۲۳۰۹۲۵
۷۷۴۴
۷۷۴۴

اندازه استاندارد تخت نوجوان و نکات مهم برای خرید تخت نوجوان که باید بدانید!

اندازه استاندارد تخت در کشورهای مختلف بسته به ترجیحات و سلیقه مردم آن کشور، اندازه و فضای محل زندگی، کاربری، اندازه تشک‌های تولیدی آن کشور و مدل تخت‌ها فرق می‌کند. تخت نوجوان باید با توجه به جثه و وزن نوجوان، دکوراسیون اتاق و البته قیمت انتخاب شود.

اندازه استاندارد تخت نوجوان و نکات مهم برای خرید تخت نوجوان که باید بدانید!

انتخاب تخت برای نوجوان بسیار مهم است چرا که اگر اندازه استاندارد تخت نوجوان حین خرید رعایت نشود بعدها برای خرید تشک با مشکل مواجه می‌شوید. ویژگی‌ها و نکاتی هستند که برای انتخاب تخت استاندارد برای نوجوان باید درنظر بگیرید.

اندازه استاندارد تخت در کشورهای مختلف بسته به ترجیحات و سلیقه مردم آن کشور، اندازه و فضای محل زندگی، کاربری، اندازه تشک‌های تولیدی آن کشور و مدل تخت‌ها فرق می‌کند. معمولا تخت‌های مدل مستطیل متداول‌ترین نوع تخت‌ها هستند. البته امروزه تخت‌های دایره شکل هم به مدل محبوبی تبدیل شده‌اند.

اندازه استاندارد تخت نوجوان و نکات مهم برای خرید تخت نوجوان که باید بدانید!

تخت خواب یکی از وسایلی است که پدر و مادرها باید برای فرزندان خود در نظر بگیرند چرا که داشتن خواب راحت از اولویت‌های مهم محسوب می‌شود. تخت نوجوان باید با توجه به جثه و وزن نوجوان، دکوراسیون اتاق و البته قیمت انتخاب شود. در این مطلب با ما همراه باشید تا با اندازه استاندارد تخت نوجوان آشنا شوید.

اندازه استاندارد تخت نوجوان و نکات مهم برای خرید تخت نوجوان که باید بدانید!

انواع تخت خواب

تخت‌ها علاوه بر اندازه و قیمت از نظر شکل و جنس هم انواع مختلفی دارند که عبارتند از:

تخت‌خواب چوبی

تخت‌های چوبی علاوه بر ماندگاری هیچ وقت از مد نمی‌افتند و بهترین گزینه برای افرادی هستند که زیبایی برایشان اهمیت دارد.

تخت‌خواب فلزی

تخت‌های فلزی به‌خاطر تنوع، استحکام و قدرت مناسب طرفداران زیادی دارد و به‌نسبت تخت‌های چوبی گزینه اقتصادی‌تری هستند.

اندازه استاندارد تخت نوجوان و نکات مهم برای خرید تخت نوجوان که باید بدانید!

تخت‌خواب‌های چرمی

استفاده از این نوع از تخت‌ها نسبت به مدل‌های دیگر کمی سخت‌تر است چرا که نگهداری و تمیز کردن‌شان نیاز به دقت بالایی دارد. تخت‌های چرمی گزینه مناسبی برای بچه‌های کوچک و نوجوانان نیستند.

تخت نوزاد- نوجوان

نوعی تخت در بازار به‌نام تخت نوزاد- نوجوان هست که در دوره نوزادی از حفاظ و لبه برای نوزاد استفاده می‌شود و بعد از رسیدن نوزاد به دوره نوجوانی همان تخت قابل استفاده است؛ فقط لبه‌ها و حفاظ تخت برداشته شده و ارتفاع تخت بیشتر می‌شود.

اندازه استاندارد تخت نوجوان و نکات مهم برای خرید تخت نوجوان که باید بدانید!

اندازه استاندارد تخت نوجوان

اندازه استاندارد این تخت‌های نوزاد که قابل تبدیل به تخت نوجوان هستند طول 130 سانتی‌متر، عرض 70 سانتی‌متر و ارتفاع 35 سانتی‌متر دارند. تخت نوزاد نوجوان گزینه اقتصادی خوبی است چرا که با برداشتن بعضی قسمت‌ها تخت برای سال‌های بعد قابل استفاده خواهد بود و در بودجه خانواده صرفه‌جویی می‌شود. اندازه استاندارد تخت نوجوان دو طبقه کوچک 122 در 190 سانتی‌متر است که برای یک تشک 6 اینچی باریک مناسب خواهد بود.

