۲۳۰۵۷۱
۱۲۷۶
۱۲۷۶

۱۲ آیتم قدیمی که دوباره به دنیای مد بازگشته‌اند!

اگر آلبوم‌های قدیمی را ورق بزنید متوجه می‌شوید بعضی از چیزهایی که زمان‌های قدیم مد بود، چند سال یک بار دوباره مد می‌شود. مثلا شلوارهای گشاد یا بعضی مدل‌های مو. اگر دوست دارید با چند نمونه از این ترندهای قدیمی که دوباره مد شده‌اند آشنا شوید، ادامه‌ی مطلب را دنبال کنید.

۱۲ آیتم قدیمی که دوباره به دنیای مد بازگشته‌اند!

به نقل از دیجی کالا: اگر آلبوم‌های قدیمی را ورق بزنید متوجه می‌شوید بعضی از چیزهایی که زمان‌های قدیم مد بود، چند سال یک بار دوباره مد می‌شود. مثلا شلوارهای گشاد یا بعضی مدل‌های مو. اگر دوست دارید با چند نمونه از این ترندهای قدیمی که دوباره مد شده‌اند آشنا شوید، ادامه‌ی مطلب را دنبال کنید.

تغییرات مد در طول زمان؛ چرا بعضی چیزها دوباره مد می‌شوند؟

دنیای مد دنیایی بسیار بزرگ و گسترده است و هر روز یک ترند تازه در آن دیده می‌شود. هر بار که رویدادهای مرتبط با مد را بررسی کنید، متوجه ترندهای عجیب و غریبی می‌شود که به دنیای مد راه پیدا می‌کنند، اما بیشتر این ترندها برای مدت کوتاهی باقی می‌مانند و خیلی زود فراموش می‌شوند.

گاهی اوقات ترندهای مد فقط یکی دو ماه دوام می‌آورند. به لطف شبکه‌های اجتماعی، این ترندها دیگر در محدوده‌ی یک کشور باقی نمی‌مانند و به سراسر دنیا می‌رسند. بعضی از ترندهای مد به قدری کاربردی و جذاب هستند که مدت بیشتری باقی می‌مانند. حتی ممکن است بعد از چند سال، دوباره مد شوند.

این روزها بیشتر افراد بر اساس سلیقه‌ی شخصی خود لباسشان را انتخاب می‌کنند. پس اگر این بار در یک فیلم قدیمی از یک لباس خوشتان آمد، با خیال راحت شبیه آن را سفارش دهید و بپوشید و مطمئن باشید که پوشیدن لباس‌هایی با استایل قدیمی، زشت نیست. بلکه سلیقه‌ی شخصی و سبک لباس پوشیدن اختصاصی شما را نشان می‌دهد.

۱۲ آیتم قدیمی که دوباره به دنیای مد بازگشته‌اند!

۱۲ ترند قدیمی دنیای مد که دوباره مد شده‌اند

ترندهایی که در ادامه می‌بینید این روزها در اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی زیاد دیده می‌شوند. چند سال پیش هم همین لباس‌ها را می‌توانستید در کوچه و خیابان ببینید.

۱. کت چرمی

کت‌ها یکی از مهم‌ترین لباس‌های کمد هستند و در فصل‌های سرد سال حسابی به کار می‌آیند. این روزها کت‌های چرمی دوباره محبوبیت سابق را پیدا کرده‌اند و انواع مختلف آن را می‌توانید خریداری کنید. کت چرم یکی از لباس‌های شیکی است که می‌تواند ظاهر شما را رسمی و جذاب‌تر کند. اگر در حال خرید لباس برای کمد پاییزی و زمستانی خود هستید، کت چرم را فراموش نکنید.

۱۲ آیتم قدیمی که دوباره به دنیای مد بازگشته‌اند!

۲. شلوار جین دمپا گشاد

اگر اهل مد باشید این روزها با دور زدن در اینستاگرام و سر زدن به فروشگاه‌های مختلف متوجه می‌شوید که شلوارهای جین با دمپای گشاد چه‌قدر محبوب شده‌اند. تقریبا یک دهه یا شاید هم بیشتر، خبری از شلوارهای دمپا گشاد نبود و شلوارهای تنگ یا اسکینی جایگزین آن‌ها شده بود. شلوارهای جین تنگ هنوز هم در بازار وجود دارند، ولی شلوار دمپا گشاد هم دوباره به صحنه برگشته است. این خبری خوشحال‌کننده برای کسانی بود که دوست نداشتند حجم و شکل پاهایشان در شلوارهای تنگ دیده شود.

