۲۲۸۲۹۹
۱۲۶۲۶
۱۲۶۲۶

چادر بازی، خانه بادی و کلبه بازی کودک؛ هیجان‌ روزهای تابستانی

چادر بازی، خانه بادی یا کلبه بازی کودک از لوازم هیجان‌انگیز و دوست داشتنی برای بچه‌هاست. مخصوصا حالا که به روزهای تابستانی نزدیک می‌شویم و بچه‌ها دوست دارند برای خودشان در حیاط خانه ، فضایی مجزا برای بازی و لذت بردن داشته باشند. در این مطلب با نکاتی درباره چادربازی، خانه بادی و کلبه بازی برای بچه‌ها آشنا می‌شویم.

چادر بازی، خانه بادی و کلبه بازی کودک؛ هیجان‌ روزهای تابستانی

چادر بازی، خانه بادی یا کلبه بازی کودک از لوازم هیجان‌انگیز و دوست داشتنی برای بچه‌هاست. مخصوصا حالا که به روزهای تابستانی نزدیک می شویم و بچه‌ها دوست دارند برای خودشان در حیاط خانه ، فضایی مجزا برای بازی و لذت بردن داشته باشند. در این مطلب با نکاتی درباره چادربازی، خانه بادی و کلبه بازی برای بچه‌ها آشنا می‌شویم.
چادر بازی کودکان و نوزادان، یکی از محصولات سرگرمی است که معمولا کودکان کمتر از ۱۲ سال از آن استفاده می‌کنند، البته واقعا نمی‌توان برای استفاده از این وسیله، محدودیت سنی خاصی قائل شد.
چادر بازی کودکان را می‌توانید در انواع بادی و پارچه شمعی تهیه کنید. شاید بخواهید نکات کلی خرید چادر بازی، خانه بادی و کلبه بازی کودک را بدانید. مهم‌ترین نکته ایمنی این وسایل است و این‌که به اندازه آن‌ها دقت کنید ضمن این فراموش نکنید که قابلیت باز و بسته شدن آن را هم در نظر بگیرید.

در این مقاله می‌خوانید:

 • نکات مهم برای انتخاب چادربازی برای کودکان
 • اندازه چادر بازی کودک چقدر باشد
 • طرح های مختلف چادر بازی، دخترانه یا پسرانه
 • انتخاب یک خانه بادی ایمن برای کودکان
 • قیمت خرید چادر بازی، خانه بادی و کلبه بازی کودکان

چادر بازی کودک
بچه‌ها دوست دارند برای خودشان فضایی مجزا و مشخص برای بازی داشته باشند. درست مثل یک خانه کوچک. چادر بازی کودک این قابلیت را دارد که هم در محیط خانه و هم در فضای بیرون خانه و ساحل دریا سرپا شود و لحظات خوشی را برای کودک رقم بزند.
برای خرید چادر ساحلی هم باید نکاتی را مدنظر داشته باشید تا مطمئن شوید چادر ساحلی خریداری شده از بالاترین کیفیت برخوردار است. کمی تحقیق می تواند کمک زیادی کند. قبل از خرید چادر ساحلی کودک، حتما تمام مشخصات محصول را بخوانید.به طور کلی موارد زیر را برای چادربازی کودک در نظر بگیرید:

 • محافظت در برابر اشعه فرا بنفش
 • داشتن ویژگی هایی مانند گیره یا پایه
 • تهویه برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد
 • اندازه

بیشتر بخوانید: مراقبت از کودک در تابستان چگونه باید باشد؟

چادر بازی، خانه بادی و کلبه بازی کودک؛ هیجان‌ روزهای تابستانی
چادر بازی کودک و طرح های مختلف دخترانه و پسرانه
بعد از اینکه درباره خرید چادر بازی کودک ساحلی یا در محیط خانه به توافق رسیدید، علاقه و سلیقه کودک تان را درنظر

چادرهای ساحلی حتی با وجود داشتن مواد مخصوص در برابر اشعه ماورابنفش، به سرعت گرم می‌شوند. چادر ساحلی که انتخاب می‌کنید باید دارای تهویه و صفحه‌های مشبک برای گردش جریان هوا باشد.

بگیرید و طرح مورد نظر او را انتخاب کنید که می تواند سرخپوستی ، جنگلی، صورتی و ... باشد. طرح چادر بازی کودک بسیار متنوع و بسته به دخترانه یا پسرانه بودن آن متفاوت است. برخی از چادرهای بازی فقط برای محیط خانه مناسب هستند.
برخی دیگر برای جلوگیری از رسیدن اشعه مضر ماورا بنفش به کودک در محیط باز، کیفیت بالاتری دارند و روی آن «محافظت در برابر اشعه ماورابنفش» نوشته شده‌است.
نکته دیگری اینکه چادرهای ساحلی حتی با وجود داشتن مواد مخصوص در برابر اشعه ماورابنفش، به سرعت گرم می‌شوند. چادر ساحلی که انتخاب می‌کنید باید دارای تهویه و صفحه‌های مشبک برای گردش جریان هوا باشد. نوع پارچه نیز کمک زیادی به بهبود تهویه داخل چادر بازی می کند. پلی استر را توصیه می‌کنیم.

