۲۳۱۴۳۴
۱۳۳۹۶
۱۳۳۹۶

بهترین روش شستشوی صورت در روزهای آلوده و پر از ویروس!

این روزها با شیوع بیماری های ویروسی تغییرات زیادی در سبک زندگی هرکدام از ما به وجود آورده، تغییراتی که برای جلوگیری از ابتلا به بیماری، لازم و حیاتی است. یکی از این کارها، شستن مرتب دست‌ و صورت است.

بهترین روش شستشوی صورت در روزهای آلوده و پر از ویروس!

به نقل از ساعد نیوز: این روزها با شیوع بیماری های ویروسی تغییرات زیادی در سبک زندگی هرکدام از ما به وجود آورده، تغییراتی که برای جلوگیری از ابتلا به بیماری، لازم و حیاتی است. یکی از این کارها، شستن مرتب دست‌ و صورت است. در ادامه بهترین روش شستشوی صورت را برای شما آورده ایم.

بهترین روش شستشوی صورت در روزهای آلوده و پر از ویروس!

آلودگی های شیمیایی و فیزیکی همیشه در هوا وجود دارند. عوامل میکروبی و ویروسی مثل کرونا نیز همیشه وجود داشته و می توانند روی پوست و موی ما باقی مانده و باعث آسیب های جدی به ما شوند. خوشبختانه بیشتر ما به ویژه در روزهای اخیر به شستشوی صحیح دست و ضد عفونی کردن آن عادت کرده ایم. اما معمولا شستشوی صورت را فراموش می کنیم یا آن را درست انجام نمی دهیم. به همین منظور بهترین روش شستشوی صورت برای این روزها را بدون آسیب زدن به پوست به شما آموزش خواهیم داد.

بهترین روش شستشوی صورت در روزهای آلوده و پر از ویروس!

بهترین روش شستشوی صورت

بهترین مراحل شستشوی صورت عبارت از پاک کردن آن با یک پاک کننده مثل میسلار واتر و سپس استفاده از یک شوینده عمقی مثل ژل شستشوی صورت است. آبرسانی به پوست بعد از این مراحل و استفاده از کرم دور چشم به مراقبت از پوست شما کمک خواهد کرد. برای شستشوی صورت، به چند نکته باید توجه داشته باشید:

بهترین روش شستشوی صورت در روزهای آلوده و پر از ویروس!

شستن دست ها

باکتری و آلودگی انگشتان تان می تواند به راحتی به صورت تان منتقل شود. به همین دلیل، بهترین کار، خوب شستن دست ها قبل از لمس صورت است.

بهترین روش شستشوی صورت در روزهای آلوده و پر از ویروس!

شوینده های دست مناسب پوست صورت نیستند.

زیرا پوست صورت نسبت به دست حساس تر و به خصوص در اطراف چشم ها نازک تر است.

بهترین روش شستشوی صورت در روزهای آلوده و پر از ویروس!

استفاده از پد پنبه ای

چه از میسلار واتر استفاده می کنید چه پاک کننده صورت، در هر صورت استفاده از پد پنبه ای فرایند پاکسازی آرایش را آسان می کند. پد پنبه ای را در محلول پاک کننده آرایش فرو کنید تا از شر تمام مواد آرایشی خلاص شوید.

 • شستشو با شوینده های نامناسب صورت باعث برداشته شدن لایه ای از چربی طبیعی پوست صورت می شود.
 • صورت با شستشوی زیاد خشک خواهد شد.
 • شستشوی صورت روزی دوبار باید انجام شود.

بهترین روش شستشوی صورت در روزهای آلوده و پر از ویروس!

اجتناب از مالیدن شدید پوست

پد پنبه ای را به آرامی روی صورت تان بکشید و از مالیدن شدید پوست تان اجتناب کنید. مالیدن شدید پوست برای پاک کردن آرایش، می تواند باعث پیرشدن سریع تر پوست شود.

بیشتر بخوانید: رازهای داشتن پوست بدون چین و چروک!

پاک کردن باقیمانده ی مواد آرایشی از پوست

زمانی که پوست تان را به طور کامل با پد پنبه ای پاک کردید، یک حوله (پارچه) تمیز و نرم برای صورت تان بردارید، آن را با آب گرم بشویید و باقیمانده ی مواد آرایشی را که با پاک کننده آرایش برطرف نشده از صورت تان پاک کنید.

بهترین روش شستشوی صورت در روزهای آلوده و پر از ویروس!

سرم های پوست بهترین راه حل برای جلوگیری از پیری پوست در برابر محرک ها

همان طور که هیچ وقت برای شروع ورزش یا اصلاح رژیم غذایی دیر نیست، مراقبت از پوست نیز هرچه زودتر باید آغاز شود. قبل از بروز علائم پیری و اثرات محیط بر پوست، استفاده از سرم های حاوی مقادیر بالای مواد مغذی و موثر بر پوست را شروع کنید تا پوستی زیبا داشته باشید.

