۲۲۸۵۸۵
۲۷۱۱
۲۷۱۱
پ

وسایل مورد نیاز دانش آموزان پایه اول

به باز شدن مدارس وقت زیادی نمانده. شاید اولین باری است که کودک شما روانه مدرسه می‌شود. با این حساب، خوب است با وسایل مورد نیاز دانش آموزان پایه اول آشنا شوید.

وسایل مورد نیاز دانش آموزان پایه اول

به باز شدن مدارس وقت زیادی نمانده. شاید اولین باری است که کودک شما روانه مدرسه می‌شود. با این حساب، خوب است با وسایل مورد نیاز دانش آموزان پایه اول آشنا شوید.

وسایل مورد نیاز دانش آموزان پایه اول
این چک‌لیست به شما کمک می‌کند تا وسایل مورد نیاز فرزندتان را تهیه کنید.

لوازم هنری
سال‌های ابتدایی مدرسه می‌تواند پر از مهارت‌های فراوان و یادگیری عملی باشد. اگر هنوز مجموعه‌ای از وسایل را ندارید، در نظر بگیرید که مقداری از آن‌ها را بخرید تا فرزندتان به راحتی مشغول فعالیت‌های درسی و هنری‌اش شود.

پیش از شروع سال تحصیلی، کتاب‌هایی را که برای پایه اول ابتدایی لازم است و کتاب‌هایی را که توسط معلم کودک تعیین شده، برایش تهیه کنید. برای او دفتر هم بخرید.


مداد شمعی
امیدواریم جزو پدرها و مادرهایی نباشید که فکر می‌کنند بچه فقط باید درس بخواند و از هر گونه فعالیت هنری دور بماند. رنگ‌ها به فرزند کلاس اولی شما کمک می‌کنند تا با کلاس درس و آموخته‌هایش بهتر ارتباط برقرار کند. پس پیشنهاد می‌کنیم برای او یک بسته مداد شمعی ۱۲ رنگه تهیه کنید.

بیشتر بخوانید: نقاشی کودکان بیش فعال، چطور هنرمندش کنیم؟


وسایل مورد نیاز دانش آموزان پایه اول
مداد رنگی
برخی از معلم‌ها ممکن است برای نوشتن، یا رنگ آمیزی به جای مداد شمعی یا همراه آن، مداد رنگی درخواست کنند. برای خرید مداد رنگی هم همان بسته 12 رنگه را پیشنهاد می‌کنیم.
البته اگر شما دوست دارید بسته ۲۴ رنگه یا ۳۶ رنگه برای کودکتان بخرید، مساله دیگری است.
در این صورت، این نکته را به خاطر داشته باشید که ممکن است پدر و مادر برخی از هم‌کلاسی‌های کودکتان نتوانند برای آن‌ها مداد رنگی 24 رنگه یا 36 رنگه بخرند. در خرید وسایل مورد نیاز کودک، موضوعاتی از این دست را هم در نظر بگیرید.
بچه‌ها زودتر قلبشان می‌شکند.

قیچی
ممکن است نیاز باشد که کودکتان در فعالیت‌های فوق برنامه مدرسه‌اش از قیچی استفاده کند. پس یک قیچی کوچک تیز یا نوک گرد برای او تهیه کنید. بیشتر قیچی‌ها برای افراد راست‌دست طراحی شده‌اند، بنابراین اگر فرزند شما چپ‌دست است، بگردید و برایش یک جفت قیچی مخصوص چپ‌دست‌ها بخرید تا راحت‌تر بتواند با آن کار کند.

بیشتر بخوانید: آموزش اندازه‌گیری به کودکان، پیش از رفتن به مدرسه

چسب
در لیست خود، خرید چسب مایع و چسب نواری را هم قرار بدهید. البته یک پیشنهاد خیلی بهتر هم وجود دارد: چسب ماتیکی . استفاده از آن راحت‌تر است و کثیف‌کاری‌های چسب مایع را هم ندارد. پس چی شد؟ یک چسب نواری و یک چسب ماتیکی.

وسایل نوشتاری
علاوه بر وسایل هنری کودک باید وسایل نوشتاری را هم برایش فراهم کنید که شامل این موارد است:


وسایل مورد نیاز دانش آموزان پایه اول
کتاب و دفترچه
پیش از شروع سال تحصیلی، کتاب‌هایی را که برای پایه اول ابتدایی لازم است و کتاب‌هایی را که توسط معلم کودک تعیین شده، برایش تهیه کنید. برای او دفتر هم بخرید. هم دفتر خط‌دار برای نوشتن مشق، هم دفتر بی‌خط برای نقاشی کشیدن.
این‌که چه کتاب‌هایی باید بخرید و کودکتان در پایه اول به چند دفتر نیاز دارد، مساله‌ای است که باید از معلم کودک دراین‎‌باره سئوال بپرسید. برخی از مدارس، چک‌لیستی از وسایل مورد نیاز کودک ارائه می‌دهند و این‌طوری شاید کارتان ساده‌تر شود.

