۲۳۱۰۷۴
۱۵۹۰۷
۱۵۹۰۷

قیمت سرویس طلای بچه گانه، عوامل موثر و مدل‌های جدید بازاز

برای خرید سرویس طلا برای فرزندتان باید مدلی را انتخاب کنید که با بودجه‌تان هماهنگی داشته باشد. این سرویس‌ها بسته به طراحی و وزنی که دارند؛ اجرت مجزایی خواهند داشت. در ادامه با ما باشید تا درباره قیمت سرویس طلای بچه گانه و عوامل تاثیرگذار بر آن، بیشتر بدانیم.

قیمت سرویس طلای بچه گانه، عوامل موثر و مدل‌های جدید بازاز

اگر می‌خواهید برای فرزندتان انواع طلا را ببینید؛ سپس بهترین و به صرفه‌ترین را برایش انتخاب کنید؛ باید از قیمت سرویس طلای بچه گانه ، مطلع باشید. این سرویس‌ها را می‌توانید در بازار طلای شهرتان ببینید اما اطلاع نداشتن از عوامل موثر بر قیمت سرویس طلا و همچنین ناآگاهی از مدل مناسب سرویس بچگانه زیورآلات طلا، می‌تواند خرید شما را تبدیل به یک تجربه نادرست کند. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره این موارد بیشتر بگوئیم.

سرویس طلای بچه گانه شامل چیست؟

برای خرید سرویس بچه گانه طلا باید بدانید که چه اجزایی از این سرویس را می‌توانید تهیه کنید. معمولا سرویس طلا شامل گردنبند، گوشواره، انگشتر و دستبند است. این موارد را می‌توانید در قالب یک سرویس تهیه کنید یا اگر هزینه آن برای‌تان سنگین می‌شود؛ نیم ست بخرید. نیم ست طلا شامل گردنبند و آویزی است که با طرح یک جفت گوشواره، ست هستند.

مطلب پیشنهادی: قیمت سرویس طلا با سنگ فیروزه، زیبایی خیره‌کننده

انواع سرویس طلای بچه گانه

 • سرویس طلای کیتی
 • سرویس طلای پروانه
 • سرویس طلای بچه گانه فرشته
 • نیم ست گل
 • نیم ست پاپیونی

قیمت سرویس طلای بچه گانه، عوامل موثر و مدل‌های جدید بازاز

ارزش خرید سرویس طلای بچه گانه

هیچ بچه‌ای از زیبایی زیورآلات و سرویس طلا، سر در نمی‌‌آورد. بیشتر والدین هستند که این طلاها را برای فرزندشان می‌خرند که بتوانند با این کالاهای باارزش، یک سرمایه‌گذاری بلندمدت برای فرزندشان داشته باشند. در این میان انواع سرویس طلای بچه گانه مدل‌های زیبا و خاصی دارند که در نگاه اول دل خریداران را می‌برند و والدین دوست دارند حتما این مدل‌ها بامزه را برای فرزندشان تهیه کنند اما وقتی بخواهید از دید سرمایه گذاری به این قضیه نگاه کنید؛ برخی از مدل‌های خیلی زیبای طلای بچه گانه اصلا ارزش خرید ندارد.

هدیه دادن سرویس طلای بچه گانه به نوزاد و کودکان

هنگامی‌که نوزادی متولد می‌شود؛ اگر جشن تولد کودکی باشد؛ دیگران برای او سرویس طلای بچه گانه هدیه می‌خرند. این نوع هدیه‌ها را می‌توانید با قیمت مناسب و وزن کم هم تهیه کنید. هدیه دادن طلا به یک نوزاد یا کودک برای کودک شاید خیلی دلچس نباشد اما از قدیم در تمام فرهنگ‌ها، خصوصا در کشورهای مشرق زمین رسم بوده که وقتی فرزندی متولد می‌شود یا سالگرد تولد او است؛ برایش سرویس بچه گانه طلا بخرند و این اتفاق خوش یمن را با برکت بیشتری جشن بگیرند.

مطلب پیشنهادی: بهترین برند طلای ایرانی، چند نکته‌ای که هنگام خرید طلا باید بدانید

تاریخچه خرید سرویس طلای بچه گانه

قبل از دوران مدرن، اهدای زیور آلات طلا به کودکان خیلی باب بود چرا که مردم باور داشتند؛ وجود طلا بر لباس کودک تازه به دنیا آمده و طفل شیرخوار، او را از از ارواح شیطانی دور نگاه می‌دارد. از آن زمان تا کنون در بیشتر فرهنگ‌های دنیا، رسم است که وقتی کودکی به دنیا می‌آید برای او طلا هدیه می‌برند. امروزه در کشور ما انواع سرویس طلای بچگانه تولید می‌شود که می‌توانید برای نوزادان، شیرخواران یا کودکان خردسال تهیه کنید.