پوست شما تشنه ی این عناصر مفید است و با استفاده از آن ها سالم و جوان باقی می ماند. استفاده از این عناصر به این معنی نیست که فقط الان به شما کمک می کنند و بعدا که "پوست شما بیشتر به آن ها نیاز دارد" تاثیری ندارند، در واقع هر ماده مغذی که الان استفاده می کنید، تقریبا در هر روز از زندگی شما، روی پوست تان تاثیر می گذارد. البته این مواد بعد از بروز علائم پیری نیز کار می کنند، ولی بدون شک، شروع هرچه زودتر، بهتر از دیر عمل کردن است.

بهترین روش شستشوی صورت در روزهای آلوده و پر از ویروس!

چطور بهترین شوینده را برای صورت انتخاب کنیم؟

در روزهای آلوده داشتن یک شوینده مناسب که بتواند علاوه بر شستشوی صورت، اثرات آلودگی ها را از بین برده و خواص آنتی باکتریال نیز داشته باشند، بهترین انتخاب است. مهمترین خصوصیتی که به جز پاک کنندگی، باید از یک ژل شستشو و میسلار واتر انتظار داشته باشید، مرطوب کنندگی و ضد حساسیت بودن آن است، تا باعث خشکی و حساسیت پوست شما نشوند.

معمولا میسلار واترها دارای خواص آنتی باکتریال نیستند. اما می توانید ژل شستشوی خود را به نحوی انتخاب کنید، که دارای این خواص باشند. معمولا میسلار واتر و ژل شستشوی خوب مناسب پوست صورت برند خارجی بیش از اندازه گران هستند. خوشبختانه برندهای ایرانی با کیفیتی قابل رقابت با برندهای خارجی این محصولات را تولید و به بازار عرضه کرده اند.

بهترین روش شستشوی صورت در روزهای آلوده و پر از ویروس!

صابون

اگر به دنبال بهترین شوینده صورت برای پوست خود هستید، پیشنهاد می کنیم دور صابون های قالبی را خط بکشید. البته، نمی توانیم انکار کنیم که صابون و پاک کننده های قالبی پوست شما را کاملاً تمیز می کنند. اما، باید بدانید این مواد پوست شما را به قدری پاک می کنند که خشک و خشن می شود.

برخی از پاک کننده های قالبی کمتر پوست را خشک می کنند، اما موادی که آنها را به شکل جامد در می آورد، می تواند منافذ پوستتان را مسدود کند. به همین دلیل، شفافیت پوستتان از بین می رود. تحقیقات نشان می دهد، استفاده از صابون، با به هم زدن pH طبیعی پوست، از بین بردن باکتری های مفید و چربی های ضروری آن به پوست آسیب می زند.

بهترین روش شستشوی صورت در روزهای آلوده و پر از ویروس!

ژل شستشوی صورت

 • ژل های شستشوی صورت شفاف هستند و همان طور که از نام شان مشخص است، شبیه ژله اند.
 • این نوع از شوینده های صورت، در اصل برای پاک کنندگی عمیق پوست طراحی شده اند.
 • برای برطرف کردن انسداد منافذ پوست بسته شده، مؤثر هستند.
 • چربی اضافه و باکتری هایی که عامل ایجاد آکنه هستند را از بین می برند.
 • ضدعفونی کننده هستند و لایه برداری می کنند.

بهترین روش شستشوی صورت در روزهای آلوده و پر از ویروس!

فوم شستشوی صورت

اگر در دوران شیوع بیماری های ویروسی دنبال فوم سبکی هستید که پوست تان را به طور کامل پاک کند؛ این محصول برای شما مناسب است. فوم های شستشوی صورت نه تنها آرایش سبک و آلودگی ها را از روی پوست پاک می کنند، بلکه موجب نرمی و لطافت پوست نیز می شوند.

بیشتر بخوانید: رازهای یک پوست شفاف و زیبا که فقط سلبریتی‌ها از آنها باخبرند!

لازم نیست پاک کننده ها حتماً به شکل فوم باشند تا پوست را کاملاً تمیز کنند. البته بیشتر افراد استفاده از فوم ها را برای پاک کردن پوست ترجیح می دهند.

بنابراین هدف اصلی انواع پاک کننده های صورت، در دوران شیوع بیماری های ویروسی از بین بردن آلودگی، عرق، سموم و ناخالصی هایی است که منافذ پوست را مسدود می کنند. اگر از پاک کننده صورت استفاده کنید، این آلودگی ها قبل از اینکه با باکتری ها ترکیب شوند و آسیب جدی به پوست شما وارد کنند، پاک می شوند.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.