بیشتر بخوانید: آموزش آنلاین پیش دبستانی چه چالش‌هایی دارد؟

مداد
بچه‌ها در سنین اول، دوم و حتی سوم دبستان نمی‌توانند به خوبی از خودکار استفاده کنند، بنابراین باید برایشان مداد بخرید. پیشنهاد ما خرید مداد سیاه و مداد گلی است.

پاک‌کن
ناگفته پیداست که کودکان کلاس اولی، تمریناتشان را اشتباه می‌نویسند و نیاز دارند آن‌ها را پاک کنند. پس پاک‌کن را هم در لیست خریدتان قرار بدهید و دقت کنید که جنس خوبی داشته باشد.

کاغذ
ممکن است علاوه بر خرید دفتر لازم باشد که به صورت جداگانه برای کودک، کاغذ هم بخرید. معلم کودکتان مشخص می‌کند که برای پروژه‌ها و تکالیف کلاسی، کاغذ نوشتاری سفید لازم است، یا کاغذ خط‌دار.

بیشتر بخوانید: بهترین وسایل نقاشی کودکان

پوشه‌ها
خرید پوشه‌ها به کودکتان کمک می‌کند تا وسایلش را به راحتی طبقه‌بندی کند.


وسایل مورد نیاز دانش آموزان پایه اول
مداد تراش
یک مداد تراش کوچک و قابل حمل می‌تواند برای تیز نگه داشتن نوک مدادهای کودک، مفید باشد.
برای راحتی بیشتر می‌توانید یک مدادتراش برقی هم تهیه کنید، البته کودک این مدادتراش را نباید به مدرسه ببرد و فقط با با نظارت بزرگسالان باید از آن استفاده کند.

بیشتر بخوانید: وسایل مورد نیاز دانش‌آموزان پیش دبستانی

کوله‌پشتی
یک کیف مناسب به شکل کوله‌پشتی برای کودک تهیه کنید. استاندارد بودن آن اهمیت زیادی دارد. دقت کنید که کوله‌پشتی کودک دو بند داشته باشد تا وزن وسایل مدرسه به کمر کودک فشار وارد نکند.
یک کوله‌پشتی متناسب با چارچوب بدن فرزندتان انتخاب کنید. برای بچه‌ها در این سن، یک کوله پشتی می‌تواند بسیار دست و پا گیر باشد.

بیشتر بخوانید: راهنمای حمل و انتخاب کوله پشتی برای کودک


وسایل مورد نیاز دانش آموزان پایه اول
جامدادی
جامدادی برای نگهداری مداد، تراش و پاک‌کن بسیار ضروری و مفید است.

ظرف ناهار
اگر کودک شما ساعت ناهار در مدرسه است، شاید لازم باشد برایش ظرف ناهار هم بخرید. ظرفی که غذا در آن گرم بماند و جایی هم میوه یا سالاد داشته باشد .

بطری و لیوان آب
قطعا کودکتان در طول ساعات مدرسه، تشنه می‌شود. بنابراین برایش یک لیوان و بطری آب بخرید و به او یاد بدهید که فقط از لیوان خودش آب بخورد.


وسایل مورد نیاز دانش آموزان پایه اول
وسایل متفرقه
مواردی را که ممکن است معلم‌ها برای تمیز نگه داشتن کلاس درس، جلوگیری از شیوع بیماری و استفاده از آن‌ها برای فعالیت‌های خاص درخواست کنند، فراموش نکنید.

ناگفته پیداست که کودکان کلاس اولی، تمریناتشان را اشتباه می‌نویسند و نیاز دارند آن‌ها را پاک کنند. پس پاک‌کن را هم در لیست خریدتان قرار بدهید و دقت کنید که جنس خوبی داشته باشد.


ضد عفونی‌کننده دست، یا دستمال‌های ضد باکتری
مایعات ضد عفونی‌کننده دست و دستمال‌های بهداشتی می‌توانند به تمیز نگه داشتن میز و جلوگیری از گسترش میکروب‌هایی که باعث سرماخوردگی و آنفولانزا می‌شوند، کمک کنند.
شاید به ویژه در شرایط فعلی شیوع کرونا، خرید این موارد ضروری باشد.
حتما از معلم فرزندتان درباره وسایل مورد نیاز دانش آموزان پایه اول راهنمایی بخواهید تا کودک را در بهترین شرایط به مدرسه بفرستید.

پ
منبع: parents

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  هم اکنون دیگران می خوانند