۳. جین‌های سفارشی‌شده

یکی دیگر از لباس‌های جین که دوباره مد شده، جین‌های سفارشی‌شده است یعنی لباس‌های جین که طرح‌های متنوع گل‌دوزی‌شده یا گرافیک‌های رنگی دارند و ساده نیستند. این روزها جین‌های سفارشی حتی از زمانی که قبلا مد بودند، بسیار محبوب‌ترند. برای این مدل لباس‌ها بهتر است که رنگ‌های روشن‌تر را انتخاب کنید.

۱۲ آیتم قدیمی که دوباره به دنیای مد بازگشته‌اند!

۴. طرح‌های چاپی

طرح‌های چاپی همیشه جایگاه خاصی در دنیای مد داشته‌اند. قبلا یکی از ترندهای دنیای مد، پوشیدن لباس‌های دو تیکه و چاپی با طرح‌های یکسان بود. این روزها دوباره طرح‌های چاپی محبوب شده‌اند. البته در مد این روزها، هیچ محدودیتی وجود ندارد و می‌توانید دو تکه لباس با دو طرح متفاوت بپوشید.

۱۲ آیتم قدیمی که دوباره به دنیای مد بازگشته‌اند!

۵. شلوارهای مام استایل

در دهه‌ی ۹۰ میلادی شلوارهای مام استایل حسابی مد شده بود و به‌خاطر راحتی، محبوب زنان بود. اسم این مدل مام استایل است ولی برای پوشیدن آن لازم نیست که مادر باشید! اگر دنبال شلواری هستید که در عین شیک بودن، راحت هم باشد شلوارهای مام استایل را انتخاب کنید. این خبر خوبی برای کسانی است که لباس‌های تنگ را دوست ندارند و ترجیح می‌دهند موقع راه رفتن، شلوارهای گشادتری بپوشند.

۱۲ آیتم قدیمی که دوباره به دنیای مد بازگشته‌اند!

۶. کوله‌پشتی

این روزها احتمالا زیاد می‌بینید که افراد به‌جای کیف‌های دستی، کوله‌پشتی به همراه دارند و در محل کار، محل تحصیل، خیابان و حتی دورهمی‌های دوستانه و خانوادگی هم کوله‌پشتی می‌برند. کوله‌پشتی‌ها تنوع زیادی پیدا کرده‌اند و حتی کوله‌پشتی مجلسی هم می‌توانید پیدا کنید.

کوله‌پشتی راحت‌ترین کیفی است که می‌توانید همراه داشته باشید. معمولا جادار است و کوله‌پشتی‌های جدید طرح‌های خلاقانه و زیبایی دارند. حتی برندهای لوکس هم انواع کوله‌پشتی را طراحی و عرضه کرده‌اند.

۱۲ آیتم قدیمی که دوباره به دنیای مد بازگشته‌اند!

۷. عینک‌های آفتابی آینه‌ای

عینک‌های آفتابی آینه‌ای را احتمالا در بسیاری از فیلم‌های قدیمی دیده‌اید. این عینک‌های جذاب، زمانی نماد جذابیت بودند و حالا دوباره جای خود را در دنیای مد اکسسوری‌ها باز کرده‌اند. آن زمان شیشه‌های براق و رنگ‌های روشن عینک‌ها بسیار خلاقانه و جدید بود. این روزها عینک‌های آینه‌ای به دنیای مد برگشته‌اند، اما مثل سابق محبوب نیستند. ولی هنوز هم افراد زیادی آن را می‌پسندند و این عینک‌های بازتاب‌دهنده، سلیقه‌ی آن‌ها را تامین می‌کند و کامل‌کننده‌ی استایل آن‌ها است.

۱۲ آیتم قدیمی که دوباره به دنیای مد بازگشته‌اند!

۸. گردنبندهای چوکر

این گردنبندهای تنگ و چسبیده به گردن، در دهه‌ی ۹۰ میلادی حسابی مد بود. زنان و دختران عاشق این مدل بودند و در تمام رویدادها و مراسم‌ها می‌توانستید کسی را با گردنبند چوکر پیدا کنید. بسیاری از سلبریتی‌ها عاشق این مدل بودند و بعضی از آن‌ها مثل جسیکا آلبا و بریتنی اسپیرز، هنوز هم زیاد از این مدل گردنبند استفاده می‌کنند.

این روزها گردبندهای چوکر با تنوع بسیار زیادتر از قدیم، دوباره در دنیای مد دیده می‌شوند. البته ترند شدن دوباره‌ی آن‌ها فقط برای امسال نیست و از یکی دو سال پیش، محبوب شده‌اند.