قیمت سرویس طلای بچه گانه، عوامل موثر و مدل‌های جدید بازاز

سرویس طلایی بچه گانه برای سنین مختلف

برای خرید سرویس طلای بچه گانه مدل‌های این صفحه را ببینید. هرچه وزن طلا بیشتر باشد، قیمت سرویس طلای بچه گانه بیشتر می‌شود با این حال لازم نیست برای یک نوزاد 6 ماهه همان سرویس طلا را بخرید که برای کودک 6 ساله می‌خرید.

مطلب پیشنهادی: جدیدترین مدل گردنبند طلا، زیبا با قیمت مناسب

سرویس طلای بچه گانه مناسب نوزاد

برای نوزادان می‌توانید انواع سرویس‌هایی را بخرید که به صورت گوشواره، النگو و دستبند هستند. بیشتر متخصصان توصیه می‌کنند که برای نوزادان گردنبند نخرید. چراکه گردنبندها زنجیری ریز دارند و ممکن است دور گردن نوزاد پیچیده شوند و او را خفه کنند. به علاوه آویز گردنبند برای نوزاد می‌تواند خطرناک باشد؛ آن را مرتب در دهانش ببرد و آویز وارد نای او شود و او را خفه کند. در عوض انواع گوشواره، برای شیرخوارانی که گوششان سوراخ شده است. انواع دستبند و النگو یا دستبند انگشتری، برای نوزادان بسیار مناسب هستند.

قیمت سرویس طلای بچه گانه، عوامل موثر و مدل‌های جدید بازاز

قیمت سرویس طلای بچه گانه

برای محاسه قیمت سرویس‌های طلایی که به درد بچه‌ها بخورد؛ باید انواعی را انتخاب کنید که وزن طلای‌شان به راحتی قابل مقایسه باشد. این سرویس‌ها بهتر است انواع تزئینات را نداشته باشند و تماما از طلا ساخته شده باشند. تمام تزئینات صدفی، مینایی، نگینی، جواهری و هرچه به جز طلا، از وزن و ارزش سرویس بچه گانه، کم می‌کند. این سرویس‌ها را می‌توانید در بسیاری از طلافروشی‌ها پیدا کنید. به ازای هر گرم طلا، حدود 1 میلیون 200 یا 300 هزار تومان باید پرداخت کنید؛ به علاوه:

 • اجرت ساخت: مزد یا هزینه ساخت طلا، به مدل طلا و طراحی و ظرافت مدل بستگی دارد. هرچه ظرافت مدل بیشتر در نتیجه کار مشخص باشد؛ ارزش سرویس بچه گانه بیشتر است و ممکن است به ازای هر گرم به اندازه وزن طلا، محاسبه شود.
 • مالیات: در فاکتور سرویس طلای بچه گانه، علاوه بر وزن طلا، ۹ درصد کل مبلغ فاکتور هم به عنوان مالیات محاسبه می‌شود.

نمونه محاسبه قیمت سرویس طلای کودکانه

به این ترتیب اگر قیمت روز طلا 1 میلیون و 300 هزار تومان باشد؛ وزن سرویس طلای بچه گانه هم معادل 5 گرم شود؛ اجرت ساخت هم به ازای هر گرم 200 هزار تومان باشد. شما برای یک سرویس طلا مناسب کودکان، باید حدود 7 میلیون و 500 هزارتومان و 675 هزار تومان مالیات پرداخت و حدود 8 میلیون و 100 هزار تومان، بپردازید.

مطلب پیشنهادی: فروش اقساطی طلا، چرا گولدمود انتخاب خوبی است؟

قیمت سرویس طلای بچه گانه، عوامل موثر و مدل‌های جدید بازاز

سرویس طلای بچه گانه برای خردسالان

برای کودکان حدود 1 سال تا سنین مدرسه، می‌توانید انواع نیم ست‌ها و سرویس‌های طلایی را بخرید که با طراحی‌های کودک، پسند هم یک کالای سرمایه‌ای برای او هستند؛ هم به درد حس و حال دنیای کودکانه او می‌خورند. در این میان انواع سرویس‌های طرح فرشته، کیتی، سگ، گربه، نام کودک، حرف اول اسم او، گل، شبدر و... برای این کوکان مناسب هستند.

مطلب پیشنهادی: راهنمای خرید جواهر، ۷ نکته مهم برای شناخت سنگ مرغوب

رنگ طلای سرویس بچه گانه

برای سرویس طلای بچه گانه معمولا از طلای زرد استفاده می‌شود. در دهه ۱۳۹۰، طلاهای رز گلد، خیلی مد بودند اما دیگر در دهه ۱۴۰۰ انواع طلاهای زرد با ته رنگ نقره‎ای، به عبارتی طلاهای زرد کم‌رنگ، خیلی مد هستند.

