۲۳۲۲۴۱
۲۴۲۸
۲۴۲۸

آیا با مرد خیانت دیده ازدواج کنم؟

هر زن و مرد جوانی با ازدواج کردن به دنبال یک زندگی زیبا، عاشقانه و آرام می گردند؛ زندگی ای که ستون های آن را اعتماد دو طرفه بسازد و سقفی از عشق حمایتگر آن باشد. اما میدانید مشکلات ازدواج با مرد خیانت دیده چیست؟

آیا با مرد خیانت دیده ازدواج کنم؟
به نقل از ساعد نیوز: هر زن و مرد جوانی با ازدواج کردن به دنبال یک زندگی زیبا، عاشقانه و آرام می گردند؛ زندگی ای که ستون های آن را اعتماد دو طرفه بسازد و سقفی از عشق حمایتگر آن باشد. اما میدانید مشکلات ازدواج با مرد خیانت دیده چیست؟ در ادامه همراه ما باشید.
پیامدهای خیانت بر مردان باعث ضربه های روحی و روانی سنگینی بر مرد می شود. هیچ مردی طاقت آن را ندارد که عشق زندگی اش را در کنار مرد دیگری ببیند. طبق آمارهای به دست آمده میزان خیانت مردان بیشتراز زنان است اما زنان نیز ممکن است به دلایل گوناگون به همسر خود خیانت کنند. از پیامدهای خیانت می توان به از دست دادن اعتماد به نفس، اعتبار نزد همسر و دیگران، اذیت کردن و آسیب زدن به خود و خانواده و از دست دادن احترام اشاره کرد.
آیا با مرد خیانت دیده ازدواج کنم؟
ازدواج با مرد خیانت دیده یکی از موضوعاتی است که برخی از دختران جوان و یا بانوانی که تمایل به انجام آن دارند در صدد دستیابی به جوانب و شرایط آن پیش از اقدام برای انجام آن دارند.مردانی که خیانت می بینند عمدتا به بدبینی های عمقی و یا سطحی نسبت به سایر زنان دچار می شوند و این امر می تواند تاثیرات سوئی بر زندگی آنان داشته باشد. هر چقدر مردان نسبت به یک زن اعتماد بیشتری داشته باشند، با مشاهده خیانت او، ضربه شدید تری می خورند و ممکن است هیچ گاه نتوانند مصادیق آن را فراموش کرده و نسبت به سایر زنان دیگر اطمینان اولیه را داشته باشند.در این مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با جوانب ازدواج با مرد خیانت دیده آشنا کنیم و پیرامون موضوعاتی از جمله شرایط روانی و جسمی فرد خیانت دیده و موارد زیر اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم.

خیانت چیست؟

آیا با مرد خیانت دیده ازدواج کنم؟

خیانت هر نوع رابطه ای است که زن یا شوهر خارج از رابطه زناشویی با فرد سومی برقرار می کند و این نوع رابطه می تواند شامل نگاه کردن ، عشوه گری ، قرار ملاقات گذاشتن ، رابطه جنسی ، رابطه عاطفی و ... باشد . تعهد بخش بسیار مهمی از یک رابطه زناشویی است و زمانی که یکی از طرفین این اصل بسیار مهم را زیر پا می گذارد طرف مقابل دچار خشم و ناراحتی شدیدی می شود و نسبت به زندگی مشترک دلسرد می شود ؛ خیانت یکی از مهم ترین عوامل از هم پاشیدن زندگی مشترک می باشد . تعهد شامل زمانی ، حمایتی، عاطفی و جنسی است . وقتی که هر کدام از طرفین برای برآورده کردن هر کدام از تعهداتش برای شریک زندگی اش کوتاهی کرده و در یک رابطه دیگر نیازهایش ا برآورده کند و تعهدش را زیر پا بگذارد در حال خیانت است . ازدواج یک تعهد است و اگر هر کدام از طرفین این تعهد را زیر پا بگذارد یعنی خیانت کرده است .

