۲۳۱۱۸۰
۱۶۶۸
۱۶۶۸

ترفندهای آرایشی ویژه خانم‌های عینکی

آرایش برای عینکی ها چالش برانگیزتر است. در این نوشتار با بررسی آرایش مخصوص عینکی ها قصد داریم بخشی از این چالش‌ها را حذف کنیم.

ترفندهای آرایشی ویژه خانم‌های عینکی

موتن رو: اغلب افراد تصور می‌کنند عینک‌زدن، پایان روزهای خوش و زیبای آرایش است. ممکن است شما نیز چنین عقیده‌ای داشته باشید، اما زمان آن رسیده است که دیدگاه «عینک و آرایش با هم نمی‌سازند» را فراموش کنیم. اگر چشمان شما یک اثر هنری باشد -که هستند- عینک به‌عنوان قاب آن اثر هنری به کار می‌رود. قاب عینک در اصطلاح به عنوان نوک پیکان جلب توجه دیگران به چشم‌ها و مژه‌ها است و به همین خاطر، آرایش برای عینکی ها با آرایش معمول، کمی تفاوت دارد. در این نوشتار قصد داریم با آموزش آرایش برای عینکی ها برخی از ترفندهای طلایی انجام این کار را با هم بررسی کنیم. همراه ما باشید.

عدم استفاده بیش از حد از کرم پودر

ترفندهای آرایشی ویژه خانم‌های عینکی

یکی از معمول‌ترین مشکلاتی که برای عینکی‌ها وجود دارد، تورفتگی‌ها، قرمز شدن‌‌ و به جا ماندن رد عینک روی بینی است. ممکن است بخواهید با استفاده بسیار بیشتر از کرم پودر، این تورفتگی را بپوشانید. متاسفانه باید به شما بگوییم که این کار نتیجه عکس خواهد داد. در جایی که نیاز به پوشش بیشتری دارید، با ضربه‌های کوچک از کانسیلر استفاده کنید. کانسیلر ماندگاری بهتری روی پوست داشته و رد عینک را کم‌تر می‌کند. توصیه شده است کانسیلر و کرم پودر مات روی بینی استفاده کنید تا بر اثر جابه‌جایی عینک روی بینی، جای پاک شدن آرایش زشت نشود.

علاوه بر کانسیلر و در واقع پیش از استفاده از کرم‌پودر و کانسیلر، حتما از یک پرایمر استفاده کنید. پرایمر از ایجاد رد و تورفتگی جلوگیری می‌کند. بر جای ماندن محل تماس عینک و پوست، در اغلب موارد با استفاده هم‌زمان از پرایمر و کانسیلر از بین خواهد رفت و این مورد، یکی از نکات مهم آرایش برای عینکی ها است.

از سوی دیگر، عینک‌زدن باعث ایجاد یک سایه بر گونه‌ها و ناحیه اطراف چشم می‌شود. برای از بین بردن این سایه، حتما از یک کرم‌پودر باکیفیت و با تناژ زرد رنگ استفاده کنید. ناگفته پیدا است که ابتدا و پیش از هرچیزی باید رنگ پوست خود را در نظر بگیرید. اما کرم‌پودرهای با تناژ زرد، سایه تیره عینک را کمتر کرده و تاثیر بسیار خوبی بر نتیجه نهایی آرایش شما خواهند داشت.

استفاده از پرایمر پیش از آرایش برای ماندگاری بهتر و نتیجه بی‌نقص‌تر

برای خرید این محصول و کسب اطلاعات بیشتر، روی تصویر کلیک کنید.

پوست دور چشم‌ها به مرور زمان و با افزایش سن تیره می‌شود و تازه فرم همه‌ی عینک‌ها نیز به دور چشم سایه می‌اندازند. برای پوشاندن این تیرگی، از ترکیب کانسیلر با کرم چشم استفاده کنید. از این ترکیب در اطراف و زیر چشم استفاده کرده و سپس به صورت دایره‌وار، آن را محو کنید. این چند نکته، مهم‌ترین نکات آرایش چشم برای عینکی ها هستند.

ابروها در آرایش مخصوص عینکی ها

ترفندهای آرایشی ویژه خانم‌های عینکی

بسته به نوع چشم‌ها، ابروهای شما ممکن است برجسته‌تر بوده و یا تورفتگی داشته باشند. اگر قاب عینک نازک، ظریف و گردی استفاده می‌کنید، ابروهای شما بیشتر به چشم می‌آیند. بنابراین بهتر است وقت بیشتری برای ابروها بگذارید و آن‌ها را مرتب کنید.