انواع سرویس طلاهایی که با تزئینات عروسکی به فروش می‌رسند؛ معمولا رنگ سفید یا میناکاری دارند یا از صدف ساخته شده‌اند.

قیمت سرویس طلای بچه گانه، عوامل موثر و مدل‌های جدید بازاز

سایز سرویس طلای بچه گانه

برای بچه‌ها، باید طوری طلا را انتخاب کنید که اندازه سرویس آنها، بعدا برایشان کوچک نشود که بخواهید بروید دوباره برای‌شان یک سرویس تازه بخرید و این یکی را که دارد، بفروشید. فروختن طلا، معمولا سبب ضرر می‌شود. از طرفی اگر می‌خواهید هر چند وقت یک بار برای فرزندتان یک سرویس تازه بخرید؛ باید طلاهایی را انتخاب کنید که تزئینات غیرطلایی ندارند که بتوانید مانند طلای سرمایه‌ای از آنها نگهداری کنید که در دراز مدت یک پس انداز خوب برای فرزندتان داشته باشید.

مطلب پیشنهادی: استایل ملکه الیزابت، جسورترین ۹۶ ساله دنیا که خوب می‌پوشید!

قیمت سرویس طلای بچه گانه، عوامل موثر و مدل‌های جدید بازاز

اندازه گردنبند سرویس طلای بچه گانه

بهتر است زنحیر گردنبندی که می‌خرید حدود 35-40 سانتی‌متری باشد. اگر گردنبند را برای نوزادی چند ماهه می‌خرید اندازه 25 سانتی‌تری هم مناسب است اما معمولا به دلیل احتمال ایجاد خفگی در کودک، برای او گردنبند تهیه نمی‌کنند. همچنین دقت کنید که سایز آویز گردنیند را هم در نظر بگیرید. اگر آویز طولی بلند دارد؛ برای کودکان 3-4 ساله زنجیری بخرید که تا نیمه گردن تا سینه کشیده می‌شوند. زنجیر خیلی بلند با این آویزها زشت می‌شود.

مطلب پیشنهادی: کیت میدلتون و جواهرات ملکه: جواهرات سلطنتی نصیب چه کسی خواهد شد؟

قیمت سرویس طلای بچه گانه، عوامل موثر و مدل‌های جدید بازاز
اندازه النگو سرویس طلای بچه گانه

النگوی کودک باید قطری حدود ۳۵-۴۰ میلیمتر داشته باشد. برای خرید النگو دور مچ دقیق کودک، نباید ملاک تصمیم‌گیری باشد. باید به قاعده دست و مچ کودک توجه کنید که بتوانید الگن. را از استخوان دست و مچ او رد کنید.

مطلب پیشنهادی: جواهرات خاندان سلطنتی انگلیس، چند می‌ارزد؟

اندازه دستبند سرویس طلای بچه گانه

در خرید دستبند می‌توانید دور مچ را اندازه بگیرید و طول دستبند را بر اساس آن انتخاب کنید. معمولا دستبند کودکان سایزی حدود ۱۰-۲۰ سانتی‌متر است. بچه‌های شیرخوار مچ بسیار کوچکی دارند و برای بچه‌های خردسال هم باید دستبندی بخرید که قفل محکمی داشته باشد و هنگام بازی از دست او باز نشود.

قیمت سرویس طلای بچه گانه، عوامل موثر و مدل‌های جدید بازاز

جمع بندی

برای خرید و اطلاع از قیمت سرویس طلای بچه گانه، بهتر است این راهنمای نی‌نی‌بان را همراه خود داشته باشید. در این صفحه اشاره کردیم که چه عواملی روی قیمت طلای کودک اثر گذارند. کدام سرویس را برای بچه بخرید، ارزش دارد و خریدن کدام سرویس می‌تواند سرمایه شما را به خطر بیاندازد. برای اطلاع از قیمت تمام شده هر سرویس باید قیمت روز طلا را داشته باشید و براساس اجرت ساخت، وزن طلا و 9 درصد مالیات حدود قیمت سرویس را محاسبه کنید. اگر می‌خواهید طلای بچه، ارزش درازمدت خود را حفظ کند، از خرید سرویس‌هایی که تزئینات متفرقه دارند؛ اجتناب کنید.

مطلب پیشنهادی: باارزش‌ترین جواهرات ملکه الیزابت را بشناسید + عکس

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

 • اخبار داغ
 • جدیدترین
 • پربیننده ترین
 • گوناگون
 • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.