانی‌هایی را به وجود بیاورد.

بیشتر بخوانید: عوارض موبایل برای کودکان

کودکان از سنین پایین با پیشرفت‌های مختلف فن‌آوری بمباران می‌شوند. اگرچه استفاده از وسایل الکترونیکی برای کودکان چندان هم بد نیست، اما ممکن است آن‌ها را به خانه ماندن و تحرک نداشتن ترغیب کند. و از این نظر مشکلات و نگرانی‌هایی را به وجود بیاورد.

بیشتر بخوانید: اثرات بازی‌های رایانه‌ای بر کودکان، خوب و بدش را بدانید

با این حال، خوشبختانه انواع مختلف وسایل ورزشی کودکان در بازار وجود دارد که نه تنها باعث سرگرمی و تحرک جسمی آن‌ها می‌شود، بلکه در بسیاری از موارد ممکن است آموزنده نیز باشد.

بیشتر بخوانید: اسباب‌بازی‌های مناسب کودکان، آن‌هایی که باعث تحرک می‌شوند

مزایای وسایل ورزشی کودکان

 • ورزش کردن، ویژگی‌های خوب شخصیتی و ارزش‌های اخلاقی را در کودکان توسعه می‌دهد.
 • به کودکان کمک می‌کند تا هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی، احساس خوبی نسبت به خودشان داشته باشند.
 • ورزش، روش خوبی برای تقویت عزت نفس و بهبود اعتماد به نفس کودک محسوب می‌شود.
 • ورزش کردن به کاهش استرس کودک کمک می‌کند.
 • کودکان با استفاده از وسایل ورزشی، هم مهارت‌های بدنی یاد می‌گیرند و هم خوش می‌گذرانند.
 • استفاده از وسایل ورزشی کودکان، نقش پررنگی در رشد شخصیت آن‌ها دارد.
 • مهارت‌هایی که کودکان در حین بازی‌های ورزشی می‌گیرند، تاثیر زیادی در رشد کلی آن‌ها دارد.
 • یاد گرفتن کار گروهی و بازی جوانمردانه از امتیازهای مثبت استفاده از وسایل ورزشی کودکان محسوب می‌شود.
 • ورزش کردن به بچه‌ها کمک می‌کند یاد بگیرند چطور با هم رقابت سالم داشته باشند و به حریفان خود احترام بگذارند.
 • مطالعات نشان داده‌اند کودکانی که ورزش می‌کنند، در مدرسه عملکرد بهتری دارند. زیرا عملکرد شناختی مغز با ورزش کردن تقویت می‌شود.
 • تحرک به کودکان کمک می‌کند کالری بسوزانند و دچار اضافه وزن نشوند. عرق کردن حین ورزش نیز باعث دفع سموم بدن آن‌ها می‌شود.
 • ورزش کردن از سن پایین منجر به افزایش آمادگی قلبی-عروقی ، رشد سالم تاندون‌ها، استخوان‌ها، رباط‌ها و عضلات می‌شود.
 • کودکان می‌توانند از طریق ورزش‌های گروهی، دوستان جدیدی برای خود پیدا کنند.
 • استفاده از وسایل ورزشی کودکان به آن‌ها یاد می‌دهد از شکست‌های خود درس بگیرند و برای رسیدن به موفقیت تلاش کنند.
 • فعالیت بدنی باعث تعادل بهتر بدن و بهبود کیفیت خواب کودکان می‌شود.

بیشتر بخوانید: ورزش در خانه برای بچه‌ها، این‌جوری انرژیشون تخلیه میشه!

با وجود این همه مزایا، دیگر لازم نیست برای خرید وسایل ورزشی کودکان دلیل بیشتری بیاوریم.

لیست انواع وسایل ورزشی کودکان با قیمت

وسایل ورزشی کودکان انواع مختلفی دارد. از پایه بسکتبال گرفته تا جانگل جیم‌های خانگی، گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. در ادامه چند نوع محبوب آن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم.

وسایل ورزشی کودکان، لیست قیمت و انواع آن

دیوار صخره‌نوردی کودکان

یکی از هیجان‌انگیزترین وسایل ورزشی کودکان، دیوار صخره‌نوردی است که معمولاً از جنس MDF می‌باشد. دیوار صخره‌نوردی در ابعاد مختلفی وجود دارد و در فضای سرپوشیده خانه نیز قابل استفاده است. بعضی از والدین ممکن است این دیوارها را برای کودک خود خطرناک بدانند اما جای نگرانی نیست. زیرا این دیوارها مخصوص کودکان ساخته شده‌اند و از خیلی جهات امن‌تر از ورزش‌های دیگر محسوب می‌شوند. قیمت این دیوارها در ابعاد 180 در 120 حدود 3 میلیون تومان می‌باشد.