۱۲ آیتم قدیمی که دوباره به دنیای مد بازگشته‌اند!

۹. شومیزهای چهارخانه

خوشبختانه این لباس زیبا دوباره مد شده و می‌توانیم با خیال راحت هر رنگ و طرحی که دوست داشتیم بپوشیم. تقریبا بیشتر از یک دهه است که شومیزهای چهارخانه یک لباس ازمدافتاده در نظر گرفته می‌شدند که فقط در فیلم‌های دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی دیده می‌شد، اما این لباس راحت و زیبا دوباره به دنیای مد برگشته است.

شومیزها و پیراهن‌های چهارخانه برای هر دو جنسیت زن و مرد، مناسب است. آن را می‌توانید تقریبا با هر رنگ و لباس دیگری ست کنید. حتی می‌توانید آن را با یک تاپ یا تیشرت بپوشید و دکمه‌های آن را باز بگذارید. تنوع مدل شومیزهای چهارخانه بسیار زیاد است و انواع گشاد، تنگ، کوتاه و بلند آن برای سلیقه‌های مختلف وجود دارد.

۱۰. تاپ‌های کراپ

دنیای مد دنیای عجیبی است. لباسی که تا سال گذشته، قدیمی و ازمد افتاده بود، یک‌باره مد می‌شود و آن را تن همه می‌بینید. تاپ‌های کراپ هم از آن دسته لباس‌هایی است که تقریبا آن را خیلی راحت می‌توانید با همه لباسی ست کنید؛ از دامن گرفته تا شلوار و شلوارک. ترکیب تاپ‌های کراپ با شلوار یا دامن جین بسیار جذاب است و یک استایل خنک و سرزنده است که حتما از آن لذت می‌برید.

۱۲ آیتم قدیمی که دوباره به دنیای مد بازگشته‌اند!

۱۱. رژلب قهوه‌ای

در زمان‌های گذشته در کیف آرایش بسیاری از زنان، حتما یک رژلب قهوه‌ای پیدا می‌شد و استفاده از رژلب قهوه‌ای کاملا طبیعی و حتی مد بود. اما برای مدت طولانی، رژلب‌های قهوه‌ای کنار رفتند و مردم بیشتر رژلب‌های هم‌رنگ لب یا طیف صورتی می‌زدند. این روزها دوباره رژلب قهوه‌ای را روی لب سلبریتی‌ها زیاد می‌بینید. کارداشیان‌ها احتمالا اولین کسانی بودند که رژلب قهوه‌ای را دوباره مد کردند.

حالا بسیاری از برندهای مشهور محصولات آرایشی، رژلب‌هایی از طیف قهوه‌ای تولید می‌کنند و این رنگ تنوع زیادی در رژلب‌ها دارد.

۱۲ آیتم قدیمی که دوباره به دنیای مد بازگشته‌اند!

۱۲. شلوارهای تِرَک (Track Pants)

این شلوارها شبیه به شلوارهای جاگر هستند ولی معمولا از جنس پلی‌استر تهیه می‌شوند. شلوارهایی با این جنس، بسیار نرم و راحت‌اند و چروک نمی‌شوند. شاید همین راحتی در استفاده از شلوارها باعث شده که دوباره محبوب شوند. معمولا مچ آن‌ها جمع می‌شود و شبیه شلوارهای ورزشی هستند.

یکی از چیزهایی که باعث می‌شود بعضی از ترندهای قدیمی دنیای مد دوباره برگرند، راحتی در استفاده از لباس‌ها است. اگر به همین فهرست هم دقت کرده باشید، بیشتر لباس‌هایی که دوباره مد شده‌اند، لباس‌هایی هستند که راحتی بیشتر یکی از ویژگی‌های آن‌ها است.

شلوارهای ترک تقریبا دنیای مد را ترک نکردند. برای مدتی حسابی ترند بودند و برای مدتی هم از محبوبیت آن‌ها کم شد، اما هیچ‌وقت دنیای مد را رها نکردند. این شلوار را می‌توانید با بهترین لباس‌های خود ست کنید و مطمئن باشید که استایلی راحت و در عین‌حال شیک دارید.

همین حالا آلبوم عکس‌‌های قدیمی خود را ورق بزنید. به نظر شما کدام لباس است که جای خالی آن حس می‌شود و دوست دارید دوباره به دنیای مد برگردد؟

مطلب پیشنهادی: ۷ روش ساده و ارزان برای گران‌تر نشان دادن استایل شما

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.