۲۳۰۱۰۴
۲۷۹۷
۲۷۹۷

خرید مبل چستر، چگونه بهترین مدل را انتخاب کنم؟

مبل چستر از آن دست مبلمان راحتی و زیبایی است که می‌تواند در هر فضا و دکوراسیونی به خوبی خودش را نشان دهد. زیبایی و تنوع این مدل از مبلمان، هر گونه محدودیت را برایتان به حداقل می‌رساند و در نتیجه به شما کمک می‌کند تا چیدمان و طراحی دکوراسیون نشیمن منزل خود را دقیقاً مطابق با هر آنچه دوست دارید انجام دهید. در این مطلب با ما باشید تا به طور مفصل در رابطه با خرید مبل چستر برایتان بگوییم.

خرید مبل چستر، چگونه بهترین مدل را انتخاب کنم؟

مبل چستر چیست؟

مبل چسترفیلد که با نام مبل چستر نیز شناخته می‌شود یکی از زیباترین و شکیل‌ترین انواع مبلمان راحتی است که به واسطه ظاهر متفاوت و همین‌طور لمسه‌کاری‌های خود، طرفداران بسیاری دارد. از جمله ویژگی‌های ظاهری و متمایز این مدل مبل می‌توان به چنین مواردی اشاره کرد:

 • وجود لمسه‌کاری، حداقل در پشتی و کناره‌های مبل
 • یکسان بودن ارتفاع دسته مبل و پشتی آن
 • استفاده از متریال چرم در طراحی و ساخت

با این حال باید بگوییم که امروزه طراحی و تولید مبل چستر به چنان تنوعی رسیده که دیگر صرفاً در متریال چرم، آن هم در رنگ‌های قهوه‌ای و مشکی خلاصه نمی‌شود، بلکه بی‌نهایت رنگ و متریال وجود دارد که می‌تواند در ساخت این محصول مورداستفاده قرار بگیرند. به همین دلیل هم هست که مبل چستری که امروزه در بازار وجود دارد، سبک‌های بسیار متنوعی از دکوراسیون را در بر می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: مبلمان مبلیران اصل، چرا بهترین است؟

خرید مبل چستر، چگونه بهترین مدل را انتخاب کنم؟

سبک دکوراسیون مناسب مبل چستر

از آنجایی که پیش از این‌ها مبل چستر صرفاً چرمی بود و در رنگ‌های قهوه‌ای، عسلی، مشکی و قهوه‌ای سوخته محدود می‌شد، استفاده از آن نیز محدودیت‌های مشخصی داشت، این یعنی فقط می‌توانستید این مبل را در دکوراسیونی به سبک کلاسیک استفاده کنید! اما امروزه، ماجرا کاملاً فرق می‌کند. طراحی این مدل از مبلمان، آن‌قدر زیاد است که می‌توان آن را در هر سبک دکوراسیونی که می‌خواهید استفاده کنید، کافی است تمرکزتان را روی سایر المان‌های کناری معطوف کنید و در انتخاب آن‌ها حساسیت به خرج دهید.

برای استفاده از مبل چستر در دکوراسیون صنعتی، کافی است مبل چستر خود را ترجیحاً با رنگ‌هایی همچون قهوه‌ای سوخته در کنار المان‌های صنعتی همچون فلز، چوب و... همراه کنید. با این کار می‌توانید دکوراسیون صنعتی زیبایی داشته باشید.

برای مثال برای استفاده از مبل چستر در دکوراسیون صنعتی، کافی است مبل چستر خود را ترجیحاً با رنگ‌هایی همچون قهوه‌ای سوخته در کنار المان‌های صنعتی همچون فلز، چوب و... همراه کنید. با این کار می‌توانید دکوراسیون صنعتی زیبایی داشته باشید.

این موضوع در رابطه سبک دکوراسیون مدرن نیز صدق می‌کند، این یعنی خرید مبل چستر با هر رنگی که خواستید در کنار وسایل ساده‌تر و مدرن‌تر، فضای بسیار متفاوت و دکوراسیون مدرن زیبایی را برایتان به همراه خواهد آورد.

بیشتر بخوانید: جدیدترین مبلمان کودک با لیست قیمت

خرید مبل چستر، چگونه بهترین مدل را انتخاب کنم؟

انواع مبل چستر

همان‌طور که گفته شد، مبل چستر، طرح‌ها و مدل‌های متفاوتی دارد. به همین دلیل هم اگر بخواهیم انواع مبل چستر را موردبررسی قرار دهیم می‌توانیم به این موارد بپردازیم:

 • مبل چستر فرانسوی: این نوع از مبل چستر، دارای دسته‌های دایره‌ای است و معمولاً هم به صورت مبل ال راحتی طراحی می‌شود. بنابراین اگر به دنبال خرید مبل چستر ال هستید می‌توانید با خیال راحت روی آن حساب کنید.
 • مبل چستر ترک: این مدل از مبل چستر سرتاسر لمسه‌کاری دارد و هیچ‌کدام از قسمت‌های آن، خالی از لمسه و ساده نیست. معمولاً هم می‌توان از آن در دکوراسیون مدرن استفاده کرد.
 • مبل چستر ایتالیایی: این مدل از مبل چستر معمولاً گوشه‌های مرتب‌تر و دسته‌های صافی دارد. معمولاً هم ظاهر آن رسمی‌تر است و بیشتر برای فضاهای کلاسیک استفاده می‌شود تا مدرن.
 • مبل چستر آمریکایی: این مدل از مبل چستر هم جزء مبلمان لوکس و رسمی است و لمسه‌کاری‌های آن ظاهر شکیل‌تری به آن بخشیده‌اند. معمولاً پایه‌های این مدل‌ها هم نسبت به بقیه، بلندتر هستند.
 • مبل چستر قایقی: این مدل از مبل چستر ظهر قایق مانند دارد و معمولاً هم برای فضاهای کوچک و البته غیررسمی مورداستفاده قرار می‌گیرد.
 • مبل چستر انگلیسی: این مدل از مبل چستر، قدیمی‌ترین نوع است و بهترین حالت تشک را دارد. تشک دوبل موجود در این مدل، اولین المان و ابعاد نسبتاً بزرگ مبل نیز ویژگی بعدی آن را شامل می‌شود.

بیشتر بخوانید: قیمت انواع مبل راحتی، یک لیست به روز

خرید مبل چستر، چگونه بهترین مدل را انتخاب کنم؟

مزایای مبل چستر

خرید مبل چستر علاوه بر کاهش محدودیت‌های موجود در طراحی دکوراسیون منزل می‌تواند مزایای دیگری را نیز برایتان به همراه داشته باشد. برای مثال قطعاً شما در زمان تمیز کردن مبل چستر خود با هیچ‌گونه چالشی مواجه نخواهید شد، چراکه از آنجایی که معمولاً این مدل‌ها از جنس چرم هستند، کافی است که یک دستمال مرطوب بردارید و کثیفی‌ها و لکه‌های آن را پاک کنید.

اگر یک مبل چستر داشته باشید که آن را تا پیش از این در دکوراسیون کلاسیک استفاده می‌کردید می‌توانید با تغییر سبک دکوراسیون و تعویض سایر وسایل، این بار آن را در سبک مدرن مورداستفاده قرار دهید. بنابراین در تغییرات سبک دکوراسیونی، احتیاجی به تغییر مبلمان نخواهد بود.

طبیعتاً امکان استفاده از این محصول در فضاهایی مختلف با سبک‌های متفاوت نیز مزیت دیگری است که می‌توان برایش شمرد. این یعنی اگر یک مبل چستر داشته باشید که آن را تا پیش از این در دکوراسیون کلاسیک استفاده می‌کردید می‌توانید با تغییر سبک دکوراسیون و تعویض سایر وسایل، این بار آن را در سبک مدرن مورداستفاده قرار دهید. بنابراین در تغییرات سبک دکوراسیونی، احتیاجی به تغییر مبلمان نخواهد بود.

موضوع بعدی که می‌توان در خرید مبل چستر به عنوان مزیت این محصول اشاره کرد، راحتی بسیار زیاد آن است. مبل چستر از جمله مشهورترین و پرطرفدارترین انواع مبلمان راحتی به شمار می‌آید و می‌تواند هم در دکوراسیون نشیمن و هم در دکوراسیون پذیرایی مورداستفاده قرار دهید.

بیشتر بخوانید: انواع مبل کلاسیک جدید، مناسب برای تمام سلیقه‌ها

خرید مبل چستر، چگونه بهترین مدل را انتخاب کنم؟

معایب مبل چستر

حالا که صحبت از مزایای این مدل مبلمان شد وقت آن می‌رسد که معایبش را نیز بررسی کنیم. شاید بتوان به جرئت گفت که مهم‌ترین عیب این محصول، امکان خش خوردگی و پارگی است. بنابراین اگر فرزند کوچک و یا حیوان خانگی دارید بهتر است به سراغ خرید مبل چستر چرمی نروید، چراکه خش خوردگی در این محصول می‌تواند به پارگی آن نیز منجر شود.

در کنار آن هم بزرگ بودن طراحی بالغ بر نود درصد مبلمان چستر موجب می‌شود که بیشتر افراد نتوانند از این محصول در دکوراسیون منزل کوچک خود استفاده کنند. طبیعی است که در چنین شرایطی، استفاده از مبلمان چسترفیلد کوچک و جمع و جورتر، انتخاب هوشمندانه‌تری خواهد بود.

ناگفته نماند که قیمت نسبتاً بالای مبل چستر نیز محدودیت دیگری است که پیش روی افرادی که با بودجه کمی تصمیم به خرید مبلمان دارند قرار می‌گیرند. از آنجایی که غالباً متریال مورداستفاده از این محصول، بسیار باکیفیت هستند و طراحی آن هم منحصربه‌فرد است، قیمت مبل چستر از متوسط به بالا خواهد بود.

بیشتر بخوانید: ویژگیهای مبلمان خوب، 10 نکته که منزل شما را خاص می‌کند.

کلام آخر

خرید مبل چستر از چندین و چند منظر، انتخاب بسیار درست و مناسبی به حساب می‌آید و می‌تواند تا سال‌ها نیز عضو ثابت خانه شما باشد. با این حال بهتر است که در زمان خرید مبل چستر، تمامی مزایا و معایب آن را به طور کامل موردبررسی قرار دهید و بر اساس اولویت‌های خودتان به انتخاب درست و هوشمندانه‌ای دست یابید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.