۲۳۱۵۵۰
۹۷۱
۹۷۱
پ

این ۵ اشتباه مژه‌های شما را نابود می‌کند

مژه‌ها کار محافظت و مراقبت از چشم‌ها را برعهده دارند. شاید خیلی به وجود و اهمیت آن‌ها در طول روز توجه نداشته باشید، اما واقعیت این است که بسیاری از عادت‌هایی که دارید به مژه‌هایتان آسیب می‌رسانند.

این ۵ اشتباه مژه‌های شما را نابود می‌کند

به نقل از مجله دلتا: مژه‌ها کار محافظت و مراقبت از چشم‌ها را برعهده دارند. شاید خیلی به وجود و اهمیت آن‌ها در طول روز توجه نداشته باشید، اما واقعیت این است که بسیاری از عادت‌هایی که دارید به مژه‌هایتان آسیب می‌رسانند.

این ۵ اشتباه مژه‌های شما را نابود می‌کند

اشتباهات نابود کننده مژه را جدی بگیرید. مژه‌ها مانند سدی دفاعی برای چشم‌ها عمل می‌کنند و از آزاردیدن چشم، ورود عفونت و رطوبت (عرق) جلوگیری می‌کنند. رسیدگی به مژه‌ها برای حفظ سلامتی و زیبایی ظاهر ضروری است.

اشتباهات نابود کننده مژه

در ادامه به ۵ اشتباه نابودکننده مژه، اشاراتی شده است.

این ۵ اشتباه مژه‌های شما را نابود می‌کند

استفاده بیش‌ازحد از مواد آرایشی ضدآب

از اشتباهات نابود کننده مژه می‌توان به استفاده از ریمل ضدآب اشاره کرد. استفاده‌ زیاد از ریمل ضدآب به خاطر وجود موادی خاص در آن، موجب سفت‌شدن مژه‌ها می‌شود. علاقمندان به این ماده‌ آرایشی از دوام این ماده خوش‌شان می‌آید و حتی اگر آن را پاک نکنند، صبح روز بعد از حالت حفظ شده آن روی مژه‌هایشان لذت می‌برند. درحالی‌که نمی‌دانند این دوام و سخت پاک‌شدن ریمل ضدآب چه آسیبی به مژه‌هایشان می‌رساند.

متخصصان گریم و آرایش نیز می‌گویند: استفاده از ریمل ضدآب باید در مراسمی ویژه و مهمانی‌ها استفاده شود؛ زیرا مصرف روزانه‌ آن موجب سفت و سنگین‌شدن مژه‌ها می‌شود و آنها را خشک و شکننده می‌کند.

این ۵ اشتباه مژه‌های شما را نابود می‌کند

ضمن اینکه پاک‌کردن دشوار آنها موجب جاماندن بخش‌هایی از ریمل روی خط مژه می‌شود و مژه‌ها را ضعیف می‌سازد. به جای ریمل‌های ضدآب بهتر است از موادی استفاده شود که حاوی پلیمرهای منعطف هستند و برای پاک‌کردن فقط به آب گرم نیاز دارند.
اگر از هیچ ماده‌ آرایشی برای مژه‌ها استفاده نکنید که فوق‌العاده است و حداقل محدودکردن مصرف مواد آرایشی می‌تواند در حفظ و سلامت مژه‌ها نقش مهمی داشته باشد.

این ۵ اشتباه مژه‌های شما را نابود می‌کند

استفاده از مواد آرایشی تاریخ‌مصرف گذشته

یکی از اشتباهات نابود کننده مژه استفاده از از مواد آرایشی تاریخ مصرف گذشته است. مواد آرایشی باید هر ۲ تا ۳ ماه تعویض بشوند. حتی اگر لوازم آرایشی‌تان به نظر صحیح و سالم برسند، باز هم نیاز است تا پس از تاریخ انقضای درج شده روی جعبه آنها، دست از مصرف بکشید. اگر کیف آرایشی‌تان را هر ۲ تا ۳ ماه یکبار از مواد تاریخ‌گذشته خالی نکنید، امکان آسیب‌رسیدن به عضو حساس چشم چیز بعیدی نخواهد بود.

این ۵ اشتباه مژه‌های شما را نابود می‌کند

ریمل مایع تاریخ‌گذشته به‌خاطر فرمول ساخت آن بسیار مضر خواهد بود. مایعات امکان رشد باکتری‌ها را بیشتر فراهم می‌کنند. رشد باکتری‌ها باعث عفونت چشم و ضعیف و شکننده‌شدن مژه‌ها نیز می‌شود. پس هربار که اقدام به استفاده از ریمل تاریخ‌گذشته خود می‌کنید، امکان عفونت را بالا و بالاتر خواهید برد.

