۲۲۸۲۱۶
۲ نظر
۳۸۱۸۵
۲ نظر
۳۸۱۸۵
پ

خرید جدیدترین اسباب بازی دخترانه و عروسک

اسباب بازی برای کودکان چیزی بیشتر از ابزار تفریح و سرگرمی است. اکثر اسباب بازی‌ها حداقل می‌توانند فرصت یادگیری را برای کودک مهیا کنند. اما از آن جایی که اسباب بازی‌ها انواع مختلفی دارند، ممکن است انتخاب بین آن‌ها کمی سخت باشد. در این مقاله لیستی تهیه کرده‌ایم که می‌توانید از آن برای خرید جدیدترین اسباب بازی دخترانه و عروسک کمک بگیرید.

بهترین اسباب بازی‌ها برای کودک، آن‌هایی هستند که حواس کودک را درگیر می‌کنند، باعث تقویت قوه تخیل کودک می‌شوند و او را تشویق می‌کنند که با دیگران تعامل داشته باشد.

در این مقاله می‌خوانید:

 • خرید جدیدترین اسباب بازی دخترانه و عروسک
 • خرید جدیدترین اسباب بازی دخترانه و عروسک
 • اسباب بازی‌ آشپزی
 • عروسک‌ باربی جدید
 • کتاب‌ پارچه‌ای کودک
 • عروسک‌ بومی ایرانی
 • عروسک‌ پولیشی
 • توصیه نهایی درباره خرید جدیدترین اسباب بازی دخترانه
بهترین اسباب بازی‌ها برای کودک، آن‌هایی هستند که حواس کودک را درگیر می‌کنند، باعث تقویت قوه تخیل کودک می‌شوند و او را تشویق می‌کنند که با دیگران تعامل داشته باشد.

کودکان تشنه‌ی یادگیری دنیای اطراف خود هستند و چیزهای زیادی هم هست که می‌توانند یاد بگیرند. هر شکل، رنگ، جنس، طعم و صدای جدید برای آن‌ها، تجربه‌ای برای یادگیری است و اسباب بازی‌ها می‌توانند در عین ایمنی، حواس کودک را برای یادگیری تحریک کنند.
جغجغه و اسباب بازی‌هایی که آهنگ می‌زنند، مورد علاقه کودکان هستند. اسباب بازی‌هایی با رنگ‌های متضاد نیز برای کودکان جذابند و بینایی آن‌ها را تحریک می‌کنند.
کودکان می‌توانند از طریق اسباب بازی‌های مختلف، روابط علل و معلولی را کشف کنند و همه‌ی این‌ها هم برای دختربچه‌ها و هم پسربچه‌ها صادق است.

بیشتر بخوانید: مهم‌ترین نکات برای انتخاب اسباب بازی برای کودکان

خرید جدیدترین اسباب بازی دخترانه، نیاز به حساسیت و دقت فراوانی دارد. زیرا اسباب‌بازی‌ها نه فقط ابراز سرگرمی، بلکه ابزار یادگیری کودک محسوب می‌شوند.

هر چقدر کودک بزرگ می‌شود، می‌تواند با طیف گسترده‌تری از اسباب‌ بازی‌ها بازی کند و چیزهای بیشتری یاد بگیرد.
کودکان می‌توانند با اسباب بازی‌های مختلف، مهارت‌های حرکتی خود را نیز تقویت کنند. کودکان مدرسه‌ای نیز می‌توانند از بازی کردن لذت ببرند و همزمان یاد بگیرند.
مثلاً پازل‌های مختلفی وجود دارد که با طرح‌های فانتزی، ترتیب اعداد یا حروف الفبا را به کودک آموزش می‌دهند و او را به یادگیری ترغیب می‌کنند. اسباب بازی‌های این چنینی قادرند تعادل خوبی بین تفریح و یادگیری برقرار کنند.
وقتی به کودک خود اسباب بازی می‌دهید و همراه او بازی می‌کنید، این فرصت را به او می‌دهید تا با شما ارتباط برقرار کند.، یاد بگیرد و لذت ببرد. لذت‌بخش کردن یادگیری باعث می‌شود کودک، چیزهایی را که یاد می‌گیرد، به خاطر بسپارد و نگرش مثبتی نسبت به یادگیری پیدا کند.