بیشتر بخوانید: جدیدترین ترفندهای پاییزی کردن دکوراسیون خانه

نکات مهم برای انتخاب تخت استاندارد برای نوجوان

مهمترین نکته برای انتخاب تخت استاندارد نوجوان، فضای کافی اتاق نوجوان است. تختی را انتخاب کنید که فضای کافی برای سایر وسایل نوجوان مثل پاتختی، پاف، میز آرایش، کمد و . . . وجود داشته باشد. عرض استاندارد تخت کودک و نوجوان ۷۰ و طول‌شان ۱۳۰ سانتی‌متر است. اندازه عرض استاندارد تخت نوجوان ۹۰ سانتی‌متر است و نوجوانانی که قد بلندتری دارند بهتر است از تخت با عرض بیشتر استفاده کنند گاهی تا ۱۱۰ سانتی‌متر هم امکان افزایش عرض دارد.

نکته مهم: طول تخت نوجوان باید 20 سانت از قد نوجوان بلندتر باشد.

تخت‌های دوطبقه بهترین گزینه برای اتاق‌ خواب‌های کوچک یا اتاق‌های مشترک هستند. اندازه استاندارد تخت‌های دو طبقه ۱۹۰ در عرض ۱۰۰ سانتی‌متر و ارتفاع ۱۶۵ سانتی‌متر است. البته در سایزهای بزرگ‌تر طول و ارتفاع ثابت و عرض برابر با ۱۳۷ متر است.

برای خرید تخت‌های نوجوان فانتزی مثل مدل قایق یا ماشین بهتر است به پیدا کردن تشک مناسب با ابعاد تخت هم فکر کنید.
حواستان به ارتفاع استاندارد 35 سانتی‌متر در مدل‌های مختلف تخت نوجوان باشد چرا که این فاصله هم به جریان هوا زیر تشک کمک کرده و مانع از رشد قارچ، مواد آلرژی‌زا و باکتری می‌شود، امکان تمیز کردن راحت زیر تخت را فراهم می‌کند.

اندازه استاندارد تخت نوجوان و نکات مهم برای خرید تخت نوجوان که باید بدانید!

قد، وزن و جثه نوجوان

با توجه به اینکه نوجوان در سن رشد قرار دارد حین خرید تخت استاندارد برای نوجوان باید وزن، قد و جثه نوجوان را درنظر داشته باشید. بهتر است تختی در سایز بزرگ‌تر خریداری کنید تا در هزینه‌ها صرفه‌جویی شود.

ارتفاع استاندارد تخت نوجوان

اندازه ارتفاع استاندارد تخت نوجوان باید ‌طوری باشد که کف پای نوجوان وقتی روی تخت می‌نشیند به زمین برسد و زاویه ۹۰ درجه‌ای بین ران و ساق پا حین نشستن برقرار شود. لگن و کمر هم باید به‌شکلی قرار بگیرند که نوجوان حالت صاف و بدون قوز داشته باشد. این اندازه استاندارد ارتفاع تخت نوجوان است.

اندازه استاندارد تخت نوجوان و نکات مهم برای خرید تخت نوجوان که باید بدانید!

توجه به ارتفاع سقف در خرید تخت‌های دو طبقه

اگر ارتفاع سقف در خانه شما کم است شاید تخت دو طبقه گزینه مناسبی نباشد چرا که طبقه دوم تخت نباید زیاد به سقف نزدیک باشد. به‌علاوه اینکه لامپ، مهتابی یا روشنایی هم نباید مستقیم بالای سر نوجوان باشد.

توجه به جنس و بوی چوب استفاده شده

اگر قصد خرید تخت چوبی برای نوجوان‌تان دارید حتما قسمت اتصال چوب‌ها را بو کنید، اگر بوی تند و زننده‌ای استشمام کردید بهتر است سراغ تخت دیگری بروید. گاهی بوی مواد جلادهنده نامرغوب باعث ایجاد آلرژی در نوجوان می‌شود.

انتخاب تشک باتوجه به قوس بدن

مناسب‌ترین تشک برای تحت نوجوان تشکی است که نه زیاد نرم باشد و نه زیاد سفت. برای امتحان می‌توانید انگشت خود را روی تخت فشار دهید، اگر زیاد از حد فرو برود یا اصلا اتفاقی نیفتد نشانه نرمی و سفتی زیاد از حد تشک است. تشک باید به‌حدی نرم باشد که قوس طبیعی بدن حین خواب نوجوان حفظ شود.

اندازه استاندارد تخت نوجوان و نکات مهم برای خرید تخت نوجوان که باید بدانید!

کلام آخر

تقریبا همه ما بیشتر از یک سوم عمر خود را در خواب می‌گذرانیم بنابراین داشتن تخت استاندارد برای تجربه خواب باکیفیت و راحت اهمیت زیادی دارد. انتخاب اندازه استاندارد تحت نوجوان به‌خاطر حساسیت سنی و دوره بلوغ نوجوان دوبرابر مهم‌تر می‌شود.

یکی از نکات مهمی که پدر و مادرها حین خرید تخت نوجوان باید درنظر بگیرند اندازه استاندارد تخت نوجوان است که در سن بلوغ قرار دارد و باید اندازه‌ای خریداری شود که حداقل چند سالی قابل استفاده باشد.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.