همان‌طور که در بالا نیز عنوان شد، باید هر ۲ تا ۳ ماه یکبار مواد آرایشی را تعویض کنید. این موضوع برای خط چشم‌ها و سایه‌ها نیز صادق است. حتی اگر لوازم آرایشی‌تان را به مبلغی گران تهیه کرده‌اید، بهتر است آنها را زودبه‌زود تعویض کنید. باور کنید صرفه‌جوییِ‌ مالی به پشیمانی‌اش نمی‌ارزد. پس خیلی ساده با دستان خود، مریضی‌ و مشکلات را به جان نخرید.

این ۵ اشتباه مژه‌های شما را نابود می‌کند

استفاده از لوازم آرایشی مشترک با دیگران

اشتباهات نابود کننده مژه را جدی بگیرید هرگز از لوازم آرایشی دیگران استفاده نکنید. فرقی نمی‌کند که شریک شما در استفاده از مواد آرایشی چقدر صمیمی و آشناست. خواهر، دوست، هم‌اتاقی و … همه‌وهمه می‌توانند به بخش حساس چشم‌ و مژه‌ها عفونت را وارد کنند.

استفاده از لوازمی که دیگران نیز مصرف می‌کنند اصلا کار خوب و بهداشتی نیست، پس از آزمایش‌کردن نمونه‌ها در فروشگاه‌ها نیز خودداری کنید. نگویید یکبار که هزار بار نمی‌شود. مطمئن باشید اگر ریمل دوست‌تان تاریخ‌گذشته باشد یا اگر وی عفونت چشمی داشته باشد، استفاده‌ یکباره نیز می‌تواند باکتری‌ها را به چشم‌تان وارد کند.

بیشتر بخوانید: ترفند پرپشت شدن سریع مژه فقط در ۳ روز!

این ۵ اشتباه مژه‌های شما را نابود می‌کند

مالیدن زیاد چشم‌ها

یکی از اشتباهات نابود کننده مژه مالیدن زیاد چشم‌های خود است. چشم‌ها عضوهایی به‌شدت حساس هستند و نباید آنها را مالش داد. برای پاک‌کردن آرایش از چشم‌ها باید نهایت دقت را به کار بگیرید و در زدودن مواد دودی و رنگی از چشم‌ها دقت کنید. یادتان باشد که مالیدن چشم‌ها می‌تواند بسیار تحریک‌کننده و مشکل‌زا باشد. ضمن اینکه این کار می‌تواند مژه‌‌های حساس را به سادگی از ریشه جدا کند.

این ۵ اشتباه مژه‌های شما را نابود می‌کند

به‌طور کلی عادت مالیدن چشم‌ها را کنار بگذارید؛ به‌ویژه وقتی قبل از تماس دست‌ها با چشم، آنها را با آب و صابون نشسته‌اید. به‌طورکلی، لمس زیاد چشم و مژه‌ها، کشیدن و بازی‌کردن با مژه‌ها را کنار بگذارید. مژه‌ها بسیار حساس هستند و اگر دچار خارش یا مشکلی خاص هستند باید حتما با متخصص چشم مشورت کنید و برای رفع آزردگی خود در این ناحیه سریعا اقدام کنید.

این ۵ اشتباه مژه‌های شما را نابود می‌کند

کاشت مژه

کاشت مژه بسیار زیبا است اما یکی از اشتباهات نابود کننده مژه است. روش‌های گوناگونی برای تغییر حالت مژه‌ها به وجود آمده است و معمولا در این روش‌ها از مواد شیمیایی استفاده می‌شود. در استفاده از این روش‌ها برای نمونه رنگ‌کردن، بلندکردن (اکستنشن) و سرم‌هایی که به رشد مژه کمک می‌کنند، دقیق و محتاط باشید. بسیاری از این مواد و روش‌ها باعث می‌شوند تا چشم‌ها و مژه‌هایتان در معرض مواد شیمیایی قرار بگیرند.

این ۵ اشتباه مژه‌های شما را نابود می‌کند

این مواد همیشه برای چشم و مژه و پوست اطراف آن بی‌خطر نیستند. حتی اگر این مواد مشکل خاصی نداشته باشند، ممکن است شخص شما به آنها حساسیت داشته باشید و به جای بهره‌مندشدن از مزایایی زیبایی اسیر مشکلات دیگری بشوید.

درهرحال، قبل از استفاده از روش‌ها و مواد گوناگون از این دست، بهتر است تحقیق کنید و از متخصصان خبره کمک بگیرید. برای محافظت از مژه‌هایتان نهایت دقت را به خرج بدهید و بیهوده سلامتی خود را به خطر نیندازید و اشتباهات نابود کننده مژه را جدی بگیرید.

پ

محتوای حمایت شده

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.