بیشتر بخوانید: افزایش هوش کودکان، تاثیر اسباب بازی

پس با توجه به آنچه تاکنون گفتیم، خرید جدیدترین اسباب بازی دخترانه، نیاز به حساسیت و دقت فراوانی دارد. زیرا اسباب‌بازی‌ها نه فقط ابراز سرگرمی، بلکه ابزار یادگیری کودک محسوب می‌شوند.

خرید جدیدترین اسباب بازی دخترانه و عروسک

از لیست زیر می‌توانید برای خرید جدیدترین اسباب بازی دخترانه کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: اسباب بازی برای کودکان، چی بخریم؟

اسباب بازی‌ فکری دخترانه

خرید جدیدترین اسباب بازی دخترانه و عروسک

بازی‌های فکری انواع مختلفی دارند. پس گزینه‌های زیادی برای انتخاب دارید. این بازی‌ها طوری طراحی شده‌اند که فکر کردن و یاد گرفتن را برای کودک مفرح کنند. انواع این اسباب بازی‌ها می‌توانند مهارت‌های مختلفی را در کودکان تقویت کنند. از جمله:

 • هوش و حواس
 • هماهنگی ذهن و حرکات بدن
 • دقت و تمرکز
 • تفکر استراتژیک
 • قدرت تصمیم‌گیری

بیشتر بخوانید: بازی فکری کودکان، تاثیرات آن را می‌دانید؟

هم‌چنین بسیاری از این بازی‌ها باید به صورت جمعی انجام شوند. پس تمرین خوبی برای یادگیری کار گروهی محسوب می‌شوند. بنابراین توصیه می‌کنیم حتماً ۲ یا ۳ نوع اسباب بازی فکری را هم در لیست خرید جدیدترین اسباب بازی دخترانه خود جای دهید.

اسباب بازی‌ آشپزی

خرید جدیدترین اسباب بازی دخترانه و عروسک

این روزها بازار خرید اسباب‌ بازی‌های آشپزی بسیار داغ شده و این اسباب بازی‌ها در انواع و اقسام مدل‌ها دیده می‌شوند. پس بدون شک در لیست خرید جدیدترین اسباب بازی دخترانه قرار می‌گیرند.
خرید اسباب بازی‌های آشپزی باعث می‌شود کودک‌تان به جای به هم ریختن ماهیتابه‌های آشپزخانه شما، با وسایل آشپزی و کودکانه خودش بازی کند. ست وسایل آشپزی سبددار، ست اسباب بازی چایخوری، یا حتی ست‌های بزرگ‌تر آشپزخانه، همه در این گروه قرار می‌گیرند و با قیمت‌های متنوعی به فروش می‌رسند.

عروسک‌ باربی جدید

خرید جدیدترین اسباب بازی دخترانه و عروسک

مدتی است که عروسک‌های باربی جدید با هدف شکستن کلیشه‌های جنسیتی و استانداردهای زیبایی وارد بازار شده‌اند. باربی‌های جدید در سایزهای مختلف و اشکال طبیعی بدن که به واقعیت نزدیک‌تر است، به فروش می‌رسند. خرید عروسک‌های باربی قدیمی که بیش از حد لاغرند، ممکن است این ایده را در ذهن کودک پرورش دهد و او را از سن کم در دام استانداردهای زیبایی بیندازد.
از طرفی، باربی‌‌های جدید اشغال مختلفی دارند. مثلاً بعضی از آن‌ها لباس آتش‌نشانی یا پلیسی پوشیده‌اند. و این به دختربچه کمک می‌کند خودش را در شغلی غیر از شغل‌های کلیشه‌ای زنان ببیند و رویاپردازی کند. پس بهتر است این باربی‌ها را نیز به لیست خرید جدیدترین اسباب بازی دخترانه خود اضافه کنید.