چادر بازی کودک با قابلیت باز و بسته شدن
قطعات چادر بازی کودک قابلیت این را دارد که از هم جدا شود و به راحتی سرهم شود. قبل از خرید به اجزای آن دقت کنید و گزینه ای انتخاب کنید که به راحتی قابل باز و بسته شدن باشد. اینها باعث صرفه جویی در وقت و انرژی شما می‌شود و بیشتر می‌توانید در کنار کودک خود باشید.

بیشتر بخوانید: فواید بازی کودکان بیرون از خانه چیست؟

چادر بازی کودک، اندازه مناسب
اندازه چادری که انتخاب می کنید باید براساس نیازهای خاص شما باشد. با این حال، پیشنهاد می‌کنیم به دنبال چادری باشید که دست‌کم یک بزرگسال و یک کودک در آن جا بگیرند. امتیازش هم این است که می‌توانید در خلوت به کودک خود شیر دهید یا به راحتی با فرزندتان بازی کنید.
معمولا برای یک خانواده چهار نفره، چادری با ارتفاع حداقل یک متر و ۲۷ سانتی متر (۵۰اینچ) و عرض ۲ متر (۸۰ اینچ) انتخاب کنید. اگر قدتان بلند است، حتما به ابعاد توجه بیشتری کنید. اگر قرار است در چادر شما فقط یک نوزاد یا دوقلو قرار بگیرند، می توانید ابعاد کوچکتری را انتخاب کنید.

چادر بازی، خانه بادی و کلبه بازی کودک؛ هیجان‌ روزهای تابستانی

خانه بادی کودک
حتما بالا و پایین پریدن کودکان و ذوق کردن شان را در خانه های بادی را دیده اید. برای گذراندن یک پیک نیک در حیاط خانه یا پارک، علاوه بر چادربازی انتخاب‌های جذاب دیگری هم برای کودک شما هست. خانه بادی یا کلبه بازی برای کودکان بین ۶ تا ۱۳ سال ایمن است. کودکان زیر 6 سال ممکن است صدمه ببینند.
کودکانی که قادر به ایستادن و راه رفتن به طور مستقل نیستند، هرگز نباید از خانه بادی استفاده کنند. زیرا ممکن است یا خودشان به دلیل پریدن زمین بخورند یا به دلیل جست و خیز کودکان دیگر زمین بخورند. زمانی هم که قصد پیک نیک دارید، خانه بادی را جمع می‌کنید و در صندوق عقب ماشین خود می‌گذارید تا هیجان و بازی را برای کودک خود همراه کنید.

چادر بازی، خانه بادی و کلبه بازی کودک؛ هیجان‌ روزهای تابستانی

خانه بادی کودک و ایمنی آن
نکته مهم خانه‌های بادی برای بچه ها این است که وزن کودکان را در نظر بگیرید. به طور کلی یک خانه بادی برای کودکان زیر 13 سال ایمن است. خانه بادی می‌تواند وزن محدودی را تحمل کند، که به اندازه و طرح آن بستگی دارد. اگر وزن بیش از حد باشد ، خانه بادی آسیب می‌بیند یا باد آن تخلیه می‌شود که می‌تواند منجر به جراحات برای کودکان در حال جست و خیز شود.
وزن کلی کودکان و تعدادشان را مدنظر داشته باشید تا حادثه‌ای پیش نیاید. کودکان تقریبا هم سن و هم وزن می‌توانند همزمان از خانه بادی استفاده کنند. اگر کودکان کوچکتر و بزرگتر با هم از خانه بادی استفاده کنند، وزن به طور مساوی توزیع نمی شود و احتمال آسیب دیدن بچه ها پیش می‌آید.

چادر بازی، خانه بادی و کلبه بازی کودک؛ هیجان‌ روزهای تابستانی

بیشتر بخوانید: بازی درمانی برای کودکان چه تاثیری دارد؟

کلبه بازی کودک، چوبی یا پلاستیکی
از آنجا که کودکان به داشتن خانه ای با تمام تجهیزات مثل در و پنجره و سقف برای خودشان علاقه دارند، کلبه‌های بازی پلاستیکی و چوبی در اندازه های مختلف برای آنان طراحی شده، با توجه به نکات گفته شده از جمله سن، قد و وزن کودک برای تهیه آن اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: بازی برای کودکان فواید بازی در طبیعت

چادر بازی، خانه بادی و کلبه بازی کودک؛ هیجان‌ روزهای تابستانی
قیمت چادر بازی، خانه بادی و کلبه بازی کودک
برای خرید این وسایل بازی هیجان انگیز و جذاب نمی‌شود قیمت دقیقی را پیش بینی کرد. اگر قصد خرید دارید برای اینکه در جریان قیمت ها باشید خوب است بدانید که قیمت کلبه بازی کودک از ۳ میلیون تومان شروع می‌شود. برای خرید چادر بازی هم از 300هزار تومان شروع می شود. برای خرید خانه بادی هم حداقل باید 500 هزار تومان کنار بگذارید.

به کلینیک نی‌نی‌بان سر بزنید.

منبع: momlovesbest

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.