ویژگی های روحی مرد خیانت دیده چیست؟

آیا با مرد خیانت دیده ازدواج کنم؟

مردان خیانت دیده دارای تفاوت های روحی و روانی با سایر مردان هستند. آسیب های ناشی از خیانت می تواند فرد را تا مدت ها درگیر کند و این امر در میان مردان خیانت دیده رایج و معمولی است.هر چقدر مردی نسبت به همسر و یا پارتنر احساسی اش دارای اعتماد بیشتری باشد، با دیدن خیانت از سوی او، احساسات منفی بزرگتری را تجربه می کند. این احساسات منفی عمدتا در قالب بی اعتمادی و عدم تمایل برای عمقی کردن روابط عاطفی با افراد دیگر ظاهر می شود.در زیر می توانید دیگر ویژگی های روحی مرد خیانت دیده را مشاهده فرمایید:
آیا با مرد خیانت دیده ازدواج کنم؟
 • تیره شدن روابط مرد خیانت دیده با سایر افراد و زنانی که در اطراف او هستند رایج و معمول است.
 • مردان خیانت دیده خود ساده انگاری و طعمه بودن را احساسی می دانند که همیشه با آن ها همراه است.
 • اعتقاد مردان خیانت دیده به عدالت و تقابل در زندگی و ارتباطات با سایرین دچار تزلزل می شود.
 • مردان خیانت دیده امید و تمایل به پیشرفت در زندگی را از دست می دهند.
 • مردان خیانت دیده عمدتا دچار پوچی هستند و روابط بعدی را به منزله تفریح تلقی می کنند.

آسیب های خیانت بر مردان از نظر جسمی

آیا با مرد خیانت دیده ازدواج کنم؟

در قسمت قبل با آسیب های خیانت بر مردان از نظر روحی آشنا شدیم. اما خیانت می تواند علاوه بر آسیب های روحی، سبب آسیب های جسمی نیز در مردان شود. تجمع احساسات منفی و عدم نشاط و شادی در آنان زمینه ساز ایجاد بیماری های جسمی نیز می شود.در زیر می توانید برخی از این تاثیرات مخرب را بر روی مردان به واسطه خیانت همسر مشاهده فرمایید:
آیا با مرد خیانت دیده ازدواج کنم؟
 • تمامی غدد مترشحه هورمونی در مردان به واسطه دیدن خیانت دچار ناهماهنگی می شود و تغییرات ترشحی را در خون او ایجاد می کند.
 • عدم توانمندی بدن برای ترشح هورمون های شادی و کنترل تنش سبب ازدیاد ضربان قلب و فشار خون در مردان می شود.
 • عدم ترشح آدرنالین در بدن مردان با دیدن خیانت همسرشان، سبب تغییرات زمان خواب و کیفیت آن می شود.
 • پرخوری و یا کم اشتهایی در جریان عدم کنترل فرد بر روی احساسات خود با دیدن خیانت همسر اتفاق می افتد.
 • لرزش دست و پاها به دلیل ازدیاد عصبانیت و تمایل به خالی کردن خشم، رخ می دهد.
 • گرایش به مصرف مواد روان گردان و مخدر به دلیل سرکوب گذاری بر روی احساسات ناخوشایند در مردان خیانت دیده، مشاهده می شود.

مهمترین دلایل خیانت زنان به مردان

آیا با مرد خیانت دیده ازدواج کنم؟

خیانت زن به مرد، ممکن است در برخی از موارد مرتبط با نوع شخصیت مرد و روند اخلاقی او ایجاد شود. عدم وجود برخی از پارامترهای اخلاقی در مردان می تواند زمینه ساز خیانت در زنان شود.البته این موضوع عمومیت و کلیت ندارد و نمی توان به قطع این واقعه را مرتبط به رفتارهای مرد در برابر همسرش دانست. اما مهمترین دلایل خیانت زنان به مردان موارد زیر است:
آیا با مرد خیانت دیده ازدواج کنم؟
 • عدم وجود تفاهمات و درک متقابل از شخصیت زن از سوی مرد
 • بی توجهی مرد نسبت به امور همسر داری
 • ضعف جسمی و یا جنسی مرد در ارتباط با همسرش
 • داشتن اعتیاد و یا وابستگی های غیر مفید از سوی مردان
 • مشکلات اقتصادی و عدم توانمندی برای تامین زن
 • بد اخلاقی و بروز همیشگی بی احترامی نسبت به همسر از سوی مرد
 • بی توجهی به بهداشت فردی
 • عدم توانمندی مرد برای کنترل زندگی و دخالت بیش از حد اطرافیان