در صورتی که فرم عینک شما چهارگوش و کمی ضخیم باشد، نیازی نیست وقت زیادی روی تمیز کردن ابروهای خود صرف کنید. زیرا این عینک‌ها باعث می‌شوند که ابروها، کمتر دیده شوند. هرچند این موضوع به این معنا نیست که در این حالت، ابروهای خود را فراموش کنید.

بیشتر اوقات، لنز عینک باعث می‌شود که چشم درشت‌تر دیده شود. در این حالت، موهای اضافی اطراف ابرو نیز بیشتر مشخص خواهند شد. پس بهتر است مطمئن شوید که این موهای دور چشم و ابرو را همیشه تمیز می‌کنید. آرایش ابرو در بهتر شدن میکاپ تاثیر دارد. اگر ابروهای پهن دارید و فرم عینک شما هم بزرگ است بهتر است خیلی ابروی خود را آرایش نکنید. اگر ابروهای نازک دارید بد نیست که آن‌ها را رنگ کنید که بیشتر به چشم بیایند. همه این موارد در آرایش عینکی ها اهمیت زیادی دارد.

نکته و ترفند اصلی آرایش افراد عینکی در بخش ابرو، توجه به تناسب قاب عینک و میزان ضخامت ابروها است. اگر قاب ضخیم دارید، بهتر است ابروهای شما روشن‌تر و یا نازک‌تر باشند و در صورت داشتن عینک بدون قاب یا با قاب ظریف، می‌توانید ابروهای خود را تیره‌تر یا پهن‌تر کنید.

سایه چشم در آرایش افراد عینکی

ترفندهای آرایشی ویژه خانم‌های عینکی

بخش سایه چشم در آرایش عینکی ها کمی مهم‌تر از بقیه بخش‌ها است. ممکن است تصور کنید که همه زحمات شما برای یک سایه جذاب، با عینک‌زدن کاملا هدر می‌رود. خوشبختانه باید بگوییم که اشتباه می‌کنید. حتی در زمان استفاده از عینک، سایه چشم شما کاملا واضح است و تنها باید بدانید که از چه رنگ‌هایی و به چه شکل استفاده کنید.

رنگ‌های نود، مات و بی‌حال، در همان لحظه‌ای که عینک را به چشمان خود نزدیک می‌کنید، ناپدید می‌شوند. البته این موضوع برای محل کار و محیط‌های رسمی چندان بد نیست. با وجود این، اگر قصد دارید برای یک موقعیت خاص آرایش کنید، از رنگ‌ها جذاب، پررنگ و خاص، نترسید. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که برای یک ظاهر شیک، بهتر است تنها یک بخش رنگی و خاص در چهره شما دیده شود. می‌توانید این رنگ را برای سایه چشم در نظر گرفته و یا آن را برای رژ لب کنار بگذارید.

خرید یک پالت سایه با رنگ‌ها روشن و متنوع، بهترین انتخاب برای آرایش افراد عینکی

برای خرید این پالت سایه بی‌نظیر و کسب اطلاعات بیشتر، روی تصویر کلیک کنید.

در صورتی که قاب عینک شما رنگی است، باید یک هارمونی بین رنگ قاب عینک، سایه و رژ لب خود ایجاد کنید. بنابراین پیش از هر چیزی، قاب عینک خود را در نظر گرفته و برای تکمیل آن، رنگ سایه چشم‌تان را انتخاب کنید. آرایش مخصوص عینکی ها با توجه به عوامل زیادی سنجیده می‌شود و به همین خاطر، انجام آن دقت بسیار بیشتری می‌طلبد.

خط چشم برای عینکی ها

ترفندهای آرایشی ویژه خانم‌های عینکی

آرایش برای عینکی ها بی‌شک کمی چالش برانگیزتر است و یک راه مطمئن برای اینکه این افراد چشم‌های برجسته‌تری داشته باشند، استفاده از خط چشم است. اگر چشم‌های درشتی دارید، اما مژه‌های شما کم‌پشت هستند، از خط چشم برای پر کردن جای خالی استفاده کنید.