وسایل ورزشی کودکان، لیست قیمت و انواع آن

پایه بسکتبال خردسال

یکی از ورزش‌های محبوب کودکان، بسکتبال است. ارتفاع پایه بسکتبال‌ به سن کودک بستگی دارد. هم‌چنین جنس این پایه‌ها سبک است و به راحتی نیز حمل می‌شود. در نتیجه کودک شما می‌تواند هم در خانه و هم در حیاط به راحتی و در امنیت کامل بسکتبال بازی کند. قیمت پایه بسکتبال خردسال به ارتفاع و مارک آن بستگی دارد. مثلاً پایه نیم‌متری برای کودکان ۳ ساله، حدود ۴۰۰هزار تومان است.

وسایل ورزشی کودکان، لیست قیمت و انواع آن

جامپینگ کانگورویی کودک

جامپینگ‌ کودک، بهترین انتخاب برای تقویت عضلات و مهارت‌های حرکتی اوست. البته توصیه می‌شود کودک در بیرون از خانه با جامپینگ بازی کند. این وسیله ورزشی مخصوصاً برای کودکانی که فعالیت زیاد را دوست دارند، انتخاب خوبی محسوب می‌شود. قیمت جامپینگ کانگورویی حدود 1 میلیون تومان می‌باشد.

وسایل ورزشی کودکان، لیست قیمت و انواع آن

دروازه فوتبال کودک

دروازه فوتبال نیز مثل پایه بسکتبال، یکی از محبوب‌ترین وسایل ورزشی کودکان محسوب می‌شود. این دروازه‌ها معمولاً سبک هستند و لوله آهنی یا پلی اتیلنی دارند. قیمت دروازه فوتبال کودک ، بنابر جنس و اندازه آن معمولاً بین ۲۰۰ تا ۶۰۰هزار تومان است و برای کودکانی که فوتبال دوست دارند، دوام و کارایی خوبی دارد.

وسایل ورزشی کودکان، لیست قیمت و انواع آن

جانگل جیم خانگی کودک

جانگل جیم‌های خانگی کودک گران‌تر از سایر وسایل ورزشی کودکان هستند چون قطعات بیشتری دارند و به نسبت فضای بیشتری را هم اشغال می‌کنند. جانگل جیم برای کودکان، احساسی مشابه با پارک کوچک خانگی ایجاد می‌کند و معمولاً از تاب، سرسره، نردبان و طناب بالارونده تشکیل شده است.
هم‌چنین بعضی از انواع جانگل جیم‌، تاشو هستند و می‌توانید فقط موقع استفاده، آن‌ها را باز کنید. جنس آن‌ها نیز معمولاً چوبی است تا تحمل وزن کودک را داشته باشد. طراحی‌ها و ترکیب رنگ‌های قشنگی هم دارند تا با دکوراسیون اتاق کودک به خوبی جفت‌وجور شوند. قیمت جانگل جیم خانگی کودک حدود ۹ تا ۱۰ میلیون تومان است.

وسایل ورزشی کودکان، لیست قیمت و انواع آن

ترامپولین کودک

ترامپولین‌ها مثل جامپینگ‌ها هستند و انواع مختلفی دارند. بعضی از آن‌ها حفاظ دار هستند و مانع از زمین خوردن کودک می‌شوند. بعضی از آن‌ها نیز دسته دارند تا کودک بتواند حین پریدن به دسته تکیه بدهد و نیفتد. البته انواع بدون دسته و بی‌حفاظ نیز برای کودکان وجود دارد که بیشتر مناسب بچه‌های با سنین بالاتر است.
ترامپولین تجربه شادی‌بخشی را برای کودکان فراهم می‌کند و با قیمت‌های متنوعی در بازار وجود دارد که معمولاً از ۲ تا ۳ میلیون شروع می‌شود.

بیشتر بخوانید: تاثیر ترامپولین بر کودکان، چگونه است؟

توصیه نهایی درباره خرید وسایل ورزشی کودکان

وسایل ورزشی کودکان را می‌توانید هم به صورت آنلاین و هم حضوری خریداری کنید. قبل از هر چیز به خصوصیات محصول به خوبی دقت کنید که برای کودک ایمن باشد تا خرید مطمئن‌تری داشته باشید.

به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.