بیشتر بخوانید: انواع عروسک‌های باربی جدید، کودکان انتخاب کنند

کتاب‌ پارچه‌ای کودک

خرید جدیدترین اسباب بازی دخترانه و عروسک

کتاب پارچه‌ای کودک، یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید جدیدترین اسباب بازی دخترانه است. این کتاب‌ها معمولاً نمدی هستند و هیچ نوشته‌ای ندارند. اما قسمت‌های برجسته و رنگارنگی دارند که حس بینایی و لامسه کودک را تقویت می‌کند. این کتاب‌ها نیز تم‌های مختلفی دارند که علاوه بر سرگرمی، به یادگیری کودک نیز کمک می‌کنند.(مثلاً فصل‌ها، رنگ‌ها، آب و هوا و اعضای بدن انسان را به کودک یاد می‌دهند.)

عروسک‌ بومی ایرانی

خرید جدیدترین اسباب بازی دخترانه و عروسک

متاسفانه خرید عروسک‌های بومی ایرانی برای کودکان خیلی معمول نیست و دلیل مشخصی هم ندارد. اما اتفاقاً این عروسک‌ها بسیار زیبا هستند و مطمئنیم کودکان شما هم عاشق‌شان می‌شوند!
خوبی عروسک‌های بومی این است که به وسیله‌ی آن‌ها می‌توانید کودک را با اقوام مختلف ایرانی آشنا کنید و فرهنگ مناطق مختلف را به کودک خود یاد دهید.
در ضمن این عروسک‌ها با لباس‌های بومی و رنگارنگ خود بسیار چشم‌نواز هستند و بین عروسک‌های دیگر کودک به راحتی خودنمایی می‌کنند. پس بد نیست این عروسک‌ها را هم در خرید جدیدترین اسباب بازی دخترانه در نظر بگیرید.

عروسک‌ پولیشی

خرید جدیدترین اسباب بازی دخترانه و عروسک

عروسک‌های پولیشی شاید قدیمی به نظر برسند اما همیشه محبوبند. حیوانات پولیشی بسیار معروف و پرطرفدارند و به کمک آن‌ها می‌توانید کودک خود را از سن کم با حیوانات مختلف آشنا کنید.
این عروسک‌های نرم و پف کرده‌‌، مخصوصاً برای کودکان کم سن و سال بسیار مناسبند. زیرا قسمت‌های پلاستیکی سخت که به کودک آسیب می‌رساند ندارند. هم‌چنین برخلاف سایر عروسک‌ها، وسایل جانبی مثل کفش یا دکمه ندارند که کودک در دهانش بکند و مریض شود. پس عروسک‌های پولیشی را هم در خرید جدیدترین اسباب بازی دخترانه خود در نظر بگیرید.

توصیه نهایی درباره خرید جدیدترین اسباب بازی دخترانه

بهتر است کودک‌تان را نیز با خود ببرید و نظر او را هم بپرسید. مطمئناً دل‌تان نمی‌خواهد 100هزار تومن پول بابت یک اسباب بازی خرج کنید که کودک‌تان حتی دوست ندارد نگاهش کند!

برای خرید جدیدترین اسباب بازی دخترانه بهتر است کودک‌تان را نیز با خود ببرید و نظر او را هم بپرسید. مطمئناً دل‌تان نمی‌خواهد ۱۰۰هزار تومن پول بابت یک اسباب بازی خرج کنید که کودک‌تان حتی دوست ندارد نگاهش کند!
به علاوه سعی کنید به کودک خود یاد دهید که مهربان باشد و اسباب بازی‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارد. هم‌چنین به او یاد دهید مراقب اسباب بازی‌هایش باشد و آن‌ها را مرتب و تمیز نگه دارد.
به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

پ

محتوای حمایت شده

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  نظر کاربران

  • بدون نام
   درباره خرید جدیدترین اسباب بازی دخترانه و عروسک

   عالی خیلی خوب
   خیلی خوب

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام، ممنون از توجه و لطف شما

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.