چشم بادامی‌ها انتخاب‌های بسیار بیشتری دارند. می‌توانید یک خط چشم دنباله‌دار و دراماتیک بکشید و از ایجاد تمرکز روی چشم‌های خود لذت ببرید. نکته مهم در زمان آرایش چشم برای عینکی ها توجه به ضخامت قاب عینک و میزان پهنی خط چشم است.

فراموش نکنید که قاب عینک می‌تواند باعث شود که خط چشم شما دیده نشود. برای همین، هر قدر که قاب عینک شما پهن‌تر باشد، می‌توانید خط چشم پهن‌تری بکشید. البته تناسب میان پهنی ابرو، رنگ سایه، میزان ضخامت قاب عینک و در عین حال ضخامت خط چشم را فراموش نکنید. ابروهای پهن، رنگ سایه جسورانه، قاب عینک ضخیم و در نهایت یک خط چشم دنباله‌دار و خیلی ضخیم، می‌تواند چهره ترسناکی و درهمی به شما بدهد. بنابراین همیشه یک یا دو مورد را نازک و مات و یک یا دو مورد را ضخیم و جسورانه در نظر بگیرید.

استفاده از خط چشم رنگی نیز روش جذابی بر تاکید بیشتر روی چشم‌ها است. برای این کار، یک سایه نود استفاده کرده و آرایش خود را با یک خط چشم آبی روشن، زرد یا سفید رنگ، کامل کنید.

ریمل و مژه ها در زمان آرایش برای عینکی ها

ترفندهای آرایشی ویژه خانم‌های عینکی

آموزش آرایش برای عینکی ها کمی سخت‌تر است و این موضوع برای افراد دارای مژه‌های خیلی کوتاه یا خیلی‌ بلند، سخت‌تر نیز خواهد شد. مژه‌های خیلی کوتاه از پشت عینک دیده نشده و مژه‌های خیلی بلند، به شیشه عینک می‌چسبند.

اگر شما جزو دسته دوم هستید، حتما عینک‌هایی را انتخاب کنید که با یک استایل زیبا، از صورت‌تان فاصله می‌گیرند. بدین شکل، مژه‌ها به عینک نچسبیده و بخشی از مشکلات شما با عینک، از بین می‌رود. در قدم بعدی، حتما و پیش از هر بار آرایش چشم، از فرمژه استفاده کنید. فرمژه، مژه‌ها شما را زیباتر کرده و بی‌شک یکی از مهم‌ترین بخش‌های آرایش افراد عینکی است.

پس از آن، مژه‌ها خود را به‌دقت و با آرامش، ریمل بزنید. معمولا عینک باعث می‌شود که چشم‌ها کمی بزرگ‌تر دیده شوند و به همین خاطر، تمرکز بر روی مژه‌های شما نیز بیشتر می‌شود.

در صورت داشتن مژه‌های بلند و البته نیاز به عینک‌زدن، از ریمل حجم‌دهنده و مشکی‌کننده استفاده کنید. هیچ‌کس دوست ندارد که مژه‌ها به فرم عینک برخورد کند. ریمل بلند کننده‌ی مژه، احتمال چسبیدن مژه‌ها به شیشه عینک را افزایش می‌دهد. نکات مهمی در ریمل‌زدن اصولی وجود دارد که بهتر است آن‌ها را نیز به کار ببرید. همه این موارد را در مقاله «چگونه ریمل بزنیم؟» با هم مرور کردیم. پیشنهاد می‌کنیم آن‌ها را نیز مطالعه کنید.

رژگونه و رژ لب در آرایش صورت برای عینکی ها

به دلیل ایجاد سایه بر گونه‌ها، استفاده از یک رژگونه مناسب اهمیت زیادی در آرایش صورت برای عینکی ها دارد. با توجه به آرایش خود، یک رنگ آجری یا هلویی به کار برده و گونه‌های خود را برجسته‌تر کنید. استفاده از رنگ‌های تیره، خطای دید بیشتری ایجاد کرده و چهره شما را گرفته‌تر می‌کند. استفاده از رنگ‌های روشن و شاین‌دار، تاثیر فوق‌العاده‌ای بر آرایش شما خواهند داشت. ناگفته پیدا است که رنگ‌های شاین، برای مهمانی و دورهمی دوستانه و شبانه مناسب‌تر است. برای آرایش روز، از رنگ‌های روشن و مات استفاده کنید.

استفاده از پالت‌های رژ و دسترسی به چندین رنگ مختلف تنها با خرید یک محصول

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید پالت رژ لورآل، روی تصویر کلیک کنید.