تاثیرات خیانت به مردان در زندگی مشترک

آیا با مرد خیانت دیده ازدواج کنم؟

خیانت می تواند تاثیرات بسیار مخربی بر روی مردان در زندگی مشترک بگذارد، از دست دادن انگیزه ،امید و تمایل به رکود و سستی از جوانب این آسیب ها است.مردانی که به صورت جدی در زندگی مشترک خود در صدد دستیابی به موفقیت و پیشرفت بوده اند، با دیدن خیانت همسرشان، به فردی سرخورده و مایوس تبدیل می شوند و این امر می تواند انگیزه آنان را برای دستیابی به رشد و پیشرفت تحت تاثیر قرار دهد.
همچنین احساس دائمی زخم و آزردگی سبب می شود تا اعتماد به نفس در این مردان به شدت تخریب شود و آسیب پذیری آنان نسبت به وقایع اطراف بیشتر شود. در مقاله ای دیگر به طور کامل به روش های ترمیم اعتماد به نفس بعد از خیانت پرداخته ایم. از دیگر تاثیرات خیانت به مردان در زندگی مشترک موارد زیر است:
آیا با مرد خیانت دیده ازدواج کنم؟
 • تخریب هویت مردان پس از خیانت همسرشان، سبب می شود تا ارزشمندی ذهنی پیشین خود را از دست بدهند و دچار انحطاط های جدید در زندگی شوند.
 • مردان خیانت دیده عمدتا بی اعتمادی را با خود حمل می کنند و حتی با وجود ازدواج مجدد قادر به از بین برد بی اعتمادی خود نسبت به همسر دیگر نیستند.
 • مردان خیانت دیده، همچنین نسبت به فرزند دختر خود نیز دچار شک می شود و ممکن است ارتباطات او را در این مورد تحت تاثیر قرار دهد.
 • تمامی خصوصیات مثبت فرد از جمله شوخ طبعی و نشاط و جذابیت به یکباره با دیدن خیانت همسر در مردان به تندخویی و بی انگیزگی و بدمنشی تبدیل می شود.
 • مردان خیانت دیده با داشتن استرس های شدید و عدم توانمندی در کنترل احساسات خود، زمینه های ابتلا به بیماری های جسمی را نیز در خود افزایش می دهند.

معایب زندگی با مردان خیانت دیده

آیا با مرد خیانت دیده ازدواج کنم؟

ازدواج با مردی که به او خیانت شده ، معایبی دارد که این معایب در ابتدای رابطه به وضوح نمایان نمی شود اما با گذشت چند ماه و یا چند سال از زندگی مشترک پدیدار می شود.به طور کلی می توان گفت زندگی با مردی که قبلا از همسر خود خیانت دیده، همانند زندگی با یک مرد عادی نیست. این معایب معمولا حول عدم اعتماد مرد نسبت به همسر جدید و کنترل گری بیش از حد در زندگی مشترک گسترده شده است.از دیگر معایب زندگی با مردان خیانت دیده موارد زیر است:
آیا با مرد خیانت دیده ازدواج کنم؟
افسردگی و عدم وجود نشاط و سرزندگی در زندگی مشترک جدید:مردانی که در زندگی قبلی خود خیانت دیده اند، معمولا از انجام کارهای سخت و ریسک پذیر خودداری می کنند و تمایل زیادی به گذراندن وقت خود با همسرشان دارند.
کنترل گری وسواس گونه نسبت به همسر جدید:به دلیل از بین رفتن اعتماد در مردان پس از دیدن خیانت، همواره تصور بروز اشتباه و خطا از سوی همسر جدید نیز در ذهن مردان مرور می شود. این امر سبب تمایل به کنترل گری همسر در روابط شخصی خود می شود.
محدود کردن روابط همسر با خانواده و اطرافیان:کاهش دادن روابط و کم کردن ارتباطات با افراد نزدیک و وابستگان و فامیل از جمله اقداماتی است که مردان در مسیر عدم بروز خیانت دوباره از سوی همسر جدید انجام می دهند.
تفکر دائمی نسبت به همسر قبلی و مرور خاطرات به صورت افراط گونه:در بسیاری از موارد دیده شده که مردان خیانت دیده در زندگی جدید خود، همواره از زندگی قبلی و خاطراتشان با همسر قبلی یاد می کنند و این ذهنیت را ایجاد می کنند که او وابستگی شدیدی به زندگی قبلی دارد و آن را هنوز تمام شده نمی داند.
ضعف در تصمیم گیری های جدید:این مورد نیز همانند عدم وجود نشاط به دلیل تصور این موضوع است که، با دور شدن از همسر جدید زمینه های بروز خیانت از سوی او نیز فراهم می شود. همین امر سبب می شود تا در تصمیم گیری ها شهامت قبلی وجود نداشته باشد و وابستگی های غیر قابلی تحملی نسبت به همسر جدید ایجاد شود.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

 • اخبار داغ
 • جدیدترین
 • پربیننده ترین
 • گوناگون
 • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.