رژلب در آرایش افراد عینکی بسیار مهم است. یک رنگ اشتباه می‌تواند چهره شما را عبوس و تیره‌تر کرده و یا اینکه باعث رنگ‌پریدگی چهره شما شود. اگر از قاب مشکی و تیره استفاده می‌کنید، رنگ‌ها ملایم و روشن انتخاب بهتری خواهند بود. برای قاب‌های رنگی، رنگ‌های نود بهترین رنگ رژ هستند و برای عینک‌های بدون قاب و یا با قاب نازک، انتخاب‌های شما بسیار بیشتر خواهند بود. بنابراین حتما این موضوع را در نظر گرفته و با توجه به قاب عینک خود، یک رنگ مکمل به کار ببرید.

رنگ قاب عینک و تناسب آن با آرایش

ترفندهای آرایشی ویژه خانم‌های عینکی

همان‌گونه که از ابتدای این نوشتار چند بار اشاره کردیم، رنگ قاب یک موضوع کلیدی در آرایش برای عینکی ها است. هنگام انتخاب رنگ قاب عینک دقت کنید که رنگ مناسبی انتخاب کنید که به صورت شما بیاید. رنگ‌های صورتی، قرمز، قهوه‌ای را برای زمانی نگه دارید که می‌خواهید نگاه جمع به سمت شما باشد.

در صورت امکان، بهتر است دو عینک داشته باشید. در این حالت می‌توانید یکی را به صورت معمول استفاده کرده و یک قاب فانتزی رنگی را برای مراسم خاص استفاده کنید.

نوع لنز عینک و نحوه آرایش بر طبق آن

عینک‌های نزدیک بین باعث بزرگ‌تر دیده‌شدن چشم‌ها شده و لنزهای دوربین، اندازه چشم‌ها را کوچک می‌کنند. این موضوع در زمان آرایش برای عینکی ها اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد. به همین خاطر در این‌جا و برای آموزش آرایش برای عینکی ها باید این دو مورد را نیز به‌اختصار بررسی کنیم.

آرایش برای عینکی ها با لنز نزدیک بین

اگر برای خواندن کتاب، خرید آنلاین، چک کردن گوشی و… از عینکی استفاده می‌کنید که چشم شما را درشت‌تر نشان می‌دهد، باید دقت بیشتری در زمان آرایش داشته باشید. این عینک‌ها اشتباهات آرایش چشم، مدل ابروها و خطوط نامنظم را نیز واضح‌تر نشان می‌دهند. با داشتن یک آینه که اندازه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد، می‌توانید بهتر آرایش کنید. این آینه‌ها باعث می‌شوند کوچک‌ترین خطا نیز بزرگ‌تر شده، خطاهای خود را بهتر رفع کرده و در نهایت بی‌نقص‌ترین آرایش را داشته باشید. این حالت برای افرادی که چشم‌های کوچکتری دارند، فرصت فوق‌العاده‌ای خواهد بود. از این فرصت استفاده کرده و از داشتن یک آرایش زیبا و چشم‌های درشت‌تر، لذت ببرید.

آرایش برای عینکی ها با لنز دوربین

ترفندهای آرایشی ویژه خانم‌های عینکی

هرچقدر هم که چشمان شما درشت باشند، پشت این لنزها کوچک دیده می‌شوند. حالا اگر فرم قرار گرفتن چشمان شما نیز کمی گود باشد، این موضوع بیشتر و شدیدتر خواهد شد. در این حالت، خط چشم مشکی ضخیم، باعث بهتر دیده شدن چشم‌ها می‌شود. هر چند باید میزان ضخامت آن را با قاب عینک چک کنید.

با قاب‌های نازک‌تر، خط نازک بکشید و هرچه می‌توانید خط چشم را به مژه‌ها نزدیک‌تر کنید. وقتی فرم عینک شما بزرگ است، خط چشم ضخیم‌تر بکشید. سعی کنید سایه‌ روشن یا هلویی بزنید تا چشم برجسته‌تر دیده شود. از سایه‌های تیره پرهیز کنید، چون فرم چشم را ریزتر و بسته‌تر نشان می‌دهند. خط چشم گربه‌ای، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای کسانی است که عینک می‌زنند.

بیشتر بخوانید: خانم‌ها با این ترفندهای مهم برای پوشاندن چروک با آرایش آشنا شوید!

منبع: